Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows-ok hálózatban


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Windows-ok hálózatban

Nekem sosem sikerül beállítani!
:S

Alapok

, amíg ez nincs tisztázva, addig ne akarjunk fájlokat meg egyebeket megosztani, úgysem fog menni.

A példában egy routerhez kapcsolódnak a gépek, mindegyiknek foglalt címe van.

 

Hálózat (gépnév/felhasználói fiók/IP):
  1. gép
    • xp-home
    • homeuser
    • 192.168.1.141
  2. gép
    • xp-professional
    • profuser
    • 192.168.1.140
  3. gép
    • vista-business
    • WVU-updater
    • 192.168.1.142
  4. gép
    • Peter-PC (Windows 7 Professional)
    • Peter
    • 192.168.1.120
  5. gép
    • 7-homepremium
    • hpuser
    • 192.168.1.143
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pjotr

Egyszerű fájlmegosztás

Otthonra, hajtépés nélkül

Windows XP Home és Professional

  1. Windows XP Professional alkalmassá tétele egyszerű fájlmegosztásra: Start --> Beállítások --> Vezérlőpult --> Mappa beállításai

    Itt volt egy kép, csak az imageshack.us eltüntette.
    :S
    Majd pótolom.

    A lényeg, hogy tegyünk pipát az "Egyszerű ..." mellé!

  2. Tűzfal beállítása: Start --> Beállítások --> Vezérlőpult --> Windows Tűzfal

    IPB kép

  3. Megosztás létrehozása

    IPB kép

    >
    IPB kép
    >
    IPB kép
    >
    IPB kép
    >
    IPB kép

    1. Innentől ugyanúgy dolgozhatunk a két variánson, hozzunk is létre egy megosztást pl. a Home-os gépen! Először készítsünk egy mappát, ha nem lenne épp kéznél egy.
    2. Jobb katt rá --> Megosztás és biztonság
    3. Elvileg tisztában vagyunk a kockázatokkal, biztosítsuk erről Windows-unkat is.
    4. Engedélyezzük a megosztását (pipa), adjunk meg neki egy nevet, nekem jó az eredeti is. Akad még egy checkbox, ha úgy gondoljuk, pipáljuk be.
    5. Ha túl hosszú lenne a név, akkor riaszt bennünket, de a példahálózatot tekintve nem jelent gondot ennek az irtózatosan hosszú névnek a kezelése, tehát [igen].
    6. OK-zuk le a fenmaradó ablakot, ellenőrizzük, hogy látjuk-e.
Windows Vista
  1. Jelszó nélküli megosztás engedélyezése: Start --> Beállítások --> Vezérlőpult --> Hálózati és megosztási központ

    IPB kép

  2. Tűzfal beállítása: Start --> Beállítások --> Vezérlőpult --> Windows Tűzfal --> Beállítások módosítása

    IPB kép

  3. Megosztás létrehozása

    IPB kép

    >
    IPB kép
    >
    IPB kép
    >
    IPB kép

    1. Jobb katt a megosztani kívánt mappára --> Megosztás!
    2. Vengég fiók kijelölése (ha nincs itt, akkor vissza az 1. pontra).
    3. [Hozzáadás]
    4. Megfelelő jogkör kiválasztása.
    5. [Megosztás] --> [Kész]
Windows 7
  1. Jelszó nélküli megosztás engedélyezése: Start --> Vezérlőpult --> Hálózati és megosztási központ --> Speciális megosztási beállítások módosítása

    IPB kép

  2. Tűzfal beállítása: Start --> Vezérlőpult --> Windows Tűzfal --> Program vagy szolgáltatás átengedése a Windows Tűzfalon --> Beállítások módosítása

    IPB kép

  3. Vista stílusban megy a mappák megosztása, lásd eggyel feljebb!
Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Windows 7 Otthoni csoport

A new hope

 

A Microsoft ezzel az új eszközzel szeretné megkönnyíteni a fájlok megosztását otthonainkban, ami szép gesztus, hátulütője, hogy csak Windows 7 alatt érhető el. A demóban egy Home Premium és egy Professional 7 vesz részt, alapfelállásban a Home Premium rendelkezik egy otthoni csoporttal, a Professional pedig csatlakozhat hozzá, de nézzük, hogy kezdődik ez az egész.

