Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Adatmentés


Pjotr

Recommended Posts

Fujitsu

Ez kérdés volt? Letöltesz egy megfelelő live CD-t, kiírod, bebootolsz róla, és futtatod pl. a TestDisket. Persze a letöltést és a kiírást ne a laptopodon végezd. Ha nagyon idegenkedsz a dologtól, keress meg valakit, aki már csinált hasonlót.

Link to comment
Share on other sites

robeee

Nem, megpróbálom, már utána olvastam, töltöttem is le ilyet. Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

robeee

totál csőd: ubcd cd-ről boot-olva megáll, nem csinál semmit. pendriveról meg nem lehet bootolni...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mit jelent az, hogy megáll? Hol áll meg? Jól írtad ki? Nem sérült a lemez? Jó a meghajtó?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
robeee

Helló!Újra itt! Elég összetett a problémám. Egy digitális vevőkészülékbe helyezett pendrive-ra vettem fel tévéről filmeket. Egy rossz mozdulat és a filmek eltűntek. A visszaállítási kísérleteim sikertelenek voltak. Recuva: semmi, pandora: semmi. A getdataback volt az egyetlen progi, ami valamennyit vissza tudott állítani, de azt is csak swf formátumban. Ezek egy részét avidemux-szal meg tudtam menteni, de van 1-2 nagyobb fájl (4 giga körüliek), amelyeket ő sem tud kezelni. Kérdés: van-e még olyan progi, amit ajánlani tudnátok. A másik: swf file-t mivel tudnék átalakítani mpeg-re, avi-ra, mkv-ra.. Köszönöm.

 

Icare-t is próbáltam. semmi.

 

getdataback sem mindent talált meg, csak kb a felét.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Testdisk-et is próbáltad? SkyBird csinált hozzá egy leírást:

http://forum.techcor...662#entry406206

 

Én ezzel mentettem meg az egyik munkatárs külső winyóján tárolt cuccokat mert a gép nem látta a partíciót...

Link to comment
Share on other sites

robeee

Köszönöm!Követtem végig az utasításokat, de igazából nem történt semmi:(

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hogy érted hogy nem történt semmi? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

robeee

a végén kérte az újraindítást. megtörtént. a kérdéses pendrive-ot formázni akarja.azaz ugyanott vagyok, ahol voltam.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az érdekes. Partíciós táblánál ne intel-t hanem None-t válassz. Utána Analyse, majd Quick Search. Ha kidobta a partíciót akkor nyomj p-t, ha nem látszik ami kell akkor enter majd még egy enter(ezzel elindul a mély keresés, ha ezután megvan ami kell ugyanúgy p-t kell nyomni a fájl listázáshoz). Miután megvan ami kell tedd félre az ablakot keress egy meghajtót amin van elég hely és hozz létre egy egyszerű nevű mappát. Most vissza a testdiskre és a talált partíció fájllistájára, itt nyomj egy a-t(mindent kijelöl) utána egy c-t. Ekkor kidobja azt a mappát kiindulásnak ahol a testdisk van. A balra nyíllal vissza tudsz lépni a meghajtó választáshoz, itt keresd ki a mappát amit létrehoztál. Miután bele léptél nyomj egy c-t megint és elindul a másolás.

Link to comment
Share on other sites

robeee

Követtem az útmutatást, csinált egy 25Kb-os mappát (rec) 9 fájllal, valamint egy QB PVR Partition config fájlt. Az eredeti fájlok még nincsenek meg.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az érdekes, nekem így sikerült egy hibás fájlrendszerű winyóról lementenem szinte a teljes tartalmát...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Peredi Zoltán

Talán nem is ide való, de megpróbálom.

 

Hogyan lehet egy gépbe két merevlemezt használni? Az egyiken van az oprendszer, a programok, meg a gyakrabban használt adatok, a másikra a tartalékot tenném.

 

Tudom, igazából külső merevlemez kéne. De nekem van egy másik, egy belső. Hadd dolgozzon az is. Betettem, de nem látja a rendszer. Win7, SATA lemezek.

 

Meg lehet ezt csinálni?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A BIOS-ban látszik mindkettő?

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

Már a kérdésed is kisegített a gödörből. Mastar, slave, stb.

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...