Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows-ok hálózatban


Pjotr

Recommended Posts

sakic

Csináltam egy hotspotot a gépembõl ez alapján. Megvan az eszközkezelõben a virtuális wifi adapter a parancssorban is sikerült mindent megcsinálni létrejött a hálózat, rá is tudtam kapcsolódni egy másik géppel. Bekapcsoltam az internetmegosztást is, de a másik gépen mégsem tudok netezni. +ha meg akarom nézni a másik gépen levõ dolgokat az sem igazán megy. Megnyitom az otthoni csoportot az intézõben megjelenik a 4 könyvtár de megnyitni már nem tudom õket. Tud valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem egyszerûbb, ha simán telepíted a Virtual Router nevû programot.

Link to comment
Share on other sites

sakic

Ugyanazt csinálja, az a kicsit fura hogy amikor megpróbálom beállítani a shared connection-t a szélessávú kapcsolatra akkor magától visszavált helyi kapcsolatra

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem törölj mindent, amit csináltál és úgy használd a programot. Összekavarhattál valamit.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Sziasztok.

Igazából nem ide akartam írni, de Pjotr lezárta az ismeretlen hibajelenségek topikot.

A gondom a következő. Adott a helyi hálózatunk ahol a lányom laptopjára van kötve és installálva a HP 1018-as lézer nyomtató. A hálózaton belül minden jó és a gépek, és a megosztott mappák is láthatók.Csak ha az én gépemről küldök nyomtatást akkor azt a nyomtató (be van kapcsolva és a laptop is) nem nyomtatja ki, hanem olyan (szerintem) várólista félére teszi. Azért mondom így mert a lányom laptopján angol win7 van, és nekem az nem annyira egyértelmű. Ha a laptopról egy másik nyomtatást indítunk akkor azonnal kinyomja az egészet és azzal kezdi ami addig talonban volt.

Ezt nem igazán értem, mi lehet a gond? Talán valami prioritás?

 

Teljesen jó helyen van a hozzászólás, az ismeretlen hibajelenségek hardveres problémákhoz van, ez meg egyértelműen szoftveres. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Köszönöm a választ.

De akkor milyen szoftveres probléma lehet? A nyomtatóhoz csatlakoztatott gép ESS beállításai vagy egyáltalán a nyomtató beállítások vagy az én gépem Avast illetve Comodo tûzfal beállításai? Bár az utóbbit kizárnám, mivel a laptopon megjelenik a nyomtatás csak ott helyezi várólistára vagy a nyomtató vagy a gép.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Szatyi

Szeretném a WIN7-ben megváltoztatni a hálózati kártya MAC címet. Valakinek ötlete? A kártya tulajdonságaiban van lehetőség a változtatásra, de nem írja át. Az ipconfig paranccsal az eredeti MAC cím olvasható vissza.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor is, ha bontod a kapcsolatot és újra csatlakozol?

Link to comment
Share on other sites

Szatyi

Változatlan a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mi az eredeti cím, és mire írtad át?

 

A registry-s módszert próbáltad?

Link to comment
Share on other sites

Szatyi

Az utolsó karaktert írtam át. "A"-ról "2"-re. A registry alatt, hogy érted?

 

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318]

 

HKEY_LOCAL_MACHINE

\SYSTEM

\CurrentControlSet

\Control

\Class

\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

 

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Így. Több helyen olvastam, hogy csak úgy lett sikeres a módosítás, ha az elsõ blokkban is van változás. Egy próbát megér.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
benjoe80

Sziasztok!

 

Eltudná nekem valaki magyarázni, hogy hogyan lehet egy második hálózati kapcsolatot létrehozni a Win7-ben?

 

Korábban az XP-n volt egy <jobb klikk>, majd "Új hálózati kapcsolat hozzáadása" mire ez megjelent, ott beállítottam amit akartam, mentettem és amikor váltani kellett akkor csak aktiváltam.

