Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Partició visszaállitása


SkyBird

Recommended Posts

papannon

Kedves SkyBird és tisztelt többiek!

Az első két oldal komment végigolvasását követően döntöttem úgy, hogy hanyag leszek és ha volt már, ha nem, azért felteszem a kérdést. Remélem nem okoz gondot.

Sokakhoz hasonlóan a külső winchesterem (ADATA 1TB HDD) adta be az unalmast, formázást szeretne, elindítottam hát a javasolt testdisk nevű programot, a tutorial képekhez hasonlóan ment minden egy darabig, az írásig. Azt mondja, hogy nem tud írni, mert a partíció mellett az áll, hogy [No Name] (míg a tutorial képeken [DATA] volt). Mélyebb keresésre nyomtam, mert jobbnak láttam a kilépésnél, hátha talál valami nevet :)

Hát ez lenne a problémám, remélem előttem nem tették még fel a kérdést sokan,

Válaszotokat előre is köszönöm,

Üdv,

papannon

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
newstyle

Sziasztok!

 

A Windowst 7 újratelepítése során a figyelmetlenségemnek köszönhetően véletlenül rossz partíciót formáztam le a bootolási folyamat során a lemezkezelésben.

 

Hogy tudom a legegyszerűbben visszaállítani úgy, hogy a mappastruktúra, és az eredeti fájlnevek megmaradjanak?

 

A cikk írója törölte a partíciót, nem pedig formázta. Ebben az esetben is segít a TestDisk szoftver?

A formázott partíció adatai ugyan oda kerülnek vissza, vagy pedig egy másik partícióra / disk -re kell helyreállítani?

 

Kérem a segítségeteket!

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, formázásnál is segít a TestDisk. Ha más beavatkozás, felülírás nem történt, akkor nyugodtan próbálkozz.

Ha mégsem sikerülne, van más program is, de akkor egyre gyanúsabb.

A lényeg, hogy egyebet ne csinálj a partíción.

Link to comment
Share on other sites

newstyle

A probléma még nincs megoldva, viszont érdekes dolgot tapasztaltam.

 

Teszt környezetben: Egy 320-as HDD Win7-el, és egy 500-as HDD aminek az első partícióján egy régi Win7, és a második partícióján régi felhasználói adatok vannak.

 

Az 500 gigás HDD második partícióját (400GB) „töröltem” a Win7-ből ami tele volt régi adatokkal, majd létrehoztam az üres területen egy új 1 gigás NTFS partíciót amire másoltam új adatokat tetszőlegesen. (gondoltam ezt akarom majd látni a helyreállításkor)

 

Utána telepítőlemezről boot-oltam, és a telepítőben „formáztam” le az imént létrehozott 1 gigás partíciót, amire új adatokat is másoltam.

 

Majd Win7 alól a TestDisk programmal az 1 gigás partíción választottam a helyreállítást, és a helyreállítás után nem az újonnan létrehozott 1gigás partíciót és annak adatait kaptam vissza, hanem a régi adatokat 400 gigás partícióval. Szóval a partíció visszaállítás sikerült, csak egy korábbi állapotára. (Nem file recovery, hanem partition recovery)

 

Az eredeti sérült HDD Sector szintű másolásához mit javasoltok?

Mert arra gondoltam, hogy lemásolom a sérült Disk-et és kipróbálom a másolaton TestDisk –et.

Vajon a másolással okozok –e kárt az eredeti vinyón…

Link to comment
Share on other sites

newstyle

Az Active@ File Recovery programmal sikerült az eredeti mappastruktúra szerint lementeni az adatokat egy másik HDD-re.

A programban van lehetőség tetszőlegesen is kiválasztani mely mappákat szeretném menteni.

 

A TestDisk program partíció visszaállításra ebben az esetben nem járt sikerrel.

Azt tapasztaltam, hogy a Win7 alól letörölt partíciót helyreállítja, de a formázottat nem.

 

Ha valakinek más a tapasztalata, kérem ossza meg...

