Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mitõl zavarodhat meg egy böngészõ?


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Mitõl zavarodhat meg egy böngészõ?

Nem tudom nézni a vivet!
:S

  1. Kártevõ

    Bármilyen meglepõ, de a kártékony programok imádják a böngészõinket, érti ezt valaki?!
    :hááát:

  2. Védelmi program bekavar

    Egy példa erre az, amikor a reklámszûrõ olyan tartalmat is letilt, ami nem reklám. Elõjöhet még olyan is, hogy nem tölti be a böngészõnk egyik oldalt sem, vagy például flashvideók nagyon lassan jönnek le.

  3. Toolbar

    Ha ilyet látunk valamelyik program telepítõjében, és fogalmunk sincs, mire való, vegyük ki elõle a pipát.

  4. Taknyolt Windows

    Ez a klasszikus és egyben a személyes kedvencem. Ha véletlenszerûen omlik össze a böngészõnk, akkor kapjunk az agyunkhoz!

  5. Felhasználói hiba...

    Ide nem írhatok semmit, mert sértõdés lesz a vége.

Szóljatok, ha tudtok még, én csak ezekkel találkoztam, míg kiganéztam az istállót. :lovas:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
eremit

Mi a fene ez? Még nem találkoztam ilyennel. Firefox alatt. Hármasával jelentek meg, ugyanazzal a szöveggel. Vagy ötvenszer felugrott, végül nagy nehezen eltûnt.

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Jay

Szerintem Java probléma.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Szerintem is. Az 1.6.19-es Java csinált ilyen furcsaságokat. Ha neked az van, akkor frissítsd az új 1.6.20-ra.

Link to comment
Share on other sites

eremit

@Jay

@Sebi

Köszi a tippet! Utánanézek, hogy kell frissíteni. :)

Link to comment
Share on other sites

vodás
Mozilla Firefox 3.6.3 frissités: napokig nincs semmi baj vele. Aztán menetrend szerinti összeomlások: egy, kettõ, három: bejelentés. Válasz másnap Mozilláéktól: tiltsam le a Java Deployment Tooolkit 6.0.180.7 bõvítményt. Na ne, én ilyet soha nem telepítettem. Honnan került bele? Most le van tiltva, de persze törölni nem lehet. És ott van a Mozilláék megjegyzése: Biztonsági vagy stabilitási problémákat okoz. No comment. Pjotr, kellene egy ilyen kategória is: amikor a gyártó okozza a bajokat, például rossz vagy hibás frissitéssel.
:S
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A múltkor pont Java keretrendszer telepítésével volt gondod. :hááát: Ha zavar, akkor töröld ki kézzel a Firefox megfelelõ mappájából.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Válasz másnap Mozilláéktól: tiltsam le a Java Deployment Tooolkit 6.0.180.7 bõvítményt. Na ne, én ilyet soha nem telepítettem. Honnan került bele? [...] kellene egy ilyen kategória is: amikor a gyártó okozza a bajokat, például rossz vagy hibás frissitéssel.

És szerinted a frissítésnek mi köze van a Java bõvítményhez? :hááát: A problémádra valószínûleg ott a válasz a legelsõ hozzászólásban...

Link to comment
Share on other sites

Sebi
Válasz másnap Mozilláéktól: tiltsam le a Java Deployment Tooolkit 6.0.180.7 bővítményt. Na ne, én ilyet soha nem telepítettem. Honnan került bele?

 

A Java teszi fel magától. Amúgy frissítsd a Java-t, avval nem lesz ilyen gondod. Az új 1.6.20-as, a Java Deployment Tooolkit 6.0.200.2-es verziót teszi fel.

Link to comment
Share on other sites

eremit

IPB kép

 

Sajnos továbbra is fennáll a probléma. Firefoxot használok. :(

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Próbáld meg törölni a Java-t és újratelepíteni.

Link to comment
Share on other sites

eremit

@Sebi

Köszi a választ! Majd megpróbálom, de pár napja nem jelentkezik ez a hiba.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
BMW540ia

Sziasztok!

Kérném a segítségeteket a következõben!

Firefox 10.0.1. használok a minimális kiegészítõkkel!

Az elmúlt 2 napban többször is megfagyott! Általában :Youtube, és a Köpönyeg.hu oldalakon!

Semmit nem lehet csinálni, de a tálca és az összes többi program hibátlanul fut.

Feladatkezelõvel tudok csak kilépni belõle.

Néztem mennyi RAM-ot használ. 250-400Mb ablakszámtól függõen.

Eddig nekem soha semmi bajom nem volt a rókával, sajnálnám ha le kellene cserélni...:(

Link to comment
Share on other sites

BMW540ia
Például a Flash Player összeomlásának szokott elõjele lenni a fagyás. Abból is tedd fel a legújabbat, hátha segít.

Alkalmi memóriahasználat csökkentés.

Igen, igazad van!

Közbe már én is elkezdtem tiltani a kiegészítõket és így stabil!

Mikor a Flash Player engedélyezem, egy-két klikk és megint behal!

Megpróbálom javítani!

Köszönöm a segítséged!

