Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows-ok hálózatban


Pjotr

Recommended Posts

Dilettans

Sziasztok,

hogyan tudom kideríteni az ip tartományt egy windows workgroup-ban lévő gépekről? Arra gondolok, hogy 10.valamitől - 10.valamiig szeretném tudni a számokat, hogy mik lehetnek a hálózatban.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Windows alól pl. Acrylic WiFi Scanner vagy Colasoft MAC Scanner.

Ha androidos kütyüvel vagy a hálón, akkor Net Scan vagy NetX.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Look@LAN

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hátpersze: Ja, az Acrylic nem is erre jó, az a Metageek inSSIDer helyett van WiFi csatornákra.

Reggel valahogy nem tűnt fel, hogy a WiFi szót is pötyögöm. :lol: A többi persze jó.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Windows alatt is létezik egy NetScan.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dilettans

Sziasztok

segítséget szeretnék kérni: mi lehet az oka, hogy Munkacsoporton belül a Windows 8.1-es gép nem látja a 7-es windows alatt lévő megosztott mappát egyik napról a másikra?

Az adott mappára Mindenkinek van teljes hozzáférési joga.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A hálózat felderítés be van kapcsolva?

Link to comment
Share on other sites

Dilettans

Igen, be van kapcsolva, látszódnak a gépek a hálózatban.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dilettans

Sziasztok,

lehet, hogy láma a kérdésem, de mi a különbség, ha egy programot rendszergazdaként telepítek vagy normál felhasználóként? Nagy bajt okozhat-e, ha felhasználóként telepítettem vmit a gépre? (tartományi gép)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az a különbség, hogy utóbbi esetben nem fér hozzá olyan mappákhoz (Windows, System32, Program Files), erőforrásokhoz (registry) a telepítés során, amire szüksége van, így szólni fog, hogy neki ehhez rendszergazdai jog kell, amit ha nem adsz meg, megáll a telepítés. Rossz esetben végigmegy a telepítés, de valami katyvasz lesz a végeredmény, fontos fájlok nem lesznek meg, és nem lehet majd normálisan futtatni a programot. De ez nagyon nem jellemző, az az általános állapot, hogy rendszergazdai jogkör nélkül semmit nem tudsz telepíteni a gépre, egyszerűen nem fut a telepítő.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dilettans

Köszi a választ. Elindítottam a telepítőt és vártam, hogy majd kéri a jelszót, de sajnos nem kért rendszergazda jelszót, hanem simán feltelepült (és működik) Meg sem néztem akkor, hogy az a felhasználó, aki be volt jelentkezve milyen jogai voltak. Így, ha simán telepítettem, okozhat-e gondot? Le kellene szedni a programot és újratelepíteni?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Dehogy is! Alapszabály: működik --> nem piszkáljuk! Használjuk boldogan. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Dilettans

Sziasztok!

Ismét ide fordulok segítségért, a tartományi hálózat működését nem értem.

Van egy tartományi hálózat, amiben használnak egy programot -legyen a neve Számlázó, amihez JAva7 kell. Ebbe a hálózatba kellene a nav-os ÁNYK-t telepíteni, ami Java8-cal megy. Összeakad a kettő, emiatt merültek fel a kérdéseim.

 

Azt nem tudom, hogy

- egyszerre ugyanazon felhasználói névvel be lehet-e jelentkezni tartományba és dolgozni lehet-e több gépen?

- ha hálózati a számlázó program, akkor az gondolom nem a gépre van telepítve, hanem szerverre, A Java vajon az az adott felhasználói gépen van?

- egy gépre helyi felhasználóként feltelepítve az ANYK-t lehet-e használni, úgy hogy a kitöltött nyomtatványokat hálózatra mentse (hogy később más is elérhesse)?

- ha egy gépre rendszergazdaként feltelepítettem az ÁNYK-t, akkor más felhasználó névvel belépve azon a gépen miért nem látja a programot?

- ha olyan felhasználói névvel jelentkezem be arra a gépre, aki nem használja a Számlázót , akkor tudom-e használni az ÁNYK-t , amit RG-ként telepítettem?

- mi a különbség ha egy gép vagy egy felhasználó van tartományban?

- külön tartományban, de egy switch-en lévő gépek nem látják egymást hálózatban?

- egy tartományi hálózatban bármelyik gépre belépve a felhasználó ugyanazt látja?

- egy tartományi felhasználó ha át lesz léptetve egy másik tartományba, akkor milyen adatai maradnak meg és miket nem lát?

