Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Registry turkáló és program hozzáférés figyelõ - van ilyen?


RJoco

Recommended Posts

RJoco

Sziasztok!

 

Két programot keresek:

 

1. és fontosabb

Olyan Registry turkáló programot keresek, ami képes a feltelepített programok szerint szétszortírozni a registry-ket és azokat le is lehet menteni.

Hogy ez miért lenne jó nekem?

Mert amikor áttérek egy másik rendszerre vagy valamilyen oknál fogva újra kell telepíteni a rendszert, jó lenne, ha nem kellene minden programot újratelepíteni. Elsősorban a játékokra gondolok, mert elég sok foglal több GB helyet és ezzel a módszerrel telepítések nélkül sok időt megspórólhatnák.

 

2.

Olyan program, ami naplózza az összes futtatott program hozzáférését a fájlokhoz. Szűrhető legyen, hogy ne legyen akkora adatmennyiség.

Lényege: ha egy program valamiért nem indul el, akkor lehet látni, hogy hol akad el.

Amigán régen volt ilyen programom, de nekem PC-re lenne szükségem.

 

 

Mindkét program fusson Windows XP, Vista, Win 7 rendszereken.

 

RJoco

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az elsõ gondolatodat gyorsan felejtsd el. A másodikról sajnos semmit sem tudok.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Csak a Sysinternals-t tudom javasolni. Nekik van egy filemon nevû programjuk. Pont ezt tudja.

 

Az elsõt tényleg felejtsd el.

Link to comment
Share on other sites

RJoco

Hát az elsõt nagyon sajnálom, csodálkozom, hogy még senkinek nem jutott eszébe egy ilyent írnia!

 

A másodikat köszönöm, kipróbálom.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem, az elsõ egy bolond ötlet, már-már perverz.

Link to comment
Share on other sites

RJoco

Nem tudom miért lenne az. Szerintem egy tök természetes dolog. Hiszen az uninstaller progik is megkeresik a registryket és törlik azokat, ezért is hatékonyabbak, mint a sima uninstallok. Valamint a registry takarítók is képesek megkeresni azokat a bejegyzéseket, melyek semelyik programhoz sem tartoznak.

Szóval tényleg nem értem, hogy ilyen progi miért nincs, amit én keresek.

 

Bár elvileg a 2. pontban keresett programnak is meg kell találnia a program által használt registryket, amikor a program ránéz azokra. Max nekem kell lementenem egyenkét.

Ezt majd kipróbálom a kapott programmal.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az uninstaller programok is csak akkor tudnak mûködni, ha install közben "megjegyezték", hogy melyik program hova ír. Aztán ezeket a bejegyzéseket törlik, amikor már nincs rájuk szükség.

 

Link to comment
Share on other sites

RJoco

És gondolom az uninstaller programokból sem lehet kiszedni ezeket az információkat?

Mert akkor elég lenne õket egyszer feltelepíteni és akkor megvannak késöbbre is az adatok.

 

Amúgy a YourUninstaller2008 szokott registry-t is törölni uninstallkor és azt az után raktam fel, hogy a progik már rajta voltak. Vagy csak egy registry takarítást végezne?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
:igen:
Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

A regeditbõl éppen lehet exportálni/fájlba menteni egyes bejegyzéseket, ha tudod, melyiket akarod. (Jobb gomb, exportálás.)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Kivéve, ha nincs elrejtve. Mert olyat is lehet ám!

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Átlagos mezei programok tán nem csinálnak ilyent.

<Off> Nem úgy akartad írni, hogy: "Kivéve, ha el van rejtve."? </Off>

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...