Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózati eszközök vásárlása


KGigi

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
[OP]Destroy-man

Mivel az utóbbi idõben nekiállt rosszalkodni a routerem, ezért elõbb vagy utóbb (de inkább elõbb) le kell hogy cseréljem. Én a Fonera 2.0G routert néztem ki, igaz, hogy switch nincs rajta de azt megoldom, ha más nem a mostani router használnám switchnek.

 

Van valakinek valami tapasztalata a ketyerével kapcsolatban? Érdemes ezt megvenni, vagy esetleg van valami más (jobb), hasonló tudású router, mint ez, ilyen árkategóriában? Nagyon tetszik benne az USB csatlakozó, a szabad forráskódúság, aminek köszönhetõen bõvíthetõ a tudása, sok kiegészítõ van hozzá (pl. torrent kliens), kezeli az USBs 3G kártyát, stb.

 

Ha ezt ajánljátok, akkor érdemes megvenni hozzá a plusz antennát (együtt vásárolva olcsóbb), vagy elég a gyári is? Családi házhoz kéne, néha a kertben is használnám (kb 100 métert kéne lefednie, plusz a ház fala lenne, amin többször is át kéne, hogy menjen a jel).

Még annyi kérdésem lenne, hogy ti látjátok az oldalon a szállítás költségét? Mert én csak annyit találtam, hogy az ár ezt nem tartalmazza, országonként más (ez eddig okés is), de hogy mennyi?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én ezt ajánlom. Ebben nincs torrent és USB, de sokkal jobb maga a készülék. Pjotr ajánlotta anno, azóta még olcsóbb lett.

 

Ha ezt veszed, mindenképp cserélj antennát, mert ezzel a 1,5 dBi-ssel jó, ha a közfalat átviszi.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Vagy keress olyan Asus-t, amin van USB, és lehet rá másik szoftvert rakni. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én nem sok jót hallottam az ASUS-okról. :nem: Nagyon sokkal van hatótávolsági probléma, főleg az N-es példányokkal. Ráadásul ár/értékben sem nyerőek.

 

Szerk.

Közben kijött ez. Ezen van USB, de torrentet nem tud. Sajnos árat nem találtam.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mindent nem kell elhinni. Ha hétvégén lesz kedvem, akkor megrajzolom a terepasztalt, és beszámolok, meddig jó az enyém (akár kétféle antennával, de ahhoz már nagyon kell unatkozzak).

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Köszi a segítséget! Az USB létszükséglet lenne, ugyanis nyomtatót is kéne ráraknom, meg aztán egy NAS sem lenne rossz (USB-s winyom már régóta van, a torrent meg csak hab a tortán). Úgyhogy mindenképp ebbe az irányban mennék, ami ilyen "servereket" tud futtatni.

Szóval a Fonera gyári antennája gyenge. És a 7 dBi-s kiegészítő antenna már elég teljesítményt tud nyújtani, vagy még az is gyenge?

ASUS-nál a WL-500G az amin van USB, de torrentet nem tudja, és nem is tanítható rá, ráadásul többe is kerül.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A 7dBi-s antenna baromi erõs. Azt nem tudom, hogy a kertben milyen pinged és átviteli sebességed lesz, de hálózat szinte biztosan.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
memmem

Sziasztok!

 

Tanácsokat szeretnék kérni wi-fi jelerősség, jelminőség növelésével kapcsolatban.

 

A helyzet a következő:

egy D-link DIR-655 router a ház lehető legrosszabb pontján (áthelyezni sajnos nem lehet)

Probléma:

jó kis vastag vasbeton hatására az emeleten a jelerősség (ha egyáltalán van) elég szegényes.

 

Szerintetek mi lenne a legmegfelelőbb megoldás? Gondoltam erősebb antennára, de azt elég lutrinak érzem vagy esetlege erről valakinek valami tapasztalata?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem rossz cucc, de nagyon drága és általában gyenge átviteli sebességet produkál. Nagyságrenddel olcsóbb kipróbálni másik antennákkal. Mondjuk 8 dBi-sekkel.

