Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A számítógép távvezérlése, ki- és bekapcsolása, menedzselése


Csaba_#

Recommended Posts

Csaba_#

Linksys WRT54GL + Alternatív firmware. ;) Amúgy a jelenlegi (és a leírásom tárgyát képező) TP-Link TL-WR642G router -emmel sincs semmi baj, ami a megvalósítást illeti, amellett olcsó és stabil.

De ha van elég zseton: Asus RT-N16. :ötlet:

 

De ne menjünk át OFF-ba, mert ez itt a Hálózati eszközök vásárlása topicra tartozik.

Link to comment
Share on other sites

horilaszlo

Sziasztok!

Van egy TL-WR542G routerem. A megadott beállítások alapján nem tudom elérni távolról.

Be van állítva a 80-as port és a 255.255.255.255-IP adress is. Próbáltam a WAN/IP address mellett kiírt IP címmel is elérni és dyndns címmel is, de sajnos egyikre sem jön be.

Így próbálom beírni a keresõbe: IPcím:80 vagy név.dyndns.org:80

Mit rontok el, hogy nem mûködik? Köszi a segítséget elõre is.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbáltad már újraindítani a routert? Mit ír hibaüzenetnek?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Elvileg semmit sem ronthatsz el. Az alapértelmezett helyett, próbáld meg egy másik tetszőleges port-al.

 

Megj.:Ki érti miért, de pár gépen azt tapasztaltam, hogy nem elég csak a címet beírni, a "http://" is elé kell biggyeszteni...

Link to comment
Share on other sites

horilaszlo

Újraindítani nem próbáltam. Sajnos ez nem jutott eszembe...

Hibaüzenetet nem ír csak annyi van, hogy némi gondolkodás után a keresett oldal nem található feliratú oldal jelenik meg, mint amikor egy nem létezõ oldalt próbálok megnyitni.

Másik porttal sem próbáltam egyenlõre. A http-t megpróbálom mindjárt hátha összejön. Most mást úgysem tudok tenni mert 2 hét múlva megyek csak vissza a lakásomba, addig marad így.

Köszi a válaszokat, ha ott leszek a routernél visszajelzek, hogy sikerült-e.

 

:)

Hát ez nagyon jó!

Beírtam elé a http-t és már mûködik is!

Köszi szépen a segítséget!

üdv: Laci

Link to comment
Share on other sites

horilaszlo

Azt vettem észre, hogy ha nincs senki felcsatlakozva a ruoteremre akkor nem tudom elérni távolról.

Hibaüzenet nincs, csak homokórázik és gondolkodik de 10 perc alatt sem jön be a bejelentkezési oldal.

Viszont ha valaki rá van csatlakozva azonnal bejön.

Lehet ez valami beállítás miatt?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha ADSL-t használsz (PPPoE), akkor előfordulhat, hogy tétlenség miatt a készülék bontja a kapcsolatot. Az alapértelmezett beállítás az az, hogy kérésre csatlakozik (Network menü-->WAN-->PPPoE-->Wan Connection Mode: (X) Connect on Demand), és ha 15 percig inaktívak a kliensek, pl. kikapcsolják a a számítógépet, akkor 15 perc múlva a router is bontja a kapcsolatot (Max Idle Time:15). Változtasd az értéket 0-ra, ha az akarod, hogy a készülés sose bontsa a kapcsolatot, vagy állíts be más csatlakozási módot: Connect Automatically/Time-based Connecting.

Link to comment
Share on other sites

horilaszlo

Igen így már mûködik akkor is ha nincs rajta senki éppen.

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Csaba_#
:istenvagy:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
JourneyMan301

Tisztelt Csaba!

 

Nekem van egy Asus P535-ös PDA-m, amit általában WIFI-vel csatlakoztatok az internetre, egy Windows 7 alatt futó számítógép és van egy a Digi által szolgáltatott Dinamikus IPcímes Internetem.

Az lenne a kérdésem hogy a PDA-ról hogyan tudnám elérni a gépen lévõ Fileokat, ha esetleg elfelejtek elvinni egy CD-t vagy a házifeladatot az iskolába.

