Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows XP Mode


KGigi

Recommended Posts

KGigi

Ha nem mész vele netre, akkor nem kell. Egyébként kezeld úgy, mint egy mezei Windowst.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
WeghA2

Sziasztok!

Van nekem egy régi MiniDV kamerám, ami Windows XP alatt tökéletesen működött.

Most váltottam Windows 7 64 bit-re, amihez sajnos nincs illesztő program.

Felismeri a rendszer, de nem tud vele mit kezdeni.

Megpróbálnám Windows XP Mode-al.

Kérdés! Hogy lehetne felismertetni Xp Mode-val a kamerát?

Pinnacle 12 videoszerkeztő szoftvert használnék hozzá.

Lehetséges ezt a hardvert, szoftvert használni hozzá és hogy?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A telefonommal sikerült megcsinálnom, és ha a Win 7 látja a kamerádat, akkor jó eséllyel itt is működni fog. Egyszerűen csak kapcsold hozzá a kamerát a virtuális géphez, és telepítsd a drivert. Ehhez teljes módban el kell indítanod a virtuális gépet.

Link to comment
Share on other sites

WeghA2

Nem jövök rá. :upsz: Hogy kell elindítani teljes módban?

Link to comment
Share on other sites

KGigi
:ny Első hozzászólás :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kkrisz85

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek! Valami miatt nem sikerül telepítenem a win xp mode-t, segítenétek hogy hol rontom el? Ráadásul OFFLINE módban szeretném....

 

Alapsztori:

Van egy (HP Pavilon G6) laptopom, amire csak win7-et lehetett telepíteni (eredetileg xp-t akartam, de nem sikerült, feladtam, maradt a win7 prof, viszont ezen egy csomó program nem fut :( ). Arra gondoltam, semmi baj, majd teszek fel rá valami emulátort félét...Szóval letöltöttem a Virtual pc-t és az xp mode-t (nem online, hanem csomagban), telepítettem a virtual pc-t, amivel semmi gondom nem volt, aztán az xp mode következett...elején simán ment, mindaddig ameddig a telepítés el nem érte a 99%-ot :S mert ekkor kis ablak jelenik meg, és kiírja, hogy "nem sikerült a telepítést befejezni. Próbálja meg újra"... semmi indok, hogy mi lehet a problémája :pokolfajzat: ..ha még egyszer telepíteném, akkor meg azt írja ki hogy már telepítve van :facepalm: ... Bios-t megnéztem, telepítés előtt át is állítottam a virtualizáció engedélyezésére.... Most ilyenkor mi van? :hmm: Tudnátok valamilyen tippet adni?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Töröld le, amit eddig telepítettél, és töltsd le újra a telepítőt. Valószínűleg hibásan jött le.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Qittyke

Sziasztok! Nem tudom tudna-e valaki nekem segíteni, látogatja-e még valaki ezt a topikot, vagy sem. Windows 7 Ultimate-et használok és sikeresen tudtam is telepíteni hozzá az Xp mode-ot. A problémám viszont az, hogy van egy HPC2000 x3m tévétuner kártyám, ami még anno az xp idejében lett belerakva a gépbe. Namármost :) Az xp mode-ot pont azért telepítettem, hogy újra tudjak a gépen tévét nézni, de hiába telepítettem az xp-mode-ban a tunerhez tartozó software-t, amikor el akarom indítani, azt a rendszerüzenetet kapom, hogy nem futtatható távoli asztalon. Valaki esetleg meg tudná nekem írni, hogy hogy tudom ezt a problémát orvosolni? vagy teljesen felesleges volt ez az egész hajcihő, hogy feltelepítettem a xp módot? Várom a válaszokat! És előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Sajnos a tuner cseréje elkerülhetetlen lesz, erre az XP mód nem alkalmas (olyan szoftvert tudnál így futtatni, ami mérsékelten ragaszkodik konkrét hardverhez).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lotifuti

Hali.

Van egy HP3400C szkennerem, amit csak XP módban tudok használni. Korábbi gépemnél ment is ez simán. Most új gépre költöztem.

Intel I5 4460 proci és GIGABYTE H97 alaplap. Így már hub nélkül tudok mindent csatlakoztatni a géphez.

A szkennert, mivelkellően nem mai gyerek, csak XP módban tudnám használni, de ebben a módban valamiért azt írja ki, hogy nem sikerült a gép csatlakoztatása. Ha bedugom a szkennert, nem a szokásos hangot hallom, hanem mást.

XP mód ban a nyomtatót sem akarja használni, pedig normál módban ez megy.

Az XP mód ban az USB csatolásnál fel is tünteti helyesen a csatolt eszközök nevét, de ha rájuk kattintok, akkor sikertelen csatlakozást ír.

Megnéztem, az XP rendszernél az USB csatlakozásnál nem jelez hibát. Pendrájvot pl gond nélkül felismer és használ.

ha tudtok akkor segítsetek,

üdv

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nyomtatónál, scannernél előbb a drivert kell telepíteni és csak utána rádugni az eszközt, illetve akkor, amikor ezt a driver telepítés közben kéri. Nem tudom, hogy így történt-e.

Link to comment
Share on other sites

Lotifuti

Itt az a gond, hogy az xp mód már kapásból azt írja, hogy nem sikerült csatlakoztatni az USB eszközt. Ezt csatlakoztatáskor hanggal is jelzi.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Őszintén szólva nekem az XP mód nem jött be, nem is használtam, csak épp kipróbáltam. Volt hogy kinyírt egy csomó fájlomat.

Helyette javaslom pl. VirtualBoxra telepíteni egy XP-t.

Link to comment
Share on other sites

Lotifuti

Én azt hiszem még egy esélyt adok az XP módnak. A jelenlegit letörlöm, majd új telepítést csinálok. Ha nem jön be, marad a virtuál box.

Az az érdekes, hogy az előző gépemen tökéletesen működött ez a dolog.

Az XP mód csak a szenner miatt kell. Nem mai gyerek, még win 98-hoz vettem

Link to comment
Share on other sites

Lotifuti

Sajnos a törlés nem lehetséges. Az Xp módot nem hibernáltam, hanem kikapcsoltam. Szerintem valami beállítási dolog van ez mögött.

Azt nem értem, hogy a virtuális gép a COM1 és COM2 portra soros ki és bejövetet ad. Ezt vagy letiltani, vagy engedélyezni lehet. De szimpla soros port már nincs gépen.

 

üdv

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...