 

Otthoni csoport létrehozása

  1. Az egész a Windows telepítésekor kezdődik, mégpedig a hálózat helyének kiválasztása után, minden automatikus, nekünk csak a "Könyvtárak" megosztását van lehetőségünk beállítani (nem minden esetben).
  2. Telepítés után az Otthoni csoportot a Vezérlőpult --> Hálózati és Megosztási központban találjuk meg, nem meglepő módon Otthoni csoport néven.

    IPB kép

  3. Lépjünk is bele, lássuk, mi vár ránk!

    IPB kép

    Látható, hogy egyből reklamál, hogy nincs megosztva semmink se, de legalább csatlakoztunk egy Otthoni csoportba, ami világos, ez a sajátunk, ami automatikusan létrejött.

  4. Válasszuk ki, mit szeretnénk megosztani!

    IPB kép

  5. Továbbra kattintva generál nekünk egy kulcsot, amivel lehetőségünk van más Windows 7-es gépekről csatlakozni ebbe a csoportba. A kulcsot valóban érdemes lementeni, annak ellenére, hogy lehetőségünk lesz előbányászni.

    IPB kép

  6. Befejezés gombra kattintva valóban befejeződik itteni tevékenységünk.

    IPB kép

    Érdemes fejben tartani a bekarikázott részt. Mi is ez? Igen, a jelszó megtekintése.

Csatlakozás otthoni hálózatba
  1. Ugyanott kezdődik a dolog, csak más képernyő fogad:

    IPB kép

    Windows 7 Professional felől látjuk a dolgot, észlelte a hálózatban meglévő Otthoni csoportot, csatlakozást ajánl, ami nekünk nagyon jó.

  2. Csatlakozás gombra kattintva ugyanaz a "Könyvátrak" megosztása fogad, majd a jelszót kell beírni.

    IPB kép

  3. A Tovább gombra kattintva kis szöszmötölés után értesít, hogy csatlakozott az Otthoni csoportba.
Jó-jó, de hol vannak a megosztások?

Itt:

IPB kép

Egyéb fájlok bepakolása az Otthoni csoportba

  • Szimplán jobb klikk a megosztani kívánt mappára, és:

    IPB kép

  • Másik gépről szemlélve meg is jelent az új megosztás:

    IPB kép

Megjegyzések:
  • A Hálózati és Megosztási központ --> Otthoni Csoportnál megtaláljuk a kilépést is.
  • Ha nem működne a leírtak alapján, akkor lépjünk be a services.msc-be, hogy fut-e a 2 otthoni csoportos szolgáltatás. Ha nem, derítsük ki, miért.
  • Lehetőség van beállítani, hogy fiókok szerint menedzselődjön ez az egész, de bízzuk ezt inkább a Windows-ra. (Ahhoz hasonlít, amikor otthon rejtett felhasználó segítségével teremtünk megosztást.)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pjotr

Távoli asztali kapcsolat

A leírás alapvetõen Windows XP-hez van, de aki képes azon megcsinálni, annak nem lesz gondja se Vista-n, se 7-en

 

 

Ahova kapcsolódunk

  1. Szükség van egy felhasználóra, akinek van jelszava (nélküle nem megy). Start --> Beállítások --> Vezérlõpult --> Felhasználói fiókok

    Sokféle megoldás van, használtam már 1 felhasználói fiókot is rá, de akár lehet kettõt is: automata bejelentkezésen van az egyik, míg a másik csak Távoli asztali kapcsolatnál van használatban.

