Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Miért nem futnak (megfelelõen) a játékok?


LordDzseff

Recommended Posts

Pjotr
Hát biztosan nem az 500GB-os merevlemez lesz a megoldás kulcsa.

Pedig de. Eleve gyorsabb, plusz meglesz egy újratelepítés, emellett a Steam mappa is csak le lesz másolva, aztán vissza, így a töredezésnek is annyi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Timer

Nem hiszem, hogy a merevlemez sebességével van baj: a gépházon lévõ visszajelzõ LED alig villog; biztos, hogy a program nem használja ki teljesen a háttértár képességeit. Olyan érzés, mintha csak szakaszosan férne hozzá a winchester-hez a folyamat, pedig semmi nem fut a háttérben.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Esetleg nem ártana megcsinálni a vásárláson kívül írt 2 dolgot, amit mondtam. :)

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Mielõtt még belevágsz az újratelepítésekbe, próbáld ki ezt, ha még nem tetted: nézd meg a steam parancsikonjának tulajdonságai között, hogy valamilyen kompatibilitási módban fut-e. Ha igen, akkor vedd ki azt, semmilyen kompatibilitás ne legyen beállítva.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egészen biztosan nem a háttértár hibája, ha valami 20 percig töltöget. Ennyit nem lassíthat rajta.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Az újratelepítést már megtettem (a játék szintjén). A töredezettség mentesítést is megoldottam, két soron: elõször rendszerben a alapértelmezett megoldással, azután a Steam kliensébe épített eszközzel.

 

A kompatibilitást mindkét .exe-nél alapértelmezettre állítottam, de nem segített. (A steam parancsikonja valamiért XP SP3-ra, és rendszergazdai jogosultságra volt állítva, egyelõre nem emlékszem, miért is állítottam be így! :))

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A processzorterhelés ilyenkor hány százalék? Mekkora a memóriafoglalás? Szerintem egyszerûen az van, hogy a Steammel meg néhány háttérben ügyködõ programmal összesen annyi memória kéne, hogy kénytelen a rendszer a lapozófájlhoz nyúlni, ami viszont durván lassít a folyamaton.

Egyébként meg nem ártana megvizsgálni a merevlemez általános állapotát, megnézni az átviteli sebességet, mert ha nem villog folyamatosan a HDD ledje, és mégis sokáig tart a töltés, akkor ott még akár vezérlõprobléma is lehetséges.

A szoftveres probléma sincs kizárva, ha minden kötél szakad, egy újratelepítést is érdemes megpróbálni (a rendszer szintjén).

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Rengeteg ilyen problémát olvasni a neten a steam-es verzióval, valószínűleg szoftveres lesz a baj és a megoldás is. De vajon mi? :SITT egy másik megoldási lehetőség, ha nem találtál még rá.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Emberek, ezt nem hiszem el! Kikapcsoltam az ESET Smart Security-t (tűzfal, vírusirtó, amit lehet), emellett lehúztam a hálózatról a gépet. A Steam így offline módban indult, és v'oila: úgy tölt a játék, mint az álom.

 

DE! Mivel ez így nem megoldás, szépen lassan, lépésenként próbáltam meg visszaállítani az eredeti állapotot. Nos, elérkeztem a kiinduló állapothoz, ellenben a játék most kifogástalanul működik! Az eszem megáll! Az egyetlen épeszű magyarázat a kompatibilitásban lehet: amikor visszaállítottam alapra mindent, a Steam parancsikonját is, nem indítottam újra a klienst. A Wi-Fi adapter lehúzásakor azonban kiléptem a Steam-ből, hogy offline legyen, így valószínűleg a következő indításnál léptek érvénybe a megadott indítási opciók, immáron kompatibilitási funkciók nélkül.

