Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows XP


payskin

Recommended Posts

mazda6diesel

Köszönöm szépen mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

NagyFater59

Üdv mindenkinek!

 

Sata HDD van és XP-t tennék fel rá. Driver nincs hozzá. Ha a BIOS-ban az AHCI-t letiltom elég? Vagy/és a sata port natíve mode, ezt engedélyezni vagy tiltani kell? Ezek után fel megy az XP?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem ajánlott AHCI helyett IDE módot használni, a SATA-t natívra kell állítani. Nem a merevlemezhez kell a driver, hanem alaplapi (vagy PCI-os ha az van) merevlemez vezérlőhöz, ahhoz pedig lenni kell dirvernek!

Milyen alaplapod van?

 

(Ha nincs floppy meghajtód, a telepítőbe integrálás menetét itt megtalálod.)

Link to comment
Share on other sites

NagyFater59

Az alaplap MSI K9N Neo - F V2 és van floppy meghajtó.

Rosszul írtam, azt hogy nincs driver nem a HDD-re értettem. Csak valahol olvastam, hogy telepítés közben valami sata drivert kell betölteni. Az nincs.

Edited by NagyFater59
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Akkor nem kell integrálni, csak üres floppy-ra kell másolni a driver-t, majd XP telepítés legelején (karakteres módban) F6-ot nyomni (ha kiírja) és beadni neki.

Itt megtalálod az összes AHCI driver-t, nvidia vezérlõkre Windows XP alá.

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Létezik olyan XP telepítõ CD amibe gyárilag integrálták az SP3-at? Vagy ezt csak kézimunkával lehet megcsinálni?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Természetesen létezik, de amúgy így is tudsz hegeszteni magadnak. + Hotfix -ek integrálása.

 

Hivatalos kiadások:

OEM (Home Edition):

File Name: hu_windows_xp_home_with_service_pack_3_x86_cd_x14-92419.iso

SHA1: 34D3EA6D38545B2788772865CFBBBB0F2C40EA27

OEM (Professional):

File Name: hu_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_x14-80456.iso

SHA1: 90476EDEF22543D7E56C7D924B4C54A0AA86303B

Mennyiségi licenc (Professional):

File Name: hu_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_vl_x14-73991.iso

SHA1: E54EFA1F033498436B76DA9588BB6D31083EC0F8

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Valaki tudna segíteni hogy kell engedélyezni a felhasználói fióknak képet?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Vezérlõpult (klasszikus nézet)-->Felhasználói fiókok-->Katt a fiókra-->Kép módosítása

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Nekem ott nincs olyan. A start menüben is egy üres fehér kocka van.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

:?::huh:

Céges gép? Lefotóznád mit látsz?

 

És a <Microsoft embléma>+R --->nusrmgr.cpl -re nem jön elõ?

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Igen. Céges. De egyébként ide hogy kell beszúrni képet?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha céges gép, akkor meglehet a rendszergazdák korlátozták a képcserélési lehetõséget. Képet hivatalosan beszúrni csak az említett módon lehet, de ha azt mondod neked ez nem jön elõ, akkor tárgytalan, és így a helyedbe én nem is forszíroznám.

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Most nagyon elrontottam valamit. A mappa beállításainál átállítottam a mappa képét. Utánna akármilyen mappára rákattintok folyton felhozza a keresést egy új ablakban. Valaki tudna segíteni?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Egy olyan hibával találkoztam, hogy a gép az indítást követõen ezt írta ki: "A programban fellépett hiba következtében a windows nem indítható. A probléma oka: A kernel betöltéséhez dll-ekre van szükség. Jelezze a rendszergazdának a problémát."

 

Ha pedig újra akarom telepíteni akkor meg ezt írja: " A hal.dll hiányzik. A windows nem telepíthetõ"

 

Próbáltam, hogy a vinyót egy másik gépbe raktam, az egybõl felismerte, majd futtattam a chkdsk-t, de ez sem segített.

 

Mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Memtest-et csináltál?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Igen, lefutott a memtest86 de az nem talált hibát.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

HDD adatkábelt is cseréltél?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Azt még nem, de megpróbálom!

Link to comment
Share on other sites

petroxvarga

Helló! Nekem a következõ problémám van. Mikor bekapcsolom a gépet kérdezi mily módon akarom indítani a gépet (csökkentet mód, normál mód , útólsó mûködõ konfiggal....) na már most bármelyiket választom elkezdené betölteni a windowst és egyszer csak újra indul az egész. Próbáltam hogy HDD javító progival átnézetem de nem talált semmit. Gondoltam arra hogy újra teszem a windowst de úgy akartam hogy ne vesszen adat ezért a gépemen lévõ 3 partícióból (C,D,E) kiválasztottam az E-t mert a C-n és a D-n olyan dolgok vannak amik nem kénének hogy elvesszenek. És mikor kiválasztom hogy melyik partícióra telepítem akkor mint már említettem az E-t választottam de valamiért nekem azt mondja hogy a C-t formázni kell hogy telepíthessem a windows-t. Szóval nem tudnátok megmondani hogyan oldhatnám meg adatvesztés nélkül?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Tölts le egy ubuntut, írd ki CD-re és ezzel indítsd el a gépet, ments ki mindent a C meghajtóról és ezután már formázhatod is.

Link to comment
Share on other sites

petroxvarga

Köszi, megpróbálom!

Link to comment
Share on other sites

petroxvarga

És ha ezt letöltöm kiírom a cd re az ISO fájlt és akkor tudom is bootolni? (kicsit hülye vok a dolgokhoz szóval bocs ha hülyeséget kérdezek vagy mondok)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Igen, de ne adatként az iso-t írd ki hanem képfájlként(képfájl kiírása cd-re lehetőség az író progidban). Ugyanúgy indítsd el a géped a cd-ről mint az xo telepítőtt, a menüből a nyelv kiválasztása után pedig válaszd ki az Ubuntu kipróbálás a gép módosítása nélkül lehetőséget.

Link to comment
Share on other sites

petroxvarga

ki írtam a cd re az Ubuntu-t be is bootoltam kis is választottam hogy a gép módosítása nélkül indítsa el, erre elkezd tölteni tölt....tölt... aztán kapok egy ilyen képet. http://img716.imageshack.us/img716/719/dscf7496.jpg ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...