Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows-ok hálózatban


Pjotr

Recommended Posts

SkyBird

Át kell állítani a Win7 hálózati központ speciális beállításainál a 128 bites titkosítást 40 vagy 56 bitesre.

Link to comment
Share on other sites

mcfresh
:( ÉS!! :hááát:
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez a titkosítási beállítás kell hozzá, hogy XP-t Win7-es hálózatban össze lehessen kötni.

A másik meg a jelszavas bejelentkezésű userek használata, vagy annak megoldása, hogy ne legyen jelszókérés. Az előbbi a biztonságosabb.

Ha egy irányba ment, gondolom ezzel nem lehetett gond.

Link to comment
Share on other sites

mcfresh

:dühös: DE GOND :dühös:

Mert még mindig nem lehet megnyitni a mappát.

 

Legyen szíves valaki írjon már le egy mûködõ mappa megosztást win7 és xp között úgy, hogy az xp meg tudja nyitni az adott mappát.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem annyira guru kérdés. Inkább Google.

Elég sok helyen le lehet írva.

Vagy ennek a topicnak az első oldalától kezdve olvasgatni.

Link to comment
Share on other sites

mcfresh

:P Rájöttem a megoldásra, és sehol nem írnak Rolla.

Úgy hogy a GOOGLE sem találtam meg azt a probléma megoldást.

Ki szenvedtem, de tudom a jó megoldást.

Ha érdekel valakit leírom :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Rolla? Az a roller afro-amerikai formája?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
galtibi9

Sziasztok

A következõ problémám van: mobil internetet szeretnék laptopról megosztani router nélkül vagyis a laptop saját wifijén keresztül. A virtual router manager csak a kábeles netet tudja megosztani a mobilnetet sajnos nem látja. Vhogy ad-hoc hálózattal kellene nem? Légyszives segítsetek hogy milyen lehetõségek vannak. Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem ártana tudni, milyen Windows verziód van.

Link to comment
Share on other sites

galtibi9

win7 home van. Addig jutottam hogy telefonom látja most már a létrehozott ad-hoc hálózatot de nem tud csatlakozni. Nincs esetleg egy program amivel mobilnetet is meglehet osztani?

 

Nem lehet hogy a virtual router manager vagy a többi virtuális hotspotot létrehozó program azért nem látja a mobilnetet mert a sajátprogramjával csatlakozik a netre?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lex

Sziasztok!

 

A következõ probléma megoldásához kérném a segítségeteket:

Van egy Dell notebook, amin Win7 Home Premium fut. Ez egy TP-Link routeren keresztül kapcsolódik a netre. Illetve csak kapcsolódna, mert bekapcsolás után nem látja a netet, sõt a vezeték-nélküli hálózatok listáján nem is látszik a router azonosítója, de a szomszédos routereké igen. Viszont, ha a routert ki-be kapcsolom, akkor már látja és csatlakozik is hozzá. És ezt minden bekapcsoláskor meg kell csinálni. A problémát árnyalja, hogy egy kis netbook viszont gond nélkül rögtön csatlakozik ehhez a routerhez (igaz, XP van rajta). Másrészt a notebook egy másik helyen az ottani routerre simán cssatlakozik. Remélem, tudtok segíteni. Köszi elõre is.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
warynski

Következõ helyi hálózati problémám van, ebben kérném a segítségeteket:

 

Van két gép ami között egy Cisco HGW osztja meg a netet és mûködteti a WLAN-t. A HGW-ben a DHCP be van kapcsolva. Mindkét gépen Win 7 Home Premium van. Csak egy sima helyi hálózatot akarok beállítani a két Win7 között, vagyis nem az Otthoni csoport megoldást. Ez egy tök egyszerû dolog, de valamiért csak az egyik gép látszik a hálózaton.

Alapvetõ probléma, hogy az A géprõl lehet pingelni a B gépet, de fordítva nem. És most jön az érdekesség: az A gépen (amit nem lehet pingelni) még van egy XP is telepítve. Ha ezen az A gépen az XP fut, akkor gyönyörûen mûködik minden. Mindkét gép látja egymást megosztások mûködnek.

