Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózati eszközök vásárlása


KGigi

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Utóbbi csak N-es wifivel fog menni. A FullHD felejtős G-s routerral. A jelerősség is gyenge. Szerintem jobban jársz egy új routerral, mint antenna cserével, főleg, ha FullHD filmet is szeretnél nézni hálózatról, internetről (pl. youtube).

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Értem, köszi.

Februárban lesz bekötve T-s optikai, 50 megás net.

Erre lesz rákötve 1 laptop + 2 okostelefon + 1 Smart tv.

Kérlek, ehhez ajánljatok nagy hatótávolságú (mert nagy családiházban lesz) ütős wifi routert.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Per pillanat az egyik legjobb választás: http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=1682&model=TL-WR2543ND

Bár antennánkénti jelerősséget nem ír, de szerintem a gyári antenna sem lehet gyenge. De ha mégis kevés lenne, akkor a 3 antenna cseréje megoldható. Mivel elég nagy a router sávszélessége, így elégnek kell lennie ekkora kapcsolat kiszolgálására. Ha DLNA-ban is gondolkozol, akkor mindenképp szükség van a nagy wifi sebességre.

Link to comment
Share on other sites

Einstein

TP-Link 2543ND-t nem érdemes megvenni mivel egy árban van a 3600 is és az erősebb hardverrel rendelkezik és még a wifi-je is szimultán.

Gigabites router-ek közül a következőek ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Netgear 3500Lv2, Asus N15U/N16, Linksys E2000, drágábbak közül: Netgear 3700/3800/4000/4500, Asus N66U, Linksys E3200/E4200v1.

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Értem, köszi a segítséget mindkettőtöknek.

Valószínűleg a TP LINK 4300-as lesz a befutó.

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Egy TP LINK 4300-nál az 50 megás netből kb mennyi fog átjönni az N-es laptopra/telefonra, ha csak 1 fal van köztük ?

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Adapter és a körülmények függvénye, hogy menni fog át menni de egy 300-as adapterrel van esély arra, hogy átmegy a teljes.

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Értem, köszi.

 

Csak általánosságban:

Egy gigabites router mekkora netet tud wifin továbbítani elméletben ?

És gyakorlatban, ha egy helységben van a 2 eszköz, akkor a jelenlegi előfizethető maximumot (T-nél és UPC-nél is ennyi a max), a 120Mbit/s -et is akár át tudja tolni pl laptop-ra ?

Edited by vacs1985
Link to comment
Share on other sites

Garono

A "gigabites router" vezetéken tudja a gigabitet. Vezeték nélkül elméletileg maximum 300 megabitet, gyakorlatilag előre nem megmondható. De a 120 megabitet jó eséllyel tudja.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A maximum 450 megabit WiFin. Legalábbis az új kütyük már ennyit tudnak.

Link to comment
Share on other sites

Einstein

A legújabb router-ek már 5 GHz-s sávon elméleti 1300 Mbps-t is tudnak de az ilyen típusok még nagyon újak és megfelelő adaptert sem lehet még hozzájuk kapni.

 

Azt, hogy egy adott router mekkora területet tud lefedni és mekkora sebességgel azt csak a konkrét helyszínen fog kiderülni, előre megmondani lehetetlenség. Sok minden befolyásolja az elérhető sebességet és hatótávolságot: alapvetően a használt router és adapter elméleti link sebessége, a köztes távolságban lévő falazat vastagsága anyaga (esetleges vasalása) és egyéb útban lévő tárgy, más wifi (vagy rádiós zavar) hálózatok száma/sugárzási erőssége/használt csatornája. Az elhelyezés is sokat számíthat, akár néhány centis eltérés is alapvetően befolyásolhatja a működést.

A beépített antennás router-ekről azt tartják, hogy rosszabbak ilyen szempontból de többeknek (köztük nekem is) ezzel ellentétes tapasztalatom van. Ha fontos a nagy lefedettség és a sebesség akkor lehetőség szerint válasszál egy külső antennákkal szerelt típust, mind router-ből és mind adapterből.

