Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Partició visszaállitása


SkyBird

Recommended Posts

SkyBird

Partíció visszaállítása

TestDisk

 

Sokan, ha sérül a lemez partíciós táblája, nem elérhető a meghajtó, formázni akarja az operációs rendszer a korábban adatainkkal megtöltött pendrive-ot, valamitől RAW formátumot jelez a Lemezkezelő, akkor reflexesen a GetDataBack programhoz nyúlnak, és a fórumokban is kapásból ezt ajánlják szinte kivétel nélkül. A GetDataBack kétségtelenül jó program, de igen fáradságos vele egyenként visszanyerni a fájljainkat, és kell is hozzá egy szabad másik lemezterület. Biztosan van olyan eset, amikor már csak ez segít.

 

Nem volna egyszerűbb nem az adatokat, hanem magát a partíciót visszanyerni? Dehogynem! Akkor meglesznek az adatok is. Erre az egyik legjobb program a TestDisk.

 

Kiindulásképpen a rendszer:

6qRwzzEl.png iyPdTUyl.png

 

Majd töröltem az F: partíciót:

B5xZ1vUl.png

Ez a partíciótörlés szimulálta a hasonló meghibásodásokat, problémákat.

 

Ám mégis vissza szeretném nyerni az adatokat, illetve az egész partíciót, ezért elindítom a TestDisk programot.

  1. Az első képernyőn a logkészítés állítható be, nem akarok log-ot készíteni.
     
    I4onBckl.png
     
  2. Továbblépve az Enter billentyûre megjelennek a merevlemezek. Kiválasztom a kurzorbillentyûvel, hogy melyiket akarom vizsgáltatni, helyreállítani.
     
    j92j1I1l.png
     
  3. Ezután a partíciós tábla típusát lehet kiválasztani. Éppen jó az alapértelmezett Intel.
     
    0fyhCHRl.png
     
  4. Ezután a funkciók közül választhatunk. Partíció automatikus visszaállításhoz pont az alapértelmezett Analyse vezet el. Jó néhány lehetőség van, hogy direktben kézzel is beavatkozzunk. Kezdők inkább hagyják a programra a munkát.
     
    47DeQnCl.png 8B2fVpyl.png
     
  5. A program megkérdezi, hogy Vista (vagy újabb) op. rendszer alatt létrehozott partíciókról van-e szó. Nyomjunk Y-t, ha nem vagyunk benne biztosak.
     
    U0zbKq2l.png
     
  6. Ezután megjelenik a kiválasztott merevlemez partíciója.
     
    ahdZSSml.png
     
  7. Ha mélyebb keresést nem akarunk, akkor lemezre írjuk a partíciós táblát.
     
    XuoJcEwl.png KmbUqMql.png
     
  8. Végül kapunk egy tájékoztatást, hogy a változtatások érvényesítéséhez újra kell indítani a rendszert.
     
    p5EUeEsl.png
     
    Újraindítás után a Sajátgépben megjelenik az elveszettnek hitt teljes F: partíció.
     
    Néhány Enter és kurzorbillentyű lenyomásával sok fáradságos munkától megszabadultunk.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ide még lehet írni. :)

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Temporary

Sziasztok!

 

A pendrájvom fájlrendszere "átment" RAW-ba. Adatmentő programokkal nagyrészt kinyerhető a tartalma, de a *\testdisk-6.11.3\win\testdisk_win.exe, az analizálás után „Partition sector doesn’t have endmark 0xAA55” üzenetet ír. Lehet még valamit tenni ilyenkor? Screenshot_1

 

*\testdisk-6.11.3\win\photorec_win.exe pedig így látja:Screenshot_2

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Éppen akartam folytatni a topicot direkt lemezeditálási dolgokkal.

Nem mindig minden megy sajnos automatikusan. A pendrive meg talán egy kicsit külön tészta.

Egyelőre csak beszúrni tudok olyan képeket, ami egy jó FAT32-re formázott 512 MB-os pendriveról készültek.

IPB kép

IPB kép

Ezután ha a T billentyűt nyomod, lehet változtatni a partíció típusát.

A következő képen vannak a típusok és hexadecimális kódjai.

Pl. a FAT32 0b, az NTFS 07.

IPB kép

Azt nem tudom, hogy ez a TestDisk program az ennyire fel nem ismert partíció esetén is tovább lép-e erre a menüpontra. Lehet, hogy helyette egy disk editor programhoz kell fordulni.