 

Tesztelés alatt a tûzfalakat kikapcsoltam, mindkét gépen Win 7 alatt a Speciális megosztási beállításoknál:

 

- Hálózat felderítés - BE

- Fájl- nyomtatómegosztás - BE

- Megosztás bekapcsolása - BE

- 40/56 bites titkosítás - BE

- Jelszóval védett megosztás - KI

 

Bár azt hiszem, ha nem lehet a gépet a ping paranccsal elérni, akkor nem ezeknél van a gond.

 

Lényeg: Win 7 és Xp között mûködik a helyi háló, ha két Win 7 fut, akkor csak az egyik irányban.

 

Ha van segítség, tipp, elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Milyen védelmi programok vannak az egyes partíckókon? Illetve csak a beépített tûzfal van? (Ha igen, nem szükséges kikapcsolni.)

Munkahelyi hálózat van kiválasztva mindkét Win7-en? Nyilvánossal nem fog menni.

Meg kellene nézni az IP címeket, hogy tényleg jók-e, kiosztja-e a DHCP.

Én ugyan fix IP-re teszem és tenném.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Kösz a választ!

 

- Védelmi program: a Win 7 tûzfal kikapcsolva, és Comodo Firewall van mindkét gépen, de ha kikapcsolom, akkor is csak egyik irányban mûködik a hálózat. (Van még Avast Antivirus, de gondolom az nem kavarhat be.)

 

- Otthoni hálózat van kiválasztva, egy munkacsoportban vannak a gépek

 

- A DHCP kiosztja az IP címeket ipconfig /all paranccsal megnéztem

 

Az a fura, hogy ha az "A" gépen XP fut, akkor oda-vissza mûködik a hálózat. (A "B" gépen mindig Win 7 fut.)

 

Ha az "A" gépen Win 7 fut, akkor pedig csak az "A" géprõl lehet a "B" gépet elérni. Bár a "B" gép hálózati kapcsolatok alatt megjelenik az "A" gép neve, csak nem érthetõ el, és nem is pingelhetõ.

 

Az egyszerûség kedvéért a problémát arra szûkíteném le, hogy amikor az "A" gépen XP fut, a "B" géprõl a pingelhetõ. Ha az "A" gépen Win 7 fut, akkor nem. Gondolom, ha a ping parancsra nem jön válasz, akkor az sem csoda, hogy ez a gép a hálózatban nem érhetõ el.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Meg kellene nézni azt a Comodot. Elõfordul, hogy a kikapcsolás sem segít.

Ha nincs jól beállítva, vagy valami gubanc van, csak az uninstall a tuti. Ezek telepíteni szoktak bizonyos hálózati drivert is, és be kell lõni megbízható hálózatra.

Esetleg véletlenül rosszul okéztál valamit a tûzfal betanításakor.

Próbáld meg Comodo uninstall után.

Utána megnézheted nyugodtan munkahelyi hálózatra állítva, jelszókérés mellett is.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Igen, igazad volt! :)

Ezt bizony a Comodo okozta. Leszedtem és most minden OK. Lehetséges, hogy valamit a Comodo konfigurálásnál elnyomtam, és emiatt megmakacsolta magát.

Most azon filózok, hogy visszarakjam-e, vagy hagyjam csak a Win7 tûzfalát.

 

Kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, ezért kérdeztem, hogy milyen védelmi program van. Elsõ körben csak simán tûzfalat említettél, tisztázni kellett.

 

Nem tudom, hogy milyen netezési szokásaid vannak, mennyire ragaszkodsz külsõ tûzfalhoz.

Én nem tenném vissza se a Comodot, se mást a Win7-re.

Nekem sincs fent külsõ tûzfal, és sokkal nyugodtabb életem van. Nem kell okézgatnom, ha csak megmoccanok. :lol:

Ettõl még, ha kedved van, kísérletezgethetsz.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Még én is gondolkodom, hogy visszarakjam-e a Comodo-t. Nem tudom, hogy a Win7 tûzfala mennyire használható.

