Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Vista telepítése


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Windows Vista telepítése

Telepítõkészletek

A Windows Vista megérkezésével megváltozott a telepítõkészlet szerkezete az eddig használthoz képest, mert a Microsoft szerint az elõzõ változatokba bonyolult volt beépíteni a javításokat. Hát, minden volt, de hogy bonyolult nem, az biztos. Jött az SP1 a Vista-hoz, egybõl kiderült, hogy szenvedés integrálni a telepítõbe. (Nem is foglalkozunk vele.)

 

Eddig egyetlen Windows-nak sem tett jót az, ha telepítés után kezdtük el felrakni a szervízcsomagját (SP). Nincs ez másképp a Vista-val sem, sõt, az SP2 még rátett egy lapáttal: õ már bizony nem kumulatív, ami azt jelenti, hogy csak az SP1 utána javításokat tartalmazza, így szükséges hozzá az SP1.

 

Ezért van szükség arra, hogy más forrásból szerezzünk telepítõkészletet (nem kulcsot, csak telepítõkészletet). Ha Vista telepítés elõtt állunk, és van arra lehetõségünk, hogy letöltsünk egy frissített telepítõkészletet, akkor keressük az alábbiak egyikét (MSDN lemezként vannak feltüntetve, semmi más nem felel meg a Windows-telepítõkészlet definíciójának):

 

Windows Vista with Service Pack 2 (x64) - DVD (Hungarian)
  • File Name: hu_windows_vista_with_sp2_x64_dvd_x15-36346.iso

  • SHA1: 50E67ACA9489F0AC34406D87D910D341DC38E226

  • ISO/CRC: 801838BC

Windows Vista with Service Pack 2 (x86) - DVD (Hungarian)
  • File Name: hu_windows_vista_with_sp2_x86_dvd_x15-36299.iso

  • SHA1: 57FF0EC21F1FD2DF43C28174119F426CAC697454

  • ISO/CRC: A4ECA885

Windows Vista with Service Pack 2 (x64) - DVD (English)
  • File Name: en_windows_vista_sp2_x64_dvd_342267.iso

  • SHA1: AAEE3C04533899F9F8C4AE0C4250EF5FAFBE29A3

  • ISO/CRC: 80B2EDB5

Windows Vista with Service Pack 2 (x86) - DVD (English)
  • File Name: en_windows_vista_with_sp2_x86_dvd_342266.iso

  • SHA1: 25AD9A776503E6A583BEC07879DBCC5DFD20CD6E

  • ISO/CRC: E2AD10F9

Ha valakinek más nyelvû telepítõkészlet-ellenõrzõösszeg kell, szóljon!

 

Válaszd ki az ellenõrzõ eljárást, majd tallózd ki az ISO-t. Ha a kapott ellenõrzõ kód megegyezik a Pjotr által linkelt értékekkel, akkor eredeti MSDN verzióról van szó, és garantáltan hack, és vírusmentes.
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Telepítés pendrive-ról

Bizony, ilyet is lehet

Amire szükségünk lesz:
Olvasás képessége Windows Vista telepítőlemez (DVD, vagy képfájl) 4 GB kapacitású pendrive (üres)

  1. Csatlakoztassuk a pendrive-ot, helyezzük be a telepítőlemezt a gépbe!
  2. Indítsuk el a CMD.exe rendszergazdaként! (Start menü > Minden program > Kellékek, jobb klikk a Parancssorra, Futtatás rendszergazdaként)
  3. Gépeljük be a DISKPART parancsot! (Ezzel elindul egy program, szintén a CMD ablakban)
  4. Most ki kell keresnünk a pendrive-unkat, adjuk ki a LIST DISK parancsot! A lemezek számozása 0-tól kezdődik, Lemez Z/Disk Z kell nekünk (Z számot jelöl), nálam az 1-est kapta.
  5. A következő parancsokat sorban adjuk ki neki (enter):
    1. SELECT DISK 1 (pendrive sorszáma!)
    2. CLEAN
    3. CREATE PARTITION PRIMARY
    4. SELECT PARTITION 1
    5. ACTIVE
    6. FORMAT FS=NTFS (néhány percbe telik!)
    7. ASSIGN (itt kap betűjelet a pendrive, nálam a H-t kapta)
    8. EXIT
    A DISKPART-ból történő kilépés után NE zárjuk be a CMD ablakot!
  6. Következő lépésként be kell lépnünk a telepítőlemez boot nevű mappájába!
    1. G: [enter] (nálam G a telepítőlemez betűjele)
    2. cd boot
  7. Adjuk ki a következő parancsot: BOOTSECT.EXE /NT60 H:
  8. Miután végzet, a következő utasítással másoljunk fel mindent a telepítőlemezről a pendrive-ra (más módon van rá esély, hogy ne működjön a telepítő):

