Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózati eszközök vásárlása


KGigi

Recommended Posts

Pjotr

Naszóvalaszonygyahogy. :fogatlan:

 

Ha az eszközökön ott figyel WiFi hivatalos logója, akkor garantált, hogy szabványos cuccról van szó (többi szabványossal garantált a működés). Azoknál lehet gond, amelyeken nincs rajta ez a logó, de ez is csak régen volt megfigyelhető, én újabban nem láttam ilyet sehol.

---

Valamerre már megpendítettem, hogy ASUS-t is vennék, ezt tartom most is. ;) DD-WRT által támogatottat kell keresni, és akkor boldog lesz a karácsony.

Volt egy szériája az ASUS-nak, ami híresen gyenge volt a jelerősségéről (igaz, Csaba?), abban egy ellenállás volt elméretezve. Ha azt kicserélte az ember, működött rendesen. :D

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A trónkövetelõ: Asus RT-N16. ;)

 

CPU:Broadcom BCM4718 533 MHz (best from class)

RAM:128MB (2x 64MB)

ROM:32MB

ETH:4x GIGABIT (LAN) 1x GIGABIT (WAN)

USB Ports: 2

WLAN:Dual Radio N

 

!!! NTFS fájlrendszer támogatás !!! :)

 

Kíváncsi lennék mennyi az a torrent mennyiség, ami ezt kiakasztja. :démonikacaj:

 

IPB kép

 

IPB kép

 

Meseszép! Kár hogy nincs lóvém.. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hátha lesz valaki, aki -- ha csak látszólag is -- elflasheli, és eladja 2000-ért. Így lett az én ASUS-om is. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Tényleg jó módszer, az árcédulán szeplõ nullák csökkentésére. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game
TP-Link: :oké:

Viszont általánosan igaz, hogy érdemes ugyan azt márkát választanod, mint amilyen a routered.

Igen ezt tudom, de D-link routerem van, és egy N-es USB-s D-link cumó, hát 12 ezer körül van, a TP-Link meg 5000. :D Csak reménykedni tudok, hogy rendesen fognak mûködni...

Link to comment
Share on other sites

Silent Psycho

Router vásárláson gondolkozom.

 

Max. 20 m-t kellene lefednie és max. 4 téglafalat átvinnie. A notebook-ban található G szabványú WiFi-vel használnám (legalábbis a közeljövőben), de olyan router-t szeretnék ami támogatja az N szabványt is, a port forwarding-ot és a WPA2 titkosítást.

 

KGigi által ebben a topic-ban korábban ajánlott TP-LINK TL-WR941ND szerintetek megfelelne a fent említett célra?

Vagy tudtok ajánlani valami mást?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem tökéletes, talán még sok is. Ha megvan, mindenképpen frissíts rajta firmwaret.

 

Egyébként Pjotr talált rá erre a típusra még valamikor régen. :)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Különben nálunk is megjelent a TL-WR1043ND, gigabites switch-el és USB portal, amire merevlemezt is köthetünk, amellett hogy egyben nyomtatószerver is funkcionál. Idehaza !!! 26 000 Ft !!! :pislog::pislog::pislog: az átlagára, ami az ajánlott felhasználó ár duplájánál is több. pl.: Északi szomszédunknál : Link SSK 1311.- = ~12 000 Ft :!:

Kész röhej ez az ország.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aztarohadt. Akkor marad a szokásos Bécs + benzin olcsóbb megoldás.

Link to comment
Share on other sites

Silent Psycho
Szerintem tökéletes, talán még sok is. Ha megvan, mindenképpen frissíts rajta firmwaret. ...

Ok, frissítek majd rajta firmware-t.

Köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

Silent Psycho

A router-re majd szeretnék egy 3 m-es hálózati kábellel rácsatlakoztatni egy gépet is.

Arra lennék kiváncsi, hogy milyen hálózati kábelt érdemes venni?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A router 100 megabitet tud, úgyhogy egy sima Cat-5-ös jó lesz. Esetleg Cat-5e, ha maximalista vagy. Késõbb még jól jöhet és nem nagy a különbség.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Akkor marad a szokásos Bécs + benzin olcsóbb megoldás.

Ja, aztán majd vissza kell vinni, és azt a keveset, amit megspóroltál, rögtön kétszeresen el is bukod...

