Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Opera


KGigi

Recommended Posts

KGigi

A következő verzió már webkites, release preview-nál tart. Érdekesség, hogy leválasztották az Opera Mail levelezőt, ami mostantól különálló alkalmazásként is elérhető.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Blinkes. Amúgy ez csak egy custom felület a Chrome-hoz. Semmi egyedi nincsen benne. Mondjuk engem nem zavar, mert nem használom... :D

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen, ez így gyakorlatilag egy módosított Chrome lesz. Én mint fent kifejtettem, nem bánom. Már régen csak a szolgáltatások miatt használok Operát, örülök neki, hogy kap egy jó alapot. A Javascript motorral mostanában többször meggyűlt a bajom.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Milyen szolgáltatásokról van szó? Mindent tud a többi böngésző is szerintem. Mármint az Opera-specifikus kiegészítőkön kívül, amiknek most ugye kérdéses a sorsa is. Egyébként én fejvesztve menekülnék ki a világból, ha a Firefoxban is eltűnne a külön search bar. Sajnos az egyre durvább Chrome-majmolás közepette nem lepődnék meg, ha pár verzión belül kivennék.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Anno, én is így gondoltam, amikor átálltam Firefoxról, hogy milyen baromság ez, hogy keverjük a keresést a címbeírással. Elmúlt, ma már teljesen természetes. Akkor lepődök csak meg, ha nagyon ritkán keresés lesz egy címből, mert például elgépelem. :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Engem zavarna, mert perpillanat 10 keresőm van a Firefoxban. Tudom, Chrome-ban meg lehet adni kulcsszót a keresésnek, de akkor meg egyrészt mindegyikhez meg kell jegyezni ezt a szót, másrészt mindig be is kell írni. Nekem az kényelmesebb, hogy Ctrl+K, és máris a keresők között vagyok. Aztán persze, ha force-olva lennék a kulcsszavak használatára, lehet, hogy meg tudnám szokni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Operát csak okostelefonon használok, ott is elsősorban Opera Minit.

A legutóbbi Opera Mobil frissítést nagyon szidták egy cikkben, és inkább javasolják visszarakni az előző .apk-t.

Én sem akartam frissíteni, egy ideig így is volt, de vagy melléböktem, vagy később mégis frissített automatikusan.

Egyelőre maradt ez, úgyse nagyon indítom el.

 

A Firefox is totál Chrome lesz ősszel a 25.0 verzióra. :mérges:

Nem tudom miért kell ennyire majmolni, és miért pont ezt. :hááát:

Nekem se jön be ez az egyesített cím és kereső mező.

 

Balázs, lehet mondani ez kb. ugyanaz az analógia, hogy kell Start menü a Win8-ban, vagy sem, és a gyártó jobban tudja mi kell nekünk.

Ott nem voltál ennyire megértő. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@Garono

Tévedésben élsz, szó nincs Chrome-majmolásról. A címsoros keresés az Operában jelent meg először, még azelőtt, hogy a Chrome egyáltalán létezett volna. Kulcsszavakat is lehet használni a motorok szétválasztására. Az más kérdés, hogy eddig a külön keresősávot is meghagyták, ez a lehetőség most megszűnik. Nekem lényegtelen, mindig is azzal kezdtem, hogy kilőttem, csak foglalta helyet. Hogy mondjak néhány szolgáltatást: a gyorshívó kezdőlap helyett, a levelező, az RSS-olvasó, a fülek csoportosítása, a bezárt lapok egy kattintásból való helyreállítása, az Opera Link a könyvjelzők, a jegyzetek és a mentett jelszavak szinkronizálására. Ez csak ami hirtelen eszembe jutott. Elhiszem, hogy ezt minden másban is meg lehet oldani, de itt kiegészítők keresgélése és telepítgetése nélkül azonnal rendelkezésemre áll.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Gyorshívó már minden böngészőben van, nekem mondjuk nem tetszik. Levelezőt nem használok, Gmailhez felesleges. Az RSS olvasónak sem látom értelmét a böngészőben, mivel az olvasáshoz így is-úgy is internet kell, teljesen jók a netes szolgáltatók is. Bezárt lapok: Ctrl+Shift+T, ez minden böngészőben működik. Az való igaz, hogy eszköztári gomb nincsen gyárilag, de most már az Operában sem lesz. A jelszavak és a könyvjelzők szinkronizálása is meg van oldva minden más böngészőben.