  2. Ez még önmagában kevés, engednünk kell a Távoli asztalos kapcsolódást: Start --> Beállítások --> Vezérlõpult --> Rendszer --> Távoli használat fül:
    1. Pipáljuk be a Távoli Asztalt;
    2. Kattintsunk a felhasználók kijelölésére;
    3. Hozzáadás;
    4. Beírjuk a nevet, majd a névellenõrzésre nyomunk;
    5. Mindenre OK;
  3. Ha használunk tûzfalat, akkor ki kell engednünk a Távoli asztal szolgáltatást és/vagy a 3389-es portot.

    IPB kép

    Ha router mögül internetezünk, akkor nyitnunk kell egy portot virtual server/port forwarding menüpont alatt.

    IPB kép

Ahonnan kapcsolódunk

Start --> Programok --> Kellékek --> Távoli asztali kapcsolat

IPB kép

  • Figyeljünk a portra, és igen, külsõ IP kell;
  • A beállítások gombra kattintva megadhatunk felhasználót, megmondhatjuk, mi kerüljön rá a "erre a gépre", meg még néhány más dolgot is beállíthatunk;

Figyelem

Távoli asztali kapcsolódáskor a távoli gép felhasználója értesítést kap csatlakozási szándékunkról, õ dönti el, hogy átadja-e a rendszer irányítás. Egyszerre 1 ember lehet a gép ura Távoli asztali kapcsolattal.

Hogyan kell a Távoli asztali elérésbõl kitörölni a már nem használatos IP címeket?

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Terminal Server Client\Default

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Terminal Server Client\Servers

 

illetve

 

HKEY_USERS\...\Software\Microsoft\Terminal Server Client\Default

HKEY_USERS\...\Software\Microsoft\Terminal Server Client\Servers

Összeférhetõség

Windows XP, Windows Vista, Windows 7 együttmûködik, Windows 7-ben kellhet lelõni a Távoli asztali kapcsolat új hitelesítését.

Más megoldások

  • WinVnc
  • RealVNC
  • UltraVNC
  • LogMein
  • TeamViewer
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Lenne még egy olyan, hogy jelszavazott megosztás, de:

  • Windows XP Home-mal macerás, újabb Windows-zal még nem is néztem;
  • Otthonra felesleges;
  • A Microsoft is így gondolja --> Home Group (Otthoni csoport);
  • Tartományban lenne ennek használható megvalósítása, de otthon nem túl gyakran fordul elõ Windows Server, plusz a kisebb Windows-verziók nem is támogatják;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Titkos Pál

Windows7 hálózati problémára keresek megoldást, talán itt jó helyen van. Win7 laptop és XP gépek között próbálok kapcsolatot létrehozni, de nem sikerül. Van ugyan éppen egy cikk errõl az újságban, de ott azt feltételezik, hogy a gépek látják egymást, ezután már könnyû a dolog :).

Az én win7-es gépemmel addig jutok, hogy látja a routert, igaz, hogy azt is csak a vezeték nélküli hálózaton, ha drótot dugok bele, már nem, de ez most mellékes. Tehát a router kiosztja az ip-címet, tudok netezni is, de egyetlen gépet nem hajlandó észlelni. Tûzfal, megosztás szerintem rendben van minden gépen, az xp-s gépekkel semmi gondom nem volt sosem egyébként. Így viszont se a nyomtatás, sem fájlmûveletek nem lehetségesek.

Hol lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha XP-s gépeket is el akarsz érni Win7 alól, és viszont, akkor a hálózat részletes beállításánál át kell állítani a rádiógombot az alapértelmezett 128 bites titkosításról az 56 bitesre a Win7-en.

