Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózati eszközök vásárlása


KGigi

Recommended Posts

Fujitsu

Igen, a Linksys WRT54GL már nekem is megfordult a fejemben (természetesen DD-WRT-vel), de annyi rossz tapasztalatot lehet olvasni a Linksys routerekkel kapcsolatban, hogy elment tõle a kedvem. Meg aztán a tudásához mérten egy kicsit sokallom is az árát.

Úgyhogy teljes tanácstalanságomban végül is úgy döntöttem, jómagam is bepróbálok még egy 941-est, fõleg, hogy lejjebb ment az ára. Ha megint trágya lesz a palacsintában, akkor a TP-Linket jó idõre elfelejtjük. :S

Link to comment
Share on other sites

Silent Psycho
Ha ez egy kicsit megnyugtat, nálam ez a típus hónapok óta hibátlanul üzemel.

Egy kicsit. Lehet, hogy veszek egy 941-est látva azt, hogy nincs olyan márka amirõl többnyire pozitívak a visszajelzések és remélem nekem is szerencsém lesz. :hááát:

 

Neked a TL-WR941ND router hanyas verziója van? 1? 2? 3?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

2.2 és a legújabb firmware.

Link to comment
Share on other sites

Silent Psycho

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kockasajt

Szevasztok, végsõ elkeseredésben írok nektek, kérlek segítsetek!

 

A problémám a következõ. Van egy T-mobile qualcoom usb stickem, és windows 7 mellett a következõt tapasztalaom. Számítógép bekapcsolása után 1-2 perc múlva, hirtelen eltûnik a net. A hálózatfigyelõ Du meter szerint 100kbyte körüli sebbeséggel uploadol valamit, de nem tudom mit. Download nincsen, csak akkor ha a bekapcsolásnál például egy youtube videót behozok, azt még mindig tölti, nem hagyja abba, de más weblap egyik böngészõvel sem, és egyik messenger se mûködik... :S Eltelik 2-3 perc és minden mûködik ahogyan kell ismét.

 

Xp alatt ilyen nem volt, vírusírto a kaspersky, de volt már panda, nod, ott is ezt csinálta. Vírus vagy egyéb nincsen, erre az újratelepítés ami nem rég volt a garancia. Egyszerûen nem értem mi történik ilyenkor. A lefeldettség itt nálam elvileg a legeslegjobb, azzal sincs baj hogy pont hol használom.

 

Segítsetek kérlek!!! A másik, hogy néha elveszti a fonalat maga az internet, skype is abbahagyja a hívást, de ez nem valószínû hogy ide tartozik.

 

A segítséget köszönöm! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Drakenet

Sziasztok,

Teljesen amatõr vagyok ebben a témában de karácsonyra akarok venni egy routert magamnak. Informatikához értõ ember vagyok, de nem tudom mi lenne a megfelelõ márka/technológia ami kell.

Szóval:

Van egy ADSL-s netem amit szétakarok osztani WLAN-on és azt kellene hogy kétszintes házban + kert végig érjen tehát kb. 3 szobán át (beleszámoltam a külsõ falat). Kb. 10.000 Ft-ból. :) (2 szobán át az ami mindig kellene kb. max. jellel)

Milyen márkák hogy indulhatnék el?

Link to comment
Share on other sites

Drakenet

Antenna nélkül meddig ér kb.?

/Most változtattam éppen egy Linksys és a TP-LINK között mert nagyon ajánlották ezt./

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Antenna nélkül pár centi csak, de még nem próbáltam úgy. :-)

De ha a gyári antennára gondolsz, akkor kb. a fele vagy 2/3 táv.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Természetesen egyiket se árulják antenna nélkül, viszont csak 3 dBi -seket mellékelnek hozzájuk. Így a kertben -ha lenne is jel- akkor az nagyon gyenge és instabil lenne, jó eséllyel nem tudna csatlakozni a noteszgéped.

 

A Linksys-eket én kerülném. (Kivéve talán a WRT54GL-t, de azt sem a gyári firmware-ével.)

Link to comment
Share on other sites

Drakenet

Természetesen nem antenna nélkül gondoltam de köszi :);)

A TP-LINK lesz, köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tron2007

Olvasgatva a fórumot láttam, hogy sokan nem tudnak dönteni a router vásárlásnál. Nos. Én anno döntöttem egy Linksys WRT160N mellett (mert ugye a notim is N-es wifi-t tartalmaz), szép design-os forma, antenna nélküli stb., aztán használat közben kiderült, hogy egy rakás sz*r. Állandóan ledobta a WiFi-t, sokszor az asztali PC-n sem volt net, aztán volt, hogy visszajött, de volt, hogy nem, mindig újra kellett indítgatni. Mindent kipróbáltam de semmi sem segített. A Linksys supportja meg: 0/10 :nem: . Úgyhogy ezt a típust nem ajánlom főleg a 2.0-ás változattól felfelé (a Ralink chipset miatt).

