Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2009. novemberi számról


Pjotr

Recommended Posts

rocco73

64 biten még számít effélére az ember, de én pl. ezt a monitoros dolgot 32bit-en tapasztaltam. A Win7-es feltelepítéskor mindent felismert a gépemben, a VGA-t is. Azzal a driverrel is ugyanezt a problémát tapasztaltam. Miután eltávolítottam és feltettem rá a legújabbat, azt vártam, hogy változik a helyzet, de minden maradt a régiben. Nekem úgy tûnt, mintha a Win7 mindig natív felbontásban dolgozna, és a felbontás megváltoztatásakor csak szoftveresen méretezi át a képet, míg a képernyõ végig natív felbontásban marad.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
(rocco73 @ 2009. november 7. 10:19) 405635[/snapback]

A Win7 elvileg driverszinten Vista kompatibilis.

 

Ez azért nem egészen stimmel. Ahol mélyebben bele kell nyúlni a rendszerbe, mint pl. egy VGA drivernél, ott komoly problémák lehetnek. A kompatibilitást az biztosítja, hogy a Win7 kernelje a Vistáéra és a Server 2008-éra épül. Hasonló a felállás, mint a Windows 98 és ME esetén.

Link to comment
Share on other sites

rocco73

Ha a 24-es hozzászólásom monitoros részét elolvasod, akkor rájöhetsz, hogy ez számomra már kiderült.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És ettõl még nem lehet leírni? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

rocco73

De. :D

Link to comment
Share on other sites

SzoZo

A novemberi számban megjelent egy hosszabb cikk és egy rövidebb válasz ami elgondolkodtató.

Azt írja, hogy az interneten fösvénység van. Én meg pont azt tapasztalom (de lehet, hogy én normális helyekre látogatok), hogy az emberek önzetlenek, segítenek egymásnak, számos tartalom elérhető, akár ingyen.

 

Pontokba szedve a szerkesztői kérdésre a választ:

- Lineáris tartalom ideálisabb, amúgy is csoportokban vannak a cikkek (Friss, Címlapsztori, Hardverteszt, Biztonság, Szoftverteszt, Fókuszteszt, Mesterfogások).

- A DVD tartalom egy helyen legyen (Elöl vagy hátul).

- Biztonság rovat: a legfontosabb rovat, Csizmazia Istvánt (Rambót) nem szabad kihagyni, bár én ismerem az esetek többségét, de frissítésnek nagyon jók a leírtak, ebből lehet a legtöbbet tanulni. Ráadásul ha jól látom a képek egy része Ubuntu rendszer alól készült.

- Websuli: Kezdetben nem tetszett, nagyon primitívnek tűnt, de rá kellett jönnöm arra, hogy én is így kezdem az oldalak felépítését és tíz perc múlva már kész a váza, CSS kódja, csak itt 3 hónapot kellett várni. A próbaoldal mostanra ízléses lett, sőt sok olyan trükköt láttam amit eszembe sem jutott volna használni.

- Lemezmelléklet: CD már elavult, ez nem kérdés, de a DVD-k többségét ki sem nyitom, ergo: ha lenne opcióként lemezmelléklet nélküli magazin internetes letöltéssel (pl. védett oldalról) és olcsóbb lenne, akkor nem kérdés, hogy váltanék.

 

Egyet kell értenem Dávid Csabával és az 1-9 pontban leírt érveivel.:

 

(Dávid Csaba @ 2009. november 4. 8:21) 405329[/snapback]

 

Az ajándék szoftverek (és az áremelkedés) számomra nem vonzók. :weep:

 

Arról is szó volt, hogy nem kell minden hónapban Vásárlási tanácsadó. Igen, néha úgy érzem, hogy ismétlés. Negyedévente elég a tanácsadó rovat. Legyen helyette ritka vagy különleges hardverek bemutatója, tesztje. Például ha ismerősöm nem mondja, hogy VoIP ATA egységet használ, akkor nem is gondoltam volna rá; vagy hogy vegyek médiaszervert, mert a használata kényelmes. Szóval lehet találni még ilyen néhány tízezer Ft-os eszközöket amelyek az olvasó figyelmét felkelti.

 

Szintén írták, hogy az újság lehetne akár Winworld is. Valóban, mert egyetlen szó sem volt arról, hogy megjelent az Ubuntu Karmic Koala.

Link to comment
Share on other sites

payskin
(SzoZo @ 2009. november 7. 20:32) 405698[/snapback]

... hogy megjelent az Ubuntu Karmic Koala.