Meg ami még szokott lenni utána, a jelszavas user kontra egyszerű fájlmegosztás, ha egyébként minden rendben. (IP címek, tűzfal beállítás)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
  • Miért kell valamit háromszor megkérdezni?
  • Miért nem lehet egy kicsit olvasni is írás helyett?
Link to comment
Share on other sites

Titkos Pál
Ha XP-s gépeket is el akarsz érni Win7 alól, és viszont, akkor a hálózat részletes beállításánál át kell állítani a rádiógombot az alapértelmezett 128 bites titkosításról az 56 bitesre a Win7-en.

Meg ami még szokott lenni utána, a jelszavas user kontra egyszerû fájlmegosztás, ha egyébként minden rendben. (IP címek, tûzfal beállítás)

Mindent végignéztem, ami itt le van írva, és természetesen így van beállítva. Most újra átnéztem, de csak otthon este tudom ellenõrizni, mit csináltam.

 

  • Miért kell valamit háromszor megkérdezni?
  • Miért nem lehet egy kicsit olvasni is írás helyett?

Bocsánat, jogos a lecseszés. :upsz: Itt elég régóta nem volt mozgás, nem hittem, hogy a Nagy Testvér itt is figyel.

Link to comment
Share on other sites

Titkos Pál

Köszönöm a segítséget, jelentõsen elõreléptem, de még van egy kis gond. Valószínûleg azért nem jött össze a kapcsolat, mert az xp-s gépen nem volt beállítva az egyszerû fájlmegosztás (merthogy ez egyébként nem annyira javallott, ha jól tudom). Még annyit, okulásul másoknak, hogy a win7-es gépen csak akkor volt hajlandó megjelenni az xp-s, ha a címsorba beírtam a nevét (\\gépnév), amit a lapban megjelent cikk a Mac gépekhez ajánlott. Az xp-s gépen nem kellett ilyent csinálni.

Most két xp-s géphez szeretnék csatlakozni, az egyik tökéletesen megy, az xp prof. A másik viszont xp home, és nincs ott a vezérlõpultban az egyszerû fájlmegosztás lehetõsége :pislog:

Ezért azt a gépet is látom ugyan, de tovább nem jutok, engedély kéne a rendszergazdától stb. Vagyis nem ajánl fel olyat, hogy írjam be a jelszót, csak egy szövegablak jelenik meg. Lehet innen továbblépni? Sajnos a nyomtató is arra a gépre van kötve, azt sem tudom elérni így.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Van azon a gépen jelszó beállítva? Amúgy XP Homenál csak egyszerû fájlmegosztás van, ezért nincs ilyen opció.

Link to comment
Share on other sites

Titkos Pál

Igen van, tudom is, de nem jön fel olyan ablak, ahova beírhatnám. A másik xp-s gépen megjelent, ott beírtam, és megy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
KGigi

Üdv!

 

Mobilinternetet szeretnék megosztani ad-hoc wifi hálózaton. A dolog gyönyörűen működik is egészen addig, amíg a kapcsolatot megosztó gépet ki nem kapcsolom, vagy le nem teszem hibernálásba. Ekkor bekapcsolás után a hálózat újra feláll, de az internetkapcsolat nem kerül újra megosztásra, akárhogyan bűvészkedem. Újraindítás után újra létrehozva az ad-hoc hálózatot minden tökéletes.

 

Próbáltam elmenteni is a kapcsolatot, de ez sem segített. A mobilnet megosztásának bekapcsolásakor feldob egy ablakot, hogy a hitelesítő adatokat nem lehet elmenteni, ezért a megosztás csak akkor fog működni, ha egy felhasználó be van jelentkezve. Ez minden esetben fennáll. Néha előfordul, hogy csak úgy is megszűnik a megosztás. A Windows súgó ír néhány feltételt, amikor a Windows megszakítja a megosztást. A hálózat megszűnése ilyen. De hogy lehet újra életre kelteni újraindítás nélkül (a megosztás elvileg él)? :pislog:Van valakinek ötlete, hogy miért szórakozik?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nekem meg olyan problémám van, hogy a Windows 7 alól megosztott mappámat nem látom az XP-s gépen a saját rendszergazdai fiókomból. A rendszer az összes többi felhasználónál (beleértve a korlátozottakat és a Rendszergazda nevû felhasználót) frankón felsorolja a hálózati helyek között az XP-s megosztott mappát és a Windows 7-es megosztott mappát, de a saját fiókomból csak az XP-s (helyi) megosztott mappa látszik.

