Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nyomtatók több interfésszel


Csaba_#

Recommended Posts

Csaba_#

Ha egy nyomtatónak több interfésze van pl.:LTP, USB vagy éppen USB, LAN, akkor egy időben mindet használhatom PC-k csatlakoztatására, vagy egyszerre csak egy lehet használatban?

 

(Tudom, számos más megoldás létezik pl.:hálózati nyomtatóként való konfigurálás, de garanciális, és hitelesítési okok miatt, nagyon sok dolgot nem művelhetek, az adott számítógépes rendszerrel.)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ismerni kéne a típust.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az oké, hogy egy fizikai nyomtató, de hogyha pl. van USB és LAN csatlakozás is, akkor ez két külön port, két külön nyomtató a Windows nyomtatók alatt. Feltéve, ha telepítve van mindkét port a nyomtató hozzáadásnál.

Ha nyomtatni akarsz, akkor meg kiválasztod, hogy melyik windowsos nyomtatóra küldöd, ha nem az alapértelmezettre. Így olyan gond fel sem merül, hogy nem lehet tudni hová vagy melyik porton keresztül nyomtatsz.

Az meg nem lehet gond, hogy egyszerre össze van kötve mondjuk USB és Ethernet kábellel.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Köszönöm a választ. Szóval az a lényeg, hogy lehetséges. :)

----

@arpsoft

A típus még nem ismert. A következő a szituáció:

Van egy hálózat, aminek az adminolását és karbantartását egy számítástechnikai cég végzi. Gyakorlatilag annyira megfigyelt ez a hálózat, hogy a dolgozók minden kattintásáról tudnak a központban. Erre a hálózatra van kötve egy nyomtató ami csak LTP-n csatlakozik ill. hálózati nyomtatóként van beállítva. Nos, ez a nyomtató elavult, túl kicsi teljesítményű, és amúgy is már a végét járja. Ennek a helyére szeretnének venni egy másikat. A várárlással az ottani kis főnök van megbízva, viszont a beüzemelést már a szóban forgó számítástechnikai cég végzi. A főnök azt szeretné, ha a "fusi nyomtatásait" a másik porton keresztül (ami épp nincs használatban) zavartalanul el tudja végezni, a központ tudta nélkül. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem tudom milyen szerződés lehet, hogy ennyire oda-vissza vegzálják egymást. Vagy úgy tűnik.

Az új nyomtató elég nagy valószínűséggel tárolni fogja a kinyomtatott oldalak számát. Ha nagyon akarják, ebből is kideríthetik, hogy nagyobb eltérés van, vagy valamelyest hogy mennyire kell tonert cserélni, ha azt is ők hozzák.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hopp! Máris van egy gyenge pontja, az ördögi tervének. :lol:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Miért nem vesz egy kis irodai nyomtatót?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az miért is jó?

Nagy teljesítmény, kicsi nyomtatási költség, több PC intreface, nagy toner kapacitás. Ez itt a lényeg. Szerintem a kis irodai gépek ebbe nem férnek bele.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

De csak magának.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Õ tudja mit csinál, különösebben nem érdekel. Énhozzám csak a kérdését intézte, amire nem tudtam egyértelmû választ adni.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
skybot

Vásároltam egy Epson SX 515W nyomtatót. Nos van rajta wifi, de sajna csak g-ig támogatja, nekem meg szükségem van n-es sebességre, a kevert jel, amit a router adna meg valahogy bekavar hálózatnál, így arra gondoltam, hogy ethernet kábellel rákötöm a routerre, és így osztanám meg gépek között. Ez lehetséges? Valami manuális megoldás kellene, mert Windows alatt a gyári beállítóprogi indulásnál kifagy. :S

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Természetesen lehetséges, de csak akkor, ha fix IP címet adsz a nyomtatónak. Célszerű a router menüjében FIX ip címet rendelni a nyomtató fizikai címéhez, így nem kell a nyomtató menüjével bíbelődni.

Ez után a telepítő CD-vel, szépen be kéne tudni konfigurálni. Ilyenkor a hálózat minden gépére fel kell telepíteni. Ha a az Epson oldaláról töltöd le az illesztőprogit, az is kifagy? Link

Link to comment
Share on other sites

skybot

Igen! :D Próbáltam már. Linuxon nem volt gond. Csak megadtam ip címet és működött.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Melyik szakaszon fagy ki a telepítõprogram?

Link to comment
Share on other sites

skybot
Melyik szakaszon fagy ki a telepítõprogram?

A program feltelpül. Valami Epson NET. Mikor kapcsolódna a nyomtatóhoz akor fagy ki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...