Link to comment
Share on other sites

memmem

A gyenge átviteli sebesség mit jelent? Mert én úgy gondoltam hogy ezzel a cuccal kötnék össze két router/AP-t.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Elvileg ugyan olyan árviteli sebességet ígér, mint a full duplex 100 mbite-es vezetékes hálózat. (A valóságban azért kíváncsi lennék rá. :hááát: )

Az ára viszont elég durva, az argep.hu-n is csak 1-et találtam 13 eft/db

 

Ennél jóval olcsóbban super G-s AP is vehetsz, szélesebb körû felhasználási lehetõséggel. A végleges N szabványnak, köszönhetõen hamarosan megjelennek az N szabvány támogató AP-k is. Vélhetõen ezen kütyünél nem drágábban: Link.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak a törzshálózaton, rövid távolság áthidalásakor tud normális sebességet. Amint egy másik áramkörre kellene átmennie, gyakorlatilag annyi az egésznek, az elosztók szintén drasztikusan csökkentik a sebességet.

Link to comment
Share on other sites

memmem

Hát 24e párban...de egy AP önmagában nem oldja meg a problémámat. Hát azt viszont, hogy kell-e áramkört váltania azt nem tudom, de azt hiszem antenna cserével fogok próbálkozni. Célszerû az antennát ugyanazon márkától venni mint a router?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem. És ez esetben olcsóbban is megúszhatod.

Link to comment
Share on other sites

memmem

Tudtok valami márkát ajánlani vagy akár terméket?

Egyébként köszönöm a segítségetek. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem a TP-Link 8 dBi-s antennái nagyon jól beváltak. Nekem is ilyen problémáim voltak, szintén vasbeton miatt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kripapaqb

Sziasztok!

:huh:

 

Usb-s wlan adapter vásárlás előtt állok, és van egy nagy kérdésem.

Kinéztem egy olyan adaptert aminek a wlan szabványa: 802.11n.

Ez az adapter vajon műkszik 802.11 b/g-s routerrel is???

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

Ennyi infót tudok a cuccról: http://www.argep.hu/popup.asp?pid=67239549...0001&foto=1

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Természetesen, visszafelé kompatibilis.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Get_in_the_Game

Sziasztok. Én is USB-s WiFi-t vennék, ezekről van több kérdésem. Szerintetek érdemes egy N-essel kiváltani a laptop beépített 54-es WiFi-jét, ha csak a net (15megás) megy a laptopon? Azért gondolkodtam ezen, mert érezhetően lassabb a net az 54-es WiFin, mint amikor kábelen kötöm rá a routerre. És a laptopon VPN fut, tehát nem ártana ha minél gyorsabb lenne.

Aztán egy ilyen USB kütyü mennyire terheli le a procit?

Tp-Link termékekről tud valaki tapasztalatokat mondani? Mert ha érdemes kiváltani egy ilyennel a beépített WiFi-t, akkor ez a legolcsóbb megoldás.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha a router csak G-s, akkor nem sok értelme van. Egyébként sokat segíthet.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

A router is N-es.

És valakinek valami tapasztalat, hogy mennyire terheli egy ilyen USB-s WiFi a procit?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem jelentősen, bár ez gépfüggő is (nekem például csak 1-2 %-al ugrassza meg a CPU használatot). Inkább az USB sávszélességének nem tesz jót, ha pl. USB-s vinyóra másolsz és közben aktívan pörög a Wifi hálózat, valamint e-mellet még sok más USB eszköz is csatlakoztatva van, akkor így már érezhető lesz.

Egyébként azért jobb USB, mert később asztali gépeken is használhatod. Ha a laptopod támogatja, lehetőséged van PCMCIA -s csatolásút Wifi adaptert venni, de ezek már kezdenek kihalni.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Hasonló a gondolkodásunk, pont ezért akarok USB-set. :D

Mellette csak egy USB-s egér van bedugva, az meg nem hiszem hogy zavarná a dolgokat. :D

TP-Link-rõl valami vélemény, tapasztalat?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

TP-Link: :oké:

Viszont általánosan igaz, hogy érdemes ugyan azt márkát választanod, mint amilyen a routered.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...