Jump to content
GSForum - Segélyvonal

FURA - Skype ikonok a weblapomon!


egerecske

Recommended Posts

egerecske

Sziasztok!

 

raneztem a weblapomra, es erdekes jelensegre figyeltem fel: az egyik kolto neve mellett kovetkezetesen ott van egy skype-offline ikon. Ezt nem irtam a forrasfajlba, mert miert is irtam volna, es azt sem ertem, miert csak az o nevenel van (mert veletlenul benne van a skype-listamban? de honnan tudja a gep, hogy ez ugyanaz a valaki? a html-kodban semmi erre utalo informacio nincs. Pedig az stimmel, hogy a skype-cimtarambol toltotte oda a kapcsolatot... de mi van, ha ket ugyanolyan nevu ismerosom van?). Nagyobb gond, hogy ugye o nem kerte, hogy tegyem ki a skype-elerhetposeget (ami ugye elvileg nincs kint). Ilyenkor ez csak az en gepemen jelenik meg, vagy ti is latjatok?

ha megnezem a kep tulajdonsagait, akkor ezt mutatja forrasnak: chrome://skype_ff_toolbar_win/content/icons/icon_offline.png

de en nem toltottem le semmifele chrome-t, firefoxbol bongeszek :(, viszont surun hasznalok gmailt - ez okozhatja?

a weblap elerhetosegei:

en így latom: http://macskaszem.info.hu/terkep/fura.jpg

itt pedig az eredeti: http://macskaszem.info.hu/cd/cd.html

de normal bongeszesbol ugy lehet odajutni, hogy http://macskaszem.info.hu - es innen a "Hangzo" link.

 

ha ez csak nalam jelenik meg, illetve mindenkinel csak annak jelenik meg az ikon, akit ismer es a listajaban van, akkor nem akkora a gond, de ha nem, akkor el akarom ezt tuntetni (bar ha igen, akkor si szeretnem ezt kikapcsolni, mert milyen hulyeseg mar ez).

 

varom a hozzaszolasokat...

 

 

elfelejtettem megirni, pedig direkt megneztem, IE (talan7)-bol teljesen jo, nincsenek ott ezek a kis izek.

Mozillaban miert...?

Link to comment
Share on other sites

szorosmokus

Nálam nincsenek ikonok.

Link to comment
Share on other sites

egerecske

marmint Firefoxban nincsenek? mert IE-ben nalam sincs. Ezt az oldalt raadasul mar regebben csinaltam, es akkor NEM voltak rajta ilyenek mozillaban sem. Nem tudom, mi valtozott azota... :(

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Nálam Firefox alatt sem látszik. Elképzelhetõ, hogy a Skype belenyúl a te Skype-listádba, és az ott található neveket jelöli így meg - de ez csak egy tipp.

Ugyanakkor a Skype a telefonszámokat tartalmazó oldalakba nyúl bele - sokszor nem kívánt módon. Ha valaki ezt szeretné megakadályozni, annak az oldal fejrészében kell elhelyeznie a következõ sort

<meta name="SKYPE_TOOLBAR" content="SKYPE_TOOLBAR_PARSER_COMPATIBLE" />

Talán ez a te problémádat is megoldja, bár hivatalosan nem ezt állítja.

Link to comment
Share on other sites

szorosmokus
marmint Firefoxban nincsenek?

 

Google Chrome-al néztem.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Skype-ban, a beállítások / haladó beállítások-nál vedd ki a pipát a "Skype társítása a callto: linkekhez" rublikából.

Link to comment
Share on other sites

egerecske

kivettem, de meg mindig ott vannak a kis jelek.

 

Masik kerdesem, ha mar itt vagyunk, hogy mitol lehet a "Dalok" menupontban, hogy van ket ilyen farkasfog vagy mi (<) "Szabo Eva" folott?

Akarhanyszor nezem, nem talalok befejezetlen taget, de lehet, hogy rosszul nezem. Mar csinaltam azt is, hogy kivettem a scrollbaras reszt, de akkor is benne maradt az a ket "tag-nyito"...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...