Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Időjárás


Pjotr

Recommended Posts

KGigi

Errefelé nem látni ki az ablakon, úgy ömlik az esõ.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ki-be kapcsol a szünetmentesem.

Hm, ilyen kivételezett helyen laknék? Itt tombolhat akár orkán is, az áramszolgáltatást semmi sem zavarja. (Ha évente egyszer van is áramszünet pár órára, az is szélcsendben, nyugodt idõben és az éjszaka közepén történik.) Nem emlékszem, hogy valaha is lett volna olyan vihar, aminek következtében elment volna az áram vagy az internet. (Így aztán egyelõre a szünetmentes is a beszerzési listám legvégén van.)

 

Reggel nem örültem a viharnak, mert a rövidnadrág + póló kombó még esernyõvel sem az igazi a szakadó esõ és a szél együttesével szemben; de mire hazaindultam, egészen szép idõ kerekedett.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A szünetmentes nem csak akkor kapcsol be, ha nincs áram, hanem ha a feszültség egy határérték alá vagy fölé megy. Itt nem szokott elmenni az áram, de egy közepes méretû viharban is többször bekapcsol a szünetmentes néhány másodpercre.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ja, értem. Azt hittem, hogy azért kapcsol be, mert elmegy az áram. Eddig úgy tudtam, hogy a kisebb feszültségingadozásokat némán, jelzés nélkül kezelik le (mint ahogy pl. egy jobb számítógépes tápegység).

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem is sípol vagy ilyesmi, mint áramszünetnél. De ha gépnél vagyok, hallom, ahogy egy kicsit berreg. A feszültségingadozásokat úgy kezelik le, hogy átváltanak akkura.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A jobbak ha esik a feszültség akkor csak rátáplálnak.

 

Ma reggel viszont szokatlanul jó idõ volt. 30 fok helyett csak kb. 20, a dögmeleg után jól esik ez is. Nagyon hideg nincs, hiszen felöltözni nem kell jobban mint eddig, de már az van ,hogy éjszaka is 30 fok felett van és folyik rólad a víz. Átmeneti lehûlés lesz most azt mondta reggel a rádió kb. ezen a héten még ilyen idõ lesz.

Link to comment
Share on other sites

Burgonya

Csak az a gond ezzel, hogy pont most tudnék szórólapozni...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Esõkabát? :) Még mindig jobb, mint 40°C-ban pörkölõdni...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sebi

Na, hozzánk már megérkezett a vihar. Szélvihar, égdörgés, villámlás és zuhogó esõ kíséretében. Az asztali gépet már le is lõttem.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Itt volt egy kis szél, de még semmi egyéb; és még mindig nagyon meleg van.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
mizsi

Hát,a tegnapi/mai no comment...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A hétvégén pontosan három helyre kellett volna autóval mennem, ebből az egyik egy (oda+vissza) kb. 300 km-es utat jelent a Dunántúlon. Így most kénytelen vagyok szembenézni azzal a kéttonnányi feladattal, amit itt, a gép előtt kell megcsinálnom. :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én meg csak lesek. Süt a Nap, 4°C van, teljes szárazság, semmi hó. Épp kiszállnék a kamionból, erre meg jön az üzenet, hogy ne hagyjam el a gépjárművemet. :D Aztán a rádióban hallom, hogy mi van a saját megyénkben... :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Garono

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=488305271218188&set=a.434675233247859.91391.434660599915989

 

Mivel itt szartak karban tartást végezni,egyáltalán nem érdekelt senkit hogy müszakilag hogy álnak a hó kotrok ,vagy bármijen gépek.Kellett prémium osztásra az a pénz amit meg sporoltak ! szegény kintrekedt emberek had fagyanak meg. nembeszélve szégyen hogy más órszágbol jönnek megmenteni a kint rekedt embereket!!!!!!!

Horváth József, nyugalmazott ipari szakmunkás véleménye. Vajon öreg koromra én is elfelejtek helyesen írni?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Falubelid. Nem ismered? :fogatlan:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A f.szbúkon? Mit vártál? Csak a linkelt képen van egy ordító helyesírási hiba + a két felkiáltójel (ráadásul szóközzel elválasztva a szövegtől), ami egyrészt hiba, másrészt a szellemi fogyatékosság egyértelmű indikátora.