 

Vagy ez, vagy nincs jobb ötletem! :) Mindenesetre köszönöm szépen a segítségeteket, nélkületek nem biztos, hogy rájöttem volna a megoldásra! Dave-nek pedig külön köszönet a tippért! :)

 

 

Szerk.: a külföldi linkelt komment szerint is az offline mód, illetve a kompatibilitási szolgáltatás kilövése hozta meg az üdvösséget. "First, I disabled Program Compatibility Assistant Service" / "Last, I started steam in offline mode." /

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Na erről van szó, megspóroltunk egy felesleges HDD vásárlást. :P

 

Valószínűleg az újraindítás hozta meg a sikert a kompatibilitás állítása után, ezt el is felejtettem mondani.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Valószínűleg, de ma már nem merem visszaállítani, hogy kipróbáljam, az volt-e a gond! :) Ilyenkor szokott az történni, hogy nagy örömömben megint pórul járok! :)

 

Köszönöm még egyszer Mindenkinek! :)

 

(Holnap azért rápróbálok erre a dologra, mert most már komolyan érdekelne, hogy mi volt a kulcs :))

 

 

UPDATE: kísérleteztem, és valóban a kompatibilitás volt a hiba. Magyarán: probléma esetén ne csak a játék .exe fájljánál, hanem a steam parancsikonján is ellenőrizni kell a kompatibilitási módot, és ki kell kapcsolni minden lehetőséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Fujitsu

Bár valószínûleg nincs rá épeszû magyarázat, de azért kiírom magamból, hogy a TDU-m újabban öt percenként legalább egyszer lefagy oly módon, hogy a kép beakad, a hang meg megy tovább. Rohadtul idegesítõ, hogy amikor elõvenném egy negyedórára, akkor a tíz percen belül bekövetkezõ második lefagyás után kell otthagynom a francba az egészet, vérvörös fejjel. :S

A dolog igazából csak azért érdekes, mert ezt csak pár napja csinálja, elõtte ilyen nem volt. Egy bugos sz*r az egész játék (a franciák nem tudnak programozni), és azt már meg is szoktam, hogy a Windows 7 és a Radeon kártya párosán randomra fagy (egyébként az érdekes, hogy a régi gépen sosem fagyott, bár igaz, hogy ott még Megapack sem volt), de a korábbi fagyások konzekvensek voltak abban az értelemben, hogy általában hosszabb idõ (mondjuk 1 óra játék) után következtek be, teljesen véletlenszerûen; és voltak olyan periódusok, amikor egyáltalán nem fagyott a program, még több óra után sem. És így sosem fagyott, ahogy most: a képpel együtt a hang is mindig megállt, most meg megy tovább. Szabályosan, tehát a rádió is játssza tovább a zenét, mintha mi sem történt volna, a kép meg áll.

Direkt megkínáltam a gépet MW2-vel is, természetesen még csak röccenésnek sem volt semmi nyoma. Sõt, TDU 2 bétáztam is, és az sem fagyott. A múlt keddi frissítések kivételével semmi sem települt a rendszerre.

A kompatibilitást is átraktam XP SP3-ra a Vista SP2-rõl, de ez sem segített, ugyanúgy fagy a rohadék.

 

Valószínûleg újra kéne telepíteni, esetleg visszaállítani egy régebbi mentést, netán fogni a telepítõlemezt és szilánkosra zúzni. A gond leginkább az, hogy nincs nála jobb, és – ha nem akasztanak fel NDA-sértésért, akkor elárulom, hogy – sajnos nem is lesz, hiába jelenik meg pár héten belül a 4 éve várt folytatás.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyrészt like. Másrészt mi a megapack?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A Megapack 45 járgányt ad hozzá a vásárolható palettához a játékban, mást nem módosít. Azt már korábban észrevettem, hogy a régi lefagyásoknak nincs hozzá közük, mert az bármilyen autóval elõfordulhat (elõször én is azt hittem, hogy a Megapack a bûnös).

De én azzal már megbékéltem, hogy néha-néha lefagy, amikor úgy tartja kedve. A gondom az, hogy a napokban eljutott a játszhatatlan szintre ezzel az ötpercenkénti lefagyással, holott semmi sem változott. Komolyan mondom, az elsõ zeneszám nem ér véget a rádióban, mire beakad a kép.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Na, levettem a kompatibilitást, és ~25 percet nyomtam a gázt anékül, hogy beakadt volna a kép. Épp "rádiócsatornát" váltottam, mikor kifagyott. A fagyás jellege nem változott.

