Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7 frissítések


Pjotr

Recommended Posts

stabipapi

Egy ismerősömnek sikerült telepíteni ezt a frissítést. Most még csak felbukkanó ablakban közli vele hogy: Lehetséges hogy a Windows nem eredeti példány fut a számítógépen.

Ráklikkelt, hogy később rákérdez és fekete háttérrel de fel áll a Win7.

Később esetleg már fel sem áll az oprendszer? Vagy más retorzió nincs?

Edited by Jay
Link to comment
Share on other sites

solties

A fekete háttéren, és a vízjelen a jobb alsó sarokban kívül gyakorlatilag teljes értékû marad a Windows.

Esetleg nem mûködik a Windows update... De én senkinek nem javaslom ezen a "frissítés" telepítését, még azoknak sem akik legálisan használják a Windowst! Ez valójában nem más, mint egy a Microsoft által készített "kémprogram", ami frissíti magát, és utánunk kutakodik... (kb971033.com) és nem egy illetõnek a legális Windowsát is befeketítette. Nekem februárban akart volna települni, de az ESET SMART SECU, valami csótányt látott benne, és kinyírta. Nem is engedem feltelepülni.

Bár szerintem az SP1-ben már úgyis benne lesz...

Edited by Jay
Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Köszönöm a gyors választ. Megmondom a srácnak, hogy nem telepítem neki újra a Seven-t. Akkor is a szájába rágtam, hogy még véletlenül se engedje települni. A frissítéseket pedig beállítottam neki úgy, hogy csak jelezze ha van elérhetõ és majd eldönti mi legyen telepítve. Hát eldöntötte (még csak 12 éves) pedig még a számát is leírtam. Ez van, köszönet a tájékoztatásért.

Edited by Jay
Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Nekem februárban akart volna települni, de az ESET SMART SECU, valami csótányt látott benne, és kinyírta.

Nekem is feltűnt, hogy februári a patch, és csak május közepén jelentkezett. Tippem szerint valószínűleg nálad angol nyelvűként fut, és azért jött meg hamarabb a WU-n.

A másik vonatkozás meg talán az, hogy a védelmi program felismerte a hazatelefonálós és kémkedős részt. Nem tudom, még nem raktam fel.

Azóta elképzelhető, hogy egyeztettek a védelmi program gyártókkal. ;) Végül is az XP-s WGATray-re se szoktak jelezni a vírusirtók. Hacsak nem a tűzfalak.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Nemrégen járt nálam újratelepítésen egy gép amin a legális Wint feketítette el. Elejibe a srác visszaállította a régi háttérképet és ment minden rendben. De késõbb hol ez, hol az nem úgy mûködött ahogy kellenne vagy sehogy sem akart mûködni. Visszanézve, március elején települt a cucc. A hazai MS azt mondja, hogy a bemutatott bizonyítékok alapján legálisnak látszik a Windows Prof HU, de valami csak nem stimmel, hogy mégis hamisnak látszott. Most teszt idõszak van és eddig semmi gubanc. Korábban a srác valami orosz nyelvû progival belenyúlt a dizájnba, mert látott valami Mac-stílust Win 7-en és megtetszett neki. Gyanú szerint az a progi okozhatta a gubancot.

Sajnos a program nevét nem sikerült kideríteni. Hozzám úgy került a gép, hogy minden lényeges le van mentve és törölhetõ a teljes partíció. Mint utólag kiderült, a mentést a rendszer partíción tárolta egy zipp fájlba ami értelemszerûen megsemmisült az újratelepítés után mivel partíció méret változtatás is volt.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Az még nem lenne baj, hogy a Microsoft készít egy "kémprogramot" a saját operációs rendszere védelmében ami ellenõrzi annak legális mivoltát. De az már felháborító, hogy legális rendszereket is "kivégez" mer nem tetszik neki egy "külsõ" program.

Sajnos én még a Vista idejében döbbentem rá, hogy a Microsoft finoman szólva is nagy ívben sz@rik a legális rendszerek használóira.

És ezek után még elvárnák, hogy az ember megvegye a termékeiket? :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezek a csodálatos stílusmódosító programok mindig belenyúlnak néhány rendszerfájlba, így a Microsoft simán mondhatja, hogy illegális a Windows-od.

Mostanság azt vettem észre, hogyha hagyom a gépet állni, akkor elkezdi tekerni a merevlemezt, pedig nincs indexelés, töredezettségmentesítés beállítva, mindkettõ tiltott. Lehet, hogy ez az új frissítés turkál a rendszerben. :hmm: (Mondjuk tök rossz helyen: eSATA-ra kötött külsõ merevlemezen. :fogatlan: )

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Már bocsánat, de ha megalkotnak egy ilyen programot, akkor elvárható lenne, hogy minden kétséget kizáróan tudja azonosítani a legális rendszert. Ha ez nem megy, akkor nem kell kiadni egy ilyen frissítést.

