Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memóriahiba


Pjotr

Recommended Posts

Get_in_the_Game

Eszembe jutott valami. Okozhat az problémát, hogy az új 4 gigás memórián modulonként 8 darab chip van, azaz egy memóriachip 512 megás, és esetleg ezt nem támogatná a HM55 lapkakészlet? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Én inkább kompatibilitást érzek ebben. Belerakhatod az 1600-as ramokat is. Kisebb ne legyen az a lényeg, mert egyadott frekncia alá netm ud menni a rendszer. Asus talán küld egy listát.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

@Davedry87 #56

 

Végső esetben próbálkozz ezzel:

Vedd ki az összes modult. BIOS reset, Várj egy percet, majd elsőnek a processzor felőli DIMM1-be tegyél modult, utána sorban a többit.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Ha lehet hinni ennek az oldalnak, akkor az 512MB-os chipek sem lehet gond:

http://www.crucial.com/store/mpartspecs.aspx?mtbpoid=561FD783A5CA7304

Viszont ha kompatibilitás, akkor nagyon mérges leszek, direkt figyeltem mindenre. Ami most benne van: Kingston 1333-as CL9-es 1,5V-os 2 gigás. Amit most vettem: Kingston 1333-as CL9-es 1,5v-os 4 gigás. Más paramétert vásárlás előtt egyszerűen nem lehet már figyelni. Egy eltérést találtam a mostani, és az új memória között, a Refresh to Active/Refresh Command Time a réginél 160, ennél meg 260. Nem hiszem, hogy ilyen mértékű gondot okozna.

 

De nagyon remélem, hogy inkább a memória a hibás, mert ha kompatibilitási gond van, ki kell fizetni a bevizsgálás díját, ráadásul akkor vissza sem veszik/nem cserélik ki. :(

 

Két hét múlva kiderül. Majd írok, hogy mi volt.

Köszi a segítséget srácok! :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

De nagyon remélem, hogy inkább a memória a hibás, mert ha kompatibilitási gond van, ki kell fizetni a bevizsgálás díját, ráadásul akkor vissza sem veszik/nem cserélik ki. :(

 

Eddig nem akartalak ezzel és előre bosszantani, ahogy egyszer hirtelen leírtad, hogy beadtad bevizsgálásra. Inkább várni kellett volna ezzel még, vagy a 3 napos cserével próbálkozni, illetve a 8 napos elállással, ha neten rendelted. Az egyéb garanciával ráértél volna. Vagy a 3 nap nyomán küldték inkább vizsgálatra?

 

Nekem a valóban hibás RAM-ot szó nélkül cserélték vizsgálat nélkül, csak ugye nem tudtak azonnal adni másikat, hanem újat rendeltek a disztribútortól, ezért várnom kellett vagy 2 napot az átvételre.

 

Te magad mondtad, hogy az új modulok egyenként és bármely slotban jók a memteszt szerint is. Viszont ha bármit mellé teszel, az 1, a 2, vagy a másik 4 gigást, akkor gond van.

Inkább az alaplapod háklis erre a RAM kitre, ezért elég valószínűtlen, hogy kimutatják, hogy hibás a RAM. Egy másik alaplapban valószínűleg jó lesz, vagy azt mondják. Fizetheted a bevizsgálást, de ne legyen igazam.

Előbb talán meg kellett volna várni, hogy mond-e valamit az Asus, valamint egy más típusú RAM-mal feltornászni 4 giga fölé, hogy arra mit lép a rendszered.

A szerviz igazán megtehette volna ezt baráti szívességből és próba céljából, de írtad, hogy nem az ő bulijuk volt, és inkább hagyták.

Azért drukkolok. :)

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Sajnos már a 8 nap letelt, mire ki tudtam próbálni, még valamikor december elején vettem.

Én úgy mondtam, hogy amennyiben a memtestet korlátozom, hogy csak 4096-ig teszteljen, akkor nincs hiba. Ha csak 1 modult raktam a gépbe, akárhova, nem volt hajlandó bekapcsolni se.

Sajnos egyáltalán nincs lehetőségem más típusú rammal próbálkozni.

A legjobb az lett volna, ha be tudtam volna adni a laptop szervizbe, mert ott ingyen teszteltek volna, csak most nincs lehetőségem nélkülözni a gépet, legalább 1 hónapig folyamatosan fog kelleni minden nap. Ezért is döntöttem a RAM kivizsgálása mellett. Így is dühítő, mert már január első hetében kellett volna a ram, de hát ezt dobta a sors.

 

Asus-tól nem várok világot megváltó választ. De majd meglátjuk, hogy mi lesz. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Bocs, akkor eddig félreértettem a dolgot, ha 1 db 4 gigással el sem indul. Viszont a memteszt mégis jó. Gondolom 1 db esetén korlátozni sem kell.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Megjött a válasz az Asus-tól, de nem lettem sokkal okosabb. Kompatibilitási listájuk nincs, csak annak a memóriának a specifikációit tudták elküldeni, amit ők raknak bele gyárilag:

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/458000/ELPIDA/EBJ41UF8BCS0-DJ-F.html

Annyit mondtak, hogy érdemes a specifikációit összevetni azzal, amit vettem. Illetve hogy ez 2 oldalas memória, tehát nekem is azt kell venni, de gondolom ez arra vonatkozik, ha Elpida mellé raknám amit veszek. Bár mindegy, mert amúgy is kétoldalas a Kingston is. Ahogy nézegettem, gyakorlatilag paraméterekben megegyezik az Elpida azzal, amit én vettem. 512 megás csipek, CL9-es, 1333-as, 1,5V. Egyedül a tRFC tér el, a Kingston esetében 260, Elpida esetén 160, de nem vagyok benne biztos, hogy Kingstonék nem írták el véletlenül, mert a sima 4 gigás moduljuk, ami nincs dual kit-ben, az is 160-as. Meg ennyire azért nem lehet háklis a gép. :D Hacsak nincs valami baja a memóriavezérlőjének.

Mindenesetre már "csak" másfél hét, és meglesz a bevizsgálás eredménye.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Get_in_the_Game

Most írtak a szervizből, hogy hibásak voltak a modulok, csak még a csere nem érkezett meg.

Ennek most nagyon örülök. :) Várom a cserémemóriákat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...