Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Belső és külső merevlemezházak


Pjotr

Recommended Posts

KGigi

Gondolom az a probléma, hogy a rendszer egy idő után kikapcsolja, és mivel ezután nem látja, nem tudja újra visszakapcsolni. Tiltsd le a merevlemez lekapcsolását az energiagazdálkodásnál! De ez nekem furcsa. Nem létezik, hogy erre nem gondoltak. :pislog:

 

Szerk.

Közben Google-öztem, és a Samsung azt a megoldást választotta, hogy a lemez a rendszerrel együtt indul, és azzal együtt áll le. Tehát a gép indítása (kikapcsolt állapotból!) előtt kellene csatlakoztatni.

Link to comment
Share on other sites

WeghA2

Épp ezt szeretném elkerülni a ki-be dugdosást. "Soha" erre van állítva a merevlemez az energiatakarékosságnál.

Ha elindítom a kis lámpa jelez, hogy dolgozik 5 perc tétlenség után elalszik és a vinyó is leáll de a windows látja. Csak a windows indulásánál nem látja.

Jó lenne valami megoldás. :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aha, szóval az a probléma, hogy minden indításnál "eltûnik" a merevlemez?

Link to comment
Share on other sites

WeghA2

igen!

Link to comment
Share on other sites

atti1848

Hali

 

Van egy Freecom FHD-3 USB-2 160 Gb-os külsõ merevlemezem(IDE).Most próbálok bele tenni egy másik vincsesztert de nem akar menni vele.Létezik,hogy csak a benne lévõ vinycsesztert bírja el és mást nem is lehet bele teni?Segítsetek.

Link to comment
Share on other sites

Garono

SATA-s merevlemezt nem fogsz tudni beletenni.

Link to comment
Share on other sites

atti1848

#80 #81

IDE-s vinyo-ra gondoltam.Nagyobbra vagy kisebbre.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Bármekkorát beletehetsz.

Link to comment
Share on other sites

WeghA2
Helló!

Vettem egy Samsung G3 Station 1TB külsõ vinyót amin nincs ki-be kapcsoló így mikor megy a windows nem látja a merevlemezt csak, ha ki-be húzom az usb dugót!

Van erre valami más módszer, hogy lehetne beindítani?

 

 

Most meg olyat csinál, hogy a meghajtó jelölésnél mint mikor egy fájl nincs társítva olyan ikont mutat és nem a samsung ikont.

Sõt az egyik dvd írónál nem azt írja, hogy: DVD-RW meghajtó hanem a felhasználó nevem.

Lehet nem ide tartozik de a hozzá adott titkosító SecretZone programmal létre hoztam egy virtuális meghajtót nem tudom megnyitni nem találja a program mikor mountolnám pedig ott van.

Köszönöm a válaszokat elõre is

Link to comment
Share on other sites

WeghA2

Mindegy megoldódott. :kösz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dynamico

Van egy setopboxom 2 DB Selteka Cic-402HD, Channel+ usb-s Hdd dokolom, ha Win7ben eltávolítva húzom ki akkor a win7 lekapcsolja, a setop box az nem kapcsolja le a dokkolót, megmértem nincs benne 5 volt. Arra már rájöttem hogy 2,5" nem kell külön áramforrás az gondolom lekapcsolna magától, de a 3,5" mindhez kell külön táp gondolom a 12v-hoz.

 

Nos az lenne a kérdésem hogy van egy pár 3,5" merevlemez a gépben most akarnék venni egy pár újat, a régieket meg usb-n szeretném setopboxhoz hozzákötni, de úgy hogy ha kikapcsol az eszköz akkor lekapcsolja az usb-t, milyen mobilracket vegyek(tudjon usb3 vagy esata-t a gyors másolásért) mert a leírásban nincs benne hogy le tud-e kapcsolni, van valami szabvány vagy elég ha támogatja a a régebbi oprendszereket pl: win98 ???

 

Fontos lenne, köszönöm. :segítség:

 

Ez mi a fenét csinált a biztonságban? <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Larodar1988

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni olyan problémám lenne, hogy nem rég vásároltam egy 2tb WD My Book Essential külsõ merevlemezt és nem tudom biztonságosan leválasztani az operációs rendszeremrõl (Win 7 64 bit). Megnéztem az Unclocker nevezetû programmal mi használja és két folyamat használja folyamatosan: svchost.exe belül $Extend\$ObjId és a System Volume Information\tracking.log

Lenne valami ötletetek mit kezdjek ezzel. A tiszta szolgáltatás mentes indítást már kipróbáltam egyik szolgáltatás vagy automatikusan induló program sem gátolja a leválasztást, mert ebben a formában való indítás után mindig sikerült biztonságosan leválasztanom (egyesével engedélyeztem a progikat újra)! Elõre is köszönöm

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
jago

Sziasztok!

