Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook és netbook-vásárlás 2011. 02-ig


alex12

Recommended Posts

Endruboy1

Sziasztok!

 

Notebookot szeretnék vásárolni egyetemi felhasználásra.

Fontos lenne a hordozhatóság de a teljesítmény is. No nem csúcsteljesítményre gondolok, hanem mondjuk arra, hogy a Win7 zökkenõmentesen fusson és akár játék is futtatható legyen rajta -a mai játékokban mérve olyan minimum-medium beállításokkal. Igazából Mindegy, csak el tudjam ütni vele a felesleges idõmet is :).

Az ár maximum 150.000 Ft.

 

A PC World hasábjain olyasmit olvastam, hogy a 13"-os képernyõvel szerelt laptopokat tartják még jól hordozhatónak, de ebben az árkategóriában nem találtam jó teljesítményû gépet.

A 15"-os átlóval szerelt gépeknél már tágabb választékot találtam. Egyenlõre amit kinéztem és tetszik is az az Acer AS 5542G-304G32Mn --->LINK

 

Tehát azt szeretném kérdezni Tõletek, hogy a fentiek figyelembevételével milyen gépet tudnátok ajánlani, és hogy amit kinéztem mennyire felel meg szerintetek az elvárásaimnak?

Link to comment
Share on other sites

Endruboy1

Vagy akkor légyszi csak azt mondjátok meg, hogy szerintetek melyik a jobb:

Az Athlon X2 QL-65-el szerelt Acer Aspire 5536G-653G25MN

vagy a az Athlon X2 M300-al szerelt Acer Aspire 5542G-304G32MN?

 

Csak mert nagyjából egy árban vannak és az 5536-ost láttam a mostani PC Worldben mint ajánlott gépet, viszont az 5542-esben lévő processzor EZEN tesztek alapján erősebbnek tűnik...

Link to comment
Share on other sites

Lendy2010

Sziasztok!

 

Megszületett az elhatározásom, hogy inkább egy notebookot veszek. Találtam kettõt is, ami tetszik. Azonban, ami jobban tetszik, abban Win7 van ugyan, de csak 32 bites. Az lenne a kérdésem, hogy tulajdonképpen mi a lényeges különbség a 32 és 64 között? Mennyivel rosszabb a 32? A másik gép, ami tetszik, abban 64 bites van és az van a katalógusban, hogy 3GB feletti rendszermemória-terület 32 bites operációsrendszernél nem biztos, hogy használható. Ja ez egyébként a Sony VAIO modell. Azonban a másik esetében a 32 bites op. rendszerhez 4 GB memória van. (Ez pedig a Samsung R580-as modell.)

 

Köszi, ha valaki tud segíteni.

Link to comment
Share on other sites

memmem

32 és 64bit között a legnagyobb gyakorlati különbség, hogy az utóbb képes 3GB feletti memóriát kezelni. A legtöbb vélemény szerint, bár saját tapasztalatom nincsen, win7 és a vista estében is megéri 64bit-et használni, ha 3+GB memóriád van. A samsung esetében a x32-es rendszer nem fogja látni mind a 4GB memóriát.x64-nál egyedül csak a driverek és a bizonyos rendszerbe erõsen beépülõ programok (tûzfalak, vírusirtók) kapcsán merülhet fel probléma mégpedig, hogy nem léteznek. Bár ez gyári laptop estében elég valószínûtlen, és amennyire tapasztaltam a nevesebb szoftvergyártók mind készítenek 64bites verziót is.

Link to comment
Share on other sites

Lendy2010

memmem, köszi a választ

 

Hát akkor nem értrem, hogy 4GB memóriához miért 32 bitest adnak, ha nem látja majd mind.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha nincs benne dedikált memóriával rendelkező video kártya, akkor meg tudja címezni mind a 4 Gb-ot (- kb. 50 Mb a cache memóriák miatt). Egyéb esetben viszont ez már tényleg nagy hülyeség a gyártók részéről, de hát mindig is elfogadott volt a "parasztvakítás", mint marketing koncepció.

Link to comment
Share on other sites

memmem

R580 esetében ez az 'egyéb' kategória szerintem, ha jól látom 1GB DDR3 GeForce GT 330M figyel benne.

 

Viszont nekem is lenne pár kérdésem a hozzáértőkhöz. Laptop vásárlásra szántam el magam én is, ki is néztem pár gépet.

 

1.Satellite L505-13H

2.Satellite L505-13D

3.VPCEB1S1E/WI

 

Használati célja a mindennapi teendőkön felül, elég proci igényes statisztikai programok futtatása, lelkes amatőr szintű fénykép szerkesztés, hobbi szintű grafikai munkák (ergo Lightroom, Photoshop, Illustrator, InDesign, stb.) és kikapcsolódásként pár játék futtatása (nem hardcore értelembe persze).

