Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mr.Peter92 vs. partíciók


Mr.Peter92

Recommended Posts

Mr.Peter92

Sziasztok!

Újra bajban vagyok! 8)

mivel elégedett vagyok a windows 7-el ezért úgy döntöttem leszedem az xp-t mert csak a helyet foglalja!

Olvastam egy oldalon hogy ha egy telepítő lemezről bootolok akkor ott lehet törölni partíciókat!

Töröltem az xp-t

majd bootoltam windows 7 lemezről hogy állítsa helyre az indítási menüt.

Az úgy csinált mintha csinált vólna valamit majd újraindult!

És ezután se a winchesterről nem indul a windows 7 se lemezről nem tudok bootolni és azt írja ki hogy"bootmgr" hiba

ctrl+alt+del indítsa újra a gépet!

Nah ja csak ez az egy lehetőség van és így a gép gyaroklatilag csak egy doboz amin a hangfal van mert nem tudomm használni! :(

Segítsetek!

Thx!

 

(ja és holnap meg ezen a gépen kellene dolgoznom:( ˙menni fog??))

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Szerintem a Win7 boot fájljai az XP partícióján voltak, és egyúttal jelenleg az az aktív. Ezeket is legyalultad az XP törlésével.

Amikor a Win7 boot repairt indítottad, az nem állította vissza ezeket. XP-nél legalább is hasonlóképpen volt.

Szerintem aktívvá kellene tenni a Windows 7 partíciót, ha elsődleges és rámásolni a bootmgr fájlt és a Boot mappát, és utána elindítani a repairt a telepítőlemezről.

Már csak az a kérdés, honnam szedd ezeket, ha automatikusan nem csinálja meg. Egy másik telepítésről.

Vagy még az van, hogy ehelyett telepítesz az XP helyére egy Win7-et, és akkor ott lesznek ezek a fájlok is, és ekkor lesz 2 db Win7-ed, és beszúrhatod a boot menübe a korábbit.

Ha ez is megvan, akkor eldöntheted, melyiket tartod meg, csak elővigyázatosabban kell gyalulni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Köszi a választ!

ezt hogyan tudnám véghezvinni? Mármint a win 7 aktiválását?

Mert ugye most sehonnan nem bootol! cd rõl sem

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

DVD-ről való bootoláshoz a BIOS-ban kell beállítani a boot sorrendet, hogy a CD megelőzze a HDD-t.

Vagy egyes újabb alaplapoknál valamelyik funkcióbillentyűre ideiglenesen egy alkalomra változtathatsz boot sorrendet. Gigabyte-nál F12.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Ez megtörtént! Felpörgeti a meghajtót majd semmi!

Ugyaan az a felirat! :nem:

bios reset segíthet vagy az ide semmi?

 

Nah most mégis bootolt dvd rõl

akkor rakjam fel még egyszer a windows 7-et?

Bios reset segített

(visszatért a remény)

Bejött a telepítõ,betöltött a windows 7 kép de nem jön be a telepítõ menüje!(már 3 perce várok rá)

Ez normális? eddig itt 5 m alatt bejött!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Itt nem a CMOS reset kell, hanem megnézni miért nem bootol a DVD-t.

Lehet többféle oka. Próbáld ki lehúzott vinyóval is, meg nézd meg másutt, tényleg jó-e a telepítõlemez, vagy inkább még elõtte, hogy másik boot CD bebootol-e ugyanitt. Mondjuk egy XP telepítõ vagy Memtest vagy bármi.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Oh igen!

Bejött innentõl már rutinos vagyok!( bár a betöltõdés naggyon lassú (telepítõ indul...(4perce)))

4 gépre huztam fel már!

Akkor ha meg lesz a 2 win7 hol tudom kiválasztani hogy melyiket akarom megtartani??

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azt neked kell eldönteni. Nem tudom mekkorák a partíciók, meg mi volt már telepítve a korábbi Win7-re, hogy éri meg vagy hogy volna logikus.

Mindenesetre amit mondtam fájlt és mappát másold át a másikra. A boot menüben pedig csak akkor lesz a korábbi, ha vagy te beszúrod EasyBCD-vel vagy bcdedit paranccsal, vagy az automatikus javítással beszúratod.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Rendben! Köszönöm a nagyon gyors segítséget!

Az elõzõ win7 már telepítve volt mindennel ami kellett!(25Gb os partíció)

windows xp nek meg volt egy 80 Gb os ezért akartam leszedni meg már kicsit dögledezett :D

Még egyszer köszönöm!