 

Az elmúlt fél évben sem sikerült a tartományi tudást gyarapítanom, csak próbálkozom, nézelődök. Jó lenne valami leírás, grafikus ábráozlás h kicsit jobban értsem, de nem találtam a neten ilyet. Akár valami mini tanfolyam vagy olvasnivaló ezzel kapcsolatban (középfokú angol bizonyítványom van, de lehet h ilyen olvasmányokhoz kevés). Gondolkodtam, hogy egy régi gépre telepítek magamnak windows server 2003-t, azon próbálkozom, de az elég nagy munka, monitorom sincs már régi géphez.

 

Előre is köszönöm bármilyen hasznos információt tud valaki.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
egyszerre ugyanazon felhasználói névvel be lehet-e jelentkezni tartományba és dolgozni lehet-e több gépen?
Be lehet lépni több gépre is az adott felhasználóval.
ha hálózati a számlázó program, akkor az gondolom nem a gépre van telepítve, hanem szerverre, A Java vajon az az adott felhasználói gépen van?
Bár a program kiléte nem ismert, de gyanítom, hogy a program a gépre van telepítve. A hálózati működés annyit jelent, hogy az adatbázis, amibe dolgozik, az van szerveren (vagy egy annak kinevezett gépen).
egy gépre helyi felhasználóként feltelepítve az ANYK-t lehet-e használni, úgy hogy a kitöltött nyomtatványokat hálózatra mentse (hogy később más is elérhesse)?
Ha a helyi felhasználó eléri a hálózatot, akkor igen, használható így is. Az ÁNYK-ban be kell állítani egy hálózati meghajtót, mint a mentés helye.
ha egy gépre rendszergazdaként feltelepítettem az ÁNYK-t, akkor más felhasználó névvel belépve azon a gépen miért nem látja a programot?
Alapból csak a belépet felhasználóhoz telepíti fel. A telepítéskor ezt át lehet állítani összes felhasználóra.
ha olyan felhasználói névvel jelentkezem be arra a gépre, aki nem használja a Számlázót , akkor tudom-e használni az ÁNYK-t , amit RG-ként telepítettem?
A programok működését nem befolyásolja a felhasználói fiók. Tehát használhatod.
mi a különbség ha egy gép vagy egy felhasználó van tartományban?
Ez csak rendszergazdai oldalról érdekes dolog. Gyakorlatilag ami bent van a tartományban, azt egy helyről tudod menedzselni. Pl. le tudod tiltani magát a PC és a felhasználót is. Ha csak a felhasználó van letiltva, akkor más fiókkal használható a gép, ha a PC van letiltva, akkor oda senki nem tud bejelentkezni (kivéve local userrel).
külön tartományban, de egy switch-en lévő gépek nem látják egymást hálózatban?
Ha a fa struktúra jól van felépítve, akkor láthatják egymást a külön tartományban lévő gépek is. De a csak úgy, ha kézzel írod be a gép nevét, simán a hálózatban lévő gépek között nem fog megjelenni.
egy tartományi hálózatban bármelyik gépre belépve a felhasználó ugyanazt látja?
Csak a Windows beállításokat, illetve a szerveren beállított hálózati meghajtókat viszi magával a fiók. A programok továbbra is lokálisan vannak telepítve a gépekre.
egy tartományi felhasználó ha át lesz léptetve egy másik tartományba, akkor milyen adatai maradnak meg és miket nem lát?
Ez attól függ, hogy honnan veszi a Group policyt a fiók. Group Policyt be lehet állítani felhasználónként is (ilyenkor mindegy hova rakod a felhasználót), de be lehet állítani csoportonként is, és akkor azok a jogok tartoznak hozzá, amit a csoportból örököl.

 

A Win Server 2003 még az XP-hez készült. Ugyan elkezeli az újabb klienseket is, de egy csomó mindent nem fog tudni elmenteni amit pl. a Win10-nél beállítasz. ;)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nézzük szépen sorjában.

 

- egyszerre ugyanazon felhasználói névvel be lehet-e jelentkezni tartományba és dolgozni lehet-e több gépen?

Az attól függ. Ha a tartományvezérlő megengedi, akkor igen.

 

- ha hálózati a számlázó program, akkor az gondolom nem a gépre van telepítve, hanem szerverre, A Java vajon az az adott felhasználói gépen van?

Is, de a Te szempontodból érdekes válasz: igen ( valószínűleg a szerveren is van, de a klienseken biztos)

 

- egy gépre helyi felhasználóként feltelepítve az ANYK-t lehet-e használni, úgy hogy a kitöltött nyomtatványokat hálózatra mentse (hogy később más is elérhesse)?

Amenyire tudom igen.

