Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózati eszközök vásárlása


KGigi

Recommended Posts

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Router vásárlás elõtt állok, bízom benne hogy tudtok segíteni.

 

3 szintes házba kellene, a középsõ szinten lenne a router a felsõ szinten van egy laptop az alsón pedig van egy asztali pc. Ezeket kellene ellátnia az eszköznek. Ami szerintem gond lehet, hogy a szintek között a falban vas is van, ami gondolom árnyékolja a jelet. Ezért olyan megoldást szeretnék amivel a lehetõ legjobb a jelerõsség. Milyen routert tudnátok ajánlani és milyen PCI-os wifi kártyát az asztali gépbe, hogy minél jobb legyen?

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Routert nem mondok, de mindenképpen szükséged lesz legalább 7dBi-s antennákra legalább a routeren. Ilyet csak külön árulnak, úgyhogy ezt is tervezd be a költségekbe. Olvasd el a Wifi topikot. ;)

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Én a Linksys WRT320N router ajánlom, én is ezt használom egy panelban és elég erõs alapból a jele de viszont nem lehet benne antennát cserélni.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Ezeket az eszközöket néztem ki szerintetek mennyire lesznek jók a célra:

 

DIR-615

 

WN951N

 

antenna

 

vagy

 

antenna2

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az adapterrel nekem gondjaim voltak hatótávolsággal, de ha arra is teszel antennát, akkor jó lesz. A router nekem egy TP-Link WR941ND. Eddig jól bevált. Antennából az elsőt vedd.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Az adapteren és a routeren mind 3 antennát cserélni kell?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen. Először mindenképpen a routeren, és ha nem elég a jelerősség, akkor az adapteren is.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

:szia:

Telepítettem az eszközöket, és olyan gondom támadt, hogy az adapterrel ellátott pc nem úgy működik ahogy kellene. Hol nincs net, hol van, nagyon sokszor nagyon lassú, valamikor meg olyan gyors hogy rendesen meglepődök :) Már elvégeztem minden vírus, kémprogramirtást, töredezettségmentesítettem de semmi változás. A jelerősség legtöbbször kiváló, a legrosszabb esetben is jó. :pislog: Más vezeték nélküli hálózatot nem lát a rendszer. Mi lehet itt a gond?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezt itt off, de a jelminõség milyen? Nem csak a jelerõsség számít.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Átmegyek a hibakeresés topicba.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
HUNited

Sziasztok!

 

Adott egy ügyfelem, aki amúgy jó ismerõsöm, és szívességbõl kiépítem vendégházában a vezeték nélküli hálózatot, interneteléréssel ami amúgy ingyenes lenne a majdani látogatóknak.

 

A vendégház specifikációi:

 

3 szint

a legnagyobb alapterület 140 m2 (földszint)

Belmagasság 2.7m/ szint

Viszonylag új építésû, tiszta tégla épület, a szintek közötti padlózat vasbeton és kefni.

A ház kb közepén van a lépcsõház, ahova a router elhelyezésre kerülhet (hely van).

7 kiadó apartman van, valamint a kapcsolódó infrastruktúrák (konyha, közös helyiségek, pl nappali), valamint a felsõ szinten lakik a tulaj (neki is kell a hálózat).

 

Milyen routert, illetve megoldást (antenna?) javasoltok, hogy a ház minden pontján, esetleg még az udvaron is lehessen használni a hálózatot egy laptop beépített wlanjával, illetve (egy darab asztali gépen) USB stickel (valami antennásat választanánk, pl TP-Link High-Gain Wireless LAN). Az ár dominál, minél kedvezõbben szeretnénk kihozni a rendszert.

 

Örülnék, ha megfelelõ erõsségû készüléket ajánlanátok (a hálózat beüzemelése, stb nem okoz problémát, számtalanszor csináltam már, csak a jelerõsségtõl és elérhetõségtõl félek)

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szinte kizárt, hogy egy Wifi ponttal meg tudod oldani. Szerintem nem úszod meg fúrás nélkül, ugyanis ennyi vasbetonon bivaly erõs jel sem megy át. Ha igen, akkor katasztrofális lesz a válaszidõ, és szakadozni fog a hálózat.

 

Én az elsõ két szint közé tennék egy Wifi routert, és onnan kábelen vinnék fel egy másikat a harmadik szintre.

Link to comment
Share on other sites

HUNited

Nem olyan hatalmas ez az épület, és nincs benne sok vasbeton, csak a szintek közötti rész. A lépcsõház is nyitott. 2 szintes házaknál a földszinten elhelyezett mezei routerrel lehet netezni az emeleten. Ez egy erõsebb készülékkel nem megy úgy, hogy a 2. szinten van a router, és egy szint le egy szint fel?

 

Replikátor üzemmód? Egyes AP-ket lehet úgy használni. Igazából ennyi erõvel 3 routert is betehetnék a legolcsóbb fajtából...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
istenke77

Segítséget szeretnék kérni hálózatépítéssel kapcsolatban.

 

Amit megkívánok valósítani, az otthoni internetemet ami 12 Mbit/s-os, szeretném a munkahelyre eljuttatni, igaz egy kicsit távol van (nyílt egyenes terepen kb. 3,5 km), hiszen egy négyemeletes panelépület negyedik emeletén lakom, és a munkahelyemen szintén magasra lehetne helyezni az antennát.

 

Jelenleg is megosztom az internetet itthon, egy Netgear Rangemax-el (model: WPN824v2)

 

A munkahelyen 1 PC, és 1-2 laptopot (wifin keresztül) kellene mûködtetni.