 

Toshibák közül, azért nézegettem, mert elég pozitív vélemények vannak itt a fórumon. Sajnos a magyar választék elég gyér az amerikaihoz képest, ezért nem is találtam tökéleteset. 13H-val a 3GB memória egy i5-ös procival, míg 13D-ben 4GB i3-assal. Nem tudom, hogy melyik elégítené ki az én igényeimet jobban. Meg gondoltam lehetne még manuálisan beletenni memóriát a 13H-ba, de akkor elvész a garancia ha jól tudom. Vélemények?

 

További keresgélésem során beleakadtam ebbe a Sonyba, erősebb példány mint a Toshibák, de még árba pont beleférne. Azonban Sony laptopokkról olvastam hideget meleget is, és személyes tapasztalatom nincsen, tudtok valamit mondani ezzel kapcsolatban?

 

Persze, ha valakinek van más márka vagy típus tuti tippje azt szívesen fogadom, 200-250e közötti árkategória 15-16" kijelző az egyetlen megkötésem.

Link to comment
Share on other sites

sanyi_

Sziasztok!

 

Régen jártam erre, de mivel lassan aktuálissá válik egy laptop vásárlása, a véleményeteket szeretném kérni.

Átlagos felhasználásra néztem ki magamnak az alábbi gépet:

 

MSI CX700 - 084HU:

 

Intel Core2 Duo T6600 (2.2GHz), 4GB DDR II 17.3" WXGA+,(1600*900), HD4330 512MB, 512MB DDR2 VRAM, 500GB (5400rpm, SATA), Free dos, WLANB/G/N, Webcam 1.3M, GbLAN, DVD-RW Super-Multi, Express card foglalat, 6 cellás akku (4400mAh), kártyaolvasó, HDMI, 2 év pick-up & return garancia

 

Igencsak szemezek vele, még az ára is elfogadható lenne a számomra (165000 körül), de egy hozzáértõ ismerõsömnek említvén a dolgot igencsak elbizonytalanodtam:

Chipkészlet: SIS 672DX+968 <----- szerinte ez a gyenge pont, ami miatt nem a legjobb választás.

 

Tényleg "elrettentõ" ez a chipkészlet?

Link to comment
Share on other sites

geri005

Egyik barátomnak ilyen laptopja van, a világon semmi probléma nincs vele azon kívül, hogy erősen torzítottak a hangszórói.

Link to comment
Share on other sites

action74

Sziasztok.

Szerintetek ennyiért megéri? Lenovo G550L Black 99 990ft

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Kicsit pontosabban? Egyébként attól függ, mire kell. :fogatlan:

Link to comment
Share on other sites

action74

Processzor, MHz: Celeron DualCore T3000 (1800)

Memória, Mb: 1024 MB

HDD, Gb: 160 GB

Kijelzõ: 15,6" HD V V (1366x768)

Optikai meghajtó: DVDRW SM

LAN: 10/100

USB: 3 db

Wireless LAN: b/g 54mbps

Videokártya: Intel GMA 4500M

Op. rendszer: nincs op. rsz.

Billentyûzet: magyar

Egyéb portok: VGA

Poz. eszköz: Touch pad

Akkumulátor: 6 cellás

Jótállás: 2 év

Webkamera: van

Numerikus billentyûzet: van

Szín: fekete

Internet, zene, filmnézés-re használnám. Ja, és Windows 7-et szeretnék rátelepíteni, ha bírni fogja.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ezekkel igényekkel simán megbirkózik. A Win 7 meg kisebb gépeken is tökéletesen fut (bár lehetne benne vagy 2 Gb RAM :hááát: ).

Szóval én azt mondom inkább ez, mint egy netbook.

Link to comment
Share on other sites

Budha

Tökéletesen megy a Win 7.

Nekem is ilyen van (2 Gb rammal ). :D

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Itt egy 2 Gb-os példány és nem is kerül sokkal többe.
Link to comment
Share on other sites

action74

Köszönöm a véleményeket a kérdésemmel kapcsolatban. Azért gondoltam az 1Gb-os memóriával rendelkezõ laptopra, mert van egy 2Gb-os memóriakártyám, és gondoltam átcserélem. Vagy ez garanciavesztéssel jár?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem hiszem. A RAM-okhoz általában a gép komolyabb szétszedése nélkül hozzá lehet férni. Ha csak nincs leragasztva, senki se mondja meg.

Link to comment
Share on other sites

action74

Tovább nézelõdtem az interneten laptop vásárlással kapcsolatban. Ezt találtam, ami elfogadható árban is van számomra.

Processzor, MHz: DualCore T3200 (2000)

Memória, Mb: 3072 MB

HDD, Gb: 160 GB

Kijelzõ: 15,4 WXGA Glare Type

Optikai meghajtó: DVDRW SM

Modem: van

LAN: van

USB: 4 db

Wireless LAN: b/g/n 300mbps

Videokártya: 512 MB ATI Mob. Radeon HD 3470

Billentyûzet: magyar

Egyéb portok: VGA

Poz. eszköz: Touch pad

Kártyaolvasó: 4 in 1

Akkumulátor: 4400 mAh (Li-ion)

Jótállás: 2 év

Webkamera: van

DVI: van

Express Card: van

 

Mindösszesen 140 000ft

Valakinek valami tapasztalata ezzel a típussal, márkával kapcsolatban?