Szép estét!SkyBird

MrPeter

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Az elõzõ win7 már telepítve volt mindennel ami kellett!(25Gb os partíció)

windows xp nek meg volt egy 80 Gb os

80 GB nem kell egyetlen op. rendszernek sem, pláne XP-nek. Inkább jobb kisebbre venni és nagyobb adatpartíciót létrehozni helyette.

A 25 GB éppen elmegy a Win7-nek, de nem árt kényelmesebb, ha nagyobb. Inkább célszerûbb lenne 30-35 GB szerintem, bár függ a vinyó és memóriamérettõl is, meg hogy használsz-e hibernálást.

Nyilván nem az a kérdés, hogy mi a legkisebb partíció, amire még fel lehet telepíteni.

Én egy nagyon nagy vinyón adtam A Win7-nek 'luxus' 45 GB-ot.

Szerintem nem ártana a partícióméreteiden változtatni.

 

Link to comment
Share on other sites

kabelnet2
80 GB nem kell egyetlen op. rendszernek sem, pláne XP-nek...

Hát inkább a telepítendõ programokat érdemes számba venni. Az igaz, hogy azokat nem kötelezõ a rendszerpartícióra tenni, dehát általában ott a helyük. Adobe, Pinnacle, MS office, autoroute, visual studió, stb. mind képes megtölteni több gigabyte-ot (és akkor még nem említettem a játékokat). Amugy magunk között szólva gyakran teljesen felesleges dolgokkal. Mostanában egyre kevésbé divat, hogy 'Custom' módban ki lehessen hagyni, ami nem kell. De ha igen, akkor is elég munkás. Pl. a Nero esetén másfél képernyõnyi opciót kell letiltani, ha valaki csak a lemezíró programot akarja. Az elv gondolom az, hogy manapság olcsó a merevlemez, elfér rajta minden. Csakhát én pl. nem szeretem ha olyasmi van fenn, amire nincs szükségem. Külön szám, amikor a teljes telepítõt felmásolják, mert jó lesz az még valamire.

És ebbõl a szempontból mindegy, hogy XP, Vista vagy Win7.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92
Szerintem aktívvá kellene tenni a Windows 7 partíciót, ha elsődleges és rámásolni a bootmgr fájlt és a Boot mappát, és utána elindítani a repairt a telepítőlemezről.

Üdv!

Megvan a 2db windows 7 de csak az egyiket akarom megtartani!

Megnéztem és mind a kettő windows 7 ben megvan a bootmrg file és a boot mappa is, viszont elsődleges windowsnak pont azt mutatja amit leszeretnék gyalulni, vagyis akkor már megint nem fog működni az amit én szeretnék!

a lemezkezelőben így mutatja:

windows 7 aktív,elsődleges meghajtó

windows 7 2.(amit megakarok terteni) rendszerindítás,összeomlási memóriakép,logikai meghajtó

Ezek mit jelentenek??

Jah és van 26Gb partícionálatlan területem amit a windows 7 2. hoz nem hagy hozzárakni, csak a windows 7 1. hez ajánlja fel!(EASEUS partition magic-el is ugyan ez!

 

Hogy tudnám az eltávolítást megoldani??

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ilyenkor nem tudod aktívvá tenni a második Win7 partícióját, mert ahogyan írod az logikai.

Két választásod van, vagy hagyatkozol a Win7 'új eljárására' és csinálsz mondjuk egy 100 MB-os boot partíciót az elsõ Win7-bõl a partíció átméretezésével. Ehhez természetesen ott elõbb törölni kell a bootmgr fájlon és a Boot mappán kívül mindent. A System Volume Information és a $RECYCLE.BIN maradhat.

A másik meg, és talán célszerûbb, hogy a Win7-2. logikai partícióját átkonvertálod az EASEUS programoddal elsõdlegessé, ha az tud ilyet. Ehhez vagy az elsõ Win7-rõl kell bootolj, vagy ha van olyan boot CD-d, ami hasonlóképpen tud ilyen partíció konvertálást, akkor arról.

Ha a második Win7 már elsõdleges partíció, akkor aktívvá teheted. Ezután a Win7 telepítõ lemezrõl bootolva a repair funkcióval kijavítod a bootot.

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Csak azt nem értem, miért kell annyira az Enterprise verzió. Akinek jó, az úgy tudom letölthette az MSDNAA-ról.