Másik módon, ha nem az Analyse hanem az Advanced menüpontot választod, akkor is eljuthatsz ide a Type-ot választva a kurzorral. De lehet, hogy ehhez is kell, hogy felismerjen valami partíciót.

A direktben átírt partíciótípus nem biztos, hogy minden esetben segít.

A második képeden a [File Opt] funkciót választva mi történik?

 

---

 

A hibaüzeneted szerint hiányzik a boot szektor végéről a 0xaa55.

A TestDisk oldalán is van erre leírás. http://www.cgsecurity.org/wiki/Data_Recovery_Examples

Kiválasztod az Advanced menüt a TestDisk programbabn. Ezután az alapértelmezett [boot] alatt megnézed, hogy a backup boot szektor jó-e.

Ha igen abból visszamásolhatod, ha nem Rebuid BS funkcióval újragenerálod.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A második képemen a [File Opt] funkciót választva: PhotoRec will try to locate the fallowing files

 

Kiválasztom az Advanced menüt a TestDisk programban: No partition available

 

A TestDisk-nél van olyan lehetõség (egyáltalán szükséges-e) mint az adatmentõ programoknál, hogy a sérült diszkrõl vagy partícióról lemezkép fájlt készíteni, és azon kísérletezni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Vista/Win7 alól futtatás rendszergazda módon kell indítani a TestDisk programot, vagy ha olyan tűzfal van telepítve, engedélyezni a direct disk accesst. (Pl. Outpost, bár az meg úgyis megkérdi ilyenkor.)

Célszerű csinálni egy parancsikont, és annak tulajdonságainál bepipálni hogy rendszergazdaként futtatva induljon. Ez vonatkozik minden más hasonló igényű programra.

De lehet, hogy nem ez a gondod. Esetleg kipróbálhatod a windowsos 6.12 beta verziót.

Nekem az Advanced menü után a partíció kijelzése mellett legalul több lehetőség van a [Quit]-en kívül.

Első a [Type], második alapértelmezett a [boot], utána van [image Creation] ami egyben válasz kérdésedre a képfájl készítésről. Más kérdés, hogy ha ennyire nem lát partíciót, nincs is miről képfájlt készítenie. Illetve volna, csak ő nem látja.

Következő funkció az [undelete], amivel fájlokat lehet visszahozni, és csak ezt követi a [Quit].

Ezek szerint neked egyedül a [Quit] jelenik meg, mert annyira nem ismer fel semmilyen partíciót. :hááát: Pedig a Recovery Examples alatt éppen a te 0xAA55 hibád javítását említették a honlapon elsők között. Az meg boot szektor hiba.

Azt én sem nagyon láttam, milyen funkcióval kellene a backup boot szektort visszamásolni ezzel a programmal, de a [Rebuild BS] az adott. Esetleg az újragenerálás a backupon alapul, ha az van.

 

Még az lehet, hogy kimentek egy boot szektort és azt lecserélni más disk editorral. Nekem 512 MB-osban egyelőre FAT32-re formázott pendrive van. Éppen nem túl nagy gond átformázni FAT16-ra, ha neked olyan volt.

Ez pendrive-e vagy esetleg SD vagy más kártya USB kártyaolvasóban? Nekem a jelzett méret is kicsit eltérőnek tűnik.

A PhotoRec a fájlokat nyerné vissza csak.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A "None partitioned media / Advenced"-et választva eljutottam a lemzkép készítés és fájlrendszer választás lehetõségéig.

Unknow partition

Most van egy *\testdisk-6.11.3\win\image.dd 486,3MB fájlom.

Jól gondolom, itt a Type-ot válasszva rögtön élesben lehet változtatni? Viszont, ha az "Image creation" után választom a "Type"-ot, csak a lemezképen megy végbe a fájlrendszer változás?

(XP-t használok és ez egy pendrájv)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Meg kellene nézned egy disk editorral azt a pendrive-ot.

Itt egy ingyenes és egészen jó. HxD - Freeware Hex Editor and Disk Editor

A telepítést nem igénylő magyar nyelvű verzió pedig itt található. HxD 1.7.7.0

 

A HxD Eszközök menüben a Lemezmeghajtó megnyitása után ehhez hasonlót kellene látnod.

A TestDisk a 0xAA55 hibát írta a drive-odra, úgyhogy nem tudom, mi vár rád.

IPB kép

Másik disk editorral hasonlóképpen néz ki.

IPB kép

   
IPB kép

Kimentettem egy 512 MB-os FAT32-re formázott boot szektort. A Hxd-vel meg tudod nyitni, és felül tudnád írni vele a tiedet, ha nem csak olvasásra nyitod meg a drive-od..

