Jump to content
GSForum - Segélyvonal

SSD-vásárlás


Fujitsu

Recommended Posts

ProFiler
Az, hogy ProFiler P67-es lapjával most éppen nem megy (ami ráadásul egy viszonylag friss chipkészlet, most hívták vissza, a rosseb tudja, mi van vele), nem azt jelenti, hogy globálisan életképtelen a technológia; másként nem hinném, hogy forgalmaznák. (Amúgy ProFiler esetében is feltûnõen a RAID-driver telepítése után nem megy a dolog, tehát nem hinném, hogy ez az SSD sara lenne.)

Ha már szóba jöttem, gondoltam leírom, hol tartunk. A felvázolt esetre sem az OCZ sem a Gigabyte nem tudott megoldással szolgálni. Viszont ha a Windows-t egy SATA akárhányas vezérlõre kötött HDD-re telepítem, akkor az inf meghajtó telepítése után gond nélkül megjelenik. Jelenleg a programokat, temp mappákat, átmeneti fájlokat arra tettem, így is érezhetõ a teljesítménynövekedés.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Azt hiszem, tudom, mi a gondod. Néhány alaplap esetében bezavar az onboard RAID mûködésébe a kártya, mert maga is RAID0-t használ. A te alaplapoddal még szerintem nem tesztelték.

 

Majd feltétlenül írd meg a fejleményeket. Most már igen valószínû, hogy én is majd egy RevoDrive-ot veszek; igaz, kisebb méretben. 350 MB/s körüli folyamatos írás, 70 ezer I/O mûvelet másodpercenként – anyám, miket tudna mûvelni ez a szörnyeteg az én gépemben! 8)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Még így is süvít, hogy nem arról megy a Windows. Pl. a Photoshop (CS4) indítása SSD-ről 6 másodperc, miután a Revodrive-ra áttelepítettem, fél pillanat alatt elindul. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
itaka0718

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. SSD szeretnék venni egy Laptopba HP EliteBook üzleti gépbe. Úgy szeretném használni hogy rendszernek az SSD, második meghajtónak meg a HDD a cd tálca helyén. SSD olyan 80,90,120 Gb ba gondolkodom,mert sok programot használok,meg úgy tudom azért nem árt ha 40,50 % több hely van pluszba az SSD,mert nem szeretik ha tele vannak,a be lassulás miatt. Azért kérem a tanácsotokat mert annyi vezérlõ van már,és nem igazán lehet ki igazodni rajtuk,és nem szeretnék mellé nyúlni.

Ami fontos hogy Bitlockert szeretném használni rajta,tehát nem is a szédületes sebesség a fontos,hanem az üzem biztonság,mert ugye itt az olvasási sebesség a lényegesebb,és azt szinte mindegyik jól hozza,de nem akarok gagyit venni. Ugye itt végig a Vertexrõl megy a téma, de ha a vezérlõjével ennyi gond van nem értelmesebb ha inkább egy Intelt veszek? ha nem is akkora szédületes a sebessége írásban,de azért elég stabil SSD nem?

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Ezzel a weblappal megnéztem, hogy milyen HDD van a laptopomban: Link

(Asus F5Z-009 laptop: Athlon QL-60, 3GB RAM, ATI HD3200, 250GB HDD 5400 prm, Vista Basic)

 

Szerintetek megéri ebbe a laptopba SSD-t venni? Ha igen akkor milyen típust?

 

Köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Alapvetõen szinte mindenbe érdemes SSD-t tenni. Arra már nehezebb válaszolni, hogy milyet, mert az ár egy nem elhanyagolható tényezõ. Nagyjából egyenesen arányos a sebesség emelkedése az árszinttel.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
sonykor

Mit szóltok ehhez a Kingston SSD-hez: Link? 34000 Ft/96GB. Nem rossz, relatíve. Sebessége is rendben van: Link.

 

Ha beleteszem ebbe a laptopba (Link) akkor a processzor ki tudja használni az SSD sebességét? Nem lesz gyenge a processzor?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Fujitsu

Egy kicsit még én is várok a vásárlással. Amilyen SSD-ket néztem, azoknak szerintem már szûkös lesz a SATA2 átviteli sebessége (ezeknél az olvasás már 400 MB/s körül van), úgyhogy lehet, hogy a PCI-E lesz a megoldás; csak hát az meg nem szereti az onboard RAID-et.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

