Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Opera


KGigi

Recommended Posts

solties

Hogy kell, egyáltalán lehet-e hotmail-os emailt felvenni az opera levelezõjébe? Van valami spéci beállítás?

Akármit csinálok, a leveleket fogadja, de egyet sem küld el.

Ha valaki hotmailt használ operában, leírhatná lépésenként mit kell (esetleg) beállítani, mert nekem nem akarja... :nem:

Link to comment
Share on other sites

Einstein
Hogy kell, egyáltalán lehet-e hotmail-os emailt felvenni az opera levelezõjébe? Van valami spéci beállítás?

Akármit csinálok, a leveleket fogadja, de egyet sem küld el.

Ha valaki hotmailt használ operában, leírhatná lépésenként mit kell (esetleg) beállítani, mert nekem nem akarja... :nem:

Meg kell adni a szolgáltatód SMTP szerverét ahhoz, hogy küldeni tudja levelet.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Hol találom az Opera 10.5-ben a helyesírás ellenörzõt, mert egy hozzászólás írásásnál mindent pirossal aláhúz, függetlenül attól, hogy az helyes vagy helytelen.

Link to comment
Share on other sites

solties

Nekem is. De nem nagyon foglalkozom vele.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
A magyar szótár telepítéséhez kattints egy többsoros szövegmezőbe jobb gombbal, és válaszd a Szótárak > Szótárak hozzáadása és törlése pontot. Keresd meg a listában a magyar szótárat, jelöld ki, majd kattints a Tovább gombra. Amint az Opera letöltötte a szótárt, válaszd ki a magyar szótárt alapértelmezettnek, és kattints a Befejezés gombra. Kész is!

magyaropera.blog.hu

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Köszi, de már tárgytalan. Csak próbálgattam, de voltak benne számomra idegesítõ dolgok és leszedtem. Maradok a rókánál. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
warynski

Nos, én leszedtem a 10.50-et, és visszaraktam a 10.00-ás verziót.

 

Két gondom volt vele:

 

1. Ha a The Bat-bõl, vagy bármilyen más alkalmazásból linket akartam megnyitni az Operában, úgy hogy az éppen nem futott, akkor nem nagyon akarta megnyitni. Volt úgy, hogy másodszorra megnyitotta, de volt úgy, hogy egyáltalán nem. Telepítve van a Desktop Sidebar, amin mennek a RSS-ek és az azokban lévõ linkeket sem nagyon akarta megnyitni.

 

2. A menüsoron egyszerûen nem tudtam beállítani olyan betûtípust (skintõl függetlenül), ami ne elmosódottan jelent volna meg. Vagy néztem a randa betûket, vagy kikapcsoltam a menüsort, és a bal alsó sarokban lévõ szép nagy Opera gombról próbáltam elérni a menüt. Ezt nem igazán tudtam megszokni.

 

Lehet, hogy másoknál ezek a hibák nem jelentkeztek, de engem eléggé zavartak... :(

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Üdv!

Egy ideje nem nyitja meg rendesen az Opera a weboldalakat. Teljesen olvashatatlan és hiányos!A korábbi verziót letöröltem, Opera 10.50-es verziót telepítettem, de teljesen használhatatlan így is. <Ctrl>+<Print Screen>-nel csináltam róla képet, de nem tudom hogyan kell az üzenetbe beletenni.

 

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Az elmondás alapján gyanús a Nézet/Illeszkedés (Fit to Width) funkció bekapcsolt állapota. Akkor szoktak kissé "érdekesen", többnyire hiányosan megjelenni az oldalak.

 

Pont a hét végén '"rágtam bele magam" egy kicsit jobban az új Opera lelki világába, és igen pozitív az összbenyomásom róla eddig. Miután jó pár oldalamnál fontos a JavaScript-sebesség, ezért kimondottan örülök a közel 10-szeres(!) gyorsulásnak, a HTML5-CSS3 egyre intenzívebb támogatásának, a Windows 7-es funkcióknak, vagy az új címsávnak. 8)

 

Nagyon nem tetszett, amit a "böngészõháború" címszó alatt mûveltek, de tény, hogy vannak jó ötleteik, és egyre jobban használható a programjuk.

