Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook és netbook-vásárlás 2011. 02-ig


alex12

Recommended Posts

alex12

Sziasztok!

 

Notebook-ot szeretnék vásárolni csak nem nagyon értek hozzá ezért kérném a segitségeteket. Milyen fajtát vegyek? Kb. 140-150e van rá. Játékra meg internetezésre kellen főleg. Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

turborol

Sziasztok!

Laptop vásárlás elött állok és a segítségeteket szeretném kérni.

KInéztem ezeket a laptopokat: Hp 550/renew/: http://notebookkapos.hu/hu/termekek/reszle..._notebook_renew

Dell Vostro A860 C2D: http://notebookkapos.hu/hu/termekek/reszle...60_c2d_notebook

Lenovo Ideapad G550L: http://notebookkapos.hu/hu/termekek/reszle..._g550l_notebook

Asus K51AC-SX037D: http://www.bestbyte.hu/termekek/31473/ASUS...S_notebook.html

 

Csak netezésre és zene hallgatásra kellene. Semmi másra nem használnám és persze néha vinni is szeretném magammal.

Melyik procis lenne a jobb az Amd vagy intel dual core vagy core2 duó?

Melyik memóriás a jobb DDR3 vagy DDR2-es?

Márkák közül melyiket javasoljátok a legjobban? És melyiket nem?

Válaszotokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gabriel081

Javaslom a "Notebook-vásárlás 2009-ben" cím módosítását "Notebook-vásárlás 2010" címre. :)

 

Azt szeretném kérdezni, hogy várhatóan mikor lesznek kaphatóak az ATI Mobility Radeon HD5xxx-es gépek Magyarországon? Szerintetek a hónap vége elõtt már kaphatóak lesznek?

 

Ezt néztem ki magamnak:

http://www.excaliberpc.com/594972/asus-k52...abSpecification

Link to comment
Share on other sites

sublett01

OFF: gabriel08,beneznel a vga kartya tunningolasa topicba?

ON: 2010-ben eddig ket laptop: asus eee 1201n -> 100%ig elegedett vagyok vele; hp mini 2140->szoknom kell meg (ezert is offoltam az elobb :) )

 

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

Annyi mindennel foglalkoztam, hogy ezen a fórumon nem is meséltem, milyen eszméletlen nagy igénytelenséget tapasztaltam egy országos notebook szaküzlet supportjával kapcsolatban.

 

Érdeklõdtem egy 450ezer HUF értékû notebook alapvetõ mûszaki paramétereirõl. Kíváncsi voltam, hogy mennyire naprakész a tudása a szaküzletnek. Ugyanis azt hírdetik elsõ sorban magukról, hogy minden esetben naprakész szakmai segítségnyújtással állnak rendelkezésre.

 

Az alapvetõ kérdésem a következõ volt egy ATI Mobility Radeon HD5000 GPU-ju notebookkal kapcsolatban:

Pontosan milyen típusú dedikált GPU van az adott gépben, megfelelõen mûködik-e a drivere Windows7 alatt, vagy bezavarhat a mellette lévõ integrált GPU?

 

Erre a válasz:

Sajnos ilyen mélységû információkkal nem rendelkezünk.

Talán a gyártó honlapján, illetve újságok tesztjeiben, fórumokon megtalálja a kérdéseire a válaszokat.

(az országos szaküzlet profiljában olvasható a "naprakész szakmai segítségnyújtás" többek között)

 

Ezután kérdezném, hogy akkor mi a dolga - mi a sza--ért kapja a fizetését - egyáltalán egy országos lefedettségû notebook szaküzlet szakemberének? Más mûszaki embertõl világot megváltó dolgokat várnak el percek leforgása alatt gyenge fizetésért, õ meg egy egysoros kérdésre nem tud megfelelõ szakmai választ adni.

 

Hogy merik árusítani azt a 450ezer HUF értékû gépet, ha a szakemberek még azt sem tudják, hogy jó-e a driver hozzá?

Link to comment
Share on other sites

Nezumi86

Sziasztok!

 

Laptopra cserélném asztali gépem, és a segítségeteket kérném! Szeretnék ajánlatokat várni, mármint modell típusokat, mert a laptopok terén messze nem vagyok otthon. Elsõdleges szempont nálam az, hogy a merevlemez nagy kapacitással rendelkezzen, legalább 2 GB rendszermemó és legalább HD46XX videóchip legyen benne. A nagy felbontású kijelzõ nem érdekel - sõt, nagyon örülnék, ha ezen tudnék spórolni. Max. 250-300 eHUF-ot szánnék rá, de ez már tényleg a határeset, ennél olcsóbb modellnek jobban örülnék. :) A márka (Acer, Fujitsu, stb) úgyszintén nem érdekes a számomra.

 

Üdv:

Csaba

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gabriel081

Ha veszek egy notit Win7-el, akkor kapok hozzá gondolom Win7 licenszt, de Win7 telepítõ DVD-t is?

 

Anno Windows XP telepítõ CD helyett valami Recovery CD-ket kaptam az Acer-emhez 5 példányban.

Persze használhatatlanok voltak, mivel a kiinduló állapotot szerették volna visszaállítani.. Magyarul mindent formázni, egyetlen C: partícióra Windows XP-t telepíteni.