Más kérdés, hogy mennyire érdemes, mert lehet, hogy a tied nem FAT32 volt, és a méret adatok sem pontosan ilyenek.

Előtte mindenképpen mentsd el, ami ott van ebben a méretben. (0 - 1F0)

:nyíl: Boot szektor - USB 512 MB

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Ez a fizikai meghajtó képe, de ugyanígy meg tudom nyitni a TestDisk lemezkép fájlját is. A kérdésem az, hogyan lehet kipróbálni a módosított képfájlt mielőtt fizikailag felülírom a pendrájv boot szektorát?

 

(az Acronis még csak nem is látja ezt a meghajtót, pedig sokkal emészthetőbb formában tálalja)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azon a képen nincs boot szektor.

Virtuális CD meghajtón képfájlként be tudod mountolni, ha támogatja azt a formátumot, amiben mentette a TestDisk.

Pl. Virtual CloneDrive

(A Daemon Toolst én nem fogom senkinek ajánlani. ;) )

Már csak az a kérdés, hogy csinálsz .iso vagy hasonló mountolható fájlt, amennyiben a meglévő még nem az.

Lehet, hogy van is rá megoldás, csak keresni kell a neten.

 

---

 

Kicsit nézegettem még, mit lehet csinálni ezzel a konvertálással.

Az látszik, hogy a TestDisk linuxos alapokon nyugszik, az általa készített .dd image is egy tömörítetlen partíciómentés a Linux dd paranccsal készítve.

Ezt .iso fájlba konvertálni a linuxos mkisofs segítségével lehetne. Ez az .iso meg CD/DVD kép ugye.

Az biztos, hogy se az UltraISO, se a PowerISO nem nyitja meg a .dd fájlt ismeretlen fájlformátum miatt.

 

Már előbb is gondoltam a VirtualBoxra, melyben nemcsak .iso, hanem különböző HDD partíció image-ek is mountolhatók merevlemezként, közte a VMware .vmdk formátum is.

Így adott lett, hogy egy dd to vmdk konvertert keressek, amiből első körben egy online szolgáltatás akadt horogra. :nyíl: dd2vmdk

Majd azután lett ez a konverter. :nyíl: Live View      Live View v0.7b Installer

Egyetlen probléma, hogy vagy a VMware Server 1 vagy a VMware Workstation 5.5 vagy újabb telepítését is igényli.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A --- előtt rátaláltam a lemezkép kezelés módjára. Jól elrejtették (előlem :)).

Working with Hard Disk Image Files

 

Elindítottam a TestDisk-et DOS ablakban és az image.dd fájl helyét megmutattam neki:

C:\Program Files\testdisk-6.11.3\win>testdisk_win.exe C:\512TDIMG\image.dd

 

Így kinyerhetőek a fájlok, ráadásul a mappaszerkezettel együtt

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dávid Csaba

TestDisk lefut, látja a törölt partíciót, még a nevét is felismeri, s közli, hogy indítsam újra a gépet a beállítások érvényesítéséhez. Újraindítom és nem történik semmi. :( Sőt, ha lekérem a fájlok listáját, látja azokat is, most próbálom másolni a szükségeseket.

 

***

 

Három órás szenvedés árán az elveszett adatok 99%-át sikerült visszaszereznem. Windows alól dolgoztam, s azt vettem észre, hogy azokra a fájlokra, melyek nevében - vagy az őket tartalmazó mappa nevében - nem az angol ABC betűi szerepeltek, hibát írt ki és nem másolta át. Emiatt "vesztettem el" pár mp3-at és néhány e-bookot, de a lényeget sikerült megmenteni. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
colizoli

Sziasztok

Van egy 750 gb hitachi külsö usb hdd es most vettem egy új dell notebookot amin win7 van. Egy pár napja gond nélkül használtam a külsÕ hdd-t, de egyszer csak eltünt. Mire megtaláltam akkor rájöttem hogy át lett irva RAW formátumra. A hdd-vel nem csináltam semmit,max pár filet kicsomagoltam. Körülnéztem a neten, hogy mi a teendö ilyenkor és kiprobáltam mindent. Vagy fel se ismeri a hdd-t pedig a win lÁtja, vagy read errorral végigpörgeti a hdd-t es utána megáll a tudomány. A testdisk es a pcinspector read errort ir ki a getbackdata és a többi adatmentö progi nem is látja. Hogyan tovább??????????????? HELP

 

Üdv

colizoli

Link to comment
Share on other sites

payskin

KÜrt. SokbA fog kerÜlnI.