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Nézet/illeszkedés-t megnéztem, nem az a hiba.

Link to comment
Share on other sites

Sebi
<Ctrl>+<Print Screen>-nel csináltam róla képet, de nem tudom hogyan kell az üzenetbe beletenni.

 

Felteszed egy tárhelyre és onnan belinkeled. Pld. -> klikk Itt pedig az üzenet írásánál rákattintasz a kép beillesztése gombra. -> IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Asztalos

Sziasztok ! Nekem olyan problémám van pár napja,hogy a Youtube-os videók nem indulnak el.

Bejön az oldal el is kezd "homokórázni" a "vásznon" azután kiírja,hogy "An error occurred,please try again later". Elsõ alkalommal azt hittem ,hogy a Youtube-éknál van valami gebasz,de pár nap múlva elkezdtem gyanakodni és megpróbáltam Firefox-szal is és ott meg mûködött. Szóval mi lehet a probléma ?

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert
Üdv!

Egy ideje nem nyitja meg rendesen az Opera a weboldalakat. Teljesen olvashatatlan és hiányos!A korábbi verziót letöröltem, Opera 10.50-es verziót telepítettem, de teljesen használhatatlan így is. <Ctrl>+<Print Screen>-nel csináltam róla képet, de nem tudom hogyan kell az üzenetbe beletenni.

 

 

 

Így néz ki amit a böngészõ megjelenít : http://kepfeltoltes.hu/view/100321/clip_im...ltoltes.hu_.jpg

 

Mi lehet a megoldás, hogy rendesen bejöjjön?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Az Opera Turbo nincs véletlenül bekapcsolva?

Link to comment
Share on other sites

Pucuhev
http://youtube.com/ cím, melyet meg akart nyitni, jelenleg nem elérhetõ. Gyõzõdjön meg róla, hogy a webcímet (URL) helyesen írta be, majd próbálja meg újratölteni a lapot. Én már, vagy fél éve nem tudom megnyitni a you-tube-ot. :( nem segít semmi beállítás.
Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert
Az Opera Turbo nincs véletlenül bekapcsolva?

 

 

Nincs bekapcsolva a turbo.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Próbálj meg frissíteni az új, 10.51-es verzióra. -> Klikk

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Frissítettem a 10.51-re,de ugyanaz a hiba!

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Én a helyedben egy újratelepítést megpróbálnék, de nem csak Opera le és utána fel, hanem Opera le. Hozzá tartozó mappák törlése. (Program Files\Opera ; Documents and Settings\Felhasználónév\Application Data\Opera\ ; Documents and Settings\Felhasználónév\Local Settings\Application Data\Opera\ ) Utána Opera fel. Elõtte a könyvjelzõidet mentsd ki.

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Köszi!

Végigcsináltam a mappatörléseket, utána telepítettem ójra az Opera-t, így már jól mûködik!

 

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Szívesen. Örülök, hogy sikerült. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
KGigi

Google-ék alkottak valamit. Opera alatt azt írja a Youtube, hogy elavult a Flash Playerem. Pedig nem. Firefox alatt jó.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Google nem támogatja az Opera-t, ennyi csak.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
A jelek szerint a hibát a megváltozott Youtube okozza, karöltve egy Carakan hibával. Már megjelent hozzá egy hivatalos gyorsjavítás is a browser.js fájlon keresztül. Ezt frissíteni a Súgó menü Frissítések keresése pontnál tudod. A fájl akkor is frissül, ha az Opera azt írja, hogy a legfrissebb verziót használod. Az aktuálisan használt változatot ezen az oldalon tudod megnézni, a javított verzió dátuma: április 15. Újraindítás nem szükséges.

Kipróbáltam, frissítés után, bár nem jelzett módosítást, megy a Youtube.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...