Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Partició visszaállitása


SkyBird

Recommended Posts

payskin

Akkor már hiába. Ha a GetDataBack épp visszaír a merevlemezre, akkor onnantól kezdve az vagy sikerült, vagy huss, ami ott volt.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha csak a partíciós tábla szált el, akkor nincs semmi gond, mert akkor az adatokat nem is kell visszaállítani, csak a táblát. Ezt meg nem szokta elcseszni. Egyszer nekem is volt ilyen, de fél nap alatt visszaállította a teljes táblát. Azóta is megvannak az adatok. Ez az egyetlen adat visszaállítási mód, ahol saját magára visszaírhat, mert nem okoz problémát, ugyanis az adatokhoz nem nyúl.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jó, de az meg nem (feltétlenül) tart órákig. Vagy igen?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nekem 14 óráig tartott egy 320 GB-os IDE HDD-n, pedig ez már egy újabb generációs, gyors HDD volt. A helyreállítás egyébként itt úgy történik, hogy egyesével megnézi az összes fájlt, ami a fat táblában talál, és külön-külön megkeresi az adatterületen, hogy megvan-e még az egész fájl (a fájl méret benne van a fat táblában), vagy sérült fájlnak titulálja. Ezért tart ilyen sokáig.

Link to comment
Share on other sites

fogarassyjudit

nos, úgytünik működik,van pár adat ( doksik ,képek ) ami sérült, meg nem olvasható, de 98-99% ban szerintem jól visszaállt.

és épp ezért, hogy ne legyen HUSS, egy másik HD re csináltam az egészet. férjem hozott egy 1TB-s HD-t.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A pontosság kedvért nem HD-t, hanem HDD-t.

HD - High Definition - magas minőségű hang és/vagy képanyag

HDD - Hard Disk Drive - merevlemez, ismertebb nevén wincseszter

Link to comment
Share on other sites

fogarassyjudit

na jó, ezt nem tudtam.

egyáltalán nem értek ezekhez,nem vagyok olyan mint a filmbéli nők, hogy minden technikai dolghoz értek.

(és elverni sem tudok férfiakat, plánem nem 2-3 at egyszerre...na jó ,esetleg társasjátékban;) )

másoktól hallottam, hogy HD a merevelemez.

de akkor most már tudom, hogy nem az

 

 

amúgy mindig merevlemeznek hívom, csak itt használtam HDD-t, mert az röviebb írni.

 

j.

Link to comment
Share on other sites

payskin

De az nagyon jó ötlet volt, hogy másikra csináltad a visszaállítást! :igen: Sok férfi embernek sincs ennyi esze, úgyhogy ezzel máris beelőzted embertársaid jelentős százalékát! :D

Link to comment
Share on other sites

fogarassyjudit

jéé, ti kedvesek vagytok!

köszönöm az elismerést, erre nem számítottam. :istenvagy: akárhol kértem eddig férfiaktól bármi témában tanácsot a vége mindig fölényeskedés lett,hogy mennyire ostoba vagyok. ezért elég óvatosan írtam ide is, felkészülve ugyanerre.

pedig próbálom mindig hangsúlyozni ( ahogy Daenerys Targaryen is szokta volt )hogy én csak egy egyszerű lány vagyok ,hogy még véletlenül se tünjön támadásnak amit írok.

 

...

amúgy rákerestem Toldi Zsuzsira,mert azt sem tudtam sajnos ki az.

hát ennél rosszabra számítottam, valami férfitestbe bújt szörnyre, kellemesen csalódtam.

amikor ennyire kerek melleket látok másokon...azért mindig meglepődöm, hogy miii,hoooogy?

most vagy a szilikon ipar ível felfelé erősen hazánkban, vagy valami mutáns generáció nőtt fel az elmúlt pár évben.

mármint pozitív értelemben.

csak nekem még cikibb más nők melleit bámulni az utcán,így nehéz felmérnem mi lehet igazi és mi nem.

