Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7 frissítések


Pjotr

Recommended Posts

kabelnet2

Kettő is, 974332 és 973874 (nekem legalábbis. Nem biztos, hogy mindenkinek ugyanaz. Az enyém pl. angol nyelvi változat.)

Csak azt nem értem minek ezt itt követni. Követi az oprendszer, azután frissít.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Azoknak lehet jó, akik sok gépet telepítenek (nem kell mindig letölteni). Nyilván, akinek 100 Mb-es nete van, annak mindegy.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Bizony!

Még XP korszakba kértek meg 5 gép telepítésére. De még csak modemes netjük volt, mert valami gubanc miatt nem készültek el az ADSL-el.

Akkor vetettem fel azt a problémát, hogy honnan tudnám meg-és le szedni a frissítéseket az itthoni ADSL netemen.

Utána kezdték el a fiúk ide beírni a frissítéseket, majd később különféle pakkokat összeállítani ami megkönnyítette a telepítést, később telepítőbe integrálást. Köszönet érte! Mert sokszor vettem már hasznát, hogy nem kellett a telepítés után még várni, mire lejönnek a frissítések.

Még most is sokaknak van 1-2 Megás net előfizetése. Jelenleg 8 Megás a netem, és egy Office 2007 telepítés utáni frissítése így is borzasztóbb mint egy XP telepítés.

 

A Windows 7-nél is eljön az az idő, amikor már annyi frissítés lesz, hogy inkább integráljuk valahogy a telepítőbe. Ezért jó, hogy már az elején elkezdődik a gyűjtés. Könnyebb lesz a munka a későbbiekben.

 

Persze, ha te csak a saját gépeddel foglalkozol ez nem annyira létkérdés, mert ritkán lesz rá szükség (remélhetőleg), hogy újra kelljen telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Sziasztok! Valaki megtudná nekem mondani, hogy a hivatalosan is megjelent win7-nek mi a teljes build száma? (Futtatás/Regedit/szerkesztés/Keresés/Buildlabex-ben kiírja) Mert én próbaverziót használok, ha beválik tervezem a vásárlást, és az RTM-nek a buildszáma 7600.16385. Namármost találtam hozzá frissítéseket, szeptember elején, (nem update-en volt fennt) és megváltoztatta az RTM számát 7600.20510-re. Ez lenne a kérdésem, hogy a bolti verziónak ez a száma? Vagy ezek a frissítések nem is lettek kiadva csak próba volt és maradt az elõzõ build szám? Esetleg megnézné valaki, akinek van eredeti, végleges windowsa? :) Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

7600.16385.x86fre.win7_rtm.090713-1255

 

Bár nem értem, hogyan befolyásolhatja ez esetlegesen ez a végleges megvásárlását. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Köszi szépen. Ez nem befolyásolja a megvásárlást, csak kíváncsiságból kérdeztem a számát. Egyébként az OEM verziót egy gépre lehet felrakni, de arra az egyre lehet esetleg többször is ha újra kéne telepíteni, vagy csak egy aktiválást fogad el? A dobozos Home Premium árát nem tudja valaki?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

[ Kosárba ] :fogatlan:

 

Azonos gépen többször is lehet aktiválni. Legyen szó dobozosról, OEM-rõl egyidejûleg 1 gépen lehet aktiválva. Dobozos annyiban különbözik, hogy fel lehet telepíteni tök más gépre is, licenc nem tiltja, míg OEM esetén igen (más kérdés, hogy a gyakorlatban ez hogyan valósul meg).

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

ITT egy kicsit olcsóbb. :)

A dobozosban egyébként két lemez van, de csak egy kulcsal, erre érdemes figyelni!

Link to comment
Share on other sites

Fenk

És általában az alaplapot jegyzi meg az aktiváló? Videókártyát ha cserélek az nem gond neki?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Csak az alaplappal foglalkozik, viszont, cserélhetsz alatta alaplapot, ki fogja bírni, gép újratelepítés nélkül. :D

Természetesen a dobozos változatnál már engedélyezett az alaplap csere is, ott azzal nincs gond.

Link to comment
Share on other sites

kabelnet2

És persze alaplapot is lehet cserélni, akkor legfeljebb az automatikus aktiválás nem fog menni, de telefonon biztosan el lehet magyarázni, hogy mi történt. Csak azt nem akarják, hogy egy kulcs naponta másik alaplapra települjön :)

Link to comment
Share on other sites

D.M101

Nekem a vista home premium verziónál fordult elő, hogy elfüstölt az alaplapom, és átálltam 478-ról 775-re.

