Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Opera


KGigi

Recommended Posts

KGigi

Megjelent az Opera új, 10-es verziója. Információk és letöltés itt.

 

Jelzi a fülek közt, amit még nem néztem meg. Ez nekem nagyon tetszik. És oldalra lehet őket pakolni miniatűrökkel.

 

A magyar szótár telepítéséhez kattints egy többsoros szövegmezőbe jobb gombbal, és válaszd a Szótárak > Szótárak hozzáadása és törlése pontot. Keresd meg a listában a magyar szótárt, jelöld ki, majd kattints a Tovább gombra. Amint az Opera letöltötte a szótárat, válaszd ki a magyar szótárt alapértelmezettnek, és kattints a Befejezés gombra. Kész is!

magyaropera.blog.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lalolib

Nagyszerû program! Egyetlen dolgot hiányolok belõle, de azt nagyon. A Firefox egyik kiegészítõjét, a CoolPreviews-t! Ha az használható lenne az Operában végleg azt használnám. Akinek sokat kell keresgélni a Google-n, az tudja igazán értékelni azt a kiegészítõt.

Link to comment
Share on other sites

warynski

@KGigi

 

Én is Operát használok már nagyon régen, és ez a 10-es verzió nagyon jól sikerült. (Pl. sebesség)

 

"Jelzi a fülek közt, amit még nem néztem meg. Ez nekem nagyon tetszik. És oldalra lehet õket pakolni miniatûrökkel."

 

Ezt viszont nem igazán értem, hogyan érted...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kattints jobb gombbal a fülsávon :nyíl: Fülsáv elhelyezése. Válaszd a jobb vagy bal oldalt. Ha megfogod a szélét (de azt hiszem magától is megcsinálja) és befelé húzod, akkor az oldalakat miniatûrként is látni fogod. Ugyanezt lent és fent is meg lehet csinálni, csak akkor sok helyet foglal.

 

A jelzés pedig egy kis kék pötty. Én pl. felmegyek egy híroldalra, majd megnyitás új fülön háttérben kattintásokkal kigyûjtöm, ami érdekel. Ha sok lap van nyitva, akkor hasznos, ha látom, melyiket nem néztem még meg.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Kösz a tippet. Azt tudtam, hogy Tab bar megnagyobbítható ha felfelé húzom, és akkor kis előnézeti képeket mutat, de ezt a balra (jobbra) rendezést nem. Valóban, ha új fülön háttérben nyitok meg egy oldalt, akkor bekeretezi és jelöli, ha még nem nagyítottam fel. Nekem jobban kézre esik a ctrl+shift+click-kel megnyitni háttérben az oldalt, mint a helyi menüből.

Az is nagyon jó, hogy a tab-ok ikonjait bármilyen sorrendbe rakhatod... Új funkció, hogy ha pl. egy olyan oldalt nyit meg az ember, ahol képek előnézeti képei vannak, akkor a kis lefelé mutató nyíl ikonnal, vagy space billentyűvel sorban megnyitja a képeket.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Új funkció, hogy ha pl. egy olyan oldalt nyit meg az ember, ahol képek elõnézeti képei vannak, akkor a kis lefelé mutató nyíl ikonnal, vagy space billentyûvel sorban megnyitja a képeket.

:oké:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem, nálam teljesen jó. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem mai keletű, tegnap például teljesen jó volt, ilyet játszik, hogy egyszer jó egyszer nem. A többi böngésző alatt (IE, Firefox) mindig jó, a fene se érti. :S

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nálam Opera alatt is mindig jó volt.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ez nagyon hasonlít a Nézet :nyíl: Kis képernyõ üzemmódra. :hááát: Ha azt kikapcsolod, akkor is így néz ki?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az a helyzet, hogy én sosem piszkáltam ezt a beállítás. (Továbbmegyek: azt sem tudtam, hogy van. :upsz: ) Most jelenleg jó, ezt hetente többször eljátssza egyszer jó, egyszer nem, ha legközelebb megint hibásan jeleníti meg megpróbálkozok ezzel a beállítással.