 

:upsz:

 

j.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hehe, kezdünk már eltérni a topik témájától, ami persze engem sose zavar, hiszen magam is össze-vissza csapongok és lelkesen támogatom az offolást, csak félek, hogy másokat fog. :D Na mindegy, ennyi tán még belefér.

 

Azért is dicséretet érdemelsz, hogy rá tudsz keresni a Google-ben az ismeretlen nevekre, ez még sok tapasztaltabb fórumtársadnak is megoldhatatlan problémát okoz néha. :P A Toldi Zsuzsi nekem már az enyhén túlzás kategória, mindamellett, hogy maximálisan tisztelem a munkáját, meg persze amit elért. Oláh Vivienről is kb. ugyanezt tudom mondani. A Nagy BettinaZsuppán Fanni tengely az én ízlésemnek jobban bejön. :) Járok olyan helyre, ahol megfordulnak időnként izmoska csajok, és nem olyan rossz az azért egy határig. :D

 

A csöcsökről is szívesen értekeznék, de az már 18+-os téma lenne, azt meg itt nem szeretik. :D

Link to comment
Share on other sites

fogarassyjudit

jó jó,jó,akkor nem térek el a témáról, annyit mondok ,

hogy goggleval talátam meg ezt az oldalt is.(ami nehezebb, mint gyúrós csajokat találni )

ami a keresést nehezítette,hogy nem tudtam mi baja.

elég sok oldalt megnéztem mire ide eljutottam amúgy.

akkor röviden: leejtett merevlemez megoldása testdisck vagy getdataback program.

egy másik merevelemezve másolva és akkor mindenki a leghelyesebbne jár el :D

a get databack több óráig tart.

azt hiszem ez flottul illeszkedik a fórumtámába, és köszönöm a segítségeteket.

 

üdv:j.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Üdv.

 

Egy munkatársam külső HDD-je átment FAT32-ből RAW-ba. A testdisk most rágódik a fájlok másolásán mert nem tudta helyrehozni a partíciót. Azt írja hogy hibás a boot sector de talált egy beckup-ot. Ez eddig szép és jó de ha rámegyek arra hogy akkor állítsa vissza abból akkor meg nem tudja mert nem tudja felülírni... Mit javasoltok kövi lépésnek? (Linuxg+parted megvolt, bedugom és totál kiakad tőle...)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha nem formázás következménye a dolog, akkor egy FAT tábla szerkesztő programmal kézzel vissza kell írni a RAW-ot FAT32-re, és helyre áll a winyo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pistaszk4

Szépnapot Kívánok T.Szakembereknek!

Hatalmas nagy hiba nálam!HEEELP!HEEELP!

Adott egy 250 gb winchester!

A számítógépen (win7)egy nap mindenféle recorvery programot elindítottam,Nem teszteltem velük a hdd t.Másnapra eltünt a ketté particionát winch egyik betüjele.Partició sérülés lett.Parti magic 8 segített,partició törlés,majd visszaállítás.Dee tökéletesen csak az üres winyt látja a wind7,a recorvery programokkal láthatóvá,és menthetővé válnak az adatok.Itt tudnám e úgy visszaállítani a particiót,hogy ne keljen recovery adatmentö programot használni!Ha tudnátok segíteni sok köszönet.Pisti

Link to comment
Share on other sites

guttmannk

Kedves Mindenki!

 

A következőt problémám van:

Van egy laptopom (win7 x64) benne két 750 gb os vinyó. Az egyiket amelyiken nem az oprendszer fut kivettem és beletettem egy másik szintén win7 et futtató asztali gépbe második vinyóként. Majd indítás után hosszasan próbálkozott a gép majd feladta. Nem indult el a windows.

Ezután visszatettem a gépembe a vinyó,at de a 750 gb-os particióm egy 120 gb os raw-á avanzsálódott. A testdisk szövegel, hogy nagyobb a vinyó mérete a láthatónál de nem tud mit csinálni. kilépés vagy elfogadom 120 gb osnak.

a laptop biosa csak infót ad a vinyóról, állítani vagy bármi mást nem lehet.

több hdd recovery programot néztem, de nem látja a teljes eredeti 750 gb ot. komplett könyvtárakat (képeim) nem látja egyik sem.