    xcopy g:\*.* /s/e/f h:\

Ugyanezt elkövethetjük majd a Windows 7-nel is!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pjotr

Windows Vista telepítőkészlet frissítése

Figyelem!

:!: Az itt lévő írás még nem garancia a sikerre! Könnyen-gyorsan használhatatlan lemezt kaphatunk eredményül. :!:

Amire szükségünk lesz:
Olvasás képessége Windows Vista telepítőlemez (DVD, vagy képfájl) Az, amivel frissíteni, bővíteni szeretnénk (pl. SP, Internet Explorer 8 vagy újabb, frissebb .NET, friss DirectX, stb.) Virtuális (VirtualBox!) vagy fizikai gép, amit használatba vehetünk
(WAIK része, de nincs kedvünk letölteni 1,5 GB-ot) Mindenki a megfelelőt válassza ki magának (32/64 bit)! Ha virtuális gépen dolgozunk, akkor egy olyan programra, ami képes felcsatolni a virtuális meghajtónkat Windows alá (WinMount [shareware]) ISO képfájl készítésére és szerkesztésére alkalmas program (pl. UltraISO)

 

 

Telepítés, építés

  1. A letöltött ImageX tömörítést csomagoljuk ki egy mappába, amit könnyen elérünk!

    nálam:
    C:\imagex

  2. Hozzunk létre egy megfelelő virtuális gépet, majd kezdjük el telepíteni a Vista-t! (Kulcs nélkül is jó, de ügyeljünk arra, hogy azt a verziót válasszuk, amelyet eleve használnánk!)
  3. Figyelem: Amikor a következő képernyőhöz érünk, ne kezdjük el konfigurálni a Vista-t!

    IPB kép

  4. Ctrl + Shift + F3 billentyűzetkombinációra lesz szükségünk, könyököljünk rá!

    Újra fog indulni a Vista, betöltésnél azonnal Rendszergazdaként léptet be bennünket, méghozzá
    audit
    módban, ebben az üzemben leszünk képesek "manipulálni" a telepítőképet.

    Meg fog jelenni a Rendszer-előkészítő eszköz ablaka, ne zárjuk be, csak toljuk félre!

  5. Remélhetőleg szépen összekészítettük egy lemezen vagy képfájlon azokat a szoftvereket, frissítéseket, amelyeket bele szeretnénk pakolni a telepítőkészletbe. Nem tudom, pontosan ki mit fog belerakni, de itt egy útmutatás a sorrendet illetően:
    1. SP1
      (ha már benne van, nyilván nem kell)
    2. SP2
      (ha már benne van, nyilván nem kell, futtatni KELL a takarítót)
    3. Internet Explorer 8
      (/passive /update-no /norestart kapcsolókkal futtattam)
    4. .NET-keretrendszer 3.5 SP1+frissítései
      (NE a wapper-t használjuk, hanem a "standalone" pakkot)
    5. Más Windows kiegészítések (nyelv), frissítések (WU)
      (WU futtatását én nem tartom jó ötletnek, ráér az telepítést követően)
    6. Egyebek
      (ha fizikai gépen futtatjuk, akkor drivereket is telepíthetünk, NEM fogja befolyásolni, ha másik gépre telepítünk ezzel a készlettel)

    Ha valami kéri, akkor nyugodtan indítsuk újra a gépet (frissítéseknél eleve kötelező), ugyanúgy audit módba fogunk belépni, a kis ablak is megjelenik majd, szintén toljuk félre addig, amíg dolgozunk vele.