Bár nem tartom valószínûnek, hogy a túlterhelés okozza a problémát, de azért ezeket a szálló újságpapírokat, szemeteket meg madarakat kikapcsolnám, ha lehetne. (Aki tudja esetleg a módját, ne tartsa magában!) Igaz, a játék már 4 éves, de még mindig hajszárítóhangja lesz tõle a gépemnek.

Egyébként rosszul emlékeztem, egyszer lefagyott a régi gépemen is. Igaz, csak egyetlen alkalommal, de akkor is. (Visszaolvastam a topikjában, onnan jöttem rá.) Errõl jutott eszembe, hogy van még itt valami radial.cdb meg radial.idb, utóbbi gyanúsan az elmúlt napok valamelyikében lett utoljára módosítva (bár csak 1 kB). Majd még kipróbálom úgy is, hogy ezeket kitörlöm elõtte.

 

===

Nem akarom elkiabálni, de lehet, hogy meg is oldottam az ügyet ennek a radial.idb-nek a törlésével. Több mint 30 percet ment fagyás nélkül, és napok óta elõször végre szabályosan léptem ki belõle.

Persze meg kéne várni egy lefagyást, hogy meg lehessen állapítani, hogy a fagyás jellege is olyan-e, mint korábban (mert ugye lefagyni lefagy, az óhatatlan; csak ne ötpercenként, hanem legfeljebb kétóránként tegye), de annyi idõm most nem volt, hogy kivárjam. (Meg különben is, ha ismét olyan lenne, mint korábban, akkor lehet, hogy hiába várnék órákig is.)

Edited by Fujitsu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Fireannt

A tavaly év végi elõfizetéskor a Fallout3 játék opcióval fizettem elõ az Idei PC Worldre. Egy eredeti dobozban kaptam meg a játékot. Telepítéskor közli, hogy tegyem be a korrekt lemezt és akkor indítsam újra. Vagyis nem lehet telepíteni. Ennél korrektebb lemezt nem is lehetne használni. Miért nem lehet telepíteni?

Köszönettel,Fireannt

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
Crackeld meg. :P Nagy valószinüséggel hibás a lemez. Próbáld meg másik meghajtóval vagy géppel telepíteni. Ha ott is ez a hiba áll fent, akkor küld vissza lemezt, és kérj egy újat, mondván sz@rt kaptál.
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha van fent Daemon tools vagy hasonló program, akkor az is bekavarhat. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Fireannt

Továbbra is a Fallout 3 játék. A munkahelyi gépemen gond nélkül menne a játék (ott ugye sajnos nem lehet játszani), tehát a lemez jó. Ilyeneket olvastam a neten: ha Nero, DVD Decrypter vagy hasonló program van a gépen akkor nem indul. Sõt, ha eltávolítjuk ezeket a géprõl, akkor sem indul. Volt ilyen a gépen, eltávolítottam, akkor sem indul. Windows 7 alatt. Mit lehetne tenni?

Köszönettel...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ahogy én látom, ki kell vadásznod a rendszerbõl az összes változást egyesével , amit a fenti programok okoztak...

 

De lehet, hogy van egy egyszerûbb módszer is. :hááát:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
moriharcos

Sziasztok!

Van egy kis problémám, nosztalgiázni szándékoztam és elõvettem a régi jó kis Age Of Empire elsõ részét

a játék el is indul de kb negyed óra húsz perc után kifagy, és ekkor kilépni se tudok csak resetelni.

win 7 van a gépen , hardverileg biztos hogy tudja a gép ami ehhez kell :D

Ha tudnátok segíteni azt megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Milyen kompatibilitási beállításokkal futtatod? Az explorer.exét kilövöd játék elõtt?

Link to comment
Share on other sites

moriharcos

nem azt nem , egyébként xp sp2 kompabilitási mod ban

Link to comment
Share on other sites

moriharcos

viszont most tesztelem vin 98 módban is hátha az segít

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha nem lövöd ki az explorer.exe-t, hogy tudsz vele játszani? Elcseszi a színeket...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...