Ma vettem az 1T-ás SATA-s SAMSUNG 3,5"-es vinyomhoz egy külsõ házat. Eminent Hard Disk Enclouser USB csatlakozós.

Beleraktam a vinyót, elindítottam. Az eszközök és nyomtatók ablakban meg is jelent, de nem tudom megnézni a rajta lévõ adatokat.

Mi lehet a gond?

Elõre is köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Intézõben nem látod?

Nézd meg a Lemezkezelõben. Ha nincs, adj neki meghajtó betûjelet.

De esetleg elõtte indítsd újra a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

jago

Hali.

Az intézõben nem lehet látni, csak az eszközök és nyomtatókban.

A lemezkezelõ észleli "Lemez 1" néven és mellé irja, hogy ismeretlen és nem inicializált.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Purplpulver

Talán én is jártam hasonlóan, talán nem. Azt hiszem a merevlemezen maradt a master jelzõ.

Azt hiszem ez nem a tok (merevlemezház témája).

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez tényleg nem ez a téma, de a lemezkezelõ a megoldás.

Nyisd meg, kattints rá jobb egérgombbal a lemezre, és adj neki egy betûjelet, ahogy SkyBird is írta, vagy formázd meg a meghajtót, ha még nem lenne.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A master jumper USB csatlakozásnál nem játszik, de egyébként is SATA vinyóról van szó.

Ha vadi új a vinyó, akkor van szó inicializálásról. El kell dönteni elsõ használatbavételkor, hogy MBR-es legyen vagy GPT.

Legalább is egyes partíciókezelõkben van már ilyen.

Utána particionálod, formázod. És lenni kell ezután meghajtó betûjelnek is, ha nincs egyéb gubanc.

Link to comment
Share on other sites

jago

A lemezkezelõben látja "lemez 1" "Ismeretlen" "Nem Inicializált" Inicializálni nem lehet, mert a következõ ablakot dobja ki: "A mûveletet nem lehetett befejezni, mert a lemezkezelõ konzolnézete nem tükrözi az aktuális adatokat. A frissítési feladattal frissítse a nézetet (megtettem, hiába)............stb. Ezért elnevezni sem tudom a meghajtót. Egyébként már használtam a vinyót egy asztali gépbe.

Link to comment
Share on other sites

Purplpulver

Be kell rakni a gépbe , SATA -n keresztûl lehet mást mutat. Vagy el kell siratni az adatokat,

új partíciós tábla , új partíciók. Mi lehetett a vincseszteren? Én egy saját kernelt siratok (3.0.3).

Illetve tisztelt bíróság nem az én hibám volt , W 95 -öt kicsináltam , eltünt a föld szinérõl ; azt is sajnálom!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@jago

Én megpróbálnám egy Ubuntu LiveCD-rõl GParted-del megformázni.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
hun_marczy

Sziasztok.

 

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de de van egy olyan problémám, hogy egyik nap használtam egy HDD-t külső USB-s házban, másnap viszont mikor visszakapcsoltam, csak úgy lenne hajlandó megjeleníteni a tartalmat, hogy ha előtte formázom. Semmi probléma nem volt vele előző nap, sem hiba, sem furcsa viselkedés. Nem nagyon formáznám, mert van pár anyag rajta ami nem lenne jó, ha elveszne.

Esetleg valami tanács, hogy hozzáférjek a dolgaimhoz? (próbáltam windows-os, és Linuxos gépen is ((Ubuntu)) )

 

Köszi előre is a segítséget.

 

Ennek semmi köze az optikai meghajtókhoz. Áthelyeztem. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Temporary

A lemezkezelõben van betûjele ennek a HDD-nek?

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ma milyen NAS-t ajánlanátok? Legyen megbizható. D-Link DNS-320 ShareCenter Pulse 2 fiókos NAS Hálózati adattároló bruttó ár:27.500 Ft mi a véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Mire szeretnéd használni? Amit beírtál az fõleg biztos adattárolásra jó, mivel RAID1-et támogat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...