Tehát cseréltem alaplapot, memóriát, videókarit, procit, és utána ugyanúgy feltelepítettem és aktiváltam mint előtte. Csodálkoztam egy nagyot, de az a lényeg hogy jó volt minden. :D

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Régebben olvastam, hogy valami pontozásos rendszert alkalmaz. És ha a pontok egy meghatározott szint alá mennek, akkor jön a telefonos magyarázkodás. Hálókártya ér legtöbb pontot, HDD a következõ ha jól emlékszem, majd az alaplap. Biztos nem ment a pontszámod a kritukus alá, azért ment a dolog simán.

A HDD viszont kijátszható, van egy progi ami a szükséges ID-t lementi és a másikra vissza írja. A progi fejlesztõk azóta az MS tulajdonába kerültek (Secunia). Vajon így legális?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Helyes a lista?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Tegnap volt valami, mert az otthoni és a benti gépemen is bontatni-tölteni kellett.

 

A napló szerint: 976098

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A frissített idõzóna, nyári idõszámítási patch a teljes op. rendszer fronton.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pjotr
  • A Windows kártevõ-eltávoltó eszköze – 2009. december (KB890830
  • Összegzõ biztonsági frissítés a Windows 7 rendszeren futó Internet Explorer 8 böngészõhöz (KB976325)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Drága feleim!

 

Aggódásomat fejezem ki a listával kapcsolatban, ugyanis feldobtam egy friss rendszert, de az csak a következő 7 frissítést kínálja letöltésre:

  • A Windows kártevő-eltávolító eszközének x64 alapú változata (2009. december) (KB890830)
  • Biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszeren használható ActiveX-tiltóbitekhez (KB973525)
  • Biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB974571)
  • Biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB975467)
  • Frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB974431)
  • Frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB976098)
  • Összegző biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszeren futó Internet Explorer 8 böngészőhöz (KB976325)

Most akkor mi van a többivel?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Elvileg a tiéd a helyes, Lepenye Tamás blogjában is mintha ennyi lett volna írva, bár most nem fogom ellenõrizni. Ha lesz idõm, megnézem én is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A 7-7 stimmel, a számok azonban teljesen mások. :o Ezt végképp nem értem...

 

# KB975467 - Nálam is megvan

# KB974571 - Nálam is megvan

# KB974455 - MS09-054: Cumulative security update for Internet Explorer -- Nálam: KB976325

# KB973525 - Nálam is megvan

# KB958830 - Description of Remote Server Administration Tools for Windows 7 -- ???

# KB958559 - Description of Windows Virtual PC -- ???

# KB973874 - A Compatibility View list update is available for Windows Internet Explorer 8: August 25, 2009 -- ???

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mi va'? :pislog:

 

Windows 7 Home Premium x86 magyar

  • A Windows kártevõ-eltávoltó eszköze – 2009. december (KB890830) 9,0 MB
  • Biztonsági frissítés a Windows 7 rendszeren használható ActiveX-tiltóbitekhez (KB973525) 26 KB
  • Biztonsági frissítés Windows 7 rendszerhez (KB974571) 42 KB
  • Biztonsági frissítés Windows 7 rendszerhez (KB975467) 146 KB
  • Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.71.1433.0) 67 KB
  • Frissítés a Windows 7 rendszeren futó Internet Explorer 8 kompatibilitási nézetlistájához (KB975364) 36 KB
  • Frissítés Windows 7 rendszerhez (KB974332) 1,6 MB
  • Frissítés Windows 7 rendszerhez (KB974431) 15,8 MB
  • Frissítés Windows 7 rendszerhez (KB976098) 339 KB
  • Összegzõ biztonsági frissítés a Windows 7 rendszeren futó Internet Explorer 8 böngészõhöz (KB976325) 2,9 MB
Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez majdnem megegyezik az enyémmel, kivéve a Defender frissítését, az extra IE8-as frissítést és a 974332-t.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Két nappal ezelõtti telepítés után nekem ezek jöttek:

 

Update for Internet Explorer 8 Compatibility View List for Windows 7 (KB975364)

Security Update for Windows 7 (KB975467)

Update for Windows 7 (KB974332)

Security Update for Windows 7 (KB974571)

Cumulative Security Update for Internet Explorer 8 for Windows 7 (KB976325)

Update for Windows 7 (KB974431)

Security Update for ActiveX Killbits for Windows 7 (KB973525)

Update for Windows 7 (KB976098)

Windows Malicious Software Removal Tool - December 2009 (KB890830)

Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.71.1326.0)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én is felraktam rendesen, élesben (nem virtuális) és teljesen más eredményt kaptam (mint a korábbi VMware-es telepítésnél). Csináltam róla képet, majd elõbányászom...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pjotr

  • Kivonva: KB975467
  • Új: KB972270
  • + szokásos

Jól mondom?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...