 

Persze most nem akarlak megtéríteni, csak nem értem miért éri meg manapság Operát használni a szolgáltatásai miatt, amik ugye nem exkluzívak.

 

@SkyBird

Közben visszatették a régi Opera Mobile-t Opera Mobile Classic néven. https://play.google....browser.classic

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az exkluzívakat nem használod...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A navigációs sávban való keresés az IE7-ben jelent meg elsőként, igaz csak a Vista Beta-val együtt volt elérhető. Csak utána jött az Opera 9 újdonságaként ez a szolgáltatás, majd szép lassan másolták a többi böngésző gyártók.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Balázs, lehet mondani ez kb. ugyanaz az analógia, hogy kell Start menü a Win8-ban, vagy sem, és a gyártó jobban tudja mi kell nekünk. Ott nem voltál ennyire megértő. ;)

 

Akkor lehetne analógia, ha még Firefoxot használnék...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Tudom, Chrome-ban meg lehet adni kulcsszót a keresésnek, de akkor meg egyrészt mindegyikhez meg kell jegyezni ezt a szót, másrészt mindig be is kell írni.

 

Még egy dolog: keresési előzmények. Ha nincs külön keresősáv, nem tudod szétválasztani a keresési és a böngészési előzményeket. Velem előfordul, hogy rákeresek valamire, de aztán elfelejtem, hogy milyen kulcsszavakat használtam, és később pedig még szükségem lenne erre az információra. Na, ez az, ami miatt pl. nekem igazán kell a keresősáv. :)

 

Nem tudom miért kell ennyire majmolni, és miért pont ezt.

 

Mert átkozottul sikeres és trendi, azért. Az emberek nem szeretnek kétszáz gomb között kotorászni az eszköztáron, és az egyszerű megoldásokra vevők, ezért ennek kell megfelelni. Az a szerencsénk, hogy a Firefox eddig még mindig hagyott teret a testreszabhatóságnak (a többiekkel ellentétben), reméljük, így is marad.

 

Persze világos, hogy egyre kevesebb ilyen hülye van már, mint mi, és a Firefox fő vonzerejét nem igazán tudja értékelni a felhasználók túlnyomó többsége.

 

és a gyártó jobban tudja mi kell nekünk.

 

A gyártó jobban tudja, hogy mi kell a piacnak. Hogy neked személy szerint mi kell, az ebből a szempontból egy részletkérdés.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az azért nem biztos, hogy a gyártó tudja mi kell a piacnak. ;)

Ebben azért voltak kisebb vagy egészen nagy melléfogások.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hogyne, ez mindig benne van a pakliban. Ha nem lenne kockázat és bizonytalanság, csak sikertermékek születnének. ;) De az a gyártó, amelyik nem a piaci elvárásokra épít, hamar becsukhatja a boltot.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Az új mobilos Opera kapcsán gondolkodtam ezen a keresősávon. Abban úgy van megoldva, hogy bár közös a kereső és a címsáv, de egy gombbal a mező mellett lehet választani, hogy ha épp keresőként használod, akkor melyik keresőt használja. Szóval ez ilyen hibrid keresősáv, és egy ilyet el tudnék viselni PC-n is.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...
Jay

Opera 20.0.1387.91 Könyvjelző-importáló részre nem lehet rákattintani. Mit kell tennem, hogy importálni tudjam a könyvjelzőket?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...