Link to comment
Share on other sites

colizoli

De lehet vele meg valamit kezdeni vagy kuka?

Es ne töröljetek legyszi a hozzaszolast, mert nemet billentyüzetem van es nehez megkeresni a sok öüóúőűáé-t.

Elöre is köszi.

Edited by colizoli
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ok, semmi gond.

 

A vinyó halott, ha nincs szükséged a rajta lévõ adatokra, akkor kuka. Illetve egészen pontosan mehet a legközelebbi elektronikus hulladékgyûjtõbe. ;)

Link to comment
Share on other sites

colizoli

:Sír: :Sír: :Sír:

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
svabricsi

Nekem is lenne egy olyan problémám hogy vettem egy 1500gbos Samsung SATA vinyót kb egy fél éve kb eddig még minden rendben volt vele pár napja elkezdett eltünögetni utána már úgy ismerte fel hogy 0 mb az egész lemezterület fájlrendszer RAW és formázzam ha rá akarok lépni ... utána már csak eszközkezelőbe meg BIOS ba lehetett látni a vinyót :( Elégg fontos lenne leszedni róla a cuccokat kb 800 gb adatom van rajta abból olyan 100 gb NAGYON kellene Megpróbáltam végignyomni azt a partíció visszaállítós dolgot is végig is megy az 5. lépésig utána nyomok egy YES gombot és azt írja ki hogy :

 

TestDisk 6.11.3, Data Recovery Utility, May 2009

Christophe Grenier (grenier@cgsecurity.org)

http://www.cgsecurity.org

 

Disk /dec/sda - 1500gb / 1397 GiB - chs 182402 255 63

Analyse Cylinder ??/182401: 00%

Read error at 11/250/48 (1lb=192512

 

 

a 6. lépés már nem jön be , a kérdőjelek helyén 1 esével számol kb fél percenként egyet és ennyi a Getdataback-ot is próbáltam de az is 1% után kiír valami error-t... nemtudom mihez kéne kezdeni

de az az igazság nem 2 forintért vettem és az adatok is NAGYON fontosak lenének róla ezért kérem a segítségeteket hátha tudtok valami okosat mondani legalább ha minden elveszik a vinyót tudjam akkor használni ha más megoldás nincs :(:(

Edited by svabricsi
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
payskin

KÜRT. (Ha még aktuális.) Még egyszer nagyon sokba fog kerülni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
mikcip

Kilõttem magam a partícióátméretezéssel

 

Két gondom is lett belõle. Azért, hogy könnyen áttekinthetõ legyen a két - egymással részben összefüggõ - probléma, elõbb felvázolom az elõzményeket.

Van egy 1 T-os SATA, és egy 128 GB-os SSD merevlemezem a gépen. Az 1 T-ás lemezre telepítettem egy W7 Ultimate rendszert, majd ezután ugyanezt az SSD-re is. Fölraktam a SATA lemezre minden olyan programot, amire szükségem van - telepítettem is ezeket -, és mellette minden olyan munkámat, amelyet korábbi gépemen létrehoztam. Mindez együtt nagyjából 660 GB méretet foglalt el a lemezen.

Ezután a SATA lemezen lévõ programjaimat az SSD lemezre is feltelepítettem (tehát itt - a rendszer mellett - csak a telepített programok foglalták a helyet). Errõl az SSD lemezen lévõ rendszerrõl készítettem egy teljes lemezmásolatot a SATA lemezre, egy elkülönített partícióra.

Késõbb - további programok telepítését követõen - újra meg akartam ezt csinálni, de a SATA lemezen lévõ, az erre a célra korábban létrehozott partíció mostmár kicsinek bizonyult.

Nekifogtam hát, hogy átméretezzem a partíciókat. A partíció növelés csak akkor volt lehetséges, ha a másik partíció - amelyiken az elsõ telepített rendszerem volt - méretét csökkentem. El is indítottam a mûveletet, amely a gép újraindulását követõen kezdte a partíciót átszámolni. Egy idõ múlva felfigyeltem arra, hogy milyen sokáig fog ez tartani, el is szörnyûlködtem rajta. Erre egyáltalán nem voltam felkészülve. Kigondoltam, hogy jobb volna, ha éjszaka dolgozna a gép, meg másnap akár meddig, de most nem jó, mert más terveim is voltak még aznapra.