Én mostanában inkább mellõzném a TP-Link routereket, nagyon sok a hibás közöttük, kérdezd csak meg az iPon gariosztályán dolgozókat. ;) Én is jól megszívtam egy TL-WR941ND-vel. (Más kérdés, hogy azóta sincs routerem, mert közben a gépem is megadta magát.)

Viszont jó kérdés, hogy mi legyen helyette? Az iPon a Linksyst meg az SMC-t ajánlja, de én valahogy félek tõlük. A többirõl meg többségében negatív elõjelûek a tapasztalatok (Edimax, Asus stb.).

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

OFF

Igazad van! A legegyszerûbb ha nem vesz valaki routert, hanem elõfizet 2-3 vagy akár 4 Internetkapcsolatra. :lol::fetreng:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

<off>

Mondtam én ilyet? Csak nem kötelezõ belefutni az elsõ szarba, amit ajánlanak, mert könnyen megszívhatja vele az ember. Persze lehet visszarohangálni a gariosztályra, ha valakinek van rá ideje. :) A bökkenõ csak az, hogy három napon túl már bizonyítani kell, hogy hibás, az pedig külsõ cégen keresztül, 15 nap átfutási idõvel történik... Magyarán legjobb esetben is (ha megállapítást nyer, hogy hibás a termék) két hétig router nélkül maradsz. Úgyhogy talán mégsem akkora hülyeség odafigyelni a garisok véleményére... Elhiszem, hogy a TP-Link nagyon jó volt, de a jelek szerint most éppen nem az. Biztos a válság miatt áttették valahova a gyártósorukat, ahol a munkamorál a béka segge alatt van.

</off>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem is ez a gondom. Linksyst többet nem veszek, legfeljebb Ciscot, de azok meg méreg drágák. Az ASUS-nál több típussal hatótávolsági problémák vannak, ráadásul drágák, az SMC-k hullanak, mint mostanában a TP-Linkek. Az Edimax új routerei ellenben jól teljesítenek, viszont nem tudom, mennyire megbízhatóak.

Link to comment
Share on other sites

Silent Psycho
A router 100 megabitet tud, úgyhogy egy sima Cat-5-ös jó lesz. Esetleg Cat-5e, ha maximalista vagy. Késõbb még jól jöhet és nem nagy a különbség.

Köszi!

 

 

 

Elolvasvam az elõzõ pár hozzászólást. :huh:

Ezek szerint nem érdemes TP-Link router-t venni?!

Akkor mit érdemes?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én továbbra sem tudok jobbat. :( Ár/érték arányban még mindig verhetetlen, bár mostanában elég sok a hibás darab.

Link to comment
Share on other sites

Silent Psycho

Szétnézek még mert valami megbízhatót keresek még ha drágább is mint az átlag.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha ez egy kicsit megnyugtat, nálam ez a típus hónapok óta hibátlanul üzemel.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Az Edimax új routerei ellenben jól teljesítenek, viszont nem tudom, mennyire megbízhatóak.

Én is most készülök routert venni, és nekem sincs ötletem. Az a TP-Link pont jó választás lett volna nekem is, hát richtig nem mûködött normálisan. Az Edimaxról nem sok pozitív tapasztalat van, már megkérdeztem a srácokat. Esetleg ez a Belkin? Külföldi fórumokban van, aki isteníti, van, aki szerint a legrosszabb router a világon...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor vegyél cickót. :fogatlan:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Belkinnel gyenge jelnél elég érdekes dolgok történtek. A Netgearrel is ez a gond.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Például mik? A Cisco emblémás Linksys routerek megbízhatóak?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Van valami fura ebben a hálózatos bizniszben, véletlenszerűen tárul elénk a sz*r. Nekem pl még nem volt dolgom hibás, instabil Linksys termékkel. Egyik barátom egy Linksys WRT54GL -t használ jelenleg Tomato firmware-el, és megy mint egy óramű.

 

Egy "Belkíín" történet: Super G-s eszközök egy csomagban Router+USB. Beüzemelés: az USB-s adapter nem látja router-t. És a poén: az adapter bármilyen más AP-hez gépes csatlakozni. A router-t bármilyen más adapter látja amivel csak kipróbáltuk. Szóval erre varrjatok gombot. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...