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Régebbi videokártyás gépeken veszem észre, hogy a hardveres gyorsítás tiltása segíteni szokott, próbáld ki, hátha nálad is bejön!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Kuttorka
Egyszerûen nem értem, mi történt? Laptop, mobilnet, egyik napról másikra az összes böngészõm és a levelezõkliens is egyszerûen elfelejtette a Googlet! De nemcsak a keresõt, hanem a Gmail-t, és egy sor más oldalt is. (Pl. Youtube). Állandóan a proxyt jelzi, pedig a mobilnetek egyáltalán nem használnak ilyet. De ez még semmi, a Windows XP pocsék tûzfala is jajgat, hogy kapcsoljam be, eszembe sincs, ESET Smart Security5 van a gépemen. Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Mi okozhatja ezt? Vagy a három böngészõt és a levelezõt engedélyezni kellene a Windows tûzfalán? Eddig megvoltam nélküle. Trójait, egyebet nem talált egyetlen víruskeresõ sem, egy PUP FunMoods valamibõl vagy ötöt igen, de azt letörölte a Malwarebytes.
:(
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Pedig ez vírus lesz. A win tûzfala csak akkor fog reklamálni, ha egyáltalán nincsen (mûködõképes) tûzfal. Az ESET féle cuccok nem rosszak, de azért elég sokat hibáznak. Ami nem vírus, azt annak kiáltja, a komolyabb vírusokat meg nem veszi észre. Ráadásul a gépigénye is nagy.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Naaaaa. Ezt még nem hallottam, hogy az Eset gépigénye nagy volna. :lol:

Egyike azoknak, amik alig lassítanak a rendszeren. Az on demand keresés lassú talán kicsit, de azt meg én nemigen használok.

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
Csúnyám összevesztem Esetékkel, egy kalap pénzért arra hivatkoznak, hogy biztonsági rések stb. Na persze. Most telepíthetem újra a Windowst! Egyébként nem tudok kiegészítõket se letölteni, hiába cseréltem le a két Mozillát, cseréltem Flash Playereket és Javát. Valószínûleg a Microsoft ócska IE8-a okozhatta. Illetve abba telepedett be valami Javascriptes akármi. (Nem enged más böngészõt használni az egyik weboldal, amire szükségem van). De legalább többé-kevésbé mûködik a Chrome. Most az új Firefox-ot próbálgatom, de a www.ok.hu keresõvel megy, a Google-val nem. Majd jelentkezem, ha kész a telepítés, de lehet, hogy meg fel az Ubuntu! Elfogyott a türelmem, remélem, mûködik mobilnettel is.
:S
Link to comment
Share on other sites

Temporary

Sziasztok!

 

Adott egy portable Firefox, céges gépen dokumentumok/ffox mappába telepítve. Nem tudni mitől és mikor történt, de egyszercsak valakinek feltűnt, mintha le lennének tiltva a kiegészítők. A kiegészítő kezelőben aznban minden engedélyezve van.

Se az újraengedélyezés, se a újratelepítés (még a teljes FFox-é sem) nem oldja meg a problémát. :pislog:

Mi lehet a gond?

 

Válaszaitok előre is köszönöm

--------------------

Állítólag a próbálgatások közben az Adblock ikonja egyszer újra feltűnt az állapotsoron, de most megint se híre, se hamva a kiegészítőknek, csak az engedélyezett nyomuk az addon kezelőben.

 

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka

Végre kiderült mi okozhatja a böngészõk megzavarodását? Ugyan nem vírus, hanem féreg a tettes, jól rejtõzködõ kártevõ, amelyet NEM ismert fel az Eset Smart Security5. Ez pedig elméletben FELHÕ alapú. Az biztos, hogy ahelyett, hogy megvédte volna a gépemet, inkább leállít.

Utálja a Firefox és a Chrome böngészõket a Morph féreg

http://biztonsagportal.hu/utalja-a-firefox...g-20120615.html

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Temporary

Firefox alatt a googlemaps ezt üzeni:

"A rendszer még mindig tölt... Túl lassú? Használja a problémamegoldási útmutatót, vagy használjon egyszerû HTML-t"

:google: -al és magyarul, csak tippeket és véletlenszerû megoldásokat találtam.

 

IE-vel semmi gond.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Temporary

Vírust kaptam be, más is használja a netemet? Vagy valóban létezik, hogy robotnak néz a google , mert nem egész félpercenként rákeresek valamire?

http://www.kephost.c..._o7o87833eh.jpg

"...Ez az oldal akkor jelenik meg, ha a Google automatikus módszerei olyan kéréseket észlelnek, amelyek az Ön számítógépes hálózatából érkeznek, és valószínűleg megsértik az Általános Szerződési Feltételeket..."

FFox és IE mellett is ez van.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha dinamikus IP-d van, akkor nem biztos, hogy a te hibád. Ha nem, akkor jó nyomon jársz, érdemes lenne alaposan szétnézni azon a gépen. Esetleg naplózni a hálózati forgalmat. Én erre a Wiresharkot használtam, de biztos van valami kezdetlegesebb, felhasználóbarátabb megoldás is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...