Link to comment
Share on other sites

RedBoy

Sziasztok!

2007-ben vásárolt Asus S96J notebookom szépen lassan megérett a cserére. Mióta megvettem azonban nem foglalkoztam különösebben a notebook trendekkel, meg az igényeim is változtak. A segítségeteket szeretném kérni, hogy mire lehet érdemes váltanom.

A felhasználási területek a következõk lennének:

- jó lenne ha hosszú (legalább 2+ óra) üzemidõre lenne képes (a mostanim kb 1:15-öt bír)

- legyen benne DVD író/olvasó (bár gondolom ez nem annyira kunszt)... ergo a netbookok kilõve

- nagy merevlemez is kéne mert szeretem nézni a TopGear sorozatot, és annak meg kell a hely :)

- szép kijelzõ, és a jó hangzás (persze tudom sosem lesz olyan hangja mint egy házimozinak, de a problémát a jelenlegi gépemmel, lásd a tesztemben a Tesztek rovatban)

- jó hûtés, illetve hogy ölben is lehessen netezni

- wlan, Bluetooth, sok USB, webkamera, SD/MS kártyaolvasó

- nincs szükségem viszont nagyon bikás VGA kártyára, csak olyan szinten, hogy a Win7 jól nézzen ki rajta, és zökkenõmentesen fusson.

- elsõsorban Word/Excel/PPT/Firefox/Outlook/MediaPlayer alkalmazásokat szoktam használni, meg ilyesmit, szóval nem kell egy erõmûnek lennie. (a jelenlegi Core2Duo proci még az elsõ generációból... feltéve ha lehet ilyet mondani... ezt csak azért említem, hogy kb most is ilyesmi teljesítményben gondolkodom)

- legyen könnyû, mert azért szoktam hordozni magammal (max 3 kg)

- és persze evidens, hogy jó minõségû cucc legyen.

Árat most nem mondanék, mert még nem SOS a dolog, csak hogy mégis képbe legyek a jelenlegi trendekrõl. Várok bármilyen ajánlatot örömmel, és azokat elõre is köszönöm :)

 

Maradok Tisztelettel:

Red Boy

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

i3/i5

CUDA/DX11

Dell, Lenovo, Toshiba

 

Ezek a kulcsszavak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
action74

Tényleg akkora változáson ment keresztül a Dell új alsó kategóriás laptopja, pontosan Dell 1564-es, a Dell 1545 laptophoz képest? Nekem az utóbbi Dell 1545 laptopom van, de megvagyok vele elégedve. Pedig most az interneten olvasgatva, ezt a gépet nagyon leírják, a Dell 1564-es gépet pedig nagyon istenítik. emlékszem, amikor megvettem a Dell 1545-ös laptopot, csak jókat olvastam róla, most meg itt vannak az ellenpéldák sokaságai.

Link to comment
Share on other sites

mismis10

Üdv!

Tudtok pár laptopot ajánlani maximum 120 000Ft ér?

Link to comment
Share on other sites

skybot

Üdv! Szeretnék, majd egy laptopot vásárolni. Ez és e között vacilálok. Fontos lenne a hordozhatóság és a hosszú üzemidõ. Olyan kérdésem volna, hogy most megéri-e a diszkrét grafikus kártyával rendelkezõ modellt megvenni, mert olvastam, hogy melegszik, meg hát minél több alkatrész annál több a hiba ugye. Továbbá, ha külsõ usb-s DVD írót castlakoztatok rá, akkor azzal tudok oprendszert telepíteni? Vagy tudtok, valami mást ajánlani, esetleg várható-e valam újdonság ezen a téren a nyár folyamán?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nos, az Asus nem rossz gyártó, de noteszgépfronton a felsõ-középkategória alatti termékeiket érdemes elkerülni, sok köztük a problémás. Inkább a Lenovo, a Toshiba, a Dell vagy a Sony kínálatában keress hordozható masinát. Külsõ meghajtóval minden további nélkül telepíthetõ operációs rendszer.

A külön grafikus kártya megfontolandó. Természetesen az a lényeg, hogy mire van szükséged: kell-e akkora 3D-s teljesítmény, amekkorához szükséges a külön videokártya. Ismerek pár embert, akik nem kevés pénzt öltek olyan noteszgépbe, amelyben külön videokártya is helyet kapott, aztán meg rájöttek, hogy tulajdonképpen semmi szükségük rá, mert játszani vagy 3D-s teljesítményt igénylõ alkalmazásokat futtatni rohadtul nem fognak azon a kis masinán. Az integrált grafikus megoldások eléggé sok mindenre képesek, többségük már a HD felbontású videókkal is elboldogul: szerintem többre nincs is szükség.

Link to comment
Share on other sites

skybot

Nézegettem még Packard Bell modelleket is. Belépõszinten ezt találtam. Az új i3-as modelleknek van már info a fogyasztsáról? Valamint most, honnan tudjam mekkroa az akksi? Mert egyik helyen csak azt írják, hogy hány cellás, itt meg mAh-ban adják meg az értéket.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...