Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook és netbook-vásárlás 2011. 02-ig


alex12

Recommended Posts

Greene

NB300-at találtam csak. Az meg ugye drágább... Az árakról csak annyit, hogy talán azért emelkedtek, mert a meglévő készleteket az iskolakezdéssel kiszórták, és ami jött helyette azt már a nagykerek és ezáltal a kiskerek is drágábban kapták a rossz forint miatt. Ez csak egy tipp, de én simán elképzelhetőnek tartom.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen, azt én is. Drágább, ráadásul a 250-eshez képest elavult.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Sziasztok!

 

250e köröl keresek gépet (max300). Legfontosabb szempont az üzem idő, mert sokat lenne úton, ugyanakkor játékra lesz használva leginkább.

 

Válaszaitok előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Szóval legyen erős, de fogyasszon keveset. :) A kettő kritériumnak nehéz egyszerre megfelelni. De mivel az újabb gépeknek már elég jó energiagazdálkodásuk van (tehát ha nem hajtod, akkor akksiról is több órát bír), érdemes a teljesítmény felé orientálódni. Gyorsan körbenéztem, nem reménytelen a helyzet.

15,5"-ös kijező szerintem nem árt. 300-ért meg már a Core i7 alja is befigyel. Pl. Lenovoból láttam, Core i7-est, Radeon 5730-cal ennyiért (vigyázz, ennek nem az asztali változat az alapja, hanem ez lényegében egy gyorsabb 5650, GDDR5 támogatás nélkül. Kb. azt tudja mint a GeForce GTS 250M). De nem kell feltétlenül i7, i5-ből is nagy a választék. Pár hozzászólással elöbb leírtam melyik i5 a jó. Sony-ból pl. van 250-300 között elég erős, de a kis akksi miatt neked nem ajánlom.

 

Bár ha annyira üzemidő centrikus kell legyen akkor ULV (alacsony órajelű, kis fogyasztású processzor, (és általában kisebb képernyő)), de abból meg nehéz DX11-es videókártyával szereltet találni.

Link to comment
Share on other sites

simpali1

Sziasztok!

 

Gépet szeretnék vásárolni, kb.:130eFt-ig.

Nem játékra kellene, inkább netezésre, filmnézésre lenne használva. Ami fontos lenne, hogy az akkumulátor jól bírja, kártyaolvasó, és kijelzõbõl 15,6"-os lenne az igazi :)

 

Ha tudnátok valamit ajánlani, megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

Greene

130-ért azért nem szívesen ajánlok semmit, mert 150-ért (ami csak 15%-al drágább), vannak nagyságrendekkel jobb gépek. De természetesen körbenéztem azért 130 körül is, és egészen felmerészkedtem 150 ezerig. :) Becsapós, mert a legtöbb operációs rendszer nélkül van.

Szóval ha tényleg 130, akkor a Samsung (1)(külön plusz a HDMI), viszont ha 145-ig szabad elmenni akkor nálam az általad leírtak alapján a Dell lenne a befutó (4)(ráadásul van olyan kereskedő akinél 141-ért is láttam). A Samsungot látásból ismerem, de hosszútávú tapasztalatokat nem olvastam róla. Én garancia mániás vagyok, tehát az én véleményemet ez mindig erősen befolyásolja. A másik ilyen az a processzor, annak a legkörülményesebb a cseréje, ha lehet egyáltalán. A két ajánlott gépben ugyanolyan órajelen dolgozik a processzor ugyanannyi maggal, csak a gyorsítótár mérete más. Kérdés tehát, hogy egy kategóriával erősebb processzor és plusz egy év garancia megér-e 15 ezer forintot neked. Sokat érhet a gari, ha épp tönkremegy a gép. ;)

 

De persze mindig oda kell menni és meg kell nézni neked mennyire jön be az ajánlott modell. Media Markt, Saturn, Electroworld, stb. mind jó terep erre. Ráadásul ott rá lehet bukkanni mindig egy-egy akciós gépre. Keress az Intel Dual Core T4000-res szériából processzort (2 csillag), vagy Core2Duo-t (3 csillag, jellemzően ebben az árkategóriában a régebbi, kifutó modellekben találsz ilyet). A 130-at szánd rá, kevesebbet ne (csak ha a fent írtakat kapod meg kevesebből). :!:

 

 

Ár szerint:

(A linkeknél nem a boltot ajánlom, hanem csak az adott terméket! Árakért érdemes körbenézni máshol is, hátha van akinél olcsóbb.)

