Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózati eszközök vásárlása


KGigi

Recommended Posts

mizsi

Sziasztok!

A napokban volt kint a UPC egy kis állapotfelmérésen. Megállapította a mesterember, hogy a szobámban lévõ modem jelszintje a béka segge alatt van (ez nekem az internetkapcsolatban nem tünt fel). Ugyanakkor kisült, hogy a legutóbbi lakásfelújításnál a jómunkásemberek megtörhették valahol a kábelt (rejtve van a szegély mögött), mert a lakásba való bemeneti ponton még jó a jel, de mire átér az én szobámba a kábel, igencsak veszít erejébõl. Azt javasolta a csóka, hogy a modemet költöztessük át két szobával arébb, a bemeneti ponthoz és hozzám egy WiFi routerrel továbbítsuk a jelet. Ezzel kapcsolatban azonban aggályaim vannak: panelban kellene két szobát áthidalni. Javaslat?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Kábelcsere, esetleg vezetékes router.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Ez kizárva.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

De ha neked így jó, akkor miért akarod bántani?

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Wifi routerbõl ajánlom a Linksys WRT320N-t, nekem is az van és teljesen viszi a FP120-at is és az egész lakásban van vele net.

Ha nem kell a router akkor modem az ajánlott helyre és egy bazi hosszú UTP kábel vissza a géphez.

Link to comment
Share on other sites

mizsi
De ha neked így jó, akkor miért akarod bántani?

Nekem jó, csak az üzenetküldõ progik szakadnak néha. Az ipse azt mondta, valószínûleg az alacsony jelszint miatt van.

Wifi routerbõl ajánlom a Linksys WRT320N-t, nekem is az van és teljesen viszi a FP120-at is és az egész lakásban van vele net.

Ha nem kell a router akkor modem az ajánlott helyre és egy bazi hosszú UTP kábel vissza a géphez.

Köszönöm, kipróbálom. Nem akarom újrakábelezni a lakást, falat bontani meg pláne nem, hogy kicseréljem a kábelt.
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

TP-Link 543-as router vagy attól nagyobb számozásúval nem lesz gond, esetleg kell rá egy 5 dB-es antenna, ami +1000 forintot jelent.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

A TP-Linket könnyebben beszerzem, egy próbára tudok szerezni. Már csak WiFi kártya kellene a gépembe.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pjotr

Aki esetleg routervásárlást tervez, az vegye számításba, hogy a TP-Link 1043-asa 13 ezer alatt már megkapható, és OpenWRT-vel felszerelve nagyon komoly segédeszköz lehet belõle.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Leszámítva, hogy gyakorlatilag egy komplett Linux, az OpenWRT mivel tud többet, mint a gyári firmware? Eddig HTTP tunnel kivételével semmi olyat nem szerettem volna, amire nem alkalmas. (Nekem a kistesója van.)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Torrent, FTP és bármi, ami meg van írva. :fogatlan:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem tudtam, hogy lehet rá OpenWRT-t is rakni. :huh: Mindenesetre még sehol sem láttam a támogatott eszközök listájában.

Egyébként egy barátomnak ilyen útválasztója van. A portnyitással majdnem annyit szívott, mint én (neki NAS-hoz kellett), de végül sikerült megoldani. A készülék elég rendesen melegszik, nem árt rárakni egy hûtõbordát. Nagy ritkán szakad a net, bár ez valószínûleg inkább a modem hibája, mint a routeré (ADSL netrõl van szó). Egyébként nem rossz router, most már az ár/érték aránya is verhetetlen.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Márpedig támogatja (de még nem hivatalosan). A DD-WRT v24 preSP2-nél (ami tulajdonképp egy moddolt Open WRT) meg már hivatalosan is be merik vállalni: Forrás.