A programot csak úgy lehetett leállítani, ha kikapcsolom a gépet. Na, mondom magamban, hát csak nem lehet ebbõl baj, hiszen kellett, hogy a program készítõi is számoljanak ilyenkor egy esetleges áramszünettel, amit nem lehet áthidalni egy szünetmentes áramforrással sem.

Hát kikapcsoltam a gépet.

Ezután nem jött be egyik rendszer sem. Korábban már készítettem rendszerjavító CD-t, azzal sikerült elérnem, hogy a másik - az SSD-n lévõ W7-es - betöltõdjön, és itt kellett megtapasztalnom, hogy a SATA lemezen nincs semmi. Teljesen üres a Intézõ szerint. Elveszett minden - az Internetrõl hetekig tartó letöltögetés árán szerzett - programjaim, és sok éves munkáim.

Letöltöttem hát a GetDataBack programot, amellyel megvizsgálva a lemezt, láttam, hogy minden adat, program megvan. Kicsit megkönnyebbültem. Csak át kéne mentenem egy másik lemezre... persze, ilyen méretû állomány befogadására való lemezem nincs. Venni sem tudok, mert épp most vagyok túl ezzel a géppel egy nagyberuházáson, és csak adóságom van.

Tehát azt kéne elérnem, hogy - mivel minden adat megvan - csak a meghibásodott fájlrendszert kéne valahogy helyreállítani. Van is erre egy TestDisk nevû program, amit ki is próbáltam. Annyit sikerült vele elérnem csak, hogy az SSD-n lévõ rendszer betöltõdéséhez már nem kell a rendszerhelyreállító CD-t használnom, de azért önmagában még nem jön be, csak a SATA lemezen lévõ boot file (bootmgr) segítségével. Tehát, nem vehetem ki a SATA lemezt a gépbõl, mert akkor a másik rendszer nem tud betöltõdni.

Mellesleg a lemezt megvizsgáltam más programokkal is, amelyek egy Hiren's BootCD-n találhatóak, és itt látható volt, hogy a lemezen lévõ állományok RAW formátumúak.

 

Tehát, mindez leírása után két kérdés megfogalmazása röviden:

1. Mivel állíthanám helyre a fájlrendszert a SATA lemezen?

2. Hogyan lehetne önállósítani az SSD-n lévõ rendszer betöltõdését?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

@mikcip

A 2. pont egyszerűbb. Minden vinyó, legyen az akár SSD, tud önmaga bootolni, ha van rajta rendszer telepítve.

A valamiért elkutyulódott boot helyreállítható. Valószínűleg a 100 MB-os boot partícióval együtt hozhattad létre.

Húzd le az 1 TB-os SATA vinyót, majd a Win7 telepítővel bootolj be, és állítsd helyre a bootot.

Lehet, hogy önmaga is megpróbálja automatikusan, hol sikerül, hol nem.

Ha nem, a helyreállítás parancssorából add ki a bootrec /rebuildbcd parancsot és a bootrec /fixboot parancsot.

http://support.microsoft.com/kb/927392

 

Az 1-es pont nehezebb lesz, ha a TestDisk sem segít, csak a GetDataBack marad. Viszont ahhoz is kell egy csomó tárhely.

A partíció átméretezés elkezdte megkutyulni a dolgot, de nem tudta befejezni.

Megpróbálhatod esetleg visszaállítani a SATA vinyó eredeti MBR-t az egyik partíciómentésből. Ha True Image mentés volt, az felajánlja visszaállításkor. Egyéb esetekben jobban jársz, ha nem pipálod be. Különösen, ha volt közben partíció változtatás.

A gondod csak az, hogy gondolom a partíció image-ek is a vinyón vannak elveszve mind. :hááát:

Ha pedig az MBR visszaállítás után sem oké, nem bootolna, akkor a bootrec /fixmbr parancs sem oldja meg, mert az a partíciós tábla részt nem piszkálja. Ilyenkor a diskpart paranccsal kell partíciót törölni, majd újra létrehozni.

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

"lemezmásolatot a SATA lemezre, egy elkülönített partícióra."

Nos egyszerűbb lett volna ha az 1TB 1 partició és arra image fájlba mented így nem kelet volna átméretezni. De így utólag könnyű.

Hát sajna biztonságosan csak egy másik merevlemezzel(vagy adatárlóval) lehetne megoldani) talán egy partíció visszaállótóval is lehetne próbálkozni.