 

Ilyesmi nem létezik a Win7-ben?

 

Amit tulajdonképpen akarok az egy hálózati kapcsolat (Internet) normál esetre, amikor a netre vagyok kötve és egy másikat (LAN) amikor LAN-ban játszanék ismerõsökkel...

 

A segítséget elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Hálózati és megosztási központban megtalálod ugyanezt a lehetõséget.

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Egy kicsit pontosabban letudnád írni? Ott ugyanis nem tudok semmi ilyesmit összehozni...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pirossal bekereteztem:

 

IPB kép

 

A varázsló szinte ugyanaz, mint XP alatt volt.

 

(Elnézést az angolért, most éppen ez van kéznél.)

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Na igen. Ezt megtaláltam én is, rá is kattintottam, tovább "Új hálózat beállítása" és ekkor megjelenik egy ablak ahol azt írja:

 

"Válassza ki a beállítani kívánt a vezeték nélküli útválasztót vagy hozzáférési pontot" ???

 

És itt elakadok... elõször is szó sem volt vezeték nélkülirõl, másodszor itt meg is áll az egész. Az írja, hogy akár 90mp amíg a hálózaton talált eszközöket megjeleníti. Hááát... már vártam 5 percet is...

 

Most akkor hogy is van ez?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pontosan mit szeretnél?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szeritem a kártya IP beállításait szeretné váltogatni.

A megoldás: netsetman

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Egy új hálózati kapcsolatot szeretnék létrehozni. Egy már van - azon kapom a netet - , hívjuk "INTERNET"-nek. Viszont szeretnék egy másikat is létrehozni, hogy ha LAN-ban játszunk - legyen "GAME" a neve -, hogy ne kelljen össze-vissza állítgatni a munkacsoportokat, meg kapcsolgatni az IP címeket. Ha el van a mentve a beállítás egy külön kapcsolatként (GAME), akkor csak másik kábel bedug (a LAN hálózat), majd az INTERNET kapcsolat kikapcsol és helyette a GAME bekapcsol.

 

Ennyi. XP-n ezt meg tudtam csinálni, annyi iylen hálózati kapcsolatot hoztam létre amennyit akartam. Elindítottam a "Hálózati kapcsolatok beállítása" varázslót (azt hiszem így hívták), beállítottam, hogy milyen jellegû legyen a hálózati kapcsolat, mi a munkacsoport neve, létrehozás és már meg is volt. Aztán ha kellet - akkor használtam.

 

De itt a Win7-ben nem tudom megcsinálni... :S

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Pusztuljak meg, de nem tudom utánad csinálni.

Felraktam egy XP-t, de nem tudok több hálózati kapcsolatot beállítani, csak egyet.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ezért kellene a Netsetman, amit arpsoft javasolt.

Ha proxy és domain nem kell, akkor jó az ingyenes verzió és beszél magyarul.

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Pedig arpsoft meg lehet csinálni...

 

Szóval akkor ilyet Win7-ben nem lehet. Megnézem ezt a "Netsetman"-t amit ajánlotok.

 

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Várjál csak, szerintem megvan, mit szeretnél.

Milyen interneted van? A modem közvetlenül a gépedbe van kötve vagy router is van köztük?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mcfresh

:upsz:

Lehet, hogy már sokszor elhangzott ez a kérdés és a válasz is itt van valahol, de sajnos én nem találom.

Már sok fórumot megnéztem s rengeteg leírást kipróbáltam, de egyik sem mûködik.

Ha tud valaki egy jó megoldást azt megköszönném.

 

Xp alol szeretnék elérni egy win 7 home particion megosztott mappát.

A két gép látja egymást visszafelé mûködik is a dolog.

Viszont ha xp-röl akarom megnézni a mappa tartalmát, azt mondja nincs jogosultságom.

 

Ha lenne oly kedves valaki leírna egy mûködõ variációt. :(:(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...