Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fonera 2.0N


[OP]Destroy-man

Recommended Posts

KGigi

TP-Link TL-WR1043ND

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A TP-Link kezeli a 3G modemet? Mert én ugy tudom, hogy az USB-n keresztül csak wincsesztert hajlandó kezelni. Bár egy OPrendszer csere után (OpenWRT) lehet, hogy elérhető lesz a 3G szolgáltatás is.

 

Szerk.:

Kezeli a 3G modemet (is). :)

Link to comment
Share on other sites

Dora
TP-Link TL-WR1043ND

 

Köszi, ez egy tényleg nagyon jó árban levõ router :-)

 

Találtam segítséget a telepítéséhez.

 

 

Már csak az a kérdés, hogy a gyakorlatban is rendesen kezeli-e a HUAWEI E1750-es modemet?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elvileg megy vele, viszont nem biztos, hogy könnyen adja magát. Itt van egy leírás, az OpenWRT telepítésérõl angolul:

http://josefsson.org/openwrt/dongle.html

Itt minden részletessen le van írva, hogy mi mindent kell csinálni a telepítésnél.

Neked az "Enabling 3G/UMTS" rész az amire szükséged lesz, ha nem megy a modem.

Link to comment
Share on other sites

Dora

Destroy-man, ez nekem nagyon kínai :hááát:

Nem hiszem, hogy ebbõl a projectbõl pozitívan jönnék ki, s ahogy olvasom az eredeti fw visszarakáása se egyszerû.

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az eredeti visszarakása egyszerübb, mint az OpenWRT telepítése. :)

 

A telepítésekhez egy Putty nevû programra lesz szükség, ami egy konzolos kapcsolatot hoz létre a géped és a router között.

Az általam linkelt leírás egyáltalán nem bonyolult, csak ránézésre az. Itt egy részlet belõle:

root@caramel:~# opkg update
Downloading http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03/brcm-2.4/packages/Packages.gz.
Inflating http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03/brcm-2.4/packages/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg-lists/packages.
root@caramel:~#

 

A root@caramel:~# rész jelzi, hogy milyen felhasználói fiokkal tudsz kiadni parancsot. Az utána lévõ részt be kell gépelned, majd enter (mintha DOS-t használnál).

A következõ 3 sort a gép fogja kiírni (feltéve, ha minden rendessen müködik), a legvégén pedig ismét várja az utasításodat.

Link to comment
Share on other sites

Dora

Azt sem tudom, hogy OpenWRT-ben milyen felhasználói fiókok vannak, gondolom rootként lehet ezeket a parancsokat kiadni....

 

Írod: ". Az utána lévõ részt be kell gépelned, majd enter (mintha DOS-t használnál).

A következõ 3 sort a gép fogja kiírni (feltéve, ha minden rendessen müködik), a legvégén pedig ismét várja az utasításodat."

 

Aztán ha mégsem mûködik rendesen, vagy a linkkel van valami gond, akkor kakukk a routernek :)

ezt tényleg kihagynám, nem nekem való az ilyen ráolvasásos dolog :D

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hát igen, a .....WRT-ben nem minden fekete vagy fehér (nem mintha egyébként a Linux-ban az lenne :hááát: ).

Link to comment
Share on other sites

Dora

Vettem egy net megosztót, aminek van router portja is.

USB-s modemet megosztja szépen wifin, elvileg tudja a WLAN-t is, de nem tudom beállítani KTV-s internetre, lehet, hogy ez csak ADSL-el mûködik.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Pontossan milyen a típusa a netmegosztónak? Utána nézek mit lehet kihozni belõle.

Link to comment
Share on other sites

boldi21

Hogy lehet MAC cimet klonozni a fonera 2.0n-be?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Klónozni nem tudod, neked kell kézzel beírnod. :)

Itt találod meg a helyét, ha beléptél a fonéra menüjébe:

Beállítások > Rendszer > További beállítások

 

Gondolom a saját géped MAC címét szeretnéd klónoztatni. Ha igen, akkor gépeld be a start menübe, hogy CMD, majd enter (Vista, vagy Win7 esetén); vagy kattints a futtatásra, és ott futtasd a CMD-t (Win XP esetén).

A megjelenő ablakba gépeld be, hogy getmac, majd enter, és az ott megjelenő MAC címet (fizikai cím) írd be a fonérába.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez csak Professional kiadással megy. Home-on ipconfig /all.