Aki illegális verziót használ, az le se tölti, viszont aki legálisat az jóhiszemûen feltelepíti és akkor éri a meglepetés, hogy kiírja nem eredeti a rendszere. Kezdõdhet az idegeskedés, írogatás, telefonálgatás és még ki tudja micsoda csak azért, mert biztos volt a dolgában, hiszen a rendszere legális.

Egyszerûen felháborító! És ilyenek után még csodálkoznak azon, hogy aki eddig becsületes akart lenni, az sem vesz többet legális operációs rendszert, mert csak a nyûg van vele.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nekem egyszer írta ki hogy nem legális(azt hiszem pont ezen a fórumon írtam is), felmentem a linkre amit ajánlott és feltettem ezt az ellenõrzõ vackot(mielõtt valaki azt hinné hogy csak úgy feltettem nem, szépen megnéztem elõbb hogy honnét is akarja letölteni), feltette, fél percet se dolgozott és a végén kibökte hogy rendben vagyok, mondjuk azóta se tudom hogy mi baja volt :huh: .

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hozzám is került így gép. Ráadásul nem fogadta el a saját kulcsát, azt írta, érvénytelen. Pont egy ilyen frissítés után. Kénytelen voltam más megoldást keresni... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

solties

Errõl van szó! Én csak azokat a frissítések telepítem, amiket le is tudok nyomozni, hogy kiféle miféle.

Nyilván errõl mindenkinek más a véleménye, de nekem soha nem volt ebbõl problémám. Még a böngészõválasztó frissítést is letiltottam, mert hülyeség! Csak eggyel több szemét a gépen.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nálam is manuálisra van állítva, és csak azt szedem le, ami kell.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
stabipapi

Ehhez a háló kártyához szeretnék egy Win7 frissítést,vagy drive-t letölteni.

3Com EtherLink XL 10/100PCi/NIC(3c905c-TX)

Tudna valaki linket ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
RuszkaiCs

Nekem angol verzió van, 32bit-es. Gondolom, ha majd kijön a végleges, az angol SP1-et ajánlja fel. Azért elmerengek azon, hogy mi lenne, ha a magyar SP1-el is működne... Lehetséges ez?

Edited by RuszkaiCs
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Egészen véletlenül nincs valakinek egy letölthetõ pakkja? Nem kell, hogy a legfrissebb legyen. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hááát: Fentebb linkeltem is a Softpediáról. Gondoltam ez így már nem warez. ;)

Vagy pontosan milyen csomagra gondolsz?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Sima hotfixekre, de azóta már sikerült egyet összeollóznom. Dism-hez kellett.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

No pont ezért csodálkoztam. :)  Akkor félreértettem.

 

A Win7-re nem nagyon volt az XP-s WUHU féle projekt. Eddig. Vagy itt a fórumon.

De látom elindult valami a Win7 telepítőkészlet módosítása topicban.

Nekem van hasonló aktuális frissítés listám, Win7-re is (Office 2003 - 2007-re is), mint az XP-nél, csak egybecsomagolva nem voltak a hotfixek töltögetve eddig sehová.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Innen minden frissítést le lehet tölteni egész gyorsan, mondjuk összesített listát nem találtam (nem is kerestem). Ellenben találtam a mydigitallife.info fórumán egy ~300 MB brutál pakkot, amiben nem is volt benne minden, ami kell, pedig folyamatosan frissítik. :pfúj:
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Én magam szoktam ezt intézni. Abban megbízom, és tudom mi van benne. Legfeljebb azt nem, hogy mi nincs. ;)

 

Volt néhány soron kívüli hotfix júniusban, főként a .NET-re, és az egy kicsit bekavart, mert volt olyan amit a WU jelezett mint Vista :hááát: hotfix és az tényleg Windows6.0 kezdetű volt a KB kód alapján.

Amit meg kicsomagolt egy egész más kód volt, ami a WU listában sem szerepelt. Viszont azt letöltve és telepítve hiányolta mégis a vistásat, ami csak a WU-ról ment fel eddig. Azóta nem tudtam vele foglalkozni.

Van egy legutolsó júniusi lista most, még a rendkívüli frissítések nélkül.