 

A 120-as net teljes átvitele wifi-n keresztül már elég problémás jellemzően ehhez minimum 300-as ellenoldalak és megfelelően zavarmentes környezetre van szükség. Egy 300-as ellenoldalakkal jó eséllyel olyan 80-100 Mbps-et lehet átvinni de természetesen semmit sem lehet garantálni.

450-es eszközből kevés van és azok is jellemzően csak a felső kategóriába tartozó típusok támogatják, de az ezt támogató adapterből még kevesebb van.

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

Köszi a részletes választ.

 

 

A Samsung Smart tévémben csak "G"-s beépített wifi van.

Kérdésem: Létezik olyan "N"-es wifi vevő, amit kábellel lehet a tv-re kötni ?

Tehát a tv úgy érzékelné, mint kábellel lenne rákötve a net, pedig valójában wifin megy.

Talán érthető mit akarok kérdezni. :upsz:

A tényleges kábeles rákötés nem oldható meg, mert kb 30 m kábelt kéne valahol végighúzni a házban.

Azért gondoltam erre, mert így talán lenne "N"-es net a tv-n. :)

 

Ja, és a tv (a 2,4Ghz mellett) látja az 5Ghz-es frekvenciát is.

Ez jelent valamit TP LINK 4300-nál ?

Edited by vacs1985
Link to comment
Share on other sites

Einstein

Ha tudja a tévé az 5 GHz-t akkor az vagy A-s vagy N-es de mivel az A elég régi, régebbi mint a G így szinte biztos, hogy N-es lesz.

A TP-Link 4300 támogatja mind a 2,4 és mind a 5 GHz használatot így bármelyiket használhatod.

 

Az a funkció amit te keresel az a kliens mód, sok eszközzel megoldható gyári de inkább valamilyen 3rd party firmware-rel.

Gyári firmware-rel a TP-Link 701ND/730RE/743ND/801ND/830RE/901ND tudja ezt.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Kis helyesbítés Einstein válaszához:

A Range Extender -ek (TL-WA730RE, TL-WA830RE) nem tudnak kliens módot, csak AP szórásos illetve jelismétlő (Range Extender) módot.

Link to comment
Share on other sites

vacs1985

A TP LINK 4300 csak tegnap jött meg, de csak ma (vasárnap) volt időm beüzemelni.Viszont van egy kis bibi itt.

 

Ha nem sikerül beállítani az 5GHz-et, akkor egy ilyen:

TP-LINK TL-WR702N Nano router kliens módban nem lenne jó nekem a TP LINK 4300 mellé ?

Usb-ről kapna áramot, utp kábellel rádugom a tv-re, és boldogság ?

Nem is vészes az ára.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Doc

Sziasztok!

 

A nagy többséggel ellentétben nekem egy olyan router kellene, ami megbízhatóan és stabilan működik kisvállalati hálózatban (8-12 gép). A jelenlegi TP-LINK rengetegszer meghal, befagy az admin felület, rapszodikus a működése. Ekkora hálózatnál már érdemes lenne az elosztást egy normálisabb SWITCH-el megoldani, hogy a router csak a SWITCH-el legyen összekötve. Kábelek mindenfelé, minden port foglalt a mostani felállás szerint.

Valamint a modem (régi d-link) cseréjét is érdemes lenne indítványoznom a stabilabb működés érdekében?

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Ha a D-link a régi szürke-kék akkor mindenképpen érdemes cserélni egy fekete 360R T1E-re, T-Pont-ban kb 5-6 ezer, ajánlott rá tenni EZT a firmware-t.

Pontosan milyen a jelenlegi router?