 

Köszönettel, journey.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Távolról gépet bekapcsolni, csak router mögül tudsz (a fenti leírásban van is pár alkalmas modell). Ha nincs router-ed folyamatosan üzemelni kell a gépnek. Egyébként, ha a célod pusztán a fájlok elérése, egyszerűbb FTP szervert futtatni az asztali gépen, amit célszerű úgy állítani hogy a Windows-al együtt induljon. Így a PDA-ra sem muszáj külön program ahhoz, hogy hozzáférj a fájljaidhoz.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
taragas

Üdvözletem! (Mármint, ha valaki észre veszi)

Szóval a kövi problémám van. Sok alaplap specifikációjából kifelejtik, hogy tudja e WOLt, vagy sem.

Egy gépet akarok építeni, és az egyik fõ szempont az alaplap választásnál a WOL!

NA szóval ha találok egy adott lap biosáról képet, és benne vannak ezek: Power on by ring, vagy Power on by PCI devices, akkor biztosan tudja e a WOLt az adott lap?

Lehet ez hülye kérdés, de én sajna nem vagyok ebben biztos, és megerõsítést kérnék!

Köszönöm!

Edited by taragas
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A "Power on by ring" Award BIOS -oknál szokásos elnevezés. Ilyeneknél mindig mûködik a WOL. Viszont az AMI BIOS -os "Power on by PCI devices" -nál már elõfordult velem olyan, hogy csak készenléti vagy hibernált állapotból tudta feléleszteni a gépet, kikapcsolt állapotból viszont nem.

Szóval neked ideális megoldás lesz, minden Gigabyte alaplap. :)

Link to comment
Share on other sites

taragas

Nagyon köszi a választ!

Pont Giga lapot nézek XD!

Link to comment
Share on other sites

taragas

Hali!

Ismét egy kérdés:

Kinéztem egy Giga lapot, de nem power ringes a biosa(illetve lehet máshogy nevezik a beállítást, van egy hasonló, csak Nem tudom az e?)! Nagyon tetszik alap, csak Nem tudom, hogy tudja e a felélesztést!

Video a biosról!(vége felé van a power management)

!

 

Angol manual:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Manua...d2h_v.2.1_e.pdf (ebben ír valamit feszültségről, amit nem értettem)

Edited by taragas
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Leszedtem egy iP35 chipsetű Gigabyte lap kézkönyvét, amiben a Power On by Ring elnevezés szerepel, mivel a leírás ugyan az, így a Modem Ring Resume beállítás hatása is ugyan az lesz.

 

GA-880GMA-UD2H

Modem Ring Resume

Allows the system to be awakened from an ACPI sleep state by a wake-up signal from a modem that supports wake-up function. (Default: Disabled)

 

GA-EP35-DS4

Power On by Ring

Allows the system to be awakened from an ACPI sleep state by a wake-up signal from a modem that supports wake-up function. (Default: Enabled)

Link to comment
Share on other sites

taragas

Nagyon köszi!

azt hiszem megyek gépet venni! XD

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Csorsz33

Sziasztok!

 

WOL-al kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. TP-LINK WR741ND típusú routerem van. A leírásban szereplõ beállításokat megcsináltam, de a felébresztés csak abban az esetben megy, ha nem volt áramtalanítva a gép. A hosszabbító bekapcsolása után csak akkor mûködik, ha egyszer elindítom majd kikapcsolom, de nem áramtalanítom a gépet. A router firmware frissítve lett, az alaplapi hálókártyának a legújabb drivert adtam.

Mivel próbálkozzak?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mondjuk ne áramtalaníts. :hááát: Ez szerintem a leírásban is megtalálható.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Konkrétan nem írtam oda, csak esetleg abból következtethető ki, hogy a WOL engedélyezése a Windowsban is szükséges. Egyébként így van, a WOL csak operációs rendszer alól kikapcsolt, előtte nem áramtalanított gépeken működik.

Ha fogyasztás miatt aggódsz, akkor az áram alá helyezett számítógép fogyasztása elenyésző. Ha pedig a külső hatásoktól félted, használj túlfeszültség levezetős elosztót vagy szünetmentest.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Van igény leírásra PowerShell távoli bejelentkezésrõl? A 2.0-ás verzióban már natívan van ilyen, a Linux SSH-jának felel meg.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Sosem lehet tudni, engem például érdekelne. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Oké, akkor valamikor a jövõ héten összeütök egyet. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
hadan

Helló!

Láttam a leírást a távvezérléssel kapcsolatban, de nekem valamiért nem akar menni.

TP-Link TL-WR841N rooterem van. 2 gépet kellene tudnom vezérelni. Csináltam DDNS-t.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...