Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Időjárás


Pjotr

Recommended Posts

KGigi

Wow. Itt majdnem 30 fok volt, és felhõ sem járt a közelben.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Dettó. Napok óta olyan meleg van, hogy azt hiszem, kifingok, mire hazaérek. Örülnék már egy kis esõnek. (Persze nem felhõszakadásra gondolok.)

Link to comment
Share on other sites

kléni

Jó nyár lesz, végig az idõjárásról lesz szó. Vagy leesik minden egyszerre, vagy megpörkölõdünk :D

Nállunk most jött vissza a héten a nagy meleg. Kezdenek újra elõjönni a kiütések. Vagy 3 hete volt talán itt egy hétig 30 fok folyamatosan, a körmömtõl a hajszálam végéig kis kiütések jöttek ki :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Vigyázzunk az esõ szóval, a végén még megint kapunk két méter vizet. :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Azért is írtam oda, hogy nem felhõszakadásra gondolok. ;) Egy egész napos, csöndes kis zápor jól jönne már.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Itt fél órán keresztül szakadt az esõ ebéd után.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Itt még egy szem esõ nem esett (bár reggel láttam felhõket, meg dörgött is az ég, de aztán nem lett semmi), és javarészt 39°C volt. :S

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Dettó. Napok óta olyan meleg van, hogy azt hiszem, kifingok, mire hazaérek. Örülnék már egy kis esõnek. (Persze nem felhõszakadásra gondolok.)

Könnyen vagy, én meg egész nap a szabadban sülök. Bár szerencsére most kaptam egy klímás gépet, egy fokkal kibírhatóbb. Az esõvel viszont szívnék... Jobb, ha nincs. Már így is ártott eleget a mezõgazdaságnak.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Tegnap voltam fent Budapesten... 35 fokot írt ki a tábla! Volt klímám, de az se egészséges. Mindig nem nyomatom magamra. A héten már másodszorra voltam Bp-n. A benzinkutas fogta a fejét mikor megemlítettem, hogy hova megyek!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sebi

Húú micsoda vihar volt (van) nálunk. Csak most kezd kicsit csillapodni, de még most is esik, dörög és villámlik. Eddig se telefon, se internet, se Sat TV nem volt. Most internet és telefon már van, de Sat TV még nincs.

Tiszta kõkorszak. :D

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Itt is hasonló volt a helyzet. Ráadásul a viharban épp úton voltam. Szerencsére gyorsan elmúlt, szép idõnk lett mára. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Eddig, mert most ismét el kezdett esni az esõ nálunk. Remélem nem vagy ismét úton? :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Itt momentán szürke az egész ég, viszont még mindig igen meleg van.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hét ágra süt a nap és marha meleg van :( . Win alap widgetje meg 19 fokot és villámlást jelez :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A Win widgetje amerikábol szedi az adatokat, műholdas elemzés alapján. Egyébként az MS mostanában kezd ébredezni, hogy külsős szolgáltatókkal tárgyaljon (pl. hazai EPG a Media Centerben).

Link to comment
Share on other sites

kléni

Épp Szombathelyen voltunk talán 18.-án. A lézeres koncertre foglaltunk helyet. Már épp elkezdõdött volna, erre paff, el kezd esni az esõ :D Kár, pedig az elejébe kicsit belenéztünk, nagyon látványos volt, tekintve, hogy mivel az esõ elmosta a füstöt, így az esõn csillogott a lézer, ami még látványosabbá tette :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Hol volt lézeres koncert? Én nem hallottam róla, hogy lesz. :D

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Szimfonikusok alatt volt a lézershow? Ezt nem is tudtam. Én az MMIK-nál, késöbb meg a terasz kávézóban (de ott másképp :P) áztam, ott 2 olasz banda játszott, meg a Halor lett volna, de az már elmaradt. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Dávid Csaba

"Az Országos Meteorológiai Szolgálat közlése szerint a Pakson mért 37,9 fok a 20 éve, Örkényben regisztrált 37,2 fokot váltja a toplista élén."

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Azt tudnám, ezeket az értékeket honnan veszik. Tavaly egy júliusi délután nekem a fedélzeti számítógép 39 °C-ot is mutatott; de már néhány évvel ezelõtt, hagyományos hõmérõvel is lazán méregettem 42-44 °C-okat nyári délelõttökön, ráadásul árnyékban. Vagy az OMSZ értékei a napi átlaghõmérsékletet mutatják?

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Úgy tudom, a meteorológiai állomásokat nem közvetlenül városokba telepítik, hanem a közelükbe. Pontosan azért, hogy a település egyedi mikroklímája (felhasznált anyagok, épületek elhelyezkedése...) ne befolyásolja a méréseket.

 

Ezért mérsz egy épület közelében, vagy az autóban mást, mint ami a jelentésben elhangzik. Ezért volt az is, amikor pár napja este bejelentették, hogy rekord dőlt meg és 35-36 fok környékén volt mittoménhol, addig mi épületben 37 fok felett mértünk.

 

A paksi állomás az erőmű közelében van, fákkal övezve. Aki gyakran jár arrafelé, tapasztalja, hogy ott mindig hűvösebb van, mint a városban, ahol többek között a rengeteg beton lehetetlenné teszi a meteorológiailag helyes mérést. Ergo: Pakson valójában ennél jóval melegebb volt.

 

Ettől persze még nem változik semmi, az emberek többsége a városban lakik, nem a mérőállomás mellett. :P

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ja, így már érthetõ. Mondjuk tényleg nem reális, én városban és falun is lazán szoktam 40°C körül mérni; de így legalább tényleg nem másítja meg semmi számottevõen a mérési eredményt.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Tegnap a Bosnyákon az utcai hõmérõ állomás 19 fokot mutatott. Közben legalább 39 fok volt a villamosban meg volt legalább 45 fok, nyitott ablakoknál is.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Vihar! Ki-be kapcsol a szünetmentesem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...