SCSI U320? :pislog: Esetleg U640? Bár utobbihoz még nem láttam winyót, csak vezérlõt. Kártyát mindenkép használtat kell venni, mert újonnan rohadt drága, illetve a kábelt se itthonról. Én Dél-koreábol vettem az enyémet, csak még nem üzemeltetem, mert brutális hûtésre lesz szükségem hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Maradjunk a realitások mezején. Az enyém nem olyan gyenge gép, de még így is sokkal inkább asztali, mint szerver; így nincs szükségem szerverekbe szánt cuccokra. Otthoni használatra nyilván nem fogok 1 darab rendszermeghajtó miatt (mert az SSD végül is arra kellene) vagy 2 darab (RAID1-be kötött) winyó miatt méregdrága bõvítõkártyákat venni. Használtan meg lehetõleg semmiféle elektronikai eszközt nem szeretnék venni saját használatra, pláne nem külföldrõl (kivétel, ha van rá garancia, de erre az esély minimális).

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én garanciálissan (fél év van rá) vettem a saját SCSI kártyámat 10k-ért, ami nem olcsó, de az eredeti 65k-s árához képest kellemesnek mondható. Mondjuk az SSD nagy előnye hogy halk. Viszont a SCSI élettartama jóval több, mint az SSD-é. Valamit valamiért. Sebességben - most már - nagyon közelít egymáshoz a két eszköz.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A SCSI nagyon jó. Főleg, ha olyan vezérlőd van hozzá ami tud RAIDet. Mondjuk elég hangos, ha pl. a 15k-s vinyóim mellett kéne aludnom, nem lennék valami kipihent reggelre.

Nekem a notebookomban alap Kingston SSD van, és nagyon szeretem. Minden villámgyors lett tőle. Mondjuk csak 64-es, és néha azért az kevés. Jó lenne 128-as csak az irreálisan drága.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
arpsoft

A Corsair visszahívja az SSD Force 3 120GB lemezeit, firmware és alkatrész hiba miatt!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Kiskalóz

Ezekrõl mi a vélemény?

 

A-DATA

 

Samsung

 

Kingston

 

Egy DELL Laptopba szánom.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az A-Data nem rossz. SandForce chip, oprendszernek pont jó.

Az OCZ megfelelõje talán egy picit gyorsabb, ahogy egy tesztre emlékszem. Árban jobb az A-Data talán.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Temporary

Sziasztok!

 

K8NF3-VSTA és Windows XP-hez szeretnék egy SSD-t. Az SV100S2N/64G re gondoltam. Számíthatok számottevõ élettartam csökkenésre vagy lassulásra az XP miatt? Fõleg úgy, hogy csak 32GB-t adok neki és ebbõl kb 16GB van használatban?

 

Válaszaitok elõre is köszönöm

 

Link to comment
Share on other sites

Bata László

Igen, számíthatsz!

 

Az XP nem ismeri az SSD-k karbantartásához szükséges TRIM funkciót, emiatt elõször le fog csökkenni a drive írási sebessége, majd elkezdenek kidögleni rajta a cellák. Csak idõ kérdése, és a garancia nem lesz érvényes, mert nem megfelelõen használtad a hardvert.

 

Aki SSD-t akar, az használjon Windows 7-et, friss Linuxot vagy Mac OS-t.

 

Egyéb tudnivalók itt: http://en.wikipedia.org/wiki/TRIM

 

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Közben találtam néhány dolgot ezzel kapcsolatban (magyarul ;) ), ami némi optimizmusra adhat okot.

 

TRIM és Garbage Collection

http://prohardver.hu/teszt/az_ssd-teszt/tr...collection.html

 

"a JMicron JMF612, JMicron JMF618 és a Toshiba T6UG1XBG. Ezek az SSD-k mindig maximális sebességen működnek még Windows XP alatt is,"

 

Elhasználódás a gyakorlatban

http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-...akorlatban.html

 

Ahogy ez alapján számolgattam, a fentebb írt particionálással kb 5 év lenne az élettartam, ami egy, teljes partícióval a duplája lenne.

 

Véleményed szerint, annak ellenére, hogy nem írogatok a példában említett mennyiségű adatot és XP-t is csak 2014-ig használnék, 2 év alatt annyira elhasználódna az SSD hogy kár lenne XP alá tenni? Már az XP-vel történő használat is garanciavesztéssel járhat? Ezt meg tudják állapítani?

Link to comment
Share on other sites

Bata László

A te pénzed, vagy kihúzza pár évig, vagy nem...

 

A probléma az, hogy ma azt hiszed, keveset fogod használni, aztán jön egy olyan szitu, hogy valami nagyon sokat akar majd írni.

 

Nézzük akkor át a prohardveres cikk kategóriáit!