Ugyanakkor csak elõvarázsoltam (a Microsoft Windows hálózat alatt vagy hol betallóztam a gépnevet, majd a mappát), és így már megjelenik a Windows 7-es mappa is, csak éppen felhasználói nevet és jelszót kér. Ha megadom a Windows 7-es username/password párosomat, már benn is vagyok, és ami még jobb, tudok módosítani is! Mert egyébként csak olvasási jogom lehetne. Ebbõl következik, hogy ilyenkor nem mint vendég vagyok a megosztott mappámban, hanem mint a Windows 7-es gép rendszergazdája, egyetlen felhasználója, akié a mappa! A nyakam rá, hogy ez összefüggésben van azzal, hogy a felhasználói nevem megegyezik mind a két gépen.

Viszont én azt szeretném, hogy az XP-s fiókomból is csak mint vendég tudjak hozzáférni a Windows 7-es megosztott mappához. Megoldható-e ez, vagy tegyek le róla? :(

 

A másik kérdésem az volna, hogy az megoldható-e, hogy legyen egy-egy olyan megosztott mappám Windows 7 alatt, amelyet az XP alól csak egy meghatározott user láthat? Nem a jelszavazásra gondolok, bár az sem tûnik olyan rossz ötletnek, csak tudtommal ezt nem lehet beállítani külön-külön a megosztott mappáknál. Vagy tévedek? Van itt egy olyan, hogy speciális megosztás, lehet, hogy ez pont erre szolgál (egyéni engedélyek beállítása).

Van itt egy olyan is, hogy: "Jelszavas védelem: azok a személyek, akik nem rendelkeznek felhasználói fiókkal és jelszóval ehhez a géphez, a mindenkivel megosztott mappákhoz férhetnek hozzá." Na, engem ez érdekel. Hogy tudok mindenkivel megosztott mappát csinálni, és hogy tudok csak felhasználónév/jelszó párossal hozzáférhetõ mappát csinálni? Gondolom, a mindenkivel megosztott mappát itt tudom beállítani, de a jelszavas beállítás érdekelne.

Vagy ez úgy mûködik, hogy a hálózati beállításoknál be kell állítani jelszavasra a megosztást, és akkor a mindenkivel megosztott mappán kívül a többihez kell a felhasználónév/jelszó? Gyanítom, hogy ez lehet a helyzet. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A saját problémámmal annyira jutottam közben, hogy a netet megosztó gépen szakadozik meg a wifi kapcsolat, érdekes módon egyre gyakrabban. Viszont nem kell újraindítani, elég letiltani és újra engedélyezni az adaptert. Próbálkoztam még az internetmegosztási szolgáltatás újraindításával, illetve leállításával majd elindításával, de azzal semmire nem mentem.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Nekem meg olyan problémám van, hogy a Windows 7 alól megosztott mappámat nem látom az XP-s gépen a saját rendszergazdai fiókomból.

Nem írtad, hogy milyen beállítást használsz, miket állítottál.

Ha XP is van a Win7-es hálón, akkor a Win7 titkosítását vissza kell venni 128 bitesről 56 bitesre a speciális hálózati beállításoknál.

A továbbiak ismeretében neked már 56 bitesen van.

 

és így már megjelenik a Windows 7-es mappa is, csak éppen felhasználói nevet és jelszót kér.

Ez így nagyon rendben van. Ez a biztonságos megoldás. Egyébként a jelszókérés letiltható ugyanott.