Akinek meg nem, az Ultimate-et is használhatja egy ideig.

 

@Mr.Peter92

a Win7-2. logikai partícióját átkonvertálod az EASEUS programoddal elsődlegessé, ha az tud ilyet.

Nem tudom, hogy a free Easeus tud-e ilyet, de arra figyelj, hogy mindenképpen Vista/Win7 kompatibilis lemezkezelő programot használj, mert a logikai partíciót kicsit másképp hozza létre a Vista.

Ha eltolja a dolgot, akkor lehet partíció helyreállítással folytatni. Ha sikerül.

Ezért is szokták ajánlani elővigyázatosságból a partíciómentést. Ha tényleg van 26 GB partiicionálatlan területed, előbb hozz azon létre egy partíciót, formázd le és csinálj rá egy partíciómentést a megmentendő második Win7-edről.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92
Nem tudom, hogy a free Easeus tud-e ilyet, de arra figyelj, hogy mindenképpen Vista/Win7 kompatibilis lemezkezelő programot használj, mert a logikai partíciót kicsit másképp hozza létre a Vista.

Ha eltolja a dolgot, akkor lehet partíció helyreállítással folytatni. Ha sikerül.

Ezért is szokták ajánlani elővigyázatosságból a partíciómentést. Ha tényleg van 26 GB partiicionálatlan területed, előbb hozz azon létre egy partíciót, formázd le és csinálj rá egy partíciómentést a megmentendő második Win7-edről.

 

Köszi mindenkinek a segítséget!

Valamikor amikor lesz időm majd megpróbálkozok az ötletekkel!

(jah sajnos a 26 Gb ból nem tudok új partíciót csinálni! Windows 7 lemezkezelő azt mondja hogy nem lehet több partíciót létrehozni mert elértem a maximumot! Az EASUS pedig azt a területet kijelzi, viszont partíció létrehozása funkcióban 0Kb üres helyet talál! nah ez mér van??)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Tegyél már be valami képernyőmentést a Windows Lemezkezelőről vagy az Easeusról vagy mindkettőről.

Semmit se látunk, hogy pontosan mi van, milyen partíció hol helyezkedik el, tényleg van-e particionálatlan terület. :hááát:

Alapból vagy 4 elsődleges partíció lehet és más semmi, vagy ha van 3 elsődleges, akkor a logikaiak már csak egymás mellett egy tömbben lehetnek. Összevissza nem. A logikaiak után még ismét lehet elsődleges.

Valamilyen határhoz elértél vagy valami nagyon meg van kutyulódva.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

ÕÕÕ azt milyen billentyû kombinációval tudom megcsinálni?? Mármint a képet?

Link to comment
Share on other sites

solties

Print screen aztán paint-be ctrl+v. Vagy képmetszõvel.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

IPB kép

 

AESUS programban ( a G meghajtó a 2.win7 és annak van egy 100Mb os mentés partíciója)

IPB kép

 

Ez a win7 lemezkezelője!

IPB kép

 

És itt látszik hogy nemengedi a partíció létrehozását!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Pont az van, amit mondtam vagy sejtettem. Korlátokba ütköztél.

Van 3 elsődleges partíciód, mert a 100 MB-os boot partíció is az.

Ezen túl lehetne még számos logikai partíciód, de a kiterjesztett partíciód a lemez végén van, az üres hely meg két elsődleges közt.

Így olyan, mintha nem lenne, illetve hozzá tudnád csapni valamelyik elsődleges szomszédjához.

Át kellene szervezni kicsit a dolgot. A 100 MB-os partíció már most sem aktív, így törölni lehet.

De az E: partíciódon is van 40 GB üres hely, így arra a C: logikai partíciód Windows 7-ének partíciómentését elvégezheted erre akár előbb is.

Utána próbálkozhatsz a logikai elsődleges konverzióval. Nem tudom a free Easeus programod képes-e erre.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Oké!

Megpróbálom!

Köszi a tippeket! :)

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Tegnap végül semmibe nem kezdtem bele . Este kikapcsoltam a gépet, és ma reggel meglepi! :D

bootmrg hiba

nah ez mér van

már akkor is elromlik ha nem is nyúlok hozá?

Most megin rakjak fel egy windows 7et??hát elmegy az agyam.... :gonosz::mérges:

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Nincs több gond!

Újrahúztam az egész windows 7et!

Most minden megy!

Hát ha nincs más egyszerû megoldás!

1,5 óra alatt op.+programok! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...