 

Legközelebb kölcsönkérik majd tőled az időgéped, hogy beleírhassák... Vagy a jövőbe látó varázsgömböd, amelyiket épp tudod nélkülözni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Temporary
(SzoZo @ 2009. november 7. 20:32) 405698[/snapback]

 

... nem kell minden hónapban Vásárlási tanácsadó.

 

Szerintem a nem rendszeres olvasók nagy része pont e tartalom miatt vásárol szaklapot. Ha nem talál benne ilyen témát akkor legközelebb a konkurencia magazinját veszi meg.

Link to comment
Share on other sites

SzoZo
(Spányik Balázs @ 2009. november 8. 0:12) 405733[/snapback]

Legközelebb kölcsönkérik majd tőled az időgéped, hogy beleírhassák... Vagy a jövőbe látó varázsgömböd, amelyiket épp tudod nélkülözni. ;)

 

Hoppá, valóban, a zárás korábban volt, akkor még csak az Alpha és a RC verziók voltak. :upsz: A Wikipediába beírtam a következő megjelenést.

 

 

(Temporary @ 2009. november 8. 10:12) 405744[/snapback]

 

Szerintem a nem rendszeres olvasók nagy része pont e tartalom miatt vásárol szaklapot. Ha nem talál benne ilyen témát akkor legközelebb a konkurencia magazinját veszi meg.

 

Tiszteletben tartom a véleményed, te úgy gondolod, hogy szükséges, én, mint több éves előfizető nem tartom indokoltnak. Erről már sokszor szó volt a fórumon.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Kell a vásárlási tanácsadó, csak kissé egysíkú a mostani formája. Igaz, most csak 2-3 lapszámot néztem vissza, s abból alakítottam ki az alábbiakat, de talán nem lövök bakot.

Figyelem, a kettes vágányra szubjektív érkezik!

 

1. oldal:

- Van 3 viszonylag nagyobb kép 3 házról, miközben a további oldalakon csak bélyegképek az ajánlott termékekről.

- Multimédiás konfigurációhoz nincs középkategóriás hangkártya, TV-kártya ajánlat? Talán többet számítana egy multimédiás gépnél, mint egy erősebb videokártya vagy processzor, főleg úgy, hogy alatta fél oldal csak a processzoroké, a 2. oldalon meg videokártyákról olvashatunk, szintén fél oldal terjedelemben.

- A processzoroknál a szöveg régóta nem változott (sokat). Talán érdemesebb lenne kategóriánként színezni a mostani kék-fekete helyett, de legalább a szövegdobozok keretét és a vonalakat, melyek a processzorcsaládhoz kötik őket. Áttekinthetőbb lenne?!

 

2-3. oldal:

- Hosszú ideje ugyanazok a szövegek (pl.: DDR3 memória az ajánlóban, de talán csak a mostani lapban van 1 darabnál több DDR3-as alaplap).

- Adott árkategóriánál nem csak a maximális ár 50%-a felett léteznek hardverek.

- Videokártyák: a szeptemberi és a novemberi ajánló 60%-a ugyanaz.

- Házak: az 1. oldal belépő irodai gépének alaplapja, processzora és memóriája összesen alig drágább, mint egy ajánlott ház. Ráadásul a mostani lista egy az egyben a szeptemberi is. Ehelyett/emellett talán mást is lehetne felváltva szerepeltetni: TV-kártyák, hangkártyák, hangfalak, fülesek, szkennerek, memóriák... stb.

 

4. oldal:

Alapvetően jó, mert olvasmányosabb, mint a táblázat, változatosak a témák. Általában csak ezt olvasom el, az 1-3. oldalakat nem.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Azért vigyázzunk ezzel a tanácsadóval, mert nem olyan egyszerû ez. (Aki nem tudná, tapasztalatból mondom.) A piac nem változik annyit és olyan gyorsan, hogy hihetetlen változatos legyen hónapról hónapra. Persze az már más kérdés, ha valami 1:1-ben ugyanaz, illetve elõzõ hónapról maradt ott valami adat. Igazából az utóbbi kettõ miatt lehet azt gondolni, hogy nem kell ez senkinek.