 

Ha ez a gondolat kivitelezhetõ, akkor várom a megoldásokat, természetesen típus megjelölésekkel, melyeket elõre is köszönök.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ajánlom figyelmedbe ezt a Wifi kalkulátort. Anyagilag viszont fel kell kötni az alsónemût, simán megvalósítható, de 30-40 eFt a minimum.

Link to comment
Share on other sites

istenke77

Pénzben max 50 ezerig akarok elmenni, de ha megvalósítható, akkor kérlek segíts abban hogy egy konkrét szettet megírsz nekem.

 

Köszönöm a segítségedet!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Én így képzelem:

IPB kép

+ Kelleni fog még egy kisebb teljesítményû AP a munkahelyre a laptopoknak, és nem árt egy Switch sem.

A szoftveres beállítások nagy részét, pedig megtalálod Access Point -oknál.

Link to comment
Share on other sites

istenke77

Köszönöm a konkrét összeállítást.

 

Ha mondjuk a melóhelyen csak wi-fis megoldással akarok mûködtetni laptopokat, és mondjuk azt az egy asztali pc-t, akkor kell vennem még valamit oda, vagy elég a TL-WA5110G?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A TL-WA5110G azért ajánlottam, mert a gyártó szerint erősebb antennákkal is megbirkózik (26 dBi, 18 helyett), viszont cserébe drágább is 2-3 eft-al, ebből mindenképpen kettő kell. Az egyik sima AP lesz a routered LAN portján és kültéri antenna lessz rákötve, a másik pedig kliens a munkahelyeden, máshogy ez sem tudna működni, mert az antenna csatija szintén foglalt lesz a kültéri antenna számára. Szóval a munkahelyedre is kell még egy +AP (AP módban), de szerintem bőven elég lesz TL-WA501G is (ami jobb helyeken br. 6 eft körül van). Ha a munkahelyen minden wifi-s, természetesen kell Switch (persze nem egy ökör ára egy 5 portos ~Br. 2000 Ft, és jó ha van).

Persze TP-link-en kívül beszélhetnénk más gyártókról is, illetve konkrét kültéri AP-kről integrált antennával, de a TP-link-et és esetleg az Edimax -ot leszámítva, ezek árait már "kissé" túlzásnak tartom.

Link to comment
Share on other sites

istenke77

Épp az imént küldtem mail-t annak a boltnak ahonnan szoktam vásárolni, hogy az általad felvázolt teljes konfigra küldjön árajánlatot. De számításaim szerint is a végső ár, az kb. 50 ropi lesz:) :D

 

Nagyon sokat segítettél, melyet köszönök! Ha megvannak a cuccok akkor a telepítésben esetleg tudnál majd segíteni? Itt nem szokás telefonszámot, vagy bármilyen elérhetőséget megadni, a könnyebb kommunikáció érdekében?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen ott körül lesz (pcx.hu):

Ant1: TL-ANT2414A (9 688 Ft)

Ant2: TL-ANT2414A (9 688 Ft)

AP1: TP-Link TL-WA5110G (8 175 Ft)

AP2: TP-Link TL-WA5110G (8 175 Ft)

AP3: TP-Link WA501G (5 725 Ft)

Kábel1: TL-ANT24EC5S (2 075 Ft)

Kábel2: TL-ANT24EC5S (2 075 Ft)

Összesen: 45 601 Ft

 

Esetleg még megnézheted a wlan-ok.hu -t ott is jó árak vannak.

 

Igaz én még 4 Km-el sosem próbálkoztam, max. 800 -1000 m. De ha lehet hinni a kalkulátornak akkor működnie kell. :)

Személyes elérhetőséget nem adhatok, de ez benne is van a fórumszabályzatban

Link to comment
Share on other sites

istenke77

Megkezdõdött a termékek beszerzése, igaz hosszas keresésbe és megrendelésekbe futottam, de a hétvégére minden meglesz!!!!

 

Antennakábel: 2025 ft/db = 4.050 ft

AP1: 5725 ft

AP2-3: 6800 ft/db = 13.600 ft

Antenna 2414A 1db = 4.500 ft (keveset használt)

Antenna 2424B 1db = 7.525 ft

 

A második antenna miatt kell vennem egy átalakítót, mivel az N-type csatis:(

Ez így egy kis plusz költség: 1.400 ft

 

Végösszeg: 31.075 ft (ez már eléggé elfogadható)

 

Remélem a kiépítést megtudom valósítani, de ha nem akkor úgyis sikítok!!!!

:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
lali1981

Sziasztok!

Remélem jó témában írok.

 

Munkahelyemen elérkezett az idő, hogy lecseréljem a 100Mbps-os hálózatot 1000Mbps-re.

Így nézne ki a hálózat:

 

 

ADSL modem

| |

| |__SWITCH1__SWITCH2__gépek

|

|__WirelessROUTER__gépek

 

Switch1 és Switch2 lennének 1000MBps-es elosztók, melyekre akasztanék egy 1-2TB-s NAS-t is.

 

A kérdésem az lenne, hogy mivel az ADSL adná az IP-t a Switch1 és Switch2 felé, nem gond-e hogy az csak 100MBps-t tud? Vagyis a gépek közötti kommunikációra kihat-e az, hogy a DHCP kiszolgálója csak 100MBps-t tud?

WirelessROUTER nem érdekes, az marad úgy ahogy van, nem kell elérnie az 1-2TB-os NAS-t. Ő egy külön részleg DHCP kiszolgálója, ami nincs kapcsolatban az előzővel, csak a netet kapja tőle.

 

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem probléma. A DHCP csak addig fontos, amíg konfigolja a klienseket, utána az ip bérleti jog lejártáig - bizonyos esetek kivételével - nem fordul hozzá senki.

Link to comment
Share on other sites

lali1981

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...