Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Xp fut kép nincs


barb1

Recommended Posts

barb1

Hali!

 

Ma böngészés közben megfagyott a kép és kikapcsolt a monitor, majd pár másodperc múlva vissza.

Gyorsan kinyomtam a gépet, hátha megállt a proci ventije, de nem. Újtaindítottam, de az XP töltõképernyõje után elveszi a jelet a monitortól és az kikapcsol, viszont közben bejelentkezik, hallani. Nincs ötletem. Valaki, azon kívûl, hogy újratelepítés?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Sejtésem szerint elállítódott a monitor frekvenciája, amit már nem bír. Rendszerindításnál F8, és ott válaszd ki a VGA-módot.

Link to comment
Share on other sites

barb1

Köszi! Ez volt a gond, már csak azt nem értem mi idézhette ezt elõ.

Link to comment
Share on other sites

barb1

Üdv!

 

Az az igazság, hogy a hibajelenség reprodukálódik kb 10 perc böngészés után. A kép frekvencia megváltozik, eltûnik a kép majd egy perc múlva visszajön. Továbbá azt tapasztaltam, hogy innentõl kezdve a grafikus dolgok szaggatnak illetve nem mûködnek (miközben scrollozok a mozillában, a játékok el sem indulnak). A Videókártyára gyanakszom, de nem értem VGA módban újraindítás után miért mûködik egy darabig.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Drivert rakd ujra.

Link to comment
Share on other sites

barb1

Már túl vagyok rajt rég. Sajnos nem segített. Már a játékok sem futnak rendesen. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hardverek pontos típusa? (Leginkább táp és videokártya.)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tápcsere, köszi, hogy velem játszottál. :)

Link to comment
Share on other sites

barb1

Miért mi baja lehet a tápnak?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az, hogy csak egy kis homok meg drót van benne, tápnak nem is nevezhetõ, találóbb megnevezés az ipari hulladék.

Link to comment
Share on other sites

barb1

Jó akkor milyet ajánlasz ami nem roggyant meg teljesen anyagilag?

 

Egyébként tervezésben van egy szerényebb upgrade.

A konfig így nézne ki:

 

Alaplap Asus MV2

AMD Athlon 64 X2 7750+ Black Edition

2 Gb DDR2 (mondjuk Kingmax)

HD4650 1 Gb

 

Mindenesetre a 3 vinyóbol 2-t kiszereltem nehogy adatvesztés legyen a balhé vége.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

FSP 350PNF

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Ha kiveszel 2 vinyót, lehet a gondod is megoldódik, ha a táp a ludas. Szerintem sok volt az a 3 vinyó a VGA mellé.

De legalább megtudod mi a helyzet ha csökkented a táp terhelését.

Driver cleaner-rel szedted le a "régi" drivert?

Link to comment
Share on other sites

barb1

Mindenkinek kösz a segítséget és az ajánlást (így félúton).

 

Én is néztem ezt a tápot meg egy túlfeszvédõs azt hiszem gigabyte-ot. Mennyire megbízható a védelmük ezeknek?

 

A gép 1 vinyóval megbízhatóan használható internetezésre eddig, de a játékokat csak 50%-al indítja.

 

Még egy fontos kérdésem lenne: Asus M2V alaplap van jelenleg a gépemben, mint írtam korábban egy szerényebb bõvítés keretein belül bele szeretném rakni a kapható legjobbnak tûnõ procit, ami ez lenne szerintem: AMD Athlon 64 X2 7750+ Black Edition.

Kérdés az, hogy ez a proci tényleg jó-e az alaplapomba, megéri-e megvenni (2 év új játékaihoz persze nem Very High-on) és, hogy tényleg ez-e a legjobb?

 

A drivert csak simán az eszközkezelõben távolítottam el, mert láma voltam. Mindjárt kipróbálom az ajánlott módon.

 

Köszi még egyszer mindkettõtöknek a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Attól függ pontosan melyik Gigabyte-ról beszélsz. Amúgy nagyon Sok gigabyte FSP alapú.

 

Ami a CPU bõvítést illeti itt ez OFF. De különben nem támogatja az AMD Athlon 64 X2 7750+ Black Edition-t. És eme VIA chipsetes alaplap esetében, ne sok jóra számíts, ami a támogatottságot illeti. :nyíl: Link (CPU support fül)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Gigabyte Superb tápot nézted szerintem, én kerülném.

 

Egyébként a gondod meg lett oldva. :lakat:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...