Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows XP


payskin

Recommended Posts

ozjiaak0

Sziasztok!

Nekem audio problémáim vannak a PC-mmel

XP SP3 packkal.

A hiba egy bekapcsolás után derült ki, mindenféle audioeszközömre code 39-es hibát ír. Eltávolítottam a hangkártyákat (több is volt és mindegyik mûködött hosszú ideig). Ezek után még az alapvetõ audiokodek, Médiavezérlõ, Örökölt audió ... stb sztenderd eszközök is hibássá váltak (szintén az eszköz nem létezik, vagy nem tölthetõ be szöveggel). Eltávolításuk (valamint a hangkártyák fizikai eltávolítása) után a hardver hozzáadása varázslóval újratelepített audiokodek, médiavezérlõ, örökölt audio, stb újra csak code 39 hibát jelez. A system file checkert is lefuttattam, eredmény semmi, majd javító XP telepítést csináltam, a helyzet változatlan. Elég sok program van a gépemen, nem szívesen telepíteném újra. A regisztrit is megtisztogattam a CC cleanerrel, semmi eredmény. Sajnos rendszervisszaállítási pontom nincs, illetve ami volt, ugyanígy hagyott mindent.

Az újratelepítésen kívül van e más ötletetek a hangeszközök felélesztésére.

(természetesen a legújabb driverekkel próbálkoztam, de szerintem nem ott van a baj, hanem valami kernel szintû õrölet történt)

Elõre is kösz

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Próbáld meg újratelepíteni a PnP szoftver eszközszámlálót (eszközkezelő -> rendszereszközök).

 

Ezt találtam erről:

 

1.) copy machine.inf from %windir%\inf to a temp dir

2.) remove line 20: ExcludeFromSelect=*

 

3.) add new hardware have disk (select the temp dir with the modified machine.inf)

4.) install the plug and play software enumerator

 

Note:

swenum.sys is found in system32\drivers

streamci.dll is found in system32

or they can be found on your windows disk

Link to comment
Share on other sites

ozjiaak0

Köszi a gyors reakciót, kipróbáltam, végigjátszotta a leírtakat, ezek után is az említett eszközkezelõk a szokott hibával, sárga felkiáltójellel tudatják, hogy nem lehet betölteni az eszközkezelõt :((

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Valami megkattant, formázz!

Link to comment
Share on other sites

ozjiaak0

No hát ezt szerettem volna elkerülni...

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

A windows mappából át lehet helyezni a kék $Nt... nevá mappákat?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Szerintem igen, csak ha le szeretnéd törölni a frissítéseket, amikhez tartoznak, akkor másold vissza azt amelyik kell, mert különben nem találja meg az uninstall rutin.

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Kösz! +2 Gb szabad hely!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
:pislog:
Link to comment
Share on other sites

Petack

Hello!

 

Nem tudom hogy jó helyre írom-e, de lenne egy kérdésem.

Honnan lehet megtudni egyszerûen, hogy mikor volt utoljára bekapcsolva a gépem?

Az még jobb lenne, ha az utolsó néhány bekapcsolást/bejelentkezést is meg tudnám nézni.

Van erre valami log fájl, vagy egyéb?

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Eseménynapló szerintem megteszi.

Link to comment
Share on other sites

Petack

Igen, tökéletes!

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Alternatívának ott a PC On/Off Time. Az ingyenes verzió az utolsó három hetet mutatja. Klikk :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

nagymaci

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy az utóbbi idõben találkoztatok e már azzal, hogy a merevlemezek vagy azok partíciói illetve boot szektora egyre másra tönkre megy sérül meg. Én már kb az 5. gépnél járok és a telefonon keresztüli értesüléseimrõl nem is beszélek. Szerintem ez növekvõ tendencia és jó lenne megtalálni az okát, illetve azt, hogy hogyan lehet a legegyszerûbben helyreállítani.

Nekem nagy gyanúm az, hogy a winfrissítéssel jön le valami, ami nem mûködik megfelelõen, de cáfoljatok meg!

Eddigi tapasztalataim:

Szerencsére csak egy vinyó volt ami teljesen tönkre ment, bár adat errõl is visszanyerhetõ volt és elég furcsa ez a hiba amit mutat.

A többi vinyóval nem volt semmi gond.A hiba a következõ, nem indul a windows, a szokásos üzenetei jelennek meg, mikor mi és ez újraindításonként is változik. Hol az ntldr,hol a hal, hol a system, hol nincs oprendszer vagy éppen lemezolvasási hiba(nem a rossz vinyónál). Próbáltam mindent. Helyreállítólemez javítás,fixboot és mbr,registry helyreállítás,chkdsk,lemezellenõrzés mindenféle programmal(A lemez tökéletes) de semmi.Mindenféle partíció kezelõ javító semmi.Bootlemezrõl partíció kezelõvel el lehet érni a vinyót, tallózni is lehet, minden megvan rajta ami kell,látszólag minden rendben.