Ha általánosságban meg vagy elégedve a TP-Link-kel akkor az új lehetne egy 842ND vagy 3500 is.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A 842ND és a 3500 is otthoni router. 12 gép már problémát tud okozni nekik. Ha TP-Link, akkor ez a router és hozzá ez a switch. Ez így 19 gépet tud kiszolgálni, de a routerre további switch köthető szükség esetén. Mindkét eszköz támogatja az intelligens terhelés elosztást, túlterhelni nem biztos, hogy sikerülne, legalábbis ekkora hálózatban semmikép sem. A switch portonként managelelhető, a routerről nem találtam erre vonatkozó részt, viszont ott tudsz korlátozásokat is beállítani, pl. P2P tiltás. Árban drágább, mint az otthoni cucc, de ez legalább stabil. Esetleg szóba jöhet még egy Cisco-s megoldás is, az akár használtan is.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Huh. Megnéztem a routert és még nagykerben is 42e. A switch meg 32e. Valahol a kettő között nincs "arany" középút? Arra gondoltam, hogy egy normálisabb switch-el könnyítek a routeren, és valami középkategóriás routert üzemelek be. Vagy berakok egy linux szervert pfsense-el :igen:

Kábel újrahúzásnál érdemes cat6-ot húzni, vagy cat5-ről váltsak simán cat5e-re?

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Pfsense-t csak akkor ajánlanék, ha már profil felhasználó vagy, mi elég rendesen megszenvedtünk vele, igaz, nem csak net szétosztásra kellett volna használni. (Ettől független sokan, nálunk sokkal okosabbak is csak dicsérik.) .. Aztán visszatértünk Zentyal-ra, és bár az admin felülete még mindig kicsit lomha, százszor jobb vele dolgozni, jobb a support (~ eddigre bármit ki tudtunk guglizni), és stabilan tartja magát. Nem kell egy erős hardver, egy régebbi megbízható desktop gép kell, gigabites hálózati kártyákkal, és kész. Innen már csak switchek és wifi AP-k kérdése a stabil hálózat.

Röviden: én is egy router gépet ajánlanék, később még sokmindenre jobb lesz (pl. fájlszerver), mint egy TP-Link. Cat5e szerintem elég.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha sokallod, akkor nem marad más, mint a használt cisco, vagy a routergép.

Az előbbinél itt egy kellemes árú router: http://www.ebay.de/itm/Cisco2621-RF-Cisco-2621-Router-VAT-Free-Netto-Preis-/251217338155?pt=DE_Computing_Firmen_Router&hash=item3a7db85f2b A szállítás 12€ pluszba, de még így is olcsón adják. Erre ép egy év garanciát is vállalnak rá, ami nem rossz. Ha gond van vele, az úgyis azonnal kijön, de a ciscora nem jellemző. Igaz, ez csak 100 MBitet tud, de ha nincs ekkora net, akkor nem gond.

Itt meg egy 24 portos, gigabites switch: http://www.ebay.de/itm/Cisco-Linksys-SR2024C-24-Port-10-100-1000-Compact-Gigabit-Switch-/330836721098?pt=DE_Computer_Sonstige&hash=item4d0767bdca

Az újonnani árához képest a töredékért meg lehet kapni, ha nem zavar, hogy használt. A minőségben nem számít, ugyan azt tudja, mint újkorában.

Bár itt a Tp-Link újonnan olcsóbb, mint a cisco.

 

Viszont akár az is lehet, hogy ez a Tp-link switch az eddigi felállással is megbirkózik. A mostani routerre csak a bejövő net menne, és egy kimenő lenne bekötve a Tp-Linkre. A többi a TP-Link dolga lenne. Ha kevés, akkor jöhet a router csere is.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
SyncMaster

Sziasztok!

 

 

Olyan kérdésem van hogy létezik olyan router amibe később bele lehet illeszteni a Mini PCI wireless kártyát?

Ha igen melyek ezek a típusok?

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem hiszem. Nem is igazán értem, hogy mire lenne ez jó.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Kliens oldalon használnak ilyen kártyát (elsősorban laptopok esetében; az enyémben is ilyen van). Az egyetlen előnye a ráépített erősítő lehet router esetén, de azt külső erősítővel is lehet pótolni.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Üdv :) .

 

NAS témában kérnék kis segítséget. Tudtok ajánlani egy jó ár/érték arányú darabot? Főleg filmek lennének rajta illetve innét is lennének nézve, de tárolnék rajta mást is úgyhogy nem ártana valami alapszintű hozzáférés szabályozás illetve egy használható torrent kliens.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...