Azoknak is érdemes pl. felrakni akiknek USB-s nyomtatójuk van, így a készüléken lévõ USB port nyomtatószerverként is használható lesz.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aha. És vajon a 941ND-hez is jó ez? Mert ezzel menne a "proxy". :D Bár ahogy nézem, meghalnék, mire beállítom, ami most be van. :(

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem, sajnos a WR941ND nem támogatott.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni: lehetõségem van egy ilyen eszköz beszerzésére olcsón (13-15000 Ft). Néhány helyen olvastam, hogy gép nélkül is lehet vele letölteni (NAS lehetõség?) külsõ merevlemezre. Szerintetek megoldható? És ha valakinek van ilyen eszközzel tapasztalata megosztaná velem?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hát, nem tudom, számomra nem túl bizalomgerjesztõ. Ha már gép nélkül szeretnél tölteni, akkor 1043ND, vagy esetleg egy 825-ös (?) D-Link.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
"Óvakodj az integrált modemmel rendelkezõ router-ektõl, és tovább élsz. " -ismeretlen szerzõ (vagy inkább mégis csak én? :P )
Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Köszi a gyors reakciót :)

 

A letöltés nem életbe vágó probléma. Mindenki (mármint a családtagok) töltsön a saját gépére, csak a közös programok telepítõi, filmek gép függetlenek legyenek. A modem-router párosról: modem és külön router már van tehát ha valamelyik része tönkre megy pótolható (gondolom Én :) ) addig a régi routert (TL-WR524G) AP-ként használnám ( jön a tavasz irány a kert :D )

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Hamár NAS-t szeretnél olcsón, akkor nézd meg ezt az AP-t:

https://shop.fon.com/FonShop/shop/HU/ShopCo...product=PRD-020

A 8dBi antenna féláron van hozzá, hogyha egyszerre rendeled meg az AP-val. Ha N-es wifira van szükséged, akkor meg ott van a routerük (az mondjuk már drágább, de nagyon jó - nekem olyanom van).

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nálam müködik. :pislog:

Egyébként a 2.0G-re gondoltam. Hamár van minden hálozati eszköze, akkor csak be kell rakni ezt pluszba, és lesz egy WiFivel szerelt NAS servere is. :)

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Sziasztok!

 

Köszönöm a tanácsokat. Ez a fonera 2.0g elgondolkodtató csak az alap antennával 50m-t tud a leírás szerint, ami lehet hogy kevés ha lakáson belül kell elhelyezni a külsõ HDD miatt, tehát AP -ként át kellene "vinnie" a külsõ falat (30 cm Ytong+ hõszigetelés) és kb 15m szabadtér. Erõsebb antennával pedig az ára nem igazán jó szerintem.

 

@[OP]Destroy-man a linked nálam is halott

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az antenna 9.95 Euroba kerül, ha az AP-val együtt veszed. Rakd be a kosárba a routerral együtt, és látni fogod, hogy csak annyit számol érte. Az az antenna 100 métert simá el fog lőni, így házon belül. :D 19.95-ért tényleg sok lenne ez az antenna, de 9.95-ért nem kapsz ennél jobb antennát sehol sem. Egyébként Greene most vett egy ilyen készüléket, a forum alján, a teszteknél írja, a Fonera 2.0N típusunál. Ha megkéred, hogy csináljon térerő tesztet, szerintem csinálni fog neked, és az alapján el tudod dönteni, hogy kell-e a cucc.

 

Nekem N-es routerem van, azon 2db 3dBi antenna van, 40 méterre (légvonalba mérve, átlossan nézve a routertől ~42 méter), 35-38%-os térerő van, stabil és gyors internettel. A jel jelen esetben egy tetőszerkezeten megy át, régí tipsú bramac tetőcserépen keresztűl, plusz a 2 szigetelő rétegen, kb. fél méter vastag így a tető. :D

A szomszéd internetét is felerősíti (lévén, hogy AP-ként is funkcionál). Jelen esetben 3 30 cm-es téglafalon, az elöbb emlitett tetőszerkezeten, után van még egy kicsi előkert (6 méter), 2 sávos utca, mindkét szélén normál árokkal, járdával, szomszédnál kb. 2 méter kertrész a házig, azon belül viszont kitudja hal a router, de az biztos, hogy még 1 falon át kell mennie a jelnek, és az is biztos, hogy téglábol van ott is a fal. Szóval ezek a routerek paraméterei jobban hasonlítanak a valósághoz, mint az olcsóbb kütyüké.

 

Megnéztem mégegyszer a linket. Nem halott az, csak hibás lekérésnek veszi. Ha kétszer megnyítod egymás után, már jó lesz. :) Hogy miért csinálja, azt ne kérdezzétek.

Link to comment
Share on other sites

Dora

 

Ezt még nézd meg!

 

Másik topickba kaptam a tippet egy TP-Link TL-WR1043ND routerre, én mobilnetet osztanék meg vele, de ahogy nézem neked is hasznos lehet.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...