Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Operációs rendszer memóriakezelése


Pjotr

Recommended Posts

Csaba_#

Ugyan azon a csatornán:

2 * 1 db CL5 kétoldalasak

2 * 1 db CL6 egyoldalasak

 

@ Csaba_#: És a BIOS-ban minden memóriával kapcsolatos beállítás (órajelek, feszültségek stb.) rendben van?

Minden automatán van.

Órajel: 400 MHz

Idõzítések: 5-5-5-18

Feszültség: 1,8 v

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Takarítsd meg õket, ha nem segít, akkor valami megfõtt az egyik 2 oldalas modulban.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nos, a Memtest86+ v4.10 három teljes kör alatt sem talált hibát. Az Ubuntu Linux v10.04 64-bit meg látja mind a 4 Gb RAM-omat. Ezen kívül, semmilyen memóriahibával összefüggő hibajelenséget nem tapasztaltam azóta sem.

 

Így a hardverhibát én kizárom, szóval marad a formázás. Nagyon érett már a dolog, mert ez a Windows 7 telepítés, már az RTM megjelenése óta fent van. Windows rendszerrel ilyen sokáig még sosem húztam ki formázás nélkül, szóval kisebb ügyes bajos dolgok ellenére elégedett voltam. :)

 

Mindenkinek köszönöm a segítséget, és a tippeket.

 

Persze akinek van még elmélete eme problémával kapcsolatban, szívesen meghallgatom.

Link to comment
Share on other sites

Met4llica
Behülyült a 64 bites Windows 7-em?

 

Újabban nem látja mind a 4 Gb RAM -omat. Tisztára 32-bites rendszerként viselkedik:

 

IPB kép

 

IPB kép

 

Eleinte arra gyanakodtam, hogy talán a BIOS -ban tiltotta le magát a Memory Remap Feature, de nem, engedélyezve volt. Próbaképp letiltottam (hátha szerepet cserélt az Enabled és a Disabled láttam már ilyet), de akkor már csak 3300 Mb körül számolt le a POST képernyõ, és természetesen Windows-ban sem változott a helyzet. Megint engedélyeztem, és a POST képernyõ megint szépen kiírta mind az 4096 Mb-ot. De a Windows még mindig nem látta az összeset. Szóval tanácstalan vagyok, korábban ugyan ez a rendszer szépen felismerte az összes RAM -omat, még Screenshot -ot töltöttem fel valamelyik topikba az egyik kérdezõnek róla.

 

A hardver és driver összetétel nem változott, és a Windows Update-rõl is rendszeresen szedem a frissítéseket, szóval kész röhej az egész. :S

 

 

http://www.kephost.com/view3.php?filename=...1a0gvy0wcqi.png

 

ezt a pipát szedd ki és ok lesz

msconfig.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

És tényleg! Köszi. :istenvagy:

 

De mi a ló**** kapcsolta be? Én itt nem jártam az tuti. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
herhi1984

Akkor gyors visszaigazolás, hogy tuti legyen, hogy Asrock P4VT8+ lapra rakhatok 3 modulnyi 1 gigás DDR ramot, ugye? (XP Home 32 bit)

(videokártya 512 Mb)

Ill. két modul CL 2.5-ös mellé lehet rakni CL3-asat? Ennek nem látom a következményeit. :)

Köszönöm a segítséget

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
- 3 x DDR DIMM slots

- DDR 400/333/266 non-ECC, un-buffered memory

- Max. capacity of system memory: 3GB

 

Nem követelõdzni kell, hanem el kell látogatni a hivatalos oldalra, ahol ez le van írva. :hááát: Persze most is én vagyok a bunkó paraszt, aki nem bír normálisan válaszolni...

Link to comment
Share on other sites

herhi1984

Részemről nincs gond, félig jogos :)

 

Ja, a lényeget kihagytam, hogy az alaplap adatlapját persze megnéztem, de ettől még a kérdésem másik felét, a CL számokat nem értem :o

(plusz még rosszul is fogalmaztam, mert nem az alaplap lett volna a lényeg, hanem hogy az XP tudja a 3at??)

Így már van értelme válaszolni? :)

üdv

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az XP (32 bites), max 4 GB RAMot tud lekezelni, de ebbe nem csak a memória számít bele, hanem a videokártya, a HDD és ODD cache, és a CPU cache(? - ebben nem vagyok biztos) is beleszámít. Tehát minden olyan eszköz, aminek memóriája van.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Re: [OP]Destroy-man.

Biztos lehetsz benne. 32 bites rendszer 4GB memóriát tud kezelni és ebbe bele kell venni minden hardvert ami fizikai memóriával rendelkezik (HDD, CPU stb.).

De ha jól emlékszem a 32 bites XP levan korlátozva és csak 3GB fizikai memóriát tud kezelni.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Az XP Home maximum 2GB-ot tud az alkalmazás alá pakolni, ergo egy játéknak sem tud ennél többet adni. A Pro a Boot.ini fájlban használt /3GB kapcsolóval ezt képes kitolni. Ettõl még az XP is látja a 2GB feletti részt, nálam jelenleg 3,37GB-ot ír a Vezérlõpult/Rendszer/Általános fülnél.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Látni látja, de kezelni is tudja?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Van itt egy kis keveredés, vagy összecsúsztak a dolgok.

