Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7 frissítések


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr
  • 2010. február
    • A tartalomvédelmi szolgáltatások ügyfelének frissítése a Windows 7 rendszerhez (KB979099)
    • A Windows kártevő-eltávolító eszköze – 2009. december (KB890830)
    • Biztonsági frissítés Windows 7 rendszerhez (KB971468)
    • Biztonsági frissítés Windows 7 rendszerhez (KB975560)
    • Biztonsági frissítés Windows 7 rendszerhez (KB977165)
      • 32 bit
      • 64 bites nem érintett
    • Biztonsági frissítés Windows 7 rendszerhez (KB978251)
    • Összegző biztonsági frissítés a Windows 7 rendszeren használható ActiveX-tiltóbitekhez (KB978262)
  • 2010. január
    • Frissítés Windows 7 rendszerhez (KB977074)
    • Frissítés a Windows 7 rendszerhez készült Internet Explorer 8 böngésző Kompatibilitási nézet-listájához (KB978506)
    • Összegző biztonsági frissítés a Windows 7 rendszeren futó Internet Explorer 8 böngészőhöz (KB978207)
    • Biztonsági frissítés Windows 7 rendszerhez (KB972270)
  • 2009. december
    • Összegző biztonsági frissítés a Windows 7 rendszeren futó Internet Explorer 8 böngészőhöz (KB976325)
  • 2009. november
    • Frissítés Windows 7 rendszerhez (KB976098)
  • 2009. október
    • Frissítés a Windows 7 rendszeren futó Internet Explorer 8 böngészőhöz (KB976749)
    • Biztonsági frissítés a Windows 7 rendszeren használható ActiveX-tiltóbitekhez (KB973525)
    • Biztonsági frissítés Windows 7 rendszerhez (KB974431)
    • Összevont biztonsági frissítés a Windows 7 rendszerhez készült Internet Explorer 8 böngészőhöz (KB974455)
    • Biztonsági frissítés Windows 7 rendszerhez (KB974571)
    • Frissítés a Windows 7 rendszerhez készült Internet Explorer 8 böngésző Kompatibilitási nézet-listájához (KB975364)
    • Biztonsági frissítés Windows 7 rendszerhez (KB975467)
  • 2009. szeptember
    • Frissítés Windows 7 rendszerhez (KB974332)
  • 2009. augusztus
    • Frissítés a Windows 7 rendszerhez készült Internet Explorer 8 böngésző Kompatibilitási nézet-listájához (KB973874)
Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Jay

Nekem most ezek jöttek:

 

2009 Október 13

 

(KB890830) Windows Malicious Software Removal Tool - October 2009 32 bit 64 bit

(KB973525) Security Update for ActiveX Killbits for Windows 7 32 bit 64 bit

(KB974455) Security Update for Internet Explorer 8 for Windows 7 32 bit 64 bit

(KB974571) Security Update for Windows 7 32 bit 64 bit

(KB975467) Security Update for Windows 7 32 bit 64 bit

Link to comment
Share on other sites

payskin

Megerősítem:

 

A Windows kártevő-eltávolító eszközének x64-alapú változata – 2009. október (KB890830)

Biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszeren futó Internet Explorer 8 böngészőhöz (KB974455)

Biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszeren használható ActiveX-tiltóbitekhez (KB973525)

Biztonsági frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB974571)

Biztonsági frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB975467)

 

A nagy kérdés az, hogy csinálunk ebből Win7 telepítő CD-t? HFSLIP for Win7??? :-P

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
A nagy kérdés az, hogy csinálunk ebből Win7 telepítő CD-t?

 

Leginkább sehogy. Vistánál még volt a vLite, de amíg figyeltem és ha jól tudom, az SP2-t már nem tudta integrálni.

Marad a WAIK-os módszer, habár a VLite féle is nyilván aféle, csak kedvezőbb felületen.

A WAIK-os dolog meg ennyit nem ér. Marad, hogy szépen gyűjtögetni a hotfixeket, karbantartani a listát és a fájlokat, és legfeljebb egy batch fájlos futtatót egyszerűsítésképpen.

Link to comment
Share on other sites

Jay
Leginkább sehogy.

Úgy látszik, valahogy mégis csak lehet: Link

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valahogy persze hogy. Jó hír, hogy majdcsak dolgoznak rajta lelkes hozzáértõ jelentkezõk.