A hirensen megtalálható a Active Partition Recovery, lehet az egyből segítene megjavulna a partíció és így nem kéne lementegetni a fájlokat. De lehet hogy a hiren's régi változatán vagy már eleve csak a boot xp-ről indítható, mert sok programot átraktak oda. Gondolom a TestDisk csak a mappa szerkezetet találta meg ami nem befolyásolja a partíciós tábla. De ezek még veszélyesebb műveletek, csak végig gondolva ÓVATOSAN. Amúgy attól hogy látja a a fájl neveket az nem azt jelenti hogy azok a tényleges helyre mutatnak, lehet a felét már máshova rakta és lehet hogy egy pár fájlt nem fog elindítani. Ha tényleg fontos adatok voltak rajta és pont azok nem fognak elindulni akkor már csak a kürt segíthet.

 

Amúgy lehet érdemes lett volna arról a merevlemezről indítani az oprendszert amit nem átméretezni akarsz, mert akkor lehet hogy működött volna hogy a particionáló megjegyzi vagy lementi hol tartott, de mivel a particionáló program alatt semmisitted meg ezért már nem tudod elindítani azt az oprendszert ahonnan particionáltál.

 

A program figyelmeztethetett volna hogy ha bezárod akkor nem lehet folytatni, meg hogy mivel járhat. Mondjuk a bios frissítés után a partíció átméretezés a legveszélyesebb mutatvány pc-n. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, utólag jóval könnyebb okosnak lenni. ;)

Azt valóban javasolják és figyelmeztetnek, hogy a partíció módosítás előtt célszerű elmenteni az adatokat. TB-os méreteknél ez nem mindig annyira egyszerű.

Normál esetekben nincs ebből semmi probléma, szépen megcsinálja és kész. Arra semmilyen program nem lehet felkészülve, hogy menet és írás közben leoltják a villanyt.

Ez persze az áramszünetre is vonatkozik, nem csak véletlen vagy ilyen szándékos esetre, de lehet használni szünetmentes tápot. Ahogy BIOS frissítésnél is erősen ajánlott, bár ott egyéb módokon még lehet javítani. (DualBIOS, boot block)

Én nem emlékszem, hogy ez a partíció átméretezés olyan nagyon sok időbe került volna Acronis Disk Director mellett. (Vagy csak régen csináltam és kisebb partíciókon.)

Itt a program fájlokat már elkezdte átgereblyézni az új helyükre, ami a partíció méret változtatás miatt kellett, és ez szakadta meg.

A jó ég tudja, hogy éppen hol állnak a partíció méretek és a fájlrendszer, mit lehet megtalálni, ahogy Csaba100-as is utal rá.

Egy defragot mondjuk le lehet állítani menet közben, de egy ilyen partíció átméretezés szerintem nem ilyen, ha már elindult.

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Én nem emlékszem, hogy ez a partíció átméretezés olyan nagyon sok időbe került volna Acronis Disk Director mellett." Hát függ hogy melyik részét méretezed át, és hogy és ezzel menyi másolási művelettel jár. Érdemes lett volna műveletekre bontani. 1) levágunk a nagy partícióból ez gyorsan megvan 2) hozzá adjuk a másik partícióhoz.

 

!SZERINTEM! ha a levágott rész a bővíteni kívánt partíció azon részén helyezkedik el ahol van egy kis üres hely akkor azt gyorsan megcsinálja, de ha az elején akkor végül is olyan mintha fájt másolna és az hosszadalmas. Fontos hogy a bővíteni kívánt partíció elejéhez adjuk hozzá a szabad helyet vagy a végéhez, mert ha az elejéhez az egész adat menyiséget át kell helyeznie és az sok idő.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mikcip

Sziasztok!

 

A GetDataBack programmal IMG fájlt készítettem - egy másik lemezre - arról a lemezrõl, amelyen egy hiba folytán olvashatatlanná váltak az adataim. Úgy látszott, hogy minden stimmel, ezért újraparticionáltam, majd leformáztam ezt a lemezt, hogy aztán erre a tiszta lemezre valamilyen képfájl kezelõ (WinImage, ImgBurn...) programmal vissza "varázsoljam" a még használható adataimat.

 

Azonban ez a tervem nem sikerült, ezért újból elindítottam a GetDataBack programot, gondolván, hogy ha van ott egy olyan opció (Create image file), amivel képfájlt tudtam készíteni, akkor itt bizonyára ezt a képfájlt vissza is lehet állítani. De ilyen lehetõséget nem fedeztem fel a programban.

 

Kérlek benneteket, segítsetek problémámat megoldani valami megfelelõ tanáccsal.

 

elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...