     

  6. Ha végeztünk a frissítéssel, bővítéssel, akkor szedjük elő a Rendszer-előkészítő eszköz ablakát, majd válasszuk a képen látható lehetőségeket:

    IPB kép

     

    Ha valaki
    fizikai gépen
    dolgozik, akkor választhatja az
    Újraindítást is a Leállítás helyett, de figyeljen rá, hogy ne ez a rendszer induljon el!

    Tulajdonképpen ezzel érjük azt el, hogy bármilyen gépre fel lehessen telepíteni.

Telepítés, építés
  1. Első lépésben csatoljuk fel a virtuális partíciót, ami a Vista-t tartalmazza!

    nálam a betűjele:
    Z

  2. Start menü > Minden program > Kellékek, jobb klikk a Parancssorra, Futtatás rendszergazdaként

     

  3. Navigáljunk el az ImageX-t tartalmazó mappánkhoz!

     

  4. Adjuk ki a következő parancsot:

    imagex /compress maximum /flags "Business" /capture z: e:\install.wim "Windows Vista Business"

    • imagex:
      maga a program
    • /compress maximum
      : tömörítésu szint
    • Business
      és
      Windows Vista Business
      : kinek milyen van
    • /capture z:
      : melyik partíción van a menteni kívánt Vista
    • e:\install.wim
      : cél helye és neve, TILOS átnevezni (ha jót akarunk magunknak, akkor külön merevlemezre pakoljuk)

    Ez folyamat hosszadalmas lehet, de pl. egy 3 magos 2,8 GHz-es processzorral, 2 GB memóriával és 2 merevlemezzel megáldott géppel kivárható.

     

  5. A folyamat végeztével megszületik az install.wim, amelyet már csak be kell illesztenünk a telepítőlemez képfájljába, hogy kiírjuk. Annyit kell tennünk, hogy:
    • Megnyitjuk az ISO egy olyan programmal, amely tudja szerkeszteni.
    • Töröljük az eredeti install.wim állományt!
    • A helyére pakoljuk az újat, ...
    • ... majd mentjük a frissített telepítőkészletet! (Itt is dolgozzunk másik merevlemezre, ha lehet.)
Tesztelés

Mindenképp teszteljük le az elkészült rendszerünket egy virtuális géppel! Internet Explorer 8-at, .NET-keretrendszer 3.5 SP1-et pakoltam bele, nem jelzett a WU, hogy szükségem lenne bármelyik már "integrált" csomagra.

 

Másik fontos dolog: ha nem csak egy verziót szeretnénk így frissíteni, hanem többet, akkor mindegyikkel külön-külön el kell játszanunk mindezt, a különbség annyi, hogy az ImageX utasításai közé kell még egy
/append
is, ugyanis ezzel a paranccsal mondjuk meg neki, hogy csak a változtatásokat tegye bele, ne írja újra az egész képet.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Enyém.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Pjotr

Az elõbb eljátszottam egy ilyet, csak épp újabb imagex-szel, sokkal gyorsabban elkészült. A Windows 7-es WAIK-ból szedtem ki, ha esetleg érintene valakit.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Pjotr

(Windows 7)

 

Játszottam a dism-mel, de van egy kis gondom. Drivereket pakoltam a wim-be, de érdekes módon a telepítés érezhetõen lassabb lett, a feltelepített rendszer meg 1 GB-tal több helyet foglal. Driver-integrálás nem sokkal növelte meg a wim méretét, így nem értem, mi a gondja. :pislog:

 

Ötlet?

---

A Realtek HD driver okozta, mert minden inf fájlt benne hagytam a pakkban (36), nem csak azt az egyet, ami nekem kell.