Edited by newstyle
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez is van, meg az Active@ Partition Recovery, sok más mellett.

Most van akciósan ingyen egy iCare nevű. Nem tudom milyen, próbáljátok, ha kell. Avagy jó lehet spájzolni. Emleget RAW partíciókat is.

http://sharewareonsale.com/s/icare-data-recovery-sale

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
bargab85

Üdv,

olyan problémám lene hogy van egy 3TB-os Winyó amivel valami géppből kivéve nem akart működni. 2 partíció van/volt rajta mindkettő tele fontos adattal. Sem másik gépben sem külső házba téve.

Lefutattam a Testdik-et és meg is találta a partíciókat, de RAW ként ismeri csak fel: https://www.dropbox.com/s/g5yczh2lkjlpjh7/lemezek.JPG?dl=0

MiniTool Partition Wizarddal megpróbáltam a partíció ID-t átállítani, de nem lehet mert GPT partíció: https://www.dropbox.com/s/ou79smcjf2p5vt9/lemezek2.JPG?dl=0

 

Van valakinek valami ötlete hogyan tudnám legalább lementeni az adatokat egy másik winyóra?

 

Előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Kerika01

Sziasztok,

 

segítséget szeretnék kérni én is. Windows újratelepítés során a parancssorban töröltem (diskpart,list disk,select DISK 0,clean,convert gpt,exit), de ezután kiderült, hogy volt néhány munkához szükséges fájl, amiről még nem készült biztonsági mentés. A telepítést abbahagytam, nem is formáztam ezután. Vissza lehet még állítani a partíciókat? Vagy legalább valahogy le lehet menteni a fájlokat ebben az esetben?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
bartajo

Win XP és Win 7 két külön HDD-re volt és van telepítve (XP után Win7). A rendszerválasztó menüből ez idáig választható volt az hogy Windows 7 vagy a korábbi Win XP operációs rendszer töltődjön be.

Win XP-t ellenőriztem SpyHounter programmal és a program által talált adware, trójai, törölve lett. A SpyHounter a gép újraindítását kérte, ekkor kezdődött a baj. Most már csak a Windows 7 tölthető be. A Win XP indításával próbálkozva, fekete alapon a következő üzenet jelenik meg:

1. Helyezze be a Windows telepítő lemezét és indítsa újra a számítógépet

2. Válassza ki a nyelvi beállításokat, majd kattintson a tovább gombra

3. Kattintson a „számítógép javítása” elemre

Fájl: \ntldr

Állapot: 0xc000007b

 

Kérdésem:

- a rendszer az Win XP telepítő lemezét kéri ?

- a „számítógép javítása” elemre kattintva a már meglévő Win XP-t írja felül, és a programok működő képesek maradnak ?

- a Win 7-be az EasyBCD-vel nem e lehetséges ez a bootolási probléma kijavítása ?

A válaszokat előre nagyon köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az EasyBCD-vel csináld.

Link to comment
Share on other sites

leigazo

Sziasztok!

 

Nekem lenne egy olyan problémám hogy Samsung 2TB külső vinyót mikor a géphez csatlakoztatom azt írja hogy formázás szükséges(felismeri meg is jelenik a saját gépben de nem lehet megnyit). Elindítom a formázást és befejeztével azt írja hogy művelet végre hajtása nem lehetséges. A probléma azóta áll fent mióta le lett formázva ami megszakadt...

 

Kezelő panelon addig nem hozza be a merevlemezeket amíg le nem választom és el nem távolítom... (pedig egy jó félórát vártam hátha behozza de semmi)

Menthető a dolog vagy sem?