Amúgy az egészben csak az volt a fura, hogy a Comodo kikapcsolva is blokkolta a hálózatot. Pedig egyszer már jártam így, amikor évekkel ezelõtt a Norton Internet Security produkálta ugyanezt, csak azt még eltávolítani sem volt egyszerû... (Norton Removal Tool)

 

Vagyis gyanakodhattam volna, hogy nem elég kikapcsolni...

 

Mégegyszer kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Pontosan úgy van, ahogy mondod. A Norton hasonlóképpen tudott viselkedni. Az újabb verzióihoz nem volt szerencsém.

Ezek futnak szolgáltatásként is, és azt nem lövi ki, hacsak magad nem, de ilyen meggárgyult helyzetben csak az uninstall használ.

 

Amit korrekten ki tudtam kapcsolni, az az Online Armor volt, de már azt se használom.

A Win7 tûzfal elég, be lehet állítani programok letiltását is a netrõl.

Nekem ne pofázzanak, ha bármit telepítek, hogy registry vagy miegymás változott, és okézzam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MGabi861

Sziasztok!

 

Van egy TP-Link routerem, ehhez csatlakozik wifin egy laptop és egy Samsung smart Tv. Azt szeretném tudni, hogyan tudok a laptopról média fájlokat lejátszani a Tv-n wifin keresztül. A gépen win7 és Agnitum Outpost Security Suite pro van. A tv-n és a laptopon mûködik az internet, a routeren nincs titkosítas csak Mac szûrés.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez a TV szoftverén múlik, nem hiszem, hogy tudunk segíteni. Viszont szerintem a kézikönyvben biztosan van róla szó.

 

(Megjegyzés: a csak MAC-szûrés alapú védelem pár perc alatt törhetõ, nem ajánlom.)

Link to comment
Share on other sites

MGabi861

A kézikönyvben nincsenek semmi csak alap beállítások. A Tv típusa: Samsung UE40D5500.

A Mac szûrés nálam tökéletes, kis falu, a hatótávon belül senki hozzáértõ, forgalom kicsi szinte csak az utcabeliek.

Link to comment
Share on other sites

mrmind

Sziasztok!

 

Olyan problémával találkoztam egyik barátoméknál, amivel még máshol sehol. Napokban váltottak internet szolgáltatót, melynek következtében kaptak egy ZTE típusú ADSL modem - wifis router kombot. Mivel nekem is ilyen van otthon, így vállalkoztam rá, hogy segítek beállítani a dolgokat, mivel az új szolgáltató által kivezényelt emberke nem tudott nekik mindenben segíteni. Így hát elmentem és próbáltam megoldani, amit kértek, de egy érdekes anomáliába ütköztem. 3 laptopot használnak otthon, melyeken kábellel mind a 3 laptopon van net, de WiFi-vel csak kettõn, holott a 3. gép is látja a hálózatot és csatlakozik is rá, ám még sincs internet. Azt írja, hogy Hozzáférés: Helyi hálózat.

 

Leírom, hogy miket próbáltam, tapasztaltam:

- reseteltem a routert és beállítottam mindent újra / eredmény változatlan

- az érintett laptopon töröltem, majd újratelepítettem (frissítettem) a wifi kártya driverét / eredmény változatlan

- az érintett laptopról nem tudom pingelni a routert, csak ha összedugom kábellel

- az érintett laptopon nincs megadva fix IP, sem átjáró, DNS, hisz a többin sincs és ott van net

- a hálózat titkosítva van, ezért csatlakozáskor jelszót kér, amit megadva csatlakozik is a laptop a hálózathoz, ám még sincs net

- munkacsoport mind 3 laptopon u.a

 

Mind 3 laptopon Vista fut.

 

Segítségeteket elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha a másik két gép csatlakozik, akkor biztosan kliensoldalon van gond. Próbáltad már a hálózat beállításait törölni, és utána újra csatlakozni?

Link to comment
Share on other sites

mrmind

Hali!

 

Azt is próbáltam, de semmi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...