Windows6.1-KB971468-x64.msu

Windows6.1-KB972270-x64.msu

Windows6.1-KB974431-x64.msu

Windows6.1-KB974571-x64.msu

Windows6.1-KB975467-x64.msu

Windows6.1-KB975496-v2-x64.msu

Windows6.1-KB975560-x64.msu

Windows6.1-KB976264-v2-x64.msu

Windows6.1-KB976662-x64.msu

Windows6.1-KB977074-x64.msu

Windows6.1-KB977863-x64.msu

Windows6.1-KB978542-x64.msu

Windows6.1-KB978601-x64.msu

Windows6.1-KB978637-x64.msu

Windows6.1-KB979099-x64.msu

Windows6.1-KB979309-x64.msu

Windows6.1-KB979482-x64.msu

Windows6.1-KB979559-x64.msu

Windows6.1-KB979683-x64.msu

Windows6.1-KB979916-x64.msu

Windows6.1-KB980195-x64.msu

Windows6.1-KB980218-x64.msu

Windows6.1-KB980232-x64.msu

Windows6.1-KB980408-x64.msu

Windows6.1-KB981332-x64.msu

Windows6.1-KB981793-x64.msu

Windows6.1-KB982381-x64.msu

Windows6.1-KB982632-x64.msu

windows-kb890830-x64-v3.8.exe

Plusz az 32 GB-nál nagyobb SD kártyás cécó: Windows6.1-KB976422-x64.msu

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ismét megnéztem ezt a júniusi rendkívüli frissítés dolgot.

Ezek vannak fontosként újak:

Windows6.1-KB979900-x64.msu

Windows6.1-KB980846-x64.msu

Windows6.1-KB981078-x64.msu

Windows6.1-KB982519-x64.msu

Ebből a legelső KB979900 mégiscsak a korábban említett vistás KB956250 Win7 megfelelője.

Pedig volt hogy telepítettem már, ahogy írtam fentebb, de mégis hiányként jelezte a nyüves vistásat. :hmm:

Vagy felmerült, hogy esetleg a Windows6.1-KB958488-v6001-x64.msu is lehet a vistás gubanc megoldása, de a KB979900 most első körben helyretette offline.

 

További érdekesség, hogy a legtöbb partíción nem bepipálva, de fontosként jelzi még KB982670 kód alatt a .NET Client Profile Windows 7 x64-based Systems rendszerhez frissítést (dotNetFx40_Client_x86_x64.exe).

Viszont van olyan partíció, amin ez nem jelenik meg frissítésként. Pedig elrejtve sem lehet, mert pont most tettem vissza május eleji állapotba. :hááát:

 

Tehát összességében a Defender frissítésen, a böngészőválasztón, az aktiválás patchen és a .NET 4 kliensen kívül jelenleg 31 fontos frissítés van + 1 ajánlott.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:upsz: "Megoldódott" hogy a .NET 4 klienst miért nem ajánlotta fel a WU.

Még április közepén erre a partícióra telepítettem a full .NET 4 csomagot, így hiába állítottam vissza május elejére a partíciót. :lol: A 4-es kliens már telepítve volt.

A programok közt meg nem néztem szét.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lalolib

Van gondom bõven. :)

 

Ha újraindítom a gépet, eltûnik az internetkapcsolat. Ez a probléma egy Windows frissítés után kezdett jelentkezni, bár mérget azért nem mernék venni rá. Ilyenkor egyetlen megoldás van, rendszervisszaállítás, amit a végén nem tud megcsinálni, mindig valamilyen hibára hivatkozik, de utána elérhetõ az internet.

Mivel a munkámhoz szükséges a net, ezért most ahhoz a megoldáshoz folyamodtam, hogy nem kapcsolom ki a gépet, hanem "elaltatom".

Azt látni, hogy a kikapcsolás gombnál ott a felkiáltójel, mely a frissítésre figyelmeztet, tehát ha kikapcsolnám a gépet, akkor a következõ indításnál ismét eltûnne a net. Megpróbáltam kikapcsolni az automatikus frissítést, de az egy rendszervisszaállítás során ismét be van kapcsolva, így ki sem tudom próbálni, hogy tényleg a frissítés okozza a galibát, de másra nem nagyon tudok gondolni.

Eddig hibátlanul mûködött minden.

Újratelepítésre még gondolni sem merek, de meg kéne oldani a problémát, mert azért nem lehet folyamatosan bekapcsolva hagyni a gépet. Ráadásul van mikor ösztönösen kikapcsolom, és ilyenkor indul a több perces visszaállítási procedúra.

 

Lenne valakinek ötlete?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egészen pontosan hogyan nem érhető el az internet? Élőnek jelzi a kapcsolatot, de mégsem az, eltűnik az adapter stb. Egyáltalán milyen kapcsolat, DHCP, fix IP, PPPoE?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...