 

Válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

payskin

Valami CD-ről/pendrive-ról indítható Linuxszal próbálkoznék, hátha az kevésbé háklis az ilyesmire. És nem is a formázást, hanem a rajta levő partíciók törlését. Ha sikerül, Windows alól valószínűleg tudni fogsz rá új partíciókat csinálni és formázni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bartajo

SkyBird köszönet a 259 számú írásomra adott válaszért! Köszönet a segítségért, végül is az EasyBCD-vel megoldódott, a következő lépésekkel:

  • Új bejegyzés hozzáadása > Windows listából > a Windows NT/2k/Xp/2k3 választása

Ezek után a rendszerválasztó menü a következő képen módosult, jelenik meg:
  • Korábbi Windows verzió (ez volt az XP partíció neve, remélem az EasyBCD-vel törölhető a boot menűből
  • Windows 7 (ezt remélem, módosíthatom Microsoft Windows 7 névre az EasyBCD-vel ?)
  • Microsoft Windows XP (ez az újból megjelent XP partíció megnevezése a boot menüben)

Most egy újabb baj adódott, a boot menüben a Microsoft Windows XP- re kattintva az XP betöltődik, ikonok az asztalra betöltődnek, az óra mellett ikonok a tálcán viszont nem jelennek meg, majd kis üzenő ablak jelenik meg a monitoron, ami rákérdez hogy akarom e Spy Hunter programot futtatni ( ez az ami majdnem hazavágta az XP partíciót). Mégse gombra kattintva, az óra melletti ikonok is betöltődnek, és a rendszer a továbbiakba szépen működik.

Spy Hunter-t nem merem futtatni. Törölhető e ez a program, nem e okoz újabb problémát a törlése?

Fentebb leírtakat kérdezem, mert egy 1 TB-os külső HDD-re kifogástalan, hibátlan állapotba szeretném lementeni a gépemen levő teljes rendszert.

Újra köszönöm segítséget.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az EasyBCD-vel törölhetsz és kedved szerint át is nevezhetsz menü bejegyzéseket.

A Spy Huntert meg pucold le. Uninstall, de kellhet eltávolító is. Spy Hunter Cleaner.

Uninstallra is érdemes a Geek Uninstallt használni a Windows sajátja helyett, ahogy egyébként is.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
monstershew

Sziasztok, az lenne a problémám, hogy vettem egy ssd-t a laposba, kivettem a benne lévő winyót, gondolván a rajta lévő adatoknak nem lesz semmi baja, az ssd-t be fel rá a windows. rackről usbvel rádugtam a laposra a winyót ami benne volt, de nagy meglepetésre az addigi 2x350gigás partíció helyett (C:, D:) volt rajta egy 700as C:, és egy 500megás "rendszer számára fenntartott" D:.. Szóval a teljes D: partícióm, amin fontos adatok voltak eltűnt. Próbáltam az itt ajánlott testdisket, ami megtalálta a d: meghajtót, viszont azt írta ki, hogy nem tudja visszaállítani, utána próbáltam egy 7-data recovery suitot, az sem járt sikerrel, MinitTool szintén nem volt sikeres. Most épp wondershare data recovery megy. Remélem sikerül, Addig is tudnátok valami tanácsot adni, hogy miért történhetett ez, illetve hogyan tudnám visszanyerni a D:-t, milyen programot ajánlotok?(a winyón win7 volt, az ssd-re win 10került, nemtudom, hogy számít-e) Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Ajven1985

Sziasztok!

 

Szerettem volna két partícióból egyet csinálni az "East.Imperial.Soft.Magic.Partition.Recovery.v2.5" nevezetű programmal, de nem sikerült, olyannyira, hogy mikor kiléptem, akkor az egyik partícióm elveszett. Rengeteg családi kép van rajta, ezért nagyon fontos lenne, hogy visszanyerjem. Próbáltam kezelés opcióban meghajtó betűjelet választani, de a "lemezkezelés konzolnézete nem tükrözi az aktuális adatokat" hibát írja ki és nem enged választani. Légy szíves ha valakinek módjában áll, segítsen. Előre is köszönöm. G.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Még mindig a TestDisk-et tudom javasolni elsőként, vagy az Active@ Partition Recovery-t a helyreállításhoz.

