Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Google Chrome OS


geri005

Recommended Posts

Jay

Úgy látszik, hogy jól tudnak titkot tartani.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Vagy még nincs mit titkolni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A google az ms-el ellentétben már alpha korában is ki szokta adni a szoftvereit. Ha ez valós kép lenne, akkor kint lenne a google oldalán. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
geri005

Hát valósághûbb mint az elõzõ az biztos.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hekk_Elek

Szerintem jól hangzik. Nekem a google eddigi összes terméke tettszett.

A google earth,

a google sketch up,

a google chrome,

a gmail,

ráadásol maga a google is.

Ki szeretném próbálni a chrome OS-t is de nem akarom lecserélni az Xp-m.

Meg lehet oldani hogy egy 2 Gb-s pendrive-omon fusson magyarul?

A válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

geri005

Egyelõre ne akard semmilyen nyelven, semmilyen adathordozón kipróbálni!

Link to comment
Share on other sites

Garono

Már csak azért se, mert még semmilyen kiadása nincsen. Ha esetleg a neten találkoztál valamivel, az biztosan fake.

 

Egyébként valószínűleg fel tudod majd telepíteni 2 GB-os pendrive-ra (2 Gb-esre nem...).

Link to comment
Share on other sites

Hekk_Elek

Rákerestem a youtube-on a videókra és

találtam.

Mi az a hullám?

 

Link to comment
Share on other sites

Garono

Az összes ilyen videó fake. :)

Link to comment
Share on other sites

geri005
Már csak azért se, mert még semmilyen kiadása nincsen.

Azt hiszem erre próbáltam célózni :D

Link to comment
Share on other sites

geri005

Hoppá viszont (Bocs a dupla postért, el akarom kerülni, hogy bárki is elmulassza a hírt :démonikacaj: )

Új képek:

IPB kép

IPB kép

IPB kép

 

Sőt le is tölthető ( v2.00 béta)

Nem merek linket küldeni, de Twitteren érdemes követni a Google Chorme OS-t ;)

 

(Kb 4órája elérhető)

Egy CD az egész. Ha valaki kipróbálja az ne féljen megosztani velünk amit látott ;)

Link to comment
Share on other sites

Garono

A képek alapján hatalmas fake. :D 1:1-ben gOS, csak az ikonok vannak átrajzolva. Még a betöltőképernyő is ugyanaz (a logót leszámítva).

 

Edit:

Egyébként melyik Chrome channelt kellene követni a Twitteren? :nem:

 

http://twitter.com/chromeos

http://twitter.com/chromiumOS

http://twitter.com/followChromeOS

http://twitter.com/svchrome

http://twitter.com/chromeos_

http://twitter.com/chrome__os

 

Egyik sem néz ki official-nek.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Meglehet, mert ahogy hinni lehet a twitter oldalnak....31 perce jelent meg: Megerősített képek. Ami ugyanaz mint amit régebben beraktam, és arról rögtön kiderült, hogy fake.

Én a ChromiumOS-t néztem. Egyébként Hekk Elek által linkel videó utolsó hozzászólása alapján jutottam oda.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Garono

Hihetetlen, mennyi "álhozzáértõ" ember van a neten. Egy blogon valaki linkelt egy oldalt, ahonnan elvileg le lehet tölteni a C-OS-t. Tök nyilvánvalóan fake az egész, egy összetákolt homemade valami, Google meg Chrome logókkal teletûzdelve. Erre tanácskozásba fogtak, hogy akkor mi értelme van a Google részérõl kiadni egy Debian linuxot, ha csak annyi a változtatás benne, hogy elõretelepítve tartalmazza a Chrome böngészõt? És szépen lehúzták a Google-t és a Chrome-ot is, hogy trágya...

