Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Helyesírás


KGigi

Recommended Posts

Garono

Nem ezt mondtam. A rövidítők 90%-a rövidíti "un."-nak. A helyes forma az "ún." lenne.

Link to comment
Share on other sites

kléni

A lényeg azon van, hogy az ország 90%-a (ami 83732,4 négyzetkilométer, ha Magyarországra utal az "ország" szó) képes egy másik szót rövidíteni. :cumizik: Bocs, ezt nem tudtam kihagyni. :D

Link to comment
Share on other sites

Garono

Csodás.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hehe, ilyen az, amikor a fagyi visszanyal. :P

 

egy átlagos professzor akit gordonak hivnak baleset ami megváltosztatja a világot és gordon felvesszivelük a harcot átmegy és megöli a fő elenséget vissza jut de a szekálas csávó lefagyaztya gordont több éven át le volt fagyasztya és gordon ki szabadul vissza tér és ismétfelveszi a harcot az ellenálok soraiban

 

Na, most megpróbáltam értelmezni, hogy is van ez? Gordon kiszabadul, visszatér és felveszi a harcot az ellenállók soraiban? Te, ez nem is rossz, egy 11 éveshez képest egészen tájékozott. Azt még elfelejtette hozzátenni, hogy újabban közleményekben üzenget a szocik által javasolt forródrót helyett. :lol: A játékot nem ismerem, de gondolom, ezek után egy nagygyűlést kell szétoszlatni E2014 feliratú pólóban, a végén pedig a főellenséget kell legyűrni egy kolbásztöltő versenyen. De ide eljutni nem könnyű, egy kőkemény feladat végrehajtása a feltétel: nyerni kell egy olyan tenderen, ahol a Közgép is indul. Ehhez nagyon sok tapasztalati pont kell, amik legkönnyebben trafikok nyitásával szerezhetők meg. :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
:muhaha: Ez tényleg jó volt. :oké:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kléni

A másik oldalon lévő témához hozzátéve még:

Vagy másfél hete elvállaltam egy kis weblapfejlesztési munkát. Sokáig elhúzodott az egyeztetés miatt, nehezbb volt megtudni, mit is akar pontosan, mint megcsinálni azt. Egy weblapot akar elindítani, amin fotókat lehet megrendelni, ők pedig kinyomtatják szép papírra. Ha jól tudom, ő az üzemeltető, és a bolt már megy nekik (bár ez nem biztos). Ebből lehet arra következtetni, hogy nem 10 éves, és nem is mondható butának, egy bolt elvezetése mégsem kis feladat. Azonban a leveleit úgy írja meg, hogy alkalmanként fogalmam sincs, mire gondol. Minden kérdése után "?!" írásjelet használ, amit bennem nagyon sértű hangnemet kelt, még ha nem is veszem figyelembe. Nagyon sok helyesírási hiba van a levelében, pedig úgy gondolom, egy ilyen munka megbeszélésére fordíthatna annyi időt, hogy átnézi az írását, én is megteszem. Egyszer 5 levelet küldött 1 percen belül, néha többször elmondja ugyan azt a feladatot egy levelen belül, vagy két mondatrész teljesen nem kapcsolódik egymáshoz...

Sorolhatnám még. Elég idős már, nem az internet "chatnyelvén" tanult meg beszélni, a való életben értelmes mondatokat kell alkotnia, miközben másokkal kommunikál. Miért nem tudja hát a leveleit is normális, igényes formában megírni nekem? Saját magának kedvezne vele, nem húzódott volna el eddig (és még tovább) a megbeszélés, és mehetne is az oldala. Nem tudom, más emberekkel hogy levelezhet így? Nem hiszem, hogy egyedül engem zavar az ilyen írásmód.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
elmondja ugyan azt a feladatot

 

Ha már ebben a topikban vagyunk: könyörgöm, tanuljuk már meg legalább az alapvető szavak egybe-, illetve különírását! Ugyan azt elhiszem, hogy ez nem feltétlenül könnyű, de az ugyanazt egybe kell írni, amennyiben a "pontosan olyan, mint az a másik" értelemben használjuk. Ugyanez vonatkozik a hasonló szavakra: ugyanígy, ugyanolyan, ugyanakkora stb. Ugyan ezeket külön is lehet írni, de nem kétbites a te agyad, hogy ne tudd megkülönböztetni, mikor melyiket kell használni. ;) Teljesen más jelentést kapsz a két esetben, az ugyan különírva a bár, noha stb. szavakkal egyenértékű.

 

Egyébként ez az a hiba, amit a környezetemben felettébb intelligens emberek is elkövetnek, én meg ilyenkor legszívesebben egy bikacsökkel látnám el a bajukat. Naponta ötszáz helyen láthatják helyesen leírva, ennek ellenére különírják. Magasan kvalifikált, írni tudó, jellemzően magyarból (is) 90 % feletti eredménnyel érettségiző emberek. Nem értem. Csak nem divat lett ezt is szándékosan elkefélni? Szóljatok, ha igen, lehet, le vagyok maradva.