 

Így utólag már könnyű okosnak lenni, de te kettőből akartál volna egy partíciót csinálni, és az a program is valami recovery, ami nem éppen összefűzésre szolgál. Amúgy életemben nem hallottam róla, de "hangzatos" ;) neve van. Soft is, Magic is, meg Imperial is.

Erre az összefűzésre inkább egy jó partíciókezelőt kellett volna használni. Mondjuk ezt. Aomei Partition Assistant

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
SVD_Dragunov

Sziasztok!

 

Gondolom nem en vagyok az egyetlen aki ilyen marhasagot csinalt....

 

Windows 8.1 notebookrol van szo. Az 1TB vinyom C (OS) es D-re (Data) volt kette osztva. Volt rajta meg 3 masik rejtett Partíció, efi, recovery meg meg valami system ize. 300Mb, 600Mb, 20Gb. A C 350Gb, a D meg a maradek, kb 550Gb. Van benne meg egy 120-as SSD, halisten errol uzemel a gep es egy masik 1TB vinyo ami csak raktar. Pont tegnap akartam a NAS-ra feltenni a back-upot, de en hulye gondoltam elotte csinalok meg helyet.

 

Shrinkeltem a C-t, 175-tel, es hozza akartam adni a D-hez. Irta hogy dinamikus lesz, amit eloszor nem akartam (de jo megerzes volt...) de maskepp nem engedte.

 

Lett harom kupac a dinamikus-n belul... 195 ami a C, 177 es 389 ami ket reszben a D volt. En marha, azt hittem vissza tudom csinalni, kitoroltem a 177-es D-t, de persze a masik is torlodott...

 

Probalkoztam a TestDiskkel (meg masokkal is de eselytelen volt a dinamikus miatt... is, meg 4millio file-t nem tudok levalogatni...)

 

Eloszor, kiadta hogy Partíció tipusa.... ajanlott a EFI.

aztan Analyze, quick search. Ez kidobta gyorsan az elso harmat, Recovery, EFI, OS (a regi C), ekkor tartott 61%nal. reggelre jutott el a 100ig, ott az a hibauzenet fogadott, hogy valami merethiva vagy mi van, es cannot be recovered.

 

Ezek utan probalkoztam a Partition Wizarddal, ami kiirta hogy Dynamic-kal nem foglalkozik - konvertaljam. NE ezt mar nem mertem. Az adatmentes elfogadhatatlan - gyakorlatilag felkothetem magam ha az mind elveszik

 

Gondoltam adatot mentek elotte.

 

Recuva, hatastalan, csak az aktiv particiot nezte, ott minden torolt vackot addot ki csak. Reszletes keresesre, 2 ora mulva kiadott 4,7 milla file-t, es kozolte hogy out of memory es ki kellett lepni.

 

Getdata-m csak regi van, iszonyu lassu es minden szemetet megtalal, konyvtar struktura persze semmi.

 

Akkor megint a TestDisk... 8 orat nem vartam meg, kileptem 62%-nal, probalkoztam P-vel hatha a tartalmat listazza, azt irta ki serult a lemez.

 

MIt javasoltok? Az hajam tepem ki lassan. Semmit nem irtam felul, nem formaztam, nem konvertaltam vissza... a vinyo sem rossz. ott kell legyen minden, de mi a francot csinaljak??

Edited by SVD_Dragunov
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Szerintem meg kellene azt a dinamikus partíciót szüntetni, illetve basic-re konvertálni.

Vannak olyan partíciókezelők, amik tudják. Róbáld az Aomei Partition Assistant programot, talán elég az ingyenes verziója.

Link to comment
Share on other sites

SVD_Dragunov

Koszi a gyors valaszt... idokozben probalkoztam... Active@-cal

 

Ez lett az eredmeny.

 

az.jpg

 

 

Ott van pontosan minden latszolag epsegben - csak nem tudok hozzajutni.

Az Active is azt mondja, vagy konvertaljak - vagy masoljak lemezre. Ez esetben nem tudom mi keletkezik... ugyan ez pepitaban vagy azt mar latni fogom?