Ez az integrátor még alfa állapotú, de ettõl még nem biztos, hogy rossz. Majd tesztelik, fejlõdhetnek, addig is lehet akkor próbálkozni. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
A nagy kérdés az, hogy csinálunk ebbõl Win7 telepítõ CD-t?
Nem tudom hogy vagytok vele, de Windows 7 telepítõ CD-t, már soha többé nem tudtok csinálni. :)
Link to comment
Share on other sites

solties
Valahogy persze hogy. Jó hír, hogy majdcsak dolgoznak rajta lelkes hozzáértõ jelentkezõk.

Na most akkor, kérdem én, minek szórakozni vele? Egy kb 25-ös net mellett még a frissen feltelepített szûz sp2 vista is 6 perc alatt lefrissítette magát office-val együtt.. (kb plusz 200 mega)

Link to comment
Share on other sites

kabelnet2
Marad a WAIK-os módszer, habár a VLite féle is nyilván aféle, csak kedvezőbb felületen.

A WAIK-os dolog meg ennyit nem ér. Marad, hogy szépen gyűjtögetni a hotfixeket, karbantartani a listát és a fájlokat, és legfeljebb egy batch fájlos futtatót egyszerűsítésképpen.

Már ma is működik a dolog. Annyi a különbség a korábbi módszerhez képest, hogy a csomagok egy részét a vlite, más részét pedig a rendszerhez tartozó dism-vel kell eltávolítani. Ugye mindez azért van, mert a vlite fejlesztése leállt. Drivereket, javításokat is a dism-el lehet hozzáadni. A WAIK-ból csak egy program kell, de ha kell azt is helyettesíti a dism. Egy kis gyakorlással ez sem sokkal bonyolultabb, mint korábban.

És az sem lehetetlen, hogy legyen x86-os Win7-es CD. (Na jó, egy 800M-ra...). De egy 1G-ban már minden szükséges benne lehet.

 

Lásd: http://technet.microsoft.com/en-us/library...311(WS.10).aspx

Edited by kabelnet2
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Így kell. (ImageX-bõl valószínûleg újabb kell.)

 

Vlightot és azt a másik programot inkább hagyjuk.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Na most akkor, kérdem én, minek szórakozni vele?

Amiért az XP-nél is megérte szórakozni vele. 2 éve van 20 megabit feletti netem, már az XP esetén sem jelentett problémát a frissítések letöltése és telepítése.

 

Nem a net sebessége a lényeg, hanem a végeredmény, ami nagyon különbözõ a két esetben. Az egyik esetben egy tiszta operációs rendszer a végeredmény, amely beépítve tartalmazza az összes frissítést. A másik esetben egy toldozott-foldozott operációs rendszert kapok, amelyben amellett, hogy átírtak bizonyos rendszerállományokat egy rakás szemét keletkezett ennek következtében (rendszer-visszaállítási pontok, letöltött szarok, a Windows mappa hízik, mint a disznó stb.).

 

Az XP esetében ezt még viszonylag egyszerû volt kordában tartani, lehetett tudni és látni, hogy mi hova töltõdik le, a szemetet könnyen ki lehetett söpörni, arról nem is beszélve, hogy milyen egyszerû volt felépíteni egy új, naprakész telepítõ CD-t, ahonnan 20 perc alatt lehetett tiszta rendszert telepíteni.

 

A Vista esetében már lehetetlen. Kb. fél évenként kell 5 gigát átpakolnom a D: partícióról a C:-re, mert megeszi. És a Windows mappa eszi meg, anélkül, hogy programot telepítenék a rendszerbe, csak a frissítések jönnek, meg a Vista "él". Nem gondolom, hogy a Windows 7-tel jobb lesz a helyzet.

 

Tiszta rendszer kontra szemétdomb. Ezért kell szórakozni vele.

 

Link to comment
Share on other sites

solties

Igen, de én igazán arra gondoltam, hogy nem érdemes " minden egyes frissítés" megjelenésekor telepítőt készíteni. Tehát ha már játszunk vele, akkor elég ezt egy évben maximum kétszer megtenni, (még talán az is sok) mert a végén 36 db telepítőm lesz otthon másfél-két év alatt. Főleg ha hozzávesszük azt is, hogy egy átlag felhasználó azért nem telepít "hetente". Gondolom én.. De bocs, ha rosszul látom a dolgot.

