Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows XP Mode


KGigi

Recommended Posts

payskin

Szerintem teljesen jó így. Max az alkalmazás telepítéséhez, futtatásához tehetnél be néhány képet illusztrációként.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Rendben, majd kitalálok valamit. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Piegier

Valaki elárulná, hogyan tudom a mikrofonomat használni XP Mode alatt? :S

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Attól függ, pl. az analóg (jack dugós) mikrofon valamiért nekem se nyikkant meg. De a webkamarába épített meg simán működik.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A fizikai hangkártya nem virtualizálódik, ellenben az USB-s cuccok már igen.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hát, ha a kimenete virtualizálódik, akkor gondolhattak volna a bemenetekre is.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A kimenete sem virtualizálódik. A vendég rendszeren emulált hangkárta kimenete van átirányítva a host rendszeren keresztül a fizikai kártya kimenetére. :fogatlan:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Pár napja szenvedek az XP moddal. MS-től letöltve, telepítve a három fájl. A telepített XP nagyon szépen muzsikál de ha el akarok valmit indítani a leírtak szerint win 7 alól, először egy kis ablakba megy a folyamatjelző (virtuális gép indítása) majd nagy ablakra vált (virtuális alkalmazás indítása) egy idő után ismét kis ablakra vált és ez ismétlődik az idők végezetéig, vagy még be nem zárom a piros X-el.

 

A gép egy D510 atom procis miniITX masina 2 Giga rammal. XP-nek adva 512.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbáld meg elindítani a teljes gépet, utána pedig nem bezárni (amivel csak hibernálod), hanem szabályosan leállítani. Ha nincs ilyen opció, küldj neki egy Ctrl+Alt+Del-t.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem tudom milyen verziójú Win7-en futtatod, de a Home Premiumon nem fut. Csak Professional, Enterprise és Ultimate.

Lehet, hogy nem ez a gond, mert valószínűleg nem is települne, illetve írod, hogy egyebekben szépen fut.

Az Atom proci se egy erőmű. Én speciel messzire kerülöm ezt az XP módot.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Win 7 ultimate alatt próbálkozom. Nem használati céllal kellene, csak demózni kéne.

 

Az eddigi eredmény a javaslatod alapján ugyan az mint ha a leírás szerint kijelentkezem és hibernálom. Csak kicsit hosszabb az első művelet.

 

A 2 magos Atom 1,66 Megán fut és elég jó a sebessége egyébként a napi használatban.

A fogyasztás viszont Összesen 48 watt!! Ebbe minden vacak bennevan. Gép, Monitor, Modem, Router, 5.1 es hangfalszett. DVD írásakor is bőven száz watt alatt marad.

 

/Már amennyire pontos a Teszkós kütyü/

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nyilván valami HTPC-szerûség akkor.

Nekem csak a monitor 80 W. Persze nem LED-es.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez esetben õszintén szólva gõzöm sincs. :(

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Kösz a segítséget. Akkor a Demózás bizonytalan időre elhalasztva.

 

@SkyBird

 

Olyan valmi, csak még egy PCI csatis VGA kellene bele, mert az alaplapi egyik-másik HD filmnél néha akad egy kicsit. Az INTEL elég szűkre szabja a dolgokat. Szerencsére az árral is úgy bánik.

Iparkodtam a beszerzéseknél kis fogyasztású cuccokat beszerezni. Hálla istennek mostanában könnyebb a beszerzés mert egyre több "Zöld" cuccot gyártanak.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Denibaby

Helló! Unokámnak küldtem .ISO oktató-videós játékos fájlt. 64 bites WIN 7-n nem mûködik. (persze kibontotta!....tudja.) Akkor feltételezzük, hogy a 32 bites verzióban futna. Mit tanácsoljak? Végig olvastam...itt a megoldás? Talán XP-MOD? Kösz!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha minimum Pro, Ultimate, Enterprise változatú Windows 7 áll rendelkezésre, akkor igen, megoldás lehet.

Bár ez esetben oda kell figyelni, az emulált video kártya képességeire is (S3 Trio 32/64).

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Elõször is jó volna tudni, mi az az "oktatóvideós játékos fájl". Program vagy videó? Feltételezem, hogy ez valami interaktív programféleség lehet. Ez esetben a grafikus képességeken nem múlik semmi, egy virtuális környezetben futtatott rendszer teljesen jó lesz erre a feladatra.

Ha videóról van szó, akkor egyrészt nem értem, miért nem lehet lejátszani; másrészt a lejátszóprogramok többsége a processzort terheli, így az emulált videokártyától függetlenül is jó minõségben lejátszható akár egy 1080p-s Blu-ray film is virtuális környezetben. :P

Link to comment
Share on other sites

djsamt82

sziasztok,elõször járok itt de örülök hogy megtaláltam az oldalt..

A problémám,hogy a win 7 ultimate om van de az xp és dolgok nem futnak rajta,azt szeretném megérdeklõdni hogyan tudnám beállítani hogy fussanak alkalmazások rajta.Legyetek szívesek írjatok pm et de nagyon kezdõ vagyok hozzá ezért valaki alaposan írja meg a megoldást:(

Köszönöm szépen mindenkinek :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

1. PM -et nem fog neked senki írni a fórumszabályzat 7. pontja miatt.

 

2. Részletezhetnéd, hogy pontosan milyen alkalmazásokkal van problémád?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@djsamt82

Olvasd el a nyitó hozzászólást, mindent leírtam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
CONTUR33

Sziasztok! Lenne egy kérdésem.

 

Ha a Win7 amit használok 64 bites és XP módban szeretnék egy XP-s programot futtatni ami 32 bites XP-hez való akkor az futni fog? Vagy ebben az esetben a Win7-bõl is a 32 bites verzióra lenne szükségem?

 

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Ha a Win7 amit használok 64 bites és XP módban szeretnék egy XP-s programot futtatni ami 32 bites XP-hez való akkor az futni fog?
Igen.

 

Vagy ebben az esetben a Win7-bõl is a 32 bites verzióra lenne szükségem?
Nem.

 

Link to comment
Share on other sites

CONTUR33

Köszi, megnyugodtam.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

64-re 32 oké, 32-re 64 nem oké. Ennyire egyszerû.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Predator

Szép napot!

A virtuális XP-re ugyanúgy virtusirtót is kell telepíteni vagy felesleges és nem érhet baj?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...