Szerzek masik teras vinyot ha arrol van szo.

Konvertalni elvileg tudtam volna a Minitools Partition Wizarddal, csak nem mertem, mert nem tudom mi keletkezik belole es serul-e valami?

Az Active ingyen nem konvertal, fizetosen biztos, igaz lehet akkor anelkul is megcsinalna?

Az Aomei-t is kiprobalom, ha tenyleg szukseges es biztonsagos konvertalni...

Edited by SVD_Dragunov
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az Aomei adatvesztés nélkül konvertál szerintem.

Még az Active@ Partition Recovery lett volna, amit ajánlhattam volna a visszaállításhoz, de ahogy látom pár hozzászólással ezelőtt is azt ajánlottam. No meg ezt a dinamikus partíció dolgot kell előbb megszüntetni.

Link to comment
Share on other sites

SVD_Dragunov

Update... Aomei ingyenes alapbol kozolte hogy dinamikussal nem foglalkozik, de a keresoje meg se talalta a particiot - a "gyors" kereses 6 orat tartott. ejjel 1kor ugy dontottem a reszletes keresesbe bele se kezdek. Most nekiallok masolni az Active@-cal hatha.

 

UPDATE, Az Active@ se hajlando ingyen csinalni semmit. azt hiszem ennyi volt egyelore, most nagyon nincs 60 dolcsim, kockaztatni meg nem akarok valami szutyokkal ami nem tuti

Edited by SVD_Dragunov
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
bartajo

Újra akarom installálni a gépemen lévő rendszereket egy 2 TB-os HDD-re.

Most van a gépemen:

  • Win XP egy HDD-én
  • Win 7 egy másik HDD-én
  • 2 TB-os HDD, betéve , csatlakoztatva, formázatlan

A következő lépéseket akarom megtenni:

- a 2 TB-os HDD formattálom az Aomei Partition Assistant Pro-val

- majd 4 particiot készítek a következőknek:

  • Win XP Pro 32 bites
  • Win 7 Ultimate 64 bites
  • Win 10 Pro 64 bites
  • Dokumentumentumok (mentések a 2 régi HDD-ről)

Első lépés. A 2 régi HDD-ről a Dokumentumokat mentem az új 2 TB-os HDD , Dokumentumok partícióba.

Második lépés. Lehúzom a kontaktokat a 2 régi HDD-ről.

Harmadik lépés. Elvégzem a • Win XP Pro 32 bites, • Win 7 Ultimate 64 bites, • Win 10 Pro 64 bites intállokat.

Negyedik lépés. Vissza teszem a kontaktokat a 2 régi HDD-re.

 

Kérdéseim:

Kell e újra installálni az alaplap és videókártya driverjeit az instállok után ?

Fentebb leírtak jók és kivitelezhetők e ?

Visza téve a kontakt a 2 régi HDD-re , ezek után a gépemen megjelenik e a boot menűbe a 2 régi HDD is ?

Nem e zavar be ha, 64 bites Win 10 Pro és Win 7 Ultimate mellett, van 32 bites XP Pro?

 

Köszönet a válaszokért!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én lehúznám a mostani XP-s, Win7-es merevlemezt, maradjon rádugva csak a 2 terás.

 

Aztán nekiállnék telepíteni. Szigorúan XP - Win7 - Win10 sorrendben. Habár... talán inkább Win10 - WinXP - Win7 - Win10 sorrendben. A Win10 telepítője létrehozza azokat a technikai partíciókat, amiket ő szeret magának létrehozni, utána az oprendszer partíciója törölhető, és mehet a helyére az XP. A későbbi Windowsok nem bántják a korábbiakat, de ez fordítva nem (mindig) mondható el. A szükséges partíciókat a telepítőkből is létre lehet hozni. Ha a rendszerek ilyen szinten elkülönülnek, nem tudnak egymásról és nem zavarják egymást. Elvileg.