Ez számomra nem volt megfelelõ alternatíva és nagyon úgy érzem, hogy most sem lesz, ha Recovery jár csak.

 

Szal ez hogy van manapság?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem valószínû, hogy kapsz tisztességes lemezt, de majd letöltesz egyet.

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

De gondolom egy fecni azért csak van a dobozban a szériaszámmal. :D

Azt is olvastam, hogy laptopok esetében van egy rejtett partíció a gépen egy Telepítõ ISO-val.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az újabban az OEM-ek, lemez helyett, rejtett Recovery partíciót tartalmaznak. Szóval a a valószínûbb, hogy csak driver CD-ket kapsz, 1-2 említésre méltatlan ajándék szoftverrel.

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

Mit gondoltok errõl?

Acer Aspire 5738ZG-444G50MN

 

Szerintem nagyon jó specifikáció, fõleg, hogy 180ezerért HD4650 van benne DDR3 memóriával.

 

Mondjuk a Processzort kicsit gáznak találom az 1MB Cache-vel és a 800MHz FSB-vel.

Eléggé leronthatja a globális játékteljesítményt nem?

Lehet, hogy ettõl olyan olcsó a 220ezres társaihoz képest?

 

Pjtor véleményére mindenképp kíváncsi lennék. :)

 

 

FSB 800MHz, 1 MB L2 cache 2.2GHz , 4GB DDR3 , HD4650 DDR3

VS

FSB 1066MHz, 3 MB L2 cache 2.13GHz , 3GB DDR3 , HD5470 DDR3

??

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem az Acer még mindig :nemoké: .

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nekem Acer gépem van, bizton állíthatom, hogy a következő nem lesz az. Alapvetően rendben vannak, de a házuk nagyon olcsó műanyagból vannak, eleve nem színezett anyag, hanem csak szimplán festett, ami elég jól tud kopni, emellett melegedés esetén ropog az egész, szét fog törni. Most mit tudjak tenni, a pénz az nagy úr. :) Mondjuk az Acer támogatása nagyon jó, de pl. rengeteg Acer gépben kihullik az aksi (Sony-Sanyo), az enyémmel egyező típusokban nagyon gyakran előfordul.

 

Toshiba gyárt még elfogadható áron notebookot, de sokkal jobb a minőségük, mint az Acer-eknek. Persze lehet, hogy ugyanannyiért gyengébb teljesítményűt kapsz, de inkább a minőséget választanám.

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

És mit mondasz az Asus-ról? A K52JR ugyanaz a specifikáció, mint az Aspire 5740g.

Milyen a garanciális háttere és a minõsége az Asus-nak?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Asus-ra hajlamosak azt mondani a szervizben, hogy X hónap...

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

És recseg-ropog is?

 

Akkor inkább Acer, mint Asus?

Link to comment
Share on other sites

Szerdahelyi Gergely

Üdv

 

Ezt az eszközt nézegetem. (Városnéző kisvonaton használnám, erről menne az idegenvezető szöveg.)

 

- Bírni fogja a napi használatot, esetleg némi port?

- HDD mennyire érzékeny a rázkódásra? (Tudom, ne rázzam, de ha nagyritkán belemegyek egy gödörbe, egyből kuka-e)

 

Tényleg, Windows alatt, ha mondjuk pendrive-ról menne a szöveg (winamppal) be tudom állítani úgy, hogy a HDD-t lekapcsolja? Vagy valamit mindig piszkál a Win?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@gabriel08

Lenovo (fõleg a ThinkPad sorozat), HP, Dell, Toshiba, Sony.

Link to comment
Share on other sites

Lendy2010

Sziasztok!

 

Az asztali Pc mellett azon is gondolkodom, hogy ha találnék megfelelõ Notebookot, akkor akár azt vennék.

A PCWorld magazin tavalyi számában olvastam a HP Pavilon dv5 és Toshiba Satellite A300-ról, és elég jó értékeléseket kaptak, azonban most nem találom, hogy merre lehetne vásárolni. Azóta nyilván jöttek az új gépek is. Ha valaki tudna ajánlani ehhez a 2 géphez hasonló minõségû gépeket, akkor köszönöm szépen. Elsõsorban szövegszerkesztésre, filmek nézésére és zene hallgatásra használnám. Fontos még, hogy legyen D-SUB kivezetõje. Köszönök szépen minden választ.

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

Sziasztok!

Nagyon örülnék ha ebben tudátok segíteni!

A nõvérem tavasszal végez az egyetemmel és ezért venni akarunk neki egy notebokot. A szüleink rám bízták a választás, mert ajándékba kapja de nem tudok dönteni hogy milyen legyen. Fõleg képekkel, zenékkel tömné meg, ezen kívül netezésre használná és office programokat futtatna rajta. Nagyon köszönöm a segítséget!

(Már ezt egyszer kérdeztem de akkor újítottuk fel a házat és erre már nem került :upsz: )

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Keret?

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

80000-85000 HUF

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ennyiért újonnan valami jó kis netbookra futja 10-11"-os kijelzõvel, kis teljesítménnyel optikai meghajtó nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

Nem kellene olyan nagy de azért ennél vlm jobb ? Max 100000!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Ez például nem rossz, duplamagos Celeron- nal, int. webkamerával, 2 Gb RAM-al és 2 év garival. Egy Windows 7-et is simán elvisz. ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...