Fizikai gépen még nem próbáltam ki.

---

Kipróbálva, mûködik minden!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
kabelnet2

Egy rémtörténet:

 

SP1-es Vistám megérett a javításra, gondja van a leállással, nem megy rá az SP2. Mivel van benne egy csomó ritkán használt,de szükséges program, amit felesleges átvinni Win7 alá, úgy döntöttem rendbeteszem. Egy frissítõ telepítést csináltam, vagyis rendszer alól indítva a telepítést upgrade opcióval csak az oprendszert teszi rendbe. Persze SP2-t nem lehet eygbõl rátenni, csak SP1-el lehet frissíteni, utána jöhet az SP2.

 

Elsõ baj: jelzi, hogy nincs RAID drivere, de szerinte ettõl még fog menni. Persze nem megy, a telepítés az újraindítás után kiakad. Egyrészt ott volt a driver a futó rendszerben, amiben elindult, másrészt ilyen futásnál nincs lehetõség hozzáadni drivert. Szóval érthetetlen. Kb. 2 óra felesleges futás után átdugom egy alaplapi Intel vezérlõre, TrueImage vissza és indulhat minden elõlrõl.

 

Kb. 3 óra futás után kiakad semmitmondó hibaüzenettel. Ránézve a partícióra kevés a lemezterület, elfogyott. Itt az az érdekes, hogy byte-ra pontosan kiszámolta mennyi kell, annál kapott vagy 0.5G-vel többet és mégis.... Kap még 1G-t minden alaphelyzetbe és rajta..

 

Végigfut (3 óra), kiírja, hogy megméri a sebességet, végez, de úgymarad minden. Lemez kerreg, képernyõn semmi életjel. Hagyom vagy 2 óráig. Megunom, lelövöm, újraindítom - és minden mûködik. Mehet fel az SP2 majd a vagy 60 fix, itt már nincs probléma.

 

Azért mehetne egy kicsit simábban is. Vajon a Win7-ben ugyanígy megy?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az elsõ baj a frissítõ telepítés volt...

Link to comment
Share on other sites

kabelnet2

Miért is?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tiszta telepítést csinálj. Ezeknek a rátelepítéseknek az eredménye az esetek túlnyomó többségében szemétdomb lesz.

Link to comment
Share on other sites

kabelnet2

Nem mindig lehet vagy érdemes. Mint említettem nem ez a fõcsapás rendszer, de van benne néhány alkalmazás, ami néha kell. Egy új rendszert összerakni nem kevés idõ, mire mindent beállítasz úgy, ahogy régen volt. S akkor ne beszéljünk a telepítõ CD-k elõbányászásának idejérõl.

Erre van kitalálva a frissítõ telepítés. S ráadásul a Vista szépen is csinálja - sajnos volt alkalmam látni. Egy teljesen új rendszert tesz fel, majd belemásolja az elõzõ rendszer elmentett alkalmazásait. Csak sajnos néhány tulajdonképpen apró hiba tette nehézkessé az egészet. Ha rendesen lenne megcsinálva, kb 3 óra alatt lett volna egy mûködõ rendszerem - ami nem rossz idõ.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ja, valóban gyors a frissítő telepítést. Csak utána többet szívsz vele mint előtte, nem is beszélve a lomhaságról (Kb olyan ez, mint a sz@rnak egy pofon).

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Egy új rendszert összerakni nem kevés idő, mire mindent beállítasz úgy, ahogy régen volt. S akkor ne beszéljünk a telepítő CD-k előbányászásának idejéről.

Nem tudom, te mit csinálsz, de nálam kb. 20 perc a Win7 telepítése (lassabb gépeken is megvan egy óra alatt még a Vista is), ezt követően 1-1,5 óra múlva tökéletesen ugyanúgy néz ki a rendszerem, mint előtte. Ha csak a legszükségesebbeket teszem fel, akkor hamarabb. Telepítő CD-m csak a Windowshoz és az Office-hoz van, bár igazából ezekhez sem kéne. Te mit teszel fel arról? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Ha rendesen lenne megcsinálva, kb 3 óra alatt lett volna egy működő rendszerem - ami nem rossz idő.