 

Hogy milyen drivereket kell felrakni a telepítés után, az majd kiderül az Eszközkezelőből. Az XP alá valószínűleg igen, a Win10 meg valószínűleg ezt elintézi már magától, de majd kiderül.

 

Miután van egy működőképes Win7-ed vagy Win10-ed (az XP csak viccből kell, gondolom), a megmaradt üres helyen megcsinálhatod a 4. partíciót, majd rádughatod a korábban lehúzott merevlemezt, és átmásolhatsz bármit is bárhova. (Nem tudom, mik azok a kontaktok.)

 

Ha a BIOS-ban be van állítva, hogy a 2 terásról bootoljon, nem fog megjelenni a régi HDD két rendszere a boot menüben.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Néhány hozzáfűzés. Balázs az XP szükségességét viccnek nevezte, én inkább egyszerűen indokolatlannak tartom. Főképp, hogy már most is van egy vinyón telepített XP partíció.

Nem tudom, hogy van-e olyan program, netán használt eszköz driverrel, amelynek futtatása, használata létszükséglet és amelyik már a Win7-en sem hajlandó futni.

Azon túl, hogy "szépen mutat" a boot menüben, hogy mennyi közül lehet választani, értelme semmi. Mellékesen megjegyzem valamikor nagyon régen volt olyan vinyóm, amelyre több, XP és Win7 volt telepítve, a végén meg vagy 3 Linux próbaképpen, és egy boot menüből indult mindegyik. De ez inkább kísérlet és lehetőség volt, ma már nem csinálnék ilyet. Számomra nincs értelme. Ami nem azt jelenti, hogy az asztali gépen vagy laptopon csak 1 rendszerem lenne.

 

Nem e zavar be ha, 64 bites Win 10 Pro és Win 7 Ultimate mellett, van 32 bites XP Pro?

 

Az XP bezavar kicsit, de nem azért mert 32 bites. Az tökmindegy. Hanem ha egyetlenegyszer is bebootolsz az XP-vel, az XP kitörli az összes Win7 és Win10 partíció rendszervisszaállítási pontjait, árnyékmásolatait, már amennyiben vannak ilyenek.

Ez megoldható ugyan az XP registry módosításával, de ezért sem javaslom a telepítését, meg a felesleges trükközést, ami kell majd, hogy minden rendszer boot menüből induljon.

A boot menü később megoldható. Azok a rendszerek bootja is, amit Balázs helyesen lehúzni javasolt a telepítéskor. Közte van egy XP is, ha kell, az is bootra fogható. Az XP azonban már nem biztonságos rendszer, és finoman szólva elavult, manapság már kukába vele.

 

Az is jó, hogy a Win10-zel indul a telepítés, mert létrehozza a neki majd szükséges partíciókat, amely kicsit nagyobb, mintha a Win7 hozná létre. Ezért elsőként legyen Win10 telepítés elindítva, de nem kell végigjátszani. Elég addig, amíg létrehozza a partíciókat, utána leállítható, ha Win7 is lesz majd telepítve.

Még csak particionálni sem kell előre, a telepítés során megadható, hogy mekkora partíciót hozzon létre a rendszernek, hozzon-e létre másik partíciókat, mennyi maradjon particionálatlan a későbbi adatpartíciónak, vagy legyen ez is most létrehozva.

A normál telepítés a Win7-tel indul, XP ugye elfelejtve ;), utána mehet a Win10. A boot menüben ez a két rendszer lesz.

Ha minden kész, akkor rádughatók a lehúzott vinyók. Ha ezeken van rendszer, akkor ezek indítása beírható a boot menübe az EasyBCD 2.3 programmal. Ha az XP-t akarod indítani, az is, de említettem a rendszervisszaállítási problémát.

 

Balázs utalt a boot sorrendre. Az a boot menü fog megjelenni, amelyik vinyóról bootol, így célszerű a 2 terásról bootoltani. Megoldható persze az is, hogy oda-vissza minden rendszer boot menüből induljon, bármelyik vinyóról is bootol a gép.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...