 

Azt már értem, hogy két pont kell a mondat végére a legújabb divat szerint, hátha egyből még nem derül ki, hogy itt a mondat vége. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

kléni

Tisztibán vagyok azzal, hogy az én írásomban is akad elég sok hiba (látnátok hogy írok chat-en). Sosem voltam helyesírásból profi, és nem is célom, de ettől még átnézem a levelemet, legalább azt kijavítom, amit a böngésző aláhúz (ezen a fórumon pont nem megy a beépített ellenőrző megint). De szerintem az ilyen helyesírási hibák és az értelmetlen írás nem keverhető össze.

Link to comment
Share on other sites

payskin
[...] ilyenkor legszívesebben egy bikacsökkel látnám el a bajukat [...]

 

Azt már értem, hogy két pont kell a mondat végére

 

Akkor mit szóljak én ahhoz, hogy a marketinges kislányunk a Facebookon, a cég hivatalos kommunikációjában a mosolygó fejecskéket használja mondatvégi írásjelnek, közvetlenül a szó után írva. Körülbelül ugyanezt az indulatot váltja ki belőlem.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Semmit se tudsz tenni, ez a f.szbúk-generáció, annak minden vadhajtásával együtt. Nem lepne meg, ha 20 év múlva mondjuk a Miniszterelnöki Hivatal közleményeiben is ilyen elmebeteg írással találkoznánk. Lehet, hogy be fog jönni Drugs Bunny próféciája, és 15-20 év múlva tényleg jól meg lehet majd élni pusztán abból, hogy tudsz helyesen írni, vagy emberhez méltó módon meg tudsz fogalmazni egy levelet.

 

De szerintem az ilyen helyesírási hibák és az értelmetlen írás nem keverhető össze.

 

Ezt nem is vitatom, de ha már ebben a topikban társalgunk, csak felhívtam már a figyelmet a fenti problémára is, mert újabban rengetegen elrontják ezt, nekem meg szúrja a szemem. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hogyne tudnék? Szóltam a főnöknek, hogy beszélje meg vele, mert ha én beszélem meg, sírás lesz a vége. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hehe, azt nem hinném, szerintem ha lenyugszol, szépen is el tudod magyarázni neki, mi a probléma. Lányokkal nem keménykedünk, csak ha kérik. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez nálunk nem egészen van így, párszor már le lettem tolva odaföntről, amiért a lelkükbe gyalogoltam. Öt perce kaptam hírlevélbe készülő bannerben "újjabb"-at. Ilyenkor azért "ütök", még ha csak verbálisan is. A grafikus leányzó azóta is exkuzálja magát Skype-on.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ja, értem, szóval mennek árulkodni. Tiszta óvoda. :) Mondjuk én helyesírási hibáért nem szoktam leszidni senkit, a lányokkal meg amúgy is kb. 10-szer elnézőbb vagyok. :D Inkább elmagyarázom, hogy mi a problémám.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Szerintetek miért nem ismeri a Firefox és a Chrome a "lentre" szót? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

kléni

Az oldal legaljára raktam egy képet, mert ott tetszett nekem: a képet lentre raktam. Nem látok én ebben semmi furcsát. Ki lehetne fejezni más szavakkal is, de szerintem ettől még a lentre szó értelmes.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Be kell küldeni a kérdést a nyest.hu-nak. :D Én sem értem egyébként, mert a "fentre" szót nem húzza alá.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Már miért is ne lenne értelmes? Pl. fentről lentre indult.

 

Mint azt már korábban is írtam ebben a topikban, a Firefox helyesírás-ellenőrzőjének várhatóan van valami algoritmusa a szavak összepárosítására. Ennek nyilván vannak hiányosságai, ezért is fordulhat elő, hogy néha idióta javaslatokkal találjuk szembe magunkat. Az MTA-s oldal dettó ugyanez. Nem tudjuk, milyen algoritmus szerint dolgoznak, de az tény, hogy rengeteg szintaktikailag helyes, szemantikailag értelmetlen javaslattal élnek, úgyhogy érdemes észnél lenni.

 

Az MTA oldala már csak azért is vicces, mert a klitorisz szót ugyan nem ismeri, de pl. a clitorist meg igen, ami ugyanez, csak latinul. :D És érdekes módon a Firefox valahogy pont ugyanazokat a szavakat nem ismeri, és még a javaslatok is egybevágnak. Érdemes megfigyelni. :) Szerintem közös az adatbázis, meg valószínűleg az algoritmus is, úgyhogy a firefoxosok az MTA-s oldalt a továbbiakban mellőzhetik is, be van építve. :D

Link to comment
Share on other sites

kléni

Eléggé furcsa azért, hogy 3, (elvileg) különböző helyesírási ellenőrzőnél is kifelejtették ezt a szót belerakni a -re toldalékkal ellátható szavak halmazába, és eléggé régóta nem is javítják ki. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mondom, szerintem ezek frankón egyformák. :) Nézd meg, ugyanazokat a szavakat nem tudják, ugyanazok a javaslataik stb.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Lentre = alulra! ;)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Viszont most megnéztem, és a MoBiMouse ismeri és lefordítja:

 

lentre_www.kepfeltoltes.hu_.png

Link to comment
Share on other sites

payskin

Besenyő Pista bácsi is ismeri: "nem mindegy, hogy fentről le, vagy lentről fe!" Ja, ez más.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nekem erről ez jutott eszembe: "Innen vitte föl? Vagy onnan hozta le?" :D (Linkelnék is szívesen, de nem merem. Ezt már én sem. :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...