Link to comment
Share on other sites

kurada

Szerintem meg az hihetetlen, hogy mennyi elvakult fanatikus van a neten. Meg se nézik mi ez az egész, csak ez k.rvajó, mert a Gugli csinálja, wáááá! Megáll az ész. Az általad fentebb linkelt oldalról hadd idézzek néhány sort: "Elvégre még az USA-ban sem várható el, hogy mindig mindenki online legyen ..... És ami végképp bénává teszi az egészet: egyelőre a merevlemezen tárolt adatokhoz sehogyan sem férhetünk hozzá, így ha net nélkül vagyunk, még egy filmet sem tudunk megnézni.". Ezaz, tehát ha éppen Senkiföldjepusztán vagyok mobilinternet meg miegymás nélkül, akkor csak egy féltéglának használhatom. Bravó, szép volt Google! Ja még egy valami: "A gondok ott kezdődnek, hogy a Chrome OS a bejelentkezéshez a Google felhasználói fiókunk azonosítóját kéri, tehát egy Google fiókra mindenképpen szükség van." Tehát ha nem értenéd: ez csak arra megy ki, hogy a Gugli kitalálta az új és nagyon hatékony módját annak, hogy továbbra is követni tudja a böngészési szokásaidat és továbbra is célzott reklámokkal bombázhasson (mivel gondolom tudod, hogy a Google nem a Máltai Szeretetszolgálat, hanem egy profitorientált cég, amely bevételeinek nagy részét reklámok arcodba tolásából szerzi, ja és itt még a Firefox-féle Adblock se játszik :) ). A leveleinkhez már ígyis teljesen hozzáfér a Gmail-en, ezután meg már mindent tudni fog... Még egy email-t sem irhatsz meg rajta offline.... gondolkozzál már el ezen egy kicsit....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
geri005

Elméletileg 2010 végén jön ki.

Itt egy tavaly Novemberi demó videó:

.
Link to comment
Share on other sites

geri005

Van belõle kisebb nagyobb Pendrive-os változat is.

4 GB vagy 1 GB.

Ha valakit érdekel linkelek is.

Ki próbálom én is, aztán majd leírom milyen volt ;)

VMWare Playert is kipróbáltam, de ott beírtam felh. nevemet, jelszavamat, el is fogadta, utána meg csak a hátteret láttam, aztán nem csinált semmit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mr.Peter92

Üdv!

Kitudom úgy próbálni a demo Chrome OS-t, hogy EasyBCD-vel a bootmenübe a többi oprendszer mellé rakom a telepítés után? vagy csak virtuális gépen mûködik még??vagy ez telljesen máshogyan mûködik?? ha igen akkor hogyan próbálhatom ki?? a különbözõ oldalakon mindenféle egymásssal ellentétes állítások vannak akkor mi az igazság??

Üdv:MrPeter

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az új rendszereket érdemes virtuális gépen kipróbálni, kevesebb a probléma és biztonságosabb is.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Értem, akkor kipróbálom úgy.

ez a rendszer tényleg csak azoknak lesz jó akik neteznek, leveleznek, meg irodai munkát végeznek a többiek meg maradnak a windowsnál... persze gondolom idõvel majd a chrome is fejlõdni fog, ha tényleg piacot akarnak "hódítani"

 

." Tehát ha nem értenéd: ez csak arra megy ki, hogy a Gugli kitalálta az új és nagyon hatékony módját annak, hogy továbbra is követni tudja a böngészési szokásaidat és továbbra is célzott reklámokkal bombázhasson (mivel gondolom tudod, hogy a Google nem a Máltai Szeretetszolgálat, hanem egy profitorientált cég, amely bevételeinek nagy részét reklámok arcodba tolásából szerzi, ja és itt még a Firefox-féle Adblock se játszik :) ). A leveleinkhez már ígyis teljesen hozzáfér a Gmail-en, ezután meg már mindent tudni fog... Még egy email-t sem irhatsz meg rajta offline.... gondolkozzál már el ezen egy kicsit....

Hát igen... nem kéne hogy bármelyik cégnek is túl nagy hatalma legyen, mert a hatalom rossz kézben fegyver!

 

Üdv:MrPeter

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...