 

- ha egy gépre rendszergazdaként feltelepítettem az ÁNYK-t, akkor más felhasználó névvel belépve azon a gépen miért nem látja a programot?

Ha úgy telepítetted, hogy mások is elérhetik, akkor igen

 

- ha olyan felhasználói névvel jelentkezem be arra a gépre, aki nem használja a Számlázót , akkor tudom-e használni az ÁNYK-t , amit RG-ként telepítettem?

Lásd előző kérdésed.

 

- mi a különbség ha egy gép vagy egy felhasználó van tartományban?

Mindkettő abban van,csak az egyik gép a másik felhasználó. Különböző beállításokat lehet eszközölni a felhasználóra és a gépre. Pl a felhaszáló bejelentkezésekor minden gépen ugyan az login szkript fut le, míg a gépekre lehet felhasználótól függetlenül korlátozásokat beállítani.

 

- külön tartományban, de egy switch-en lévő gépek nem látják egymást hálózatban?

Az attól függ.Ha egy IP tartományban vannak, akkor igen (meg tudod pingelni a másik gépet), különben nem. Viszont alapesetben a tartomány böngésző része a Windowsnak nem mutatja meg csak a saját tartoményod gépeit.

 

- egy tartományi hálózatban bármelyik gépre belépve a felhasználó ugyanazt látja?

Attól függ, mire gondolsz. Ha a megosztott erőforrásokra, akkor igen. Ha az asztali háttérképre és a telepített programokra, akkor nem feltétlenül.

 

- egy tartományi felhasználó ha át lesz léptetve egy másik tartományba, akkor milyen adatai maradnak meg és miket nem lát?

Mindene megmarad, csak nem éri el őket. Ha azonos néven, csak másik tartományba lép be a felhasználó, akkor létrejön egy másik felhasználó mappa a gépen, így semmi nem keveredik össze és semmi nem vész el. Az a kérdés, hogy van-e joga belenézni ezekbe a mappákba.

 

Javaslom a Windows Server 2003 Renszergazdáknak című könyvet.

Egyébként ha arra keresel, hogy Active Directory, több találato lesz. Ez a hivatalos neve a dolognak. Ez tartalmazza az összes hálózati objektum adatait, jogosultságait, alá- fölérendeltséget. Mert hogy egy AD-ben több tartomány is elfér.

 

A kérdésedre visszatérve: a 7-es és a 8-as java elvileg nem keveredhet össze, ott valami más gubanc lesz. Persze "állami" szoftvereknél még a lehetetlen is könnyedén előfordulhat.

Link to comment
Share on other sites

Dilettans

Egy szelet hideg dinnyét küldök mindenkinek ebben a melegben. Köszönöm szépen a válaszokat!

 

Egyedül csak a Total Commander telepítésekor találkoztam olyan kérdéssel, hogy csak az Aktuális felhasználónak akarom-e telepíten vagy Mindenkinek. Az ÁNYK nem kérdez ilyet, legalábbis a legutóbbi alkalommal nem kérdezett. Feltelepítettem hálózati rendszergazda -ként és más tartományi felhasználónál belépve nem indul el a program. Viszont azt írjátok:

"A programok továbbra is lokálisan vannak telepítve a gépekre." " Ha az asztali háttérképre és a telepített programokra, akkor nem feltétlenül."

... innentől kezdve nem értem, miért nem megy az ÁNYK. (elméletileg azon a gépen nincs Számlázó, amivel összeakadna.) Lokálisan telepített ÁNYK van.

Talán az lesz a megoldás, h olyan felhasználóként kell belépni és telepíteni az ÁNYK-t, akinek nincs a Számlázóhoz semmi köze vagy olyan helyi felhasználóként akinek szintén nincs köze a számlázóhoz (esetleg új helyi felhasználót létrehozni) és hálózatra menteni az adatokat. Bár nem tudom egy tartományi hálózatban mennyire jó helyi felhasználóként dolgozni.

 

A Java összekeveredését nálam hozzáértőbbek mondták, elhittem nekik h amiatt nem megy az ÁNYK. Ráadásul a hálózatban van Win7, Vista és XP is, ami nem egyszerűsíti a helyzetet.

 

Mindenesetre köszönöm szépen a kimerítő válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az ÁNYK telepítéskor maga a program az adott fiók mappaszerkezetébe kerül bele. Ezt a többi felhasználó csak akkor látja, ha kapnak hozzá jogosultságot.

Esetleg ez vagy ez segíthet a probléma megoldásában.

Link to comment
Share on other sites

Dilettans

Köszönöm a hozzászólásokat, segítségetekkel sikerült megoldani, amit akartam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...