 

Egy biztos, ez az ország nem volt felkészülve egy ilyen jellegű hóviharra, még januárban sem, nemhogy márciusban. Na meg sokan nem nézik a híreket, leszarják, hogy nem kéne autóba ülni, ha hóvihart jósolnak. Tudom, sokan nem tehettek mást, de azért biztos nem annyian, ahányan az utakon rekedtek. Nekem fontos lett volna leutaznom vidékre a hétvégén, de már szerdán lefújtam a dolgot, semmi kedvem nem lett volna ugyanis 30-cal végigcammogni a pályán, meg végignézni, ahogy belémjönnek mások. A magyar autósok egy jelentős része még napsütésben, száraz időben, tökéletes látási viszonyok mellett is képtelen normálisan közlekedni, így már pár centi hó is kész oroszruletté teszi a közlekedést.

 

Ráadásul – gondolom – sokan már feltették a nyári abroncsokat (én is most akartam időpontot egyeztetni a gumissal), nyári gumikkal meg hóban nincs sok esély. Egy csomó kamionos meg egész télen nyári gumikkal járkál, ráadásul nyomják neki még hóban is, másokat veszélyeztetve. Aztán csodálkozunk, hogy keresztbefordulnak/torlaszolnak/borulnak a kamionok...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Ráadásul – gondolom – sokan már feltették a nyári abroncsokat (én is most akartam időpontot egyeztetni a gumissal), nyári gumikkal meg hóban nincs sok esély. Egy csomó kamionos meg egész télen nyári gumikkal járkál, ráadásul nyomják neki még hóban is, másokat veszélyeztetve. Aztán csodálkozunk, hogy keresztbefordulnak/torlaszolnak/borulnak a kamionok...

A nyári kerekeket már én is átcseréltem volna múlt hétvégén, de az időjárás-előrejelzés miatt nem tettem meg.

 

Mivel saját magam is kamionozok, ezért megvédeném a többieket is a kijelentéseddel szemben, ugyanis a sofőrök nem tehetnek róla, hogy nyári, vagy négy évszakos gumival járnak, ha a cég nem veszi meg nekik a drága téli gumit. Ami amúgy nyáron rosszabb. Nálunk a cégnél csak a járművek felén van négy évszakos, ott is csak a hajtott kerekeken. Amúgy tapasztalatból mondom, hogy az enyémen jobban csúszik esőben, mint azok, amiken csak nyári van hátul. A pótkocsik pedig eleve csak nyárival szereltek, de a nagy súly miatt azok nem is igazán érdekesek. Az, hogy "nyomják neki hóban" értelmetlen kijelentés, mert nem önszántukból mennek, hanem mert pl. szükséged van élelmiszerre. A másik meg, hogy hóban azért próbálnak folyamatosan haladni a kamionok, mert ha megállnak, akkor végük, üresen nem fognak tudni újra elindulni. Ezért kell a hólánc...

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

.... Az, hogy "nyomják neki hóban" értelmetlen kijelentés, mert nem önszántukból mennek, hanem mert pl. szükséged van élelmiszerre.....

Ez éppen nem túl jó példa, mert szerencsére nincsenek olyan állapotok, hogy életek kockáztatásával kelljen élelemhez jutnunk. Azt inkább megérteném, ha a munkahelyüket féltenék, de még az sem elfogadható indok az útviszonyoknak megfelelő sebesség akkora túllépésére, ami ilyen nagy bajt okozhat. Ha ezt nem tudja megítélni profi söfől létére .... :hááát::

A keresztbe fordult kamionnál még az is jobb, ami elfoglalja az egyik sávot.

---------------

Nálam nyáron is van a kocsimban egy takaró, egy esőkabát, egy ballon víz, és két müzliszelet, (és mint az látható az avataromból látható egy pipere tükör is :) ) pedig csak Pestről Budára autózom nem Győrbe télen, viharban, hóesésben.

--------------

 

Idézet a fbuk profil névjegyéből, ahova Józsi bácsinak sikerült írnia:

"Amit várunk: Olyanok, akik ezt az időszakot kedvelik. Beleértve a hideget a fagyot, a hótorlaszokat (ha vannak), a hangoskodó szilveszteri mulatozókat, az ünnepek körüli kavarodásokat. Akiknek az ünnep szépsége háttérbe tudja szorítani a készülődéssel járó fáradtságot és költekezést. Vagy akiknek az évszakról nem a magas fűtés-számla ugrik be... " stb

 

:hmm: Vajon :bizonytalan: öreg koromra én is ...... :bezsong:

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Igen Temporary, te is! Meg mi itt mindannyian! Nyugi! ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
a sofőrök nem tehetnek róla, hogy nyári, vagy négy évszakos gumival járnak, ha a cég nem veszi meg nekik a drága téli gumit.

 

Egyetértek, de ha jól emlékszem, nem is állítottam, hogy ez a sofőrök hibája. Nekem semmi bajom a normális sofőrökkel.