1: Samsung 130 ezerért, 2 év garanciával, Dual Core-ral

2: ASUS Dual Core processzorral 140-ért, 2 év garival, extrákkal, de kicsi akksival.

3: Lenovo 141-ért, 2 év garanciával, kártyaolvasó nélkül

4: Dell 145 ezerért, Core2Duoval, 3 év garanciával.

5: Acer 150-ért, a jelenleg elérhető legerősebb mobil Core i3-as processzorral, viszont csak 1 év garival. Az 1 év miatt nem igazán ajánlom, de teljesítményre ez nagyon sokáig elég lenne.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Samsungról nem tudunk semmit, nekem nem lenne bátorságom hozzá. Az Acert meg teljesen el kéne már felejteni. Notebookoknál a minõség sokkal fontosabb, mint a teljesítmény. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Azért linkeltem az Acert, hogy lehetőleg minél több alternatívát mutassak be (látod van Dual Core, Core2Duo és egy i3 is belefért). Én sem szeretem kifejezetten az Acert (habár voltak 2-3 éve travelmate-ek a cégnél, azok nem voltak rosszak), de az olcsó notebook-ok piacán töretlenül ott van...régen is ott volt, és mióta megvette az eMachines-t ez csak erősödött.

Természetesen nálam az 1 év garis notebookok egyáltalán nem jönnek számításba.

 

A Samsunggal kapcsolatosan ne felejtsd el, hogy elég nagy cég, rengeteg alkatrészt gyártanak: pl. vinyó, memória, és azok nem rosszak. Valószínűleg a szervizhálózata is nagyobb mint egy Packard Bellnek.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A Packard Bell is az a név, ami bérelt hellyel rendelkezik a felejtõs kategóriában. Gagyitron-kategóriás trágya.

A Samsung winyóiból és memóriáiból én inkább nem kérnék, ha egy mód van rá. Egyedül az SSD-kbe készített memóriachipjeikkel érdemes foglalkozni, de hát az más, mint a RAM.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A mobilos résznél olvasható a Samsung szervizének a hozzáállása a dolgokhoz. Nálam azóta az egész márka felejtõs, hiába vannak jó termékeik. Nekem nem hiányzik, hogy rajtam ragadjon egy nyilvánvalóan hibás készülék.

Link to comment
Share on other sites

simpali1

Köszönöm a válaszokat!

 

A Dell termékét nézegetem és hezitálok.

Találtam 135 000ft-os áron http://www.woxcomputer.hu/dell-vostro-1015-5-black.html Ha ez ugyan az?

Mert:

 

"DELL Vostro 1015-113308 Black" ezt volt a linken, amit írtál Greene.

 

Viszont:

 

"DELL Vostro 1015-1015 . Végigolvastam és ugyanazt írják és barátibb az ára :)

 

Sajnos ebben a boltban nem találtam információt a garanciáról, csak általános garanciális feltételeket. Ott azt írják, hogy ha az egy évtõl eltérõ a garancia mértéke, akkor feltüntetik a termék mellet...itt nincs feltüntetve, valószínûleg felhívom majd õket.

Link to comment
Share on other sites

Greene

@Simpali: Igen úgy látom ez ugyanaz a modell (habár a leírás picit különbözik). A 1015 típus azt jelenti 15,6"-os kijelzője van. 3 év garit írnak rá itt is a kép mellett. Ráadásul a memóriája ezek szerint 1x2GB, ami azt jelenti, hogy a késöbbiekben könnyen vehetsz bele még egy modult ha akarsz (2 memória hely van benne, összesen 4 gigáig bővítheted DDR2-800-as modullal). A WiFi-je pedig elvileg nem b/g hanem b/g/n, tehát a legújabb szabványt is tudja.

135-ért szerintem jó vétel (csak operációs rendszerről kell majd gondoskodnod hozzá). Azért a garanciát kérdezd meg, és azt is érdemes megérdeklődni, hogy van-e raktáron.