Link to comment
Share on other sites

mykee

Akkor pár észrevételre pár észrevétel:

 

- A Windows Vista vs. Win7 dologra sonykornak... A Microsoftnak valahogy minden másodjára sikerül oprendszer szinten. Nem tûnt még fel? Amikor kijött a Win 95 nagyon sokaknak nem tetszett, nem mentek a régi driverek. Igazából a Win95 OSR2-re lett befutott, de igazából a Win98 terjedt el, annak is az SE verziója. Aztán jött a Win 2000, ami ismét driver bajokkal küzdött, de népszerû lett, míg a Windows ME bár Win98-as driverekkel ment, azért nem volt valami stabil. Aztán befutott az XP... Majd jött a Vista, ami megint driver bajokkal küzdött és sokaknak nem nyerte el a tetszését, majd itt a Win 7, ami kiforrott. Szóval anno a WinME is sok laptop mellé került, hiszen akkor az volt a új rendszer és hát a gyártók átálltak, még ha nem is volt olyan jó. Most viszont ha van egy olyan rendszer, ami Vista alapokon van, de jobb és több, olcsóbb, melyiket választanád? Plusz szinte mindegyik Vistás driverrel megy, kivéve a VGA...

 

- és itt el is érkeztem a VGA driver bajokra (rocco73). Ugyanis szinte csak itt nyúltak bele jobban a Win7-be. Bár megy a Vistás driverrel is a videokártya, az csak WDDM 1.0-ás, míg a Win7-ben WDDM 1.1 van, ha jól emlékszem. Úgyhogy bár majdnem tökéletes a Vistás driver, a Win7 alatt mégis saját kellene. Ezzel én nagyon is tisztában vagyok, mert van egy ATI 3850-es kártyám, ami AGP-s, és az AMD nem ad ki, csak Vistás drivert rá, Win7-est nem. Azt kézzel adom meg a Catalystból. Még a Win7 sem ismeri fel, az Aerot is elfelejtette bekapcsolni, úgy kellett a registryben engedélyezni. De az AGP patch csak Vistára van. Ezután nem csodálkozom a pontszámokon... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Egyetértek veled Pjotr!

 

Annyit bátorkodtam megemlíteni, hogy egy picit más dizájnnal (de szép magyar szó) talán áttekinthetõbb lenne, valamint ha nem nagyon tudok más javasolni, mint 2 hónapja, akkor talán beraknék másféle hardvert is idõnként. A fenti példa kedvéért: házak... jó, legyen most helyette hangfal, utána TV-kártya, aztán vissza a házhoz. Olvasó meg úgy érzi, hogy "de jó, megint vannak házak", s nem úgy, hogy "már megint házak".

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Sziasztok! Ma kaptam meg az újságot (mert sikerült elcsúsznom a csekk befizetéssel :D ), és pont benne van a tesztek között az a monitor, amit kiszemeltem, Samsung P1370HD. Nagyon örülök ennek, viszont egy valamit nem értek. A Samsung honlapja, és a neten található fényképek alapján SCART és S-Video bemenet is van benne. Akkor most tényleg se SCART se S-Video? :o

Link to comment
Share on other sites

Papp Gábor

Jó helyen keresgéltél, de ha megnézed a P2370HD galériáját a Samsung oldalán, akkor láthatod magad is, hogy nincs SCART, sem pedig S-Video. A Samsung oldalán a táblázat pontatlan. Nem tartom kizártnak, hogy létezik SCART-os változatban is, de akkor azt nem erre a piacra szánták. Ami nálam volt, azon 100%, hogy nem volt se SCART, sem pedig S-Video.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Igen, samsung galériájában valóban nincs rajta. Akkor úgy látszik többféle jött forgalomba, mert amit az egyik nagy magyar bolt is tesztelt, és az õ példányukon volt. Nem tudom hogy a bolt nevének megemlítése itt reklámnak számít-e, ezért inkább linket sem rakok be, csak ha szabad. :)

És a nálatok járt példányban a DVB-C tuner benne volt? Mert újságban csak a DVB-T van említve.

Link to comment
Share on other sites

Papp Gábor

Tudom melyik boltról van szó. Nos, kérdés ők honnan szerzik a monitort... A DVB-C-t nem tudtuk kipróbálni, de mivel a normális csatornák kódoltak, idehaza túl sok értelme nincs.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, elég ritka a kódmentes hétvége, vagy hasonló sajnos. :( Viszont a Digi kódolatlanul adja a DVB-C digitális adást, úgyhogy akinek ez az előfizetése van, igen hasznos lehet egy ilyen vevő, hogy ne analógban kelljen néznie.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Tetszett ez a szám. Jobban mint az előző havi, habár az is kedvemre való volt (meg az is amikor a kollégák jöttek, hogy "benne vagyok az újságban" (talán a szeptemberiben?), jelzem nem először, mert egy régebbi számban (2004-2005 körül) már szerepeltem egy kép erejéig 8) ).

Nem emelnék ki semmit, egész egyszerűen annyi infót kaptam "ömlesztve" a legkülönfélébb témákban ezen a 130 oldalon, hogy napokig olvashatnék utána. Tényleg jó volt olvasni, úgyhogy gratulálok. :kösz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...