 

Az, hogy "nyomják neki hóban" értelmetlen kijelentés, mert nem önszántukból mennek, hanem mert pl. szükséged van élelmiszerre.

 

Tudom, hogy azért mennek, mert kilométerre kapják a pénzüket és nem időre, meg hát ugye ott a tachográf... Csakhogy ez még nem lehet elegendő indok arra, hogy másokat veszélyeztessenek. Inkább érjen oda az áru egy nappal később az üzletbe, mint hogy kinyírjanak.

 

A másik meg, hogy hóban azért próbálnak folyamatosan haladni a kamionok, mert ha megállnak, akkor végük, üresen nem fognak tudni újra elindulni.

 

És akkor nincs végük, ha felborul vagy keresztbeáll a kamion? Semmi bajom azzal, ha sietnek, de nem hinném, hogy az ész nélküli rohanás kifizetődő lenne, mert ha nem adja ki (és erre nyári gumikkal elég nagy az esély), sokkal többet veszítenek, mint ha visszavennének a tempóból. Pláne, ha a 40 tonnással esetleg letarolnak valakit...

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Kedvenceim:

– Család ül a szép drága autóban: apa, anya, 5 éves kisgyerek. Kérdik tőlük, mióta vannak itt, hova mentek volna... stb. Válasz: Síelni! :facepalm: Kérdem én, ilyen időben minek ahhoz autó? Arról nem is szólva, hogy az olyan kedvelt síparadicsomok felől érkezett a "jó idő".

– Tragikus hangvétellel közlik, hogy kirándulóbusz akadt el az úton. Kirándulóbusz! Értem én! Biiiiiiiztosan már hazafelé tartottak a hosszú hétvége előtt...

– Nyilatkozik a kamerába, hogy senki nem mond semmit. Persze reggel megnézni az időjárás jelentést, mielőtt elindult volna, az luxus. Akkor nem zavarta, hogy semmit nem tud arról, mi van odakint. Kedd-szerda óta mondják, hogy mindenki maradjon a seggén! De ha megy is, étel, ital, pokróc, teli tank, feltöltött mobiltelefon, meleg ruha, hóemberkészítő készlet és hordozható búbos kemence legyen a csomagtartóban.

 

Tudnám folytatni, felesleges, még a végén megsértenék valakit. Nem vagyok pártszimpatizáns és látom azt is, hogy rengeteg hibát vétettek a felelősök, de az emberek jó része nem került volna bajba, ha arra használja a fejét, amire való! Nem, nem arra célzok, hogy ne csússzon fel az inggallér és legyen hova tenni a sapkát...

 

Apósomék itt laknak a szomszéd városban, 25 km-re. Már szerdán mondtuk nekik, hogy hétvégén nem megyünk. Pedig maximum fél órás út és az ország középső része, nem a nyugati.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mi is Bécsben töltöttük volna 15-ét és 16-át, de én már hétfőn mondtam anyáméknak, hogy nem megyek velük, és csütörtök este ők is jobb belátásra tértek.

 

Az emberek hülyék. Ettől függetlenül azok az emberek, akiknek erre előre (!) készülni kellett volna, akiknek erre azonnal reagálni kellett volna, akiknek menteni kellett volna, és akiknek kommunikálni kellett volna, nem kellett volna 12 órán keresztül a hátsójukat vakarni.

 

A katasztrófavédelem nem azt jelenti, hogy amikor létrejön a katasztrófa, akkor azt jó sokáig védjük, hogy fennmaradjon. Nem, egyáltalán nem ezt jelenti.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Mi is Bécsben töltöttük volna 15-ét és 16-át, de én már hétfőn mondtam anyáméknak, hogy nem megyek velük, és csütörtök este ők is jobb belátásra tértek.

Pedig Bécsben tök jó időtök lett volna! :D Itt egyáltalán semmi nincs és nem is volt. Érdekes ez az időjárás. Mondjuk megmondták előre (nálunk), hogy a közlekedésben okozhat fennakadásokat. Na de azért ennyire?

Nézem a lánglovagok képeit az M1-esről. Valaki magyarázza már meg nekem, hogy miért van az, hogy az autópálya környékén tiszták a földek, az út pedig tele van hóval! Ausztriában még most is fel vannak állítva a hófogók, holott náluk már valószínűleg nem is lesz hó. Nálunk? A biztonság kedvéért már elszedték. Talán ellopná valaki? :facepalm:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Nálunk az autópálya a hófogó.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Itt pont a hét elején szedték fel a hófogókat. Biztosan nem akarták, hogy tönkremenjen a nagy szélben.. :bolond:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...