 

Köszönöm a tippet! :)

Link to comment
Share on other sites

Asztalos

Hali! Én is Opera használó vagyok, de nekem pl. ez az oldal is teljesen furán jelenik meg... Ezt a fórumot is most Chromeban olvastam és írom. Van néhány oldal amivel gondja van. Az Acid3 tesztet pedig 100százalékig teljesíti! Azt nem tudja valaki, hogy az elérési utakat meg tudom-e valahol változtatni? Azokra gondolok amit az Opera névjegye menüben is felsorol. Vagy próbálkozzam regedit-tel !? Azért szeretném ezt elkövetni, mert levelezésre is az operát használom és nem rég felraktam a WIN7-et is a XP mellé, és szeretném ha közös adatbázissal dolgoznának. Nem t`om megoldható lenne ez ?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Címsorba: opera:config.

 

Én csak az FN.hu-t nem tudom Operával használni, de az oldal rossz.

Link to comment
Share on other sites

Asztalos

Hmmm. Most már Operából írok. Az volt a probléma, hogy pl. ennek az oldalnak a jobb felső részén van egy beállítások fül, és abban át kellett állítanom a megjelenési módokat lineárisra vagy alapértelmezettre, mert nem az volt az alapértelmezett, hanem a kivonatos.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mrmatyi

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy az Opera böngészõ alatt a honlapok jpeg képei pixelesek.

Pár napja leszedtem, és telepítettem a Java-t, meg is oldódott a probléma, de most megint elõjött.

Mi lehet a gond?

Kell még ehhez valami?

Köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Nem lehet, hogy bekapcsoltad véletlenül a Turbo módot?

Link to comment
Share on other sites

mrmatyi

Be van kapcsolva, de annak mi köze hozzá? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Turbo móddal tömörítve kapsz minden adatot, így a képeket is.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Részlet a PC Worldben és az online-on is megjelent cikkből:

Az Opera érezhetően gyorsabb lett elődjénél, azonban a Firefox 3.5, de főként a Chrome 2 és főként a Chrome 3 csúnyán „körbefutja”. Ezt jelentős részben – de szinte kizárólag a kisebb sávszélességen böngészőknek (például még mindig modemet használóknak vagy Wi-Fi-zőknek) – kompenzálja az Opera Mininél már bevált Opera Turbo szolgáltatás, amelynek a bekapcsolását követően a böngésző az Opera szerverén keresztül, tömörített formában tölti le az oldalakat, így tartalomtól függően akár 20–80 százalékos gyorsulást is elérhetünk.
Ugyanakkor lehetőség van arra, hogy egy képre jobb gombbal kattintva kiválaszd a Kép újratöltése a legjobb minőségben menüpontot, és akkor azt a program eredeti minőségben fogja megjeleníteni.

 

Arra nem igazán látok lehetőséget, hogy a képeket eleve legjobb minőségben töltse - de nem is sok értelme lenne, hiszen nagyon ritka, hogy a szövegek vagy más kiegészítők (pl. JavaScript) tömörítésével lehetne jelentős sebességnövekedést elérni.

Link to comment
Share on other sites

mrmatyi

KGigi:

Köszi az infót, átállítottam, azóta nincs gond! :)

 

Giraffe:

namost van olyan honlap, ahol nem lenne értelme egyenként beállítani a képeket, mivel vannak egészen kicsi, pár pixeles kisképek, ráadásul egy oldalt elég sok!

Sajnálom, hogy nálam nem "fekszik" ez az opera turbó, de ha ezt a problémát meg lehetne kerülni úgy, hogy maradjon is a turbó, annak örülnék, ha tud valaki tippet erre, azt várom!

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ahogy Giraffe is mondta, ennek nem lenne semmi értelme, mert a szövegeket nem igazán lehet tömöríteni.

 

Más. Elérhető a 10.01-es verzió, biztonsági hibákat javítottak!

Link to comment
Share on other sites

warynski

Amikor a Bookmarkokat akarom rendezni sem a billentyûs copy/paste sem a helyi menüben lévõ copy/ paste nem igazán mûködik. Egyedül drag and drop módszerrel tudom rakosgatni egyik mappából a másikba a bookmarkokat. Viszont ilyenkor hiába jelölök többet ki, mindig csak egyet mozgat/másol.

 

Tapasztalt már valaki hasonló problémát?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nálam minden általad említett módszerrel simán megy.

Link to comment
Share on other sites

Toncsi67

Sziasztok!

 

Megtudná valaki mondani, hogy az opera melyik fájlban tárolja el a könyvjelzõket és a jelszókat? Újra akarom telepíteni a rendszeremet, de megszeretném õrizni a hivatkozásaimat.

 

Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...