Link to comment
Share on other sites

payskin

De senki nem is mondta, hogy hetente kell telepítõkészletet csinálni, meg azt sem, hogy hetente kell telepíteni. Másrészt, ha évente egyszer csinálsz telepítõkészletet, akkor is tudnod kell, hogy hogyan csináld. ;)

 

A 36 telepítõkészlet hathatós ellenszere az újraírható CD/DVD. Hümm? ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Pendrive.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Az XP esetében ezt még viszonylag egyszerű volt kordában tartani, lehetett tudni és látni, hogy mi hova töltődik le, a szemetet könnyen ki lehetett söpörni, arról nem is beszélve, hogy milyen egyszerű volt felépíteni egy új, naprakész telepítő CD-t, ahonnan 20 perc alatt lehetett tiszta rendszert telepíteni.

Valóban.

Azért az XP-s hotfixeknél még sokat segített, ha az összes hotfixet kapásból /passive /nobackup /norestart kapcsolóval telepítettük. Ha elég bátrak voltunk. ;)

A Vista óta ez nem megy. :nem:

Azért azt hozzátenném, hogy az újratelepítéstől nem az fél óra rettent el a legjobban, hanem az utána következő összes beállítás, telepítés, miegymás.

A jó időben végzett partíciómentések tudnak még ebben segíteni esetleg.

Link to comment
Share on other sites

solties
De senki nem is mondta, hogy hetente kell telepítőkészletet csinálni, meg azt sem, hogy hetente kell telepíteni. Másrészt, ha évente egyszer csinálsz telepítőkészletet, akkor is tudnod kell, hogy hogyan csináld. ;)

Nos, ez igaz. Rossz szokásom tudom, mindig magamból indulok ki. (De ha nem érdekelne ez a dolog valamennyire, akkor ezt a topikot meg sem néztem volna.)

Link to comment
Share on other sites

BlueGold

Ma jött még egy 15,5 MB -os frissités: Update for Windows 7 ( KB974431 )

 

32 bites

 

64 bites

 

@Pjotr légy szíves áthelyezni a linkeket az első hozzászólásba úgy ahogy az XP-nél és a Vistánál szerepelnek. Köszönöm B.G.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Lehetek olyan pofátlan, hogy azt mondjam, az összesé kellene? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Jay

Beraktam a linkeket az én elsõ hozzászólásomba, ha jó úgy.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

KB974332? Nekem ilyenem is van még szeptemberből. Plusz van a KB973874 (IE8 komp. nézet).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valóban volt. Gyakorlatilag az volt az első, ha az IE 8 kompatibilitási nézetet nem tekintjük.

2009.09

 

Windows6.1-KB974332-x64.msu - Alkalmazáskompatibilitási patch

 

2009.10

 

Windows6.1-KB973525-x64.msu - ActiveX tiltóbitek

Windows6.1-KB974431-x64.msu - Megbízhatósági javítás

Windows6.1-KB974455-x64.msu - IE 8 biztonsági javítás

Windows6.1-KB974571-x64.msu - Biztonsági patch (nem hitelesített támadók)

Windows6.1-KB975467-x64.msu - Biztonsági patch (nem hitelesített támadók)

Ezek voltak eddig a fontosak, no meg az aktuális havi KB890830.

 

Az ajánlottak között pedig az IE 8 kompatibilitási nézet lista frissítés: Windows6.1-KB973874-x64.msu

 

Azután, ha itt is majd megszalad, és jönnek az újabbak, meg a kivontak, a v2 - v3-ak... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Lista frissítve, ellenõrizzétek/javítsátok, ki mit tud tenni az ügy érdekében.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Driver72

Sziasztok!

 

Úgy látom jó helyen járok! Némi gondom akadt egy frissítéssel. Az autoupdate megtalálta, letöltötte és telepítette az egyik frissítést, de az restart után visszavonta és sikertelennek könyvelte el. A szóbanforgó frissítés ez: KB974431. A hibakód: 80071A90. Próbáltam rákeresni a hibára a neten, de nem akadtam épkézláb válaszra. Ha letöltöm és úgy akarom telepíteni az MSU csomagot, a hiba ugyanaz. Az oprendszer W7 Ultimate HUN x86 (aktivált). Volt esetleg valakinek hasonló gondja vagy esetleg tudtok e megoldást?

 

Köszi elöre is!

 

Driver72

 

Link to comment
Share on other sites

kabelnet2

Most megnézve a 974431-el nálam is van furcsaság: kétszer ment fel (sikeresen) elõször 19.-én, majd 22.-én.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pjotr

Egyébként volt egy extra frissítés, senki sem vette észre? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...