Volna valakinek ötlete?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

"Majd indítás után hosszasan próbálkozott a gép majd feladta. Nem indult el a windows" A HDD kivétele után rendben elindult az asztali gép?

Mi a laptop típusa?

Milyen táp van az asztali gépben?

A TestDisk-el "Deeper seach" módban keresve sem látszik a többi?

 

Ez a program hasznos lehet:

http://blog.atola.co...drive-capacity/

Restoring Factory Hard Drive Capacity

Link to comment
Share on other sites

guttmannk

A TestDisk-el "Deeper seach" módban keresve sem látszik a többi?

ezt a módot hol érem el?

A laptop egy acer aspire

a táp az asztali gépben egy jó minőségű táp.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A topik nyitó hozzászólásban le van írva a TestDisk használata lépésről lépésre, ott megtalálod azt is.

Link to comment
Share on other sites

b3w

Sziasztok!

 

Az én problémám a következő lenne:

 

PC1-en Win7 telepítés Pendrive-ról, 2 partíció (C: rendszer, D: adatok), telepítés utáni újraindulást követően a gép megáll az alaplapi képernyőképen, F8 boot menü nem jön be, DEL bios nem jön be, Tab-bal megjelenítem miket ismer fel, ott elvileg minden oké, látja a merevlemezt.

Ha lehúzom a HDD-t a tápról, elérhető a boot menü, és a bios is. Szóval a ludas megvan.

 

PC1-es HDD kivesz, át PC2-be, ahol a helyzet a következő: 2 HDD, 2 op.rendszer (win7,xp). HDD1-en: 5 partíció. HDD2-n: 2 partíció.

A helyzet itt a következő, ha PC1-es HDD csatlakoztatva van, a bios és a boot menü nem érhető el, szintén áll a kép az alaplap emblémájával.

 

Sok babrálás után felajánlotta a rendszerindítási javítást a gép. Gondoltam oké, hátha elvarázsolja a PC1es rossznak tűnő HDD-t. A folyamat végeztével restart, de a helyzet változatlan.

Kivettem vissza a HDD-t, áttettem a saját környezetébe(PC1), indítás, és most már van bios-boot menü, csak épp egybe látja a merevlemezt, partíciók nélkül, és persze üresnek, így eleve nem indul róla az előzőekben sikeresen telepített Win7.

 

Elindítom a PC2-t is, a maga 2 winyójával, az alap op.rendszer(xp), amiről indulni szokott egy kurzorral villogva vár a semmire, nem megy.

Boot menüből kiválasztom a másik winchestert, arról bootol a win7.

Feláll a rendszer, és hüledezve látom, hogy a HDD2 2 partíciója eltűnt. Kikapcs lehúztam a HDD1-et, HDD2-re (win7 alól készített) Rendszervisszaállító lemezről futattam egy javítást. HDD1 visszadug, restart, még mindig csak a win7 indul el. DE már visszakaptam a HDD2-ről 1 partíciót. (érdekes,miért egyet)

 

Jelen helyzetben HDD1 rendben az 5 partícióval. HDD2 1 meglévő partíció, és egy 1 hiányzó. Lemezkezelőben nem lefoglaltnak jelezve.

Mivel ez a partíció kiesett, így megváltoztak a betűjelek is, ami eddig H: volt az most G: lett, így néhány elérés meg is bolondult.

 

Kérdéseim a következőek:

 

- A PC2-es gép HDD2-es hiányzó partíciójáról, mivel álljak neki, hogy a rajta lévő adatokat visszanyerjem? Esetleg újra visszaálljon a kompett partíció.

(Lemezkezelőben létre tudnék hozni egy új kötetet, ebből az eltűnt - jelenleg nem lefoglalt - partíciból, de félelmeim miatt eddig nem bántottam. Nem tudván, hogy utána lesz egy partícióm amit ugye újként formázni is kéne, így elveszteném a rajta lévő adatokat.)

