Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Érdemes XP-t Vista helyett laptopra telepíteni?


vacsabi

Recommended Posts

vacsabi

Sziasztok!

 

Lehet, hogy kérdésem meglehetõsen buta, mert részben én is annak érzem. Mennyire érdemes laptopra XP-t telepíteni? Van egy ismerõsöm, aki megkért, hogy telepítsem újra a gépét. Most elõre telepített Vista van rajta. A Vista tartalmaz olyan funkciókat, amelyek fejlettebb energiagazdálkodást, vagy jobb Wi-Fi támogatást tesz lehetõvé? Vagy elegendõ maga az XP is?

 

Ti mit tennétek?:)

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Egyrészt nem biztos, hogy tele van a net a laptophoz való XP driverekkel, másrészt miért törölné le a legális Vistát, amit már megvett a géppel együtt, egy (valószínûsítem) tört XP-re? Hacsaknem valami nagyon-nagyon gyenge laptopról van szó (1 GB ram, 1 magos processzor), akkor szerintem nincsenek nyomós érvek az XP mellett.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Xp-vel gyorsabb lesz, Nyomós érv, hogy Vista 2GB alatt hozzád se szól, XP meg száguld... Ha van legális Vista-d, simán rakj fel hasonló XP-t. Az energiagazdálkodás lehet, hogy jobb, de a teljesítménybeli különbség oly nagy, hogy felejtõs csak azért Vista-t használni.

Egyetlen egy kérdés merül fel szerintem: mindenbõl van XP driver? De ha XP-re nem is, Win7-re váltanék.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Gyenge laptopra nem pakolnak gyárilag Vista-t, és egyben bugyuta kérdés.

Link to comment
Share on other sites

vacsabi

A gép alkalmas Vista futtatására, de annyi pcre és laptopra ráírták anno, hogy Vista Ready, hogy nem lehetett komolyan venni... elfut rajta persze, de tényleg lassan. Azonkívül egyértelmű, hogy a windows a korosodásával még inkább belassul. Hogy őszinte legyek, szívem szerint talán egy Ubuntut tennék fel, de ez is messze van a tökéletes megoldástól, főleg, hogy lányé lenne. Plusz, a gép tele van olyan gyári szoftverhülyeségekkel, amelyeket az acer és a toshiba is vidáman felpakol, mondván felhasználóiélmény-növelés, közben pedig semmire sem jók. Tehát, a megoldás szerintetek az lenne, hogy pofozzam ki a már meglévő rendszert? Azért az sem egy egyszerű feladat.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A megoldás egy tiszta Vista-telepítés. Letöltesz egy SP2-es képfájlt (ellenõrzöd), majd a gép alján lévõ kóddal telepíted. Egyszerû ez. ;)

Link to comment
Share on other sites

vacsabi

Van benne valami... majd megnézem a gépe alját.

 

/Úgy érzem, nem módosítottam a kérdés bugyuta voltát az értelmes felé :D /

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506
Jaj.. dehogy nem.. Bizonyos emberek szerint megy az simán 1GB memóriával is..

vacsabi: továbbra is XP vagy inkább Win7 mellett lennék - ha van driver. Vista-nak jobb energiagazdálkodása/wifi támogatása van, csilli-villi, viszont lomha, UAC-ot meg úgy is kikapcsolod (ha jót akarsz a csajtól :P). Mondjuk ha írsz termék adatokat, egyszerűbb/ésszerűbb lenne a válasz is.

Néhány gyártói programnak van értelme, pl. BIOS frissítés, RPM kijelzés esetleges ventillátorokhoz, stb.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Egy 2 magos notebook, 2G rammal, vista ready, meg minden, 1 hete vásárolva és elég siralmas, amit a vista mûvel rajta. A tulajnak tetszik, hogy csili-vili, ezért nincs downgrade, Windows 7-et meg (érthetõen) nem akar venni.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ott már valami el van tolva rendesen.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Gyárilag telepítve, frissítésekkel. Ha hangolgatni kell hogy menjen, akkor ott tényleg valami el van tolva. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

"Gyárilag van telepítve" <-- Probléma forrása.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Igaz, rosszul írtam: recovery-rõl rakva frissen.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Krumpli-burgonya esete, biztos vagyok benne, hogy nem egy túl friss mentés (pl. SP2 meg új driverek sehol).

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ok persze, ezért frissítettük.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
szívem szerint talán egy Ubuntut tennék fel, de ez is messze van a tökéletes megoldástól, főleg, hogy lányé lenne

Miért, miben rosszabb, mint egy fiú? :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...