A következõ megoldásra jutottam:Teljes partíció mentés image-be(2-3 óra és sok szabad hely gépenként),partíció törlés,újra létrehozás teljes formázással,partíció vissza image-bõl és láss csodát mûködik.

De ez így nagyon gáz. Idõben tárhelyben mindenben.

Ha valakinek van valamilyen ötlete vagy tud valamit jelezze!

Köszi, hogy meghallgattatok

 

 

Link to comment
Share on other sites

vodás
Szintén XP operációs rendszerrel: USB modemes internet stickje. Állandóan megszakad a kapcsolat. Ilyenkor a legjobb a vírus- és kémprogram irtók lefuttatása. Sehol semmi. Az USB stick szoftverének teljes letörlése, majd újratelepítés. Csakhogy ez lehetetlen, mert egy .sys fájl hiányzik a szoftverrõl. Bevittem a szolgáltató üzletébe, fájlok lecserélve, újratelepítés, mûködik. Valamilyen biztonsági rés lehet a Windows XP-ben, éppen a TCP/IP (UDP) kliensnél? Az biztos, hogy sokan fordultak ugyanezzel a hibával a szolgáltatóhoz.
:S

Nagymaci hozzászólásához: a stick az E: meghajtóra van telepítve, lehet, hogy ugyanarról beszélünk, csak más szemszögbõl. Talán valóban az XP operációs rendszer hibájáról van szó.
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Így van, egy tízéves operációs rendszert még nem sikerült annyira összehozni, hogy ne legyen merevlemezbaja.

 

Hatalmas user_error-ról, kókány Windows-ról vagy sz.r merevlemezrõl van szó (az említett hibák az utolsót erõsítik).

---

USB Stick: szerintem olyannyira kell a pénz a gyártóknak, hogy nem képesek egy tisztességes meghajtót összehozni, plusz itt is befigyelhet user_error vastagon.

Link to comment
Share on other sites

vodás
A Windows XP eredeti, nem gányolt, a gép alig egy éves, ESS a védelem, merevlemez SAMSUNG (NTSF), ellenben az USB stick koreai vacak (HUAWEI K3565). Windows XP kontra HUAWEI USB stick. Haver örül, mert mûködik, de még mindig nem derült ki, hová lett a stick szoftverébõl az a bizonyos .sys fájl, amit az operációs rendszer hiányolt.
:(
Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Windows XP alatt az 500Gb-os Hitachi azzal köszöntött, hogy az egyik partícióról egyáltalán semmit nem enged se kivágni, se törölni. Mindenre azt írja, hogy használatban/betelt. Csak az Unlocker programmal tudok törölni, az is csak kb 3-5 másodpercenként távolít el egy fájlt a mappákból.

 

Korábban fenn volt a gépen a Windows 7, ezt a partíciót és mappáit saját tulajdonba vettem, mert az alatt meg addig nem engedett semmihez sem hozzáférni, míg ezt meg nem tettem. Most takarítanám a winchesteren felgyülemlett szemetet, de ezzel a partícióval nem boldogulok.

 

Gondoltam már, hogy kimásolom egy másik partícióra, amit meg szeretnék tartani, de cirka 100-150GB-ról van szó, s nem tudom, hogy ez megoldást jelentene-e egyáltalán...

 

A Windows XP Home legális, ESS védi, ez semmit nem talált.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ubuntu Live-ot próbáld ki! Ha azzal nem lesz semmi gond, akkor a rendszereddel lesz valami gubanc.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

OK, megpróbálom. Már ha addig el nem durran az agyam és nem formázom az egészet a ... :mérges:

A Windows kb 2 hetes, s az a furcsa benne, hogy minden más partíció rendben teszi a dolgát, csak ez nem, amelyiket Win7 alatt saját tulajdonba vettem.

 

Update:

Az a néhány fájl, ami már XP alatt került fel erre a partícióra, minden további nélkül törölhetõ. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

vodás
Barátom gépén is teljesen legális Windows XP Professional SP3 van, ESS védelemmel. Nagyon gyanakszom arra, hogy a Windows XP valamiért (frissités?) NEM kompatibilis az ESET Smart Security 3-al. Ez utóbbi is nemrég kapott nagyobb frissitést. Úgy tudom, együtt dolgozik a Sicontact a Microsofttal(?).
:(
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

És miért nem frissítesz ESS 4-re? Szerintem simán használhatod ugyan azzal a kulcsal.

Link to comment
Share on other sites

Botond

Be lehet azt állítani külsõ program nélkül, hogy egy bizonyos felhasználó maximum másfél órán keresztül használhassa a gépet egy nap?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tudtommal nem lehet. A Vistában érhetõ el elõször ez a lehetõség.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Vagy bejelentkezéskor futtatsz egy .bat fájlt shutdown paranccsal :D .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...