 

- A PC1-es gép winchesterét, a win7 telepítés vághatta haza pendriveról, vagy épp pont most adta meg magát egyéb okból?

Vajon csak az MBR-t tette tönkre a telepítés, és így a 2 partíció eggyé olvadt, a rajta lévő adatok pedig visszanyerhetőek? Ha igen, milyen folymattal?

 

- Nem teljesen a fórum témájába tartozik, de mivel ez az egész az USB-ről való telepítéssel kezdődött (amit most próbáltam ki először), mik a tapasztalok ilyen téren? Előfordult-e már, hogy pont az ilyen jellegű telepítés miatt, szálltak el a partíciók, vagy ez most csak a véletlen műve nálam?

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

b3w

Közben meg sikerült oldanom egyik problémát. :)

PC1-en ahol a 2 partíció törlődött a rossz op.rendszer telepítés miatt, vissza tudtam állítani őket:

SystemRescueCD Live cdről futtattam a TestDisket, ami felismerte és sikeresen vissza is írta a partíciós táblákat. C:-re felment újra a Win7, a D:-n pedig minden adatot változatlan visszakaptam.

 

PC2-n akkor valószínűleg ugyanígy sikerülni fog a helyreállítás.

Edited by b3w
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
nork

Sziasztok!

 

Van egy wd250GB-os hdd amin családi fényképek vannak és nem látni rajta a partíciókat. A testdisk deepscan felfedezett 4-et és azt mondja róluk hogy törölt. Az egyik partíción látható a tipikus windows könyvtárfelépítés, de a könyvtárakon belül már a fájlok nem jelennek meg. (Can't read filesystem hibaüzenet). A testdisk programmal még nem változtattam semmit. Mielőtt bármit változtatnék szeretnék az eredeti HDD-ről egy nyers mentést készíteni. Melyik progit ajánljátok és mik a mentés lépései?

 

üdv.

 

nork

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Így, hogy semmit nem lát, szerintem nem tudsz mentést készíteni. Viszont a ha partíciókat megtalálja, akkor nincs olyan nagy gond, csak helyre kell állítani őket.

 

Pl. ezzel a programmal meg lehet oldani:

http://www.partition-recovery.com/

Érdemes másik HDD-re menteni róla (tehát nem saját magára), mert így nem sérül az eredeti adat.

Maga a helyreállítás több órát is igénybe vehet (akár 10-12 órát is), nem kell megijedni tőle.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tjano8

Sziasztok!

 

Olyan problémám lenne hogy egy 500GB winyon van 3 partícióm (win7+ a 100megás partíciója és egy adat partíció) és az adat partíció nem látható. Lemezkezelőből megpróbáltam betűt hozzárendelni de hiba üzenetet dobott rá:

(most a rendszer a Lemez0-ról megy. A hiba a Lemez1-en van, és Lemez2-van szabad hely ahova lehetne menteni)

e6ff.png

 

Valahogy újra láthatóvá kellene tenni, mert az ott lévő adatokra szükségem lenne (főleg a családi képekre...)

Mit ajánlatok? Mivel lehet innét az adatokat visszanyerni?

 

üdv: Jani

Edited by tjano8
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mindenhova

Egyenlőre úgy tűnik egy teljes lemez tartalmát elvesztettem. A lemezen eredetileg 4 elsődleges partíció volt. Újra akartam rakni a Windowst kissebb helyen, h. el férjen mellé egy Linux is, de nem engedte, h. a helyén (első partíció) kiterjesztettet hozzak létre, ezért megformáztam újratelepítettem a windowst. Indítás után zsugorítottam, majd átkonvertáltam dinamikussá a lemezt. Újraindítás után Ubuntut akartam feltenni, de csak úgy volt lehetséges, ha törlöm a windowst, ez mellé aktiváltam az LVM logikai kötetkezelőt, aminek a végeredménye az lett, h. van két ext4 partícióm a 4 ntfs-ből és nem látom a rajta lévő eredeti fájlokat. Jó lenne visszaállítani a dolgokat:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...