 

Ha megadom a Windows 7-es username/password párosomat, már benn is vagyok, és ami még jobb, tudok módosítani is! Mert egyébként csak olvasási jogom lehetne. Ebből következik, hogy ilyenkor nem mint vendég vagyok a megosztott mappámban, hanem mint a Windows 7-es gép rendszergazdája, egyetlen felhasználója, akié a mappa!

Nem fontos neked a Win7-es gép rendszergazdájának azonosítójával belépni, létrehozhatsz korlátozott jogú usert akár rejtetten, és ha ezzel lépsz be az XP-ről akkor garantáltan nem fogsz rendszergazdaként garázdálkodni.

Win7-en néha még a rendszergazdának is külön kell erre jogot biztosítani magának. ;)

 

A nyakam rá, hogy ez összefüggésben van azzal, hogy a felhasználói nevem megegyezik mind a két gépen.

Maga a felhasználói név azonosság nem számít, te megadtad egy Win7-es rendszergazda hozzáférését az XP-ről, tagja lettél a hálózati rendszergazda csoportnak.

XP-s hálózatban volt olyan, hogy ha azonos volt a felhasználónév/jelszó mindkét gépen, akkor nem kért külön azonosítót csatlakozáskor, hanem trustednek elfogadta.

Win7-nél elsőre is meg kell adni, de el lehet menteni, aki kényelmes. Ez persze kevésbé biztonságos.

 

Viszont én azt szeretném, hogy az XP-s fiókomból is csak mint vendég tudjak hozzáférni a Windows 7-es megosztott mappához. Megoldható-e ez, vagy tegyek le róla? :(

Őszintén szólva ezzel a vendég dologgal még sohasem szórakoztam, de ha egy vendég jogú usert hozol létre a Win7-en és annak azonosítójával lépsz be, akkor az lesz, mint fentebb írtam.

 

A másik kérdésem az volna, hogy az megoldható-e, hogy legyen egy-egy olyan megosztott mappám Windows 7 alatt, amelyet az XP alól csak egy meghatározott user láthat? Nem a jelszavazásra gondolok, bár az sem tűnik olyan rossz ötletnek, csak tudtommal ezt nem lehet beállítani külön-külön a megosztott mappáknál.

A jelszó erre tényleg nem alkalmas, de a felhasználói jogosultságokkal lehet játszani. Csak óvatosan, nehogy magad is kizárd.

Ha a mappára listázás tiltást állítasz be, akkor nem lehet a mappába belépni, tallózni. Magát a mappát viszont látod.

Ha az egész meghajtóra állítasz ilyen tiltást, akkor a meghajtót se látod.

Ettől még parancssorral az elérési utak ismeretében tudsz manipulálni, ha az írás, futtatás, módosítás nincs külön letiltva a mappára.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Valóban 40/56 bites a beállítás, de azt hittem, ez triviális, mivel enélkül nem is működne a megosztás.

Ami a többit illeti, szerintem némiképp félreértettél. :) A helyzet az, hogy a jelszavazás is ki van kapcsolva. Így ugyebár azt érem el, hogy a Win7 alól megosztott mappát az XP alól bárki elérheti felhasználónév és jelszó nélkül is. Csak olvasási jog van beállítva a vendégnek, vagyis az XP felhasználóinak (nem a vendégfiókra gondoltam, hanem itt a vendég beállításra), de ez elég is. Az egyetlen bökkenő, hogy az XP-s gépen lévő, a Windows 7-es felhasználói nevemmel megegyező nevű fiókomból nem érhető el az XP-s gép többi usere számára jelszó nélkül is elérhető és olvasható mappa. Pontosabban elérhető, de csak akkor, ha megadom a Windows 7-es felhasználónév/jelszó párosomat. Egyébként nem. Ezen voltam meglepődve, hogy ez miért van, elvégre felhasználónév és jelszó nélkül is kellene lennie olvasási jogomnak. Mindenesetre most beállítottam az XP-s gépen a felhasználói fiókomnak ugyanazt a jelszót, amit a Windows 7-es gépen is, így már nem kér jelszót, hanem automatikusan úgy férek hozzá a mappához, mintha csak Windows 7 alatt lennék.