1.: Az SSD felismeri, hogy baj van és maga próbál korrigálni. Kérdés, mi alapján fogja eldönteni, hogy melyik cellát írhatja felül? Statisztikák alapján, azaz mindenképp olyan cellákat fog rotálni, amiket nem kellene. Az élettartam ténylegesen kitart, de az állandó felesleges munka miatt lassul a cucc.

2.: A gyártó által adott - nem minden SSD-hez kapsz! - szemétgyûjtõ programot használod. Ez nem valósidejû, mint a Win7 TRIM-je, hanem naponta egyszer-kétszer fut le. Ha lefut... Ha valami kikapcsolja ugyanis ezt a szolgáltatást és nem veszed észre, akkor szép csendben kipusztul az SSD-d.

3.: Fut a TRIM, ez az ideális eset. Persze XP-n nincs.

 

Az XP folyamatosan írja a merevlemezt, fõleg a page file-t, ha nincs elég memóriád. Valamint folyamatosan motoszkál a háttérben. Folyamatosan írja a TEMP könyvtárat, a felhasználói adatokat stb. is. A Te szokásaidtól függ, hogy mennyit. A gond az, hogy kevés felhasználó tudja pontosan, hogy mikor, mennyit babrálnak a programjai a TEMP mappákban, meg a user datában. (Csak az internetezés folyamatosan ír, ha Flash-videókat nézel, különösen sokat.) Ha ezt nem tudod felmérni, inkább felejtsd el az egészet!

 

A Prohardver és a PCW tesztekkel is az a baj egyébként, hogy nem igazán tartós használatról szólnak, csak egy pár napos tapasztalatról. A cellák lepusztulása meg egyértelmû jelzés a gyártóknak, hogy az SSD-t nem megfelelõen használták.

 

Igazából az a kérdés, mért kell neked az XP-t gyorsítanod? Bekapcsoláskor nyersz egy percet, utána már úgysem fogod az SSD sebességét érezni, ha az adataidat hagyományos merevlemezen tartod. Pont az adatmozgatásban lenne ugyanis a lényeg.

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha veszek egy SSD-t, akkor azt nem akarom a vitrinbe tenni, hogy nézegessem, hanem azonnal elkezdem használni az igényeimnek megfelelõen. Ha lehal a gariidõ alatt, cseréltetem, leszarom, mit vakerál a gyártó.

Emellett vannak SSD-k, amelyek jól mennek XP-vel.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az SSDLife Free program kiírja a becsült használati idõt. Nálam ez most 8 év 8 hónap 21 nap, szóval 2020 július 23-ig "jó". Vagy akár utána is.

Igaz nem XP van rajta, hanem Win7, de valamelyest Pjotr véleményéhez kapcsolódnék. Azért van, hogy használjuk.

No meg van rajta tartalék terület a meghibásodó cellák cseréjére, az újabbakon több, mert a 25 nm-esek tényleg kevesebbet bírnak.

A S.M.A.R.T szerint nem volt még ilyenem.

A boot tényleg gyorsabb, meg a telepítés. Az általános használatban is gyorsabban reagál picit, de önmagában ez utóbbi talán ennyit nem mindenkinek ér.

Ahogy a merevlemez árak mennek felfelé, még meggondolandóbb az SSD rendszernek. Habár a 60 - 120 GB SSD nem ugyanaz mint a terabájtos vinyók.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ha lehal a gariidõ alatt, cseréltetem, leszarom, mit vakerál a gyártó.

:igen:

Én a gariidõn túl is leszarom, ha nekem 3 évig dolgozik hibátlanul, már megérte. Ettõl függetlenül nem hinném, hogy olyan nagyon sokat kéne írnia a rendszernek. A lapozófájlt manapság telepítés után úgyis irtani szokás, az indexelést és az egyéb winyónyûvõ szolgáltatásokat meg úgyis le szoktuk kapcsolni.

 

Nem árt tudni azt is, hogy az SSD elõnye nem csak a gyorsabb rendszerbetöltésben rejlik. Az alkalmazások betöltése, a reakcióidõ, a rendszermûveletek ideje töredékére csökken. És hogy megéri-e? Ha egy nap csak 5 percet spórolok azzal, hogy egyes mûveletekre kevesebbet kell várnom, az éves szinten kb. 30 órát jelent. Tekintve, hogy egy átlagos SSD ma 30 és 60 kiló között van, 1-2 éven belül még ebben az esetben (5 perccel számolva) is megtérül a befektetés.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Az indexelésen kívül milyen vinyónyûzõ alkalmazást érdemes kikapcsolni és a lapozófájlt hogyan szoktátok irtani?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...