Az egyik az oké, hogy 32 bites op. rendszer max. 4 GB-ot tud címezni, és ebben a RAM-on kívül benne van a videokártya, stb.

A másik amit említettetek, hogy most 2 GB vagy 3 GB a boot.ini sor kapcsolójával, az nem a RAM-ra mint fizikai memóriára vonatkozik, hanem hogy egy folyamat maximum 4 GB memóriát kaphat, és ebbõl mennyi az op. rendszer része.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A kérdés az volt, hogy az XP tudja-e kezelni a 3GB RAMot, és nem az, hogy az alatta futó alkalmazás is tudja-e kezelni. De akkor összefoglalva, pontosítva a válasz:

Az XP kezeli a 3GB ramot; Home Edition alatt max 2GB/folyamatot tud használni, Pro alatt pedig 3GB/folyamatot tud használni, a fent említett BOOT.ini-s kapcsolóval.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
:igen::kösz: Ezt linkeltem Pjotrtól, kiegészítve a kapcsolóval.
Link to comment
Share on other sites

herhi1984

Tök jó, a végére kiderült minden, majdnem! Köszi mindenkinek :)

DDR Ram CL 2.5 ill. CL 3 összeférhetõsége? ill. melyik a jobb?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Destroy-man' timestamp='1291376015' post='428157']A kérdés az volt, hogy az XP tudja-e kezelni a 3GB RAMot, és nem az, hogy az alatta futó alkalmazás is tudja-e kezelni.

 

Hogy a pontos kérdés mi volt, nekem már kezdett a múlt ködébe veszni. laughing.gif De valóban a szokásos kérdés az, hogy hogy mennyi fizikai RAM-ot kezel az adott op. rendszer.

Erre szokott lenni a válasz, hogy a 32 bites rendszer maximum 4 GB-ot lát, amibe beletartozik az említett egyéb memória is. (videokártya, stb.)

Ez a fizikai memória része a dolognak. A /3G kapcsoló viszont a virtuális memóriakezelésre utal, aminek nincs ilyen közvetlen kapcsolata a fizikai RAM-hoz, mert egy folyamat által megkapható maximális memóriára utal.

Folyamat meg nem csak egy van. ani_wink.gif

1 GB RAM mellett is címezhető a processz számára 4 GB virtuális memória, aminek a felosztása az alapértelmezett 2 - 2 GB, vagy az említett kapcsolóval 1 - 3 GB a folyamat javára.

Windows memóriakezelés - A virtuális memória és a fizikai memória kapcsolata

Memóriakezelés a Windowsban

 

Ez csak egy pontosítás volt a részemről, a kérdező nyilván nem erre volt kíváncsi. De az adott esetben így rajta a /3G kapcsoló sem segítene.

Ennyiben függetlenül, hogy Home-e vagy sem az XP.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
vacs1985

Sziasztok.

Win7 Ultimate x86-os rendszerem van, 4GB ddr3-as ram-mal.

A rendszer azt írja, hogy telepített memória 4gb, de ebből csak 2,97 gb használható.

Normális ez így ?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen, 32 bites rendszerrel nem tudod kihasználni az összes memóriát.

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Sziasztok A gondom a "szokásos"! 64bites rendszer nem látja a 4gb rammot. A pipa ki van szedve a maximális memória kezelésnél, és a biosban is látszódik. Mi lehet még a gond? Mondjuk a 32bites is hajszálra ugyan annyit lát 3263mb?!

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Közben rájöttem, hogy két kapcsolót be kell kapcsolni a biosban, így már 64 bit alatt látja mindet. Viszont érdekes, hogy 32bit alatt még kevesebbet olyankor?! Ott úgy látszik ez 3263 a max amit el lehet érni, pedig valamivel többnek kéne lennie?! Mi a magyarázat?

Link to comment
Share on other sites

takix222
Igen, 32 bites rendszerrel nem tudod kihasználni az összes memóriát.

 

Sziasztok

Egy konkurens lapban megjelent egy cikk "Több mint 4 GB memória 32 bites oprendszerrrel" címmel.

 

Ezt valaki kipróbálta már?

 

A cikkben a Physical Addres Extension (PAE) technológiára utalnak, amelynek segítségével hatékonyabban lehet kiosztani a különbözõ címeket, vagyis az eddig elérhetetlen rendszermemória speciális feladatokra címezhetõvé válik. (amelyik alaplap támogatja)

 

A 32 bites WIN7-nél cmd-t indítva be kell írni BCDedit /set PAE forceenable-t és újra kell indítani. Azt írják, hogy ilyenkor az elérhetetlen memóriaterület megjelenik a 32 bites oprendszer számára is, igaz továbbra sem rendszermemória, hanem egy ultragyorsRAM diskként. És ennek az aktiválására ajánlják a Gravotte ramdisk programot. Amit elindítva meg lehet adni a ramdisk méretét. Ezzel egy ideiglenes, minden kikapcsoláskor és újraindításkor törlõdõ háttértárként fog megjelenni a rendszerünkben.

 

Üdv. takix

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A PAE csak Server licenc esetén használható.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Sanyi1946

Szeretném megkérdezni, hogy a RamDisk használatának van-e értelme, vagy a rendszermag áthelyezésének a memóriába?

A rendszer: Windows 7 x86, a gépben lévõ memória 4 Gb, amibõl 3.24 Gb használható.

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...