 

A kérdésem tulajdonképpen arra irányult, hogy az miért van, hogy XP alatt az a rendszergazda jogú user, akinek a neve megegyezik a Windows 7 alól megosztó user nevével (mert ő a Windows 7-es gép egyetlen felhasználója, rendszergazdája), és aki egyébként én vagyok, miért nem úgy látja a megosztásokat, mint az XP-s gép összes többi usere (egy másik rendszergazdai fiókot is beleértve)?

Mert így olybá tűnik, hogy az XP valamiért úgy gondolja, hogy én XP alatt ugyanaz vagyok, aki Windows 7 alól is irányít. Ezt egyébként jól gondolja, csak hát nyilván azt hiszi, hogy én ugyanazzal a joggal akarok hozzáférni a Windows 7 alól megosztott mappámhoz, mint Windows 7 alatt. Na, ebben téved; nekem bőven elég lenne, ha csak olvasni tudnám. És az most lényegtelen, hogy XP alatt rendszergazda vagyok-e.

 

Mindenesetre ez most olyan, hogy ha mégsem tudom lebeszélni a Windows XP-t arról, hogy azonosnak véljen a Windows 7-es rendszergazdával, akkor ez van; végül is nem halok bele. :)

 

 

Ami fontosabb lenne, hogy a hozzáférési jogosultságokat tudjam szabályozni Windows 7 alól. Magyarán azt, hogy XP alól ki férhet hozzá az egyes Windows 7 alól megosztott mappákhoz. Nem ártana, ha a jogokat (csak olvasás, vagy olvasás/írás) is felhasználónként lehetne szabályozni. Ennek mi lehet a módja?

Megmondom, mi nem világos nekem ebben. Itt van ugyebár ez a kép. A "Vendég" itt nyilvánvalóan a Windows XP alól hozzáférni akarókat takarja. Namármost az megoldható-e, hogy akár itt hozzáadjak XP-s usereket, akiknek külön megmondom, mi a hozzáférési joguk?

A másik megoldás, ami eszembe jutott, az az, amit a Windows 7 súgója sugallt számomra. Arról van szó, hogy a hálózati beállításoknál állítsam be jelszavasra a megosztást jelszó nélküli helyett. Ekkor minden megosztott mappához kellenek majd a Windows 7-es rendszergazda bejelentkezési adatai, kivéve azokat a mappákat, amelyeknél itt a "Mindenkit" választom ki a "Vendég" helyett.

Ezt nem így írja a súgó, ez csak az én következtetésem az alapján, amit ír. Mert ha ez utóbbi így működne, ahogy leírtam, akkor tulajdonképpen ez is jó lenne nekem. Csak hát nem tudom, hogy így működik-e. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azt nem értem, miért kell ezzel a vendégeskedéssel szőrözni, amikor felhasználónév/jelszó bejelentkezéssel, akár csoporttagság beállítással, és a mappajogosultságokkal mindent kézben lehet tartani.

Csak arra figyelj, ha a Mindenki csoportra állítasz be tiltást, akkor rendszergazdakénti önmagad is tiltod. Persze fel is oldhatod ezzel a joggal. ;)

 

A jelszó nélküli csatlakozás, XP Home egyszerű fájlmegosztása nem a biztonság netovábbja.

Én nem foglalkoztam ezzel a Vendég csatlakozással sem soha, mint írtam.

Ha meg mégis Vendég fiók van, akkor az ne tudja a rendszergazda jelszavát. :P  Vagy már kicsit nehezen tudom követni. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Rendben, kipróbálom ezt a jelszavas variánst.