 

Ellenben Pjotr és KGigi :istenvagy: javaslatára beruháztam egy TP-Link TL-WR941ND v2-re és hihetetlen jó router, stabil, nem dobál le, jó a jelerősség. Úgyhogy én ez mellett döntöttem és nagyon megérte, azóta már 2x frissítettem firmware-t és nagyon meg vagyok vele elégedve. A TP-Link supportja: 10/10 :) . Méghozzá azért, mert volt olyan eset, hogy az egyik firmware-nél elrontottak valamit és bizonyos oldalak pl. otp.hu, iwiw.hu nem voltak elérhetők, akár hiszitek akár nem de kb. 3 napra rá fent volt egy másik (újabb) firmware amiben kijavították a hibákat. Ez számomra nagyon pozitív volt a Linksys supporthoz képest, ahol lehetett volna talán még évekig is várni...

Nem beszélve arról, hogy a TP-Link nem csak árban, hanem minőségben is lenyomta a Linksys-t. :pislog:

 

 

Úgyhogy, ha N-es router és ezek közül, ha kettő között kellene válsztani akkor:

NAGYON NEM AJÁNLOTT: Linksys WRT160N

NAGYON AJÁNLOTT: TP-Link TL-WR941ND

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Vagy dupla áron lehet a gigabites LAN-t is tudó TL-WR1043ND típust kapni.

De az 5 GHz-es sávban ez sem dolgozik.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Amúgy a TL-WR1043ND magyarországi ára kész röhely. A szomszédos országokban 11-12 eFt körüli áron van.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Meg amúgy Karácsony elõtt vagyunk. Bár nem tudom, mennyit számít.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Ez a TL-WR1043ND router tud QoS-t? Úgy értem, hogy kliensenként lehet sávszélességet korlátozni IP, vagy port stb. alapján? Vagy nem az a QoS, akkor hogy hívják? Mert a QoS-rõl olvastam olyat is, hogy afféle torlódás védelem sávszélesség szempontjából. Nem egy elõre beállítható korlátozás.

 

"A QoS-t támogató hálózatokon a magas prioritású üzenetek elõnyben részesíthetõk alacsonyabb besorolású társaikkal szemben, és konkurrencia-helyzetben elõbbiek továbbítása utóbbiak feltartóztatásával garantált sebességen biztosítható."

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ezt is QoS-nek hívják, IP cím alapján sávszélességet korlátoz, így fix IP címeket kell használni, vagy lefoglalni a címeket a DHCP beállításoknál (Address Reservation). Már az elődje (TL-WR941ND) is tudta firmware frissítéssel. Így ennek már biztosan tudnia kell.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo
Dörög az ég, villámlik. :pislog:

 

Sziasztok!

 

Nem tudom Makkosmütyür merre van 8) , de hozzánk fél hét után ért ide a vihar :( ! Egy DSL- modem, egy router és egy telefon készülék bánta. Délelõttre megvolt az elfoglaltságom (modem kölcsönkérés), és a család várja a hétfõt, hogy legyen Net minden gépen :D.

 

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni router vásárláshoz (milyen meglepõ ebben a topikban :D)! Választani kellene ezek közül egy olcsó, megbízható g-s Wi-Fi routert! Lehetõleg levehetõ antennával, jó teljesítménnyel!

 

Csak ez a bolt van nyitva nálunk és a család sorba áll az internetért :D !

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Router ADSL/Cabel +4Sw.10/100, TP-Link WR642G 108M Wireless , 802.11g 7900 Ft

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

szimla65

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni, úgy döntöttem, vásárolok egy új routert. Az elképzeléseim között az ASUS és a LINKSYS szerpel, de olyat szeretnék, amire a gyári firmwaren kívül mást is rá lehet tenni (Tomato, stb.). Sajnos ezeken a márkákon belül pontos típust nem tudok. A netem ADSL 5 Mb lesz február elejétől, két gép csatlakozik, egyik vezetéken a másik Wífin. Megbízható és gyors legyen, torrentezni szoktam elég sokat. Az ár olyan 20 körül legyen, inkább alatta.

 

Várom a válaszokat, üdv!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Linksys WRT54GL. Az egyetlen említésre érdemes modell a Linksys-től.

 

Ugyan gyengébb Wireless hatótávolsággal rendelkezik, de sokkal több lehetőséget rejt magában, így az ár/érték aránya a Linksys -hez képest sokkal jobb: Asus WL-500gP V2. (Külső merevlemezez vagy pendrive csatlakoztatás, USB nyomtatószerver, fájl szerver, torrent, és egyéb letöltések.)

Link to comment
Share on other sites

szimla65

Köszi! A WL-500gP V2 is tunningolható?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen.

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Ajánlom a Linksys WRT120N vagy a WRT160N típusokat és olyan 11k-16k között vannak. Ha gigabites kellene akkor a Linksys WRT320N kell neked, nekem is ez van és maximálisan ki tudom használni a UPC Fiber Power 120-at gyári firmware-rel is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...