 

 

@KGigi: Megmondom őszintén mi is nézegettük a Samsungokat múltkor. Nálunk azért esett ki egy Core i5-ös azonnal, mert csak 32 bites Windows 7 járt hozzá, és 4G memória volt benne (no meg a színösszeállítás nem nyerte meg a tetszésünket). Így nagyon nem is néztük meg alaposabban. Főleg miután a Sony-t megláttuk. (Notebook vásárlás nőkkel ugyebár...milyen notebookot szeretnél? Ezüstöt!) :)

 

Lehet érdemes lenne összeállítani havonta egy listát a legjobb ár/érték arányú gépekről 130-250 ezerig mondjuk 5 kategóriában 2-3 gép. :hmm: (Kiindulási alapnak nem lenne rossz, aztán mindenki beírja ide, hogy mi az a plusz ami esetleg neki kell ahhoz képest.)

Link to comment
Share on other sites

simpali1

Sikerült kiválasztani, a Dell lesz az. Már csak a boltot kell felhíni, a garancia miatt.

Köszönöm még egyszer a válaszokat.

 

Üdv: Simpali!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bt024

Sziasztok!

 

Tudom, hogy a Samsungokról egyenlõre nem sokat tudni és van aki magát a márkát nem kedveli, de mégis mi a véleményetek az alábbi modellrõl. Megér 185e-t? Már vagy egy hónapja nyûglõdök a vásárlással és itt az ideje pontot tenni a dolog végére. Elõre is köszi.

 

http://www.notebook.hu/notebook/samsung/samsung-r530-jt01hu

 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Nem véletlenül 199.900? Inkább EZT venném, vagy picit rátennék és EZT venném.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Szerintem a hozzáadott 32 bites rendszer nem okozott volna nagy problémát. Netrõl leszedsz egy 64 bites verziót, és használod a 32 bites licencet hozzá. :) A rendszer van olyan kedves, hogy elfogadja.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Sziasztok!

Én is szeretnék egy kis segítséget kérni!

Lap top vásárlás elõtt állok, de nem vagyok biztos, hogy hol és mennyiért vegyem a cuccost...

 

A következõek a paraméterek, elvárások amik érintenek:

 

-lehetõleg 15"nál nagyobb és szélesvásznú monitor

-Core2Duo 2.0Ghz-nél ne legyen rosszabb

-2gb ram

-200gb winchester

-OS nélküli

-video kari mind egy mivel irodai használatra lenne használva illetve, zeneszerkesztésre

 

És 150.000 lenne rá szánva!

 

Én pl néztem egy ilyet: http://hardverker.hu/catalog.php?category_...oduct_id=306610

 

Csak az 500gb os wincsi és a 4gb ram felesleges benne!

 

Van olyan hely Budapesten ahol lehet olcsón laptopot venni, akár személyre szabva, illetve ebben az árfekvésben tudtok ajánlani modellet?(toshiba, asus, dell)

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Esetleg EZ vagy EZ?

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Köszi!

Jónak tûnik mind a 2.

Azt még megtudnátok mondani, hogy mi a különbség a core2duo és az i3-as procik között? Mert ha jól tudom akkor mind a kettõ valódi két magos processzor.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A Core i3-ban van Hyper Threading (tehát logikailag 4 processzort lát az operációs rendszer), picit nagyobb a L3 cache, és integrált GPU. Valamint DDR3-as RAMmal kompatibilis. Mindkettő valódi kétmagos, a Core i3 újabb, fejlettebb. Viszont i3M-ből csak 3 (illetve most már 4) modell van egyelőre: 2,1-2,5GHz-ig. Ezért van olyan C2D, ami teljesítményben veri az i3M-et, de azokat már csak régebbi top kategóriás gépekben találod meg.

 

Ha visszaolvasol egy pár oldalt, akkor 135-140-ért van Dell Vostro oprendszer nélkül Core2Duoval, rendes garanciával. Ez az amit Csaba is linkelt. Illetve hozzáfűzném, hogy az oprendszer nélküli gépeknél a Dell az egyik legjobb választás. Ha belefér az i3-as modell, akkor mindenképp azzal.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

értem.

Köszönöm a gyors segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dávid Csaba

Elvileg igen. ;)

Link to comment
Share on other sites

nfsfalcon

Elvileg???Gyakorlatilag?:P

azt mondják hogy az integrált videókártyája gyengus:S

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kevés a VGA. Lehet, hogy elindul, de nem lesz nagy élmény, az biztos.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...