Ha meg lett volna egy megfelelő partíciómentésed, akkor nem 3 óra, nem is 20-25 perc, hanem olyan 10 perc alatt lett volna egy működő, sőt jól működő rendszered. ;)

Azt a pár frissítést, ami közben kihött meg kényelmesen letudod ezután. Még így sem rossz idő. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Erika65

Sziasztok

 

Nekem Gateway MD7333U Windows Vista Home Premium (64-bit) laptopom van.

Sajna kek halalnak nevezett virust kaptam es vittem a szervizbe de :nem: nem ertettuk meg egymast /english- hungary\ es letoroltek az eredeti gyarit.

A gyari magaba foglalta /Gateway Recovery Management/ telepitojet.

Ok feltelepitettek a Vista Home Premiumot ebbe nem telepitettek fel minden alapot es hianyzik a regi :Sír: azt meg fel is tudtam telepiteni es bent volt camera, word az 5.1 hangfalamat sem ismeri fel stb szoval az alap, en nem nagyon ertek ezekhez a dolgokhoz.

Meg anno annak idejen ra irtam dvd-re a telepitojet /Gateway Recovery Management mappat/ de sajna nem jo valamiert nem torli es nem telepiti a gepet, kerlek SOS.... :(((

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A szervízbe nem az eredeti Recovery telepítõt használták, hanem csak egy mezei Windows Vista -t. Innen minden szükséges drivert és segédprogramot le tudsz tölteni hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Erika65

Sya!

 

Koszi, de az angol tudasom alap, leirnad a menetet hogy csinaljam koszi /mire kattinsak stb./

Ja es jartam ezen az oldalon ,de nem tudtam hova mire katt,melyiket valasszam,kezdo vagyok..ebbe a vilagba..

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

IPB kép

 

A BIOS -on kívül, mindent szedj le és telepíts.

Link to comment
Share on other sites

Erika65

Szia!

 

 

 

Ok. Most telepitettem fel ujbol Windows Vista Home Premiumot 64 bit-et letoltottem magamnak es minden ok csak olyan a kepernyo kinezete mintha csokkentett modba lenne mit tegyek hogy normal modba legyen.?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ugyanott --> Video Downloads.

Kettõ is lesz, hogy neked melyik van megmondja a GPU-Z.

Link to comment
Share on other sites

Erika65

sya

 

Ok 3-4 ujrainditas utan es a nero telepitese utan helyre jott a normal mod.

Azt Nem tudom mi az oka annak hogy az 5.1 hangfalat hozza csatlakoztatom nem muxik csak a laptop hangja

az meg halk. Tudsz segiteni

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Pontosan milyen márkájú/típusú hangfalszettrõl van szó, és hogy csatlakozik a noteszgépedhez (analóg, S/PDIF, USB, stb..) ?

Link to comment
Share on other sites

Erika65

Sya!

 

Koszi letoltottem az audio conexant a gateway oldalarol es muxik.

A gepemen a Microsoft Office es a webcam meg nem jott ossze letoltottem a Gateway webcamos progit de nem akar elindulni. Error Webcam driver open fail. Pleae webcam restart camera or computer. Ez az ablak ugrik elo.

Es kerdeznem, hogy letudod irni a menetet hogy hogyan lehet megnezni eredeti-e a Windiows Vista.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A kamera drivert a Windows Update -en próbál meg keresni szerintem. Ami a Windowsod eredetiségét illeti:http://www.microsoft.com/genuine. De ha azt a kulcsot és Windows verziót adtad meg telepítésnél ami a OEM címkén szerepel akkor nem lesz gáz. Ha nem kérte ezeket az infókat a SLIC BIOS miatt, akkor meg még inkább problémamentesen lefut az ellenõrzõ.

Link to comment
Share on other sites

Erika65

sya!

 

Boldog uj evet!

 

Updatet hogyan keressem pontosabban?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...