A másik út sajnos nem tûnik járhatónak, nem tudok hozzáadni tetszõlegesen usereket abban az ablakban, csak a listából tudok választani. :(

A Vendég beállítással azért szórakoztam, mert a topik elején ezt ajánlják. ;) Amúgy nincs XP Home-om (sosem volt), csak Professionalom.

 

A csoporttagság beállításáról hol olvashatok részletesebben? Az XP alatt még értem a mechanizmusát, de hogy Windows 7 alól hogy adok hozzá valakit egy csoporthoz (vagy hogy hozok létre csoportot), rejtély. :huh:

Link to comment
Share on other sites

gezatata

Sziasztok!

 

Van egy XP home sp3 hun rendszer és egy win 7 ultimate hun rendszer.

 

Sikerült elérnem:

1) látják egymást

2) win7 látja az xp megosztott mappáit/meghajtóit és tudja másolni/módosítani

3) xp látja a win7 mappáit és tudja másolni/módosítani

 

A gondom az, hogy az xp látja a win7 D: meghajtóját, amit ugyanúgy osztottam meg, mint a megosztott mappát. De amikor megnyitnám 'A hozzáférés le van tiltva' szöveget jeleníti meg.

 

Szívesen veszek minden ötletet.

 

Kérlek, írj rendesen! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi
A saját problémámmal annyira jutottam közben, hogy a netet megosztó gépen szakadozik meg a wifi kapcsolat, érdekes módon egyre gyakrabban. Viszont nem kell újraindítani, elég letiltani és újra engedélyezni az adaptert. Próbálkoztam még az internetmegosztási szolgáltatás újraindításával, illetve leállításával majd elindításával, de azzal semmire nem mentem.

Azóta az sem segít, amit írtam. Eszem megáll. Teljesen kifogytam az ötletekbõl.

 

@gezatata

Valami nincs rendben a megosztási beállításokkal. A probléma az, hogy Home alatt az egész elég necces. Annyit tudsz csinálni, hogy a Megosztás fülön véletlenül se legyen kipipálva a saját használatúvá tétel.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerintem sima driver baja van a cuccnak, elszexuálták. Állíts be másik gépet megosztásra, vagy az eredetibõl húzz ki egy kábelt a routerbe, hogy ne kell ad-hoc hálózatot csinálni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Balatonon voltunk, és így lőttem szét a netet a gépek között. Egyébként az említett gép az itthoni Wifire sem mászik fel, azután sem, hogy eltávolítottam az adaptert. Most hogy itthon vagyok, jönnek a szokásos körök. Először is Ubuntu, hogy az adapter nem krepált-e be, ha pedig jó, akkor immáron a driverek birtokában lepucolom az összes adaptert és felteszem újra. Valami nagy gáz van egyébként, van olyan adapter, ami mellett már #15 van. A legszebb, hogy amikor újra felismeri az adaptert, azon nyomban létrehoz egy virtuálisat is. :pislog: Sajnos nem formázhatok, mert céges gép.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
RedBoy

Sziasztok!

 

A következő a problémám: Van egy számítógép, amire fel van telepítve egy HP nyomtató, amit szeretnék két másik gépen is használni. A gondom csupán az, hogy ha rendszergazdai jogosultságú felhasználóval lépek be az egyik kliensgépről, akkor tökéletesen látja a nyomtatót a rendszer, és be tudom állítani alapértelmezettnek. Viszont, ha valaki más a családból akar ugyanazon a gépen nyomtatni, de csak sima user jogosultsággal, akkor neki nem jelenik meg a nyomtató. A nyomtatók és eszközök lap is tök üres, csak a felső sávon lévő töltő csík folyik nagyon lassan, de sosem ér végig. Elég bosszantó, hogy mindig át kell jelentkezni egy nyomtatás kedvéért. Van erre valami megoldás?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Azt próbáltad hogy a sima felhasználónál is hozzá adod?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...