Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Képek sorba rendezése


szesze01

Recommended Posts

szesze01

Sziasztok!

 

Nemrégen volt az esküvõm, amirõl megkaptuk a fotókat és a következõ problémába ütköztem;

 

- négy különbözõ helyrõl kaptam fényképeket, ami ugye azt jelenti, hogy ahány gép, annyi file-név

- négybõl két gép órája rosszul volt beállítva

 

Amit szeretnék:

- az összes képet egy mappába idõrendi sorrendbe tenni

 

Ahogy elképzeltem a megvalósítást:

- mivel a file adataiban többek között szerepel a fényképezõgép típusa, a felvételkészítés idõpontja, ezért ezek alapján a "Sajátgép"-ben sorba lehet rendezni (a "Total Commander"-ben nem tudtam elõhívni ezeket az adatokat), de sajnos a "Sajátgép"-ben nem tudom hol lehet csoportos átnevezést csinálni (ellentétben a "Total Commander"-rel).

- mivel két gépnek rosszul volt beállítva az órája és ha így betenném a jól beállítottak közé idõrendi sorrendben, akkor rossz lenne megintcsak a sorrend, tehát arra gondoltam, hogy összehasonlítom a jó idõpontú képeket a rosszakkal, megnézem mennyi az idõdiferencia és keresek egy olyan programot, amivel csoportosan vissza tudom állítan egy meghatározott idõintervallummal a felvételkészítés idõpontját (de sajnos ilyet nem találtam)

- miután - feltételezve, hogy - sikerült átállítani a felvételkészítés idõpontját, az összes képet beteszem egy mappába, sorbarendezem felvételkészítés idõpontja szerint, majd csoportosan átnevezem és így már egységes lenne (igen ám, de a "Sajátgép"-ben tudok felételkészítés szerint sorba rendezni, viszont nem tudok csoportosan átnevezni, a "Total Commander"-ben pedig tudok csoportosan átnevezni, viszont nem tudok felvételkészítés idõpontja szerint sorba rendezni)

 

MIT TEGYEK??

 

Tud nekem valaki segíteni, mert 2000 db képet egyesével átnevezgetni + megtalálni idõben a helyét nem kis feladat...

 

Köszi:

szesze

Link to comment
Share on other sites

szesze01

Szia!

 

Köszönöm a választ, az Infraview minden bizonnyal jó a csoportos átnevezésre, viszont a NirSoft FileDate Changer-rel kapcsolatban van némi aggályom;

 

- ahogy néztem a leírását, ott egy adott dátumra, illetve órára tudom az összeset korrigálni

 

Nekem viszont olyan kellene, amelyben azt mondom, hogy a tényleges idõhöz képes van pl. 2 és fél óra csúszás, akkor azt szeretném elérni, hogy az egyes képeket felvételkészítési idejét állítsa vissza 2 és fé órával

 

Arra hamarabb látok esélyt, hogy egyesével kézzel állítom be a meta-adatokat, ami igencsak hosszadalmas lesz.

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Való igaz.

 

Íme egy másik:

 

IPB kép

 

Persze ne egyből élesben próbáld ki. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ugyanez egy programmal:

* FastStone Image Viewer letöltése és telepítése

* EXIF adatok korrigálása: Eszközök / Idõbélyegzõ változtatása... - a kép készítésének idõpontja óra:perc pontossággal korrigálható

* Ugyanitt fájl dátumának módosítása az EXIF-ére

* Eszközök / Kijelölt képek átnevezése - $Y$M$D_$H$N$S_* - így a file-név év/hó/nap_óra/perc/másodperc_eredeti név lesz

* Így már könnyen sorba lehet rendezni a képeket

Link to comment
Share on other sites

szesze01

Köszönöm a tippeket, ezek a programok biztatónak tûnnek.

Amint lesz egy kis idõm és hozzájutok, rögtön tesztelem.

 

Link to comment
Share on other sites

Temporary
(a "Total Commander"-ben nem tudtam elõhívni ezeket az adatokat)

:ötlet: A TCMD-ben az egyedi oszlop beállításoknál van olyan, hogy készítés dátuma. Létezik egy Exif beépülõ is (Digitális fényképek EXIF adatait jeleníti meg a fájl ablakban. Expozíció, rekesz, ISO, stb)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...