Link to comment
Share on other sites

Dora
Pontossan milyen a típusa a netmegosztónak? Utána nézek mit lehet kihozni belőle.

 

EnGenius ETR9350

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elvileg kell mennie kábeles internettel is.

 

A legegyszerübb, ha arról a géprõl nyitod meg a beállításait a routernek, amin eddig is használva volt a kábeles internet. A WAN beállításoknál klónozd a MAC címet, illetve a hostname mezõt hagyd üressen. Legtöbb esetben ezek okozza a problémát.

Link to comment
Share on other sites

boldi21
Klónozni nem tudod, neked kell kézzel beírnod. :)

Itt találod meg a helyét, ha beléptél a fonéra menüjébe:

Beállítások > Rendszer > További beállítások

 

Gondolom a saját géped MAC címét szeretnéd klónoztatni. Ha igen, akkor gépeld be a start menübe, hogy CMD, majd enter (Vista, vagy Win7 esetén); vagy kattints a futtatásra, és ott futtasd a CMD-t (Win XP esetén).

A megjelenő ablakba gépeld be, hogy getmac, majd enter, és az ott megjelenő MAC címet (fizikai cím) írd be a fonérába.

 

Szia!

 

Igen, megkaptam be is konfiguraltam mint a jo oreg Linksys routeremet, de nem akar mukodni. (nincs internet kapcsolat :( )

Mi lehet a problema? Valami tipp?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elösször is érdemes frissíteni a legújabb firmwarere, elég sok problémát orvosol, igaz ezek a problémák mind az extra funkcioknál voltak, routerként addig is jól müködött a készülék.

Új firmware: http://download.fonosfera.org/Gari/2010040...0_r1665_DEV.tgz

Ezt a fájlt NE tömörítsd ki, csak tallózd be a Beállítások > Rendszer, firmware menüpontjába, majd kattints az upgrade gombra. Ez 5 percig fog tartani.

 

Ha ez megvan, akkor érdemes előszedni az internet szolgáltató szerződését, lehet, hogy van valamilyen beállítása, amit igényel a MAC címen kívűl. Ha van ilyen, akkor azokat a beállítások > internet menüpont alatt tudod beállítani, miután kiválasztottad a megfelelő kapcsolódási lehetőséget. Nekem a UPC-s netem van, ami magátol beállítódott, még a MAC címet sem kellett klónoznom, mint régebben.

 

Ha leírod, hogy milyen net szolgáltatod van, akkor utána tudok nézni, hogy milyen beállításokra van még szükség.

Link to comment
Share on other sites

Dora
Elvileg kell mennie kábeles internettel is.

 

A legegyszerübb, ha arról a gépről nyitod meg a beállításait a routernek, amin eddig is használva volt a kábeles internet. A WAN beállításoknál klónozd a MAC címet, illetve a hostname mezőt hagyd üressen. Legtöbb esetben ezek okozza a problémát.

 

Nem nagyon értem amit írtál.

Feltegyem egy tárhelyre a megosztó manualját?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

INNEN a 10. oldaltól írt beállításokat csináld végig.

 

Az egyik lépésben látni fogod a hostname és mac cím mezőt is.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Harlond

Sziasztok!

most gondolkodom uj roter vételén, és ráakadtam erre a Fonera 2.0n-re. még a mai körülmények között is tudod ajánlani ezt a routert? ASUS RT-N16-lenne a másik alternatíva, de az drágábbért és mivel torrentezni is szeretnék vele, csak moddolt fw jöhet számításba, ha ezzel nem kéne a fw-vel szórakozni akkor jobb döntésnek tûnik!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
[OP]Destroy-man

A gigabites csatlakozók nekem már hiányoznak róla, de egyébként jó választás, ha egy megbízható, és stabil routert szeretnél. Torrent kliens alapbol van rajta, viszont fw frissítés melegen ajánlott (bár valószinüleg a legújabbal kapod). Az fw frissítés csak pár kattintásbol áll, tehát nem nagy kunszt. Viszont a TPLink TL-WR1043ND router sokkal olcsóbb. Hogy azon van-e gyárilag torrent kliens azt nem tudom, de OpenWRT telepíthetõ rá, arra meg torrent kliens.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Gyárilag persze nincs torrent kliens az 1043ND-n.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...