Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Furcsán viselkedő merevlemez


Pjotr

Recommended Posts

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Olyan gondom lett, hogy reggel amikor bekapcsoltam a gépet, se kép se hang a bioson túl nem ment, majd amikor kivettem a merevlemezt és betettem egy másik gépbe azt láttam, hogy nincs semmi a lemezen... Eltûnt minden se windows könyvtár semmi nincs... Mi történhetett? Merevlemez hiba?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

HD Sentinel-lel vagy HD Tune-nal gyorsan kiderül, de nagyon valószínű.

Link to comment
Share on other sites

typeszabi

Sziasztok!

 

Vettem egy Western Digital Elements 500Gb HDD-t és gondoltam indításként újraformázom a Vistával alapértelmezett formázójával NTFS formátumban, biztos ami biztos. Viszont most ha felrakok rá valamit és letörlöm, akkor letörli látszólag, de a memória nem szabadul fel rajta!

Mi lehet a probléma? :nem:

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Úgy, hogy elõbb csak a lomtárba helyezi át a rendszer. A Lomtár pedig egy rejtett a rendszermappa, és mindig az aktuális meghajtón hozza létre a Windows. Végleges törlés a lomtár ürítése, vagy ha eleve Shift+Delete billentyûkombinációval törölsz.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezzel a gondolatmenettel annyi a baj, hogy ez USB-s lemez, ezen nincs lomtár, olyan, mint egy pendrive. Azonnal törölnie kellene, de hogy miért nem teszi, nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Fura, az én külső vinyóm tulajdonképpen asztali, csak épp merevlemezházba szerelve és USB-n összekötve a gép(ek)el. Eddig úgy számolom 12 különböző lomtár mappa van rajta (annyi ahány számítógéphez eddig csatlakozott.) :) Mindig a merevlemezek között jelenik meg, nem pedig cserélhető eszközként, persze attól még ugyan úgy választandó le mint egy pen drive.

 

Nem figyeltem, hogy külső vinyóról van szó. De más lehetőséget akkor sem tudok elképzelni, esetleg egy vírust.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Üdv!

Van egy 200Gb-os SAMSUNG SP2014N winchesterem ami valami conceptronic nevû külsõ USB 2.0 ás csatlakozóval rendelkezik. A merevlemez már elég sokat futott mivel a gép 0-24 ig megy!

Néha nem akart a lemez felpörögni(usb csatlakozás után) és ha közel hajolok a winchesterhez akkor halk kattogás hallatszik. Ha így hagyom akkor nagyjából 10 perc után felpörög és mûködik....

Ezzel még úgy elvoltam de mostanában de nemrég filmet néztem és egyszercsak elkezdett irdatlanul kattogni és persze a filmem is megakadt és a wincsit használó programok mind befagytak... ez többször is megtörtént.

Az is lehet hogy a külsõ ház elektronikája nem jó így beszereltem a gépbe, már csak azért is mert a Hard Disk Sentinel USB-s meghajtón nem tud tesztet futtatni. Így beszerelve eddig semmi baja nem volt( de ez azért is lehet mert így nem állítva hanem fektetve van)

Indításnál egybõl felpörgött és nem kattogott egyáltalán.

Olvasási tesztet csinálok ami nagyjából már 13 órája folyik...

mivel nem nagyon vágom ezt a témát itt van pár kép! :)

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

Sajnos garancia már nincs rá így ha totál elromlik akkor kivághatom :mérges:

Az adatokat már elkezdtem mentegetni :(

A winchester PIO üzemmódban van így a teljesítménye csökkentett... jól tudom hogy ezt a bios-ban tudom átállítani ?

 

Az adatok mutatnak valami érdekességet??

És akkor most biztos hogy nem az adapter hanem a merevlemez rossz??

Köszönöm a segítséget!!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

BIOS-ban/Eszközkezelõben át tudod állítani PIO-ról UDMA-ra. Valószínûleg meghalt a külsõ házad.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

:D Igen én is ezt a rosszat választanám:D

ha véget ér az olvasási teszt (kb.12 óra múlva) akkor átállítom!

Még egy kérdés... hogy ilyen régi tipusú ide csatlakozóval sikerült a laphoz kötnöm a meghajtót így viszont a 2db. dvd maghajtóból ki kellett húznom az egyiket... de ha a winchestert rádugom akkor nem megy a dvd és a winchester se, így most egyetlen dvd meghajtóm sincsen :S ez miért van???(sajnos nincs több szalagkábeles hely a lapon)

 

(ja és nincsen hdd hűtésem külön de így hogy 2db hdd van a házban az alsó a felső rendszer hdd-t felfűti rendesen (most éppen46 fokos)ez okozhat problémát??)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A tesztet leállíthatod, PIO üzemben semmi értelme. Azért nem működnek együtt az eszközök, mert nincsenek helyesen jumperelve. Ha most 46 fokos, az elmegy, de ha így marad, akkor nyáron sokkal több lesz.

---

De ha már itt tartunk, akkor saját történet:

Mostanság a külső merevlemezen vacakolt, viszonylag gyakran (ha már 0-tól különbözik, akkor már rossz) leállt, de nem a mechanika, hanem egyszerű nem csinált semmit se. Bűzlött a dologról, hogy nem a merevlemez a ludas, mert amúgy jó hangja van, teljesítménye is rendben van. Most frissítettem a gépem BIOS-át, és nagyon úgy néz ki, hogy rendbe jött. Valószínűsítem, hogy valami a szinkronnal nem volt rendben, de mindegy is nekem, ha már jó lesz. A HDD egyébként eSATA-SATA-ra van kötve, USB-vel nem néztem, de az új BIOS az USB vezérlésen is hegesztett valamit.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Hogyan tudnám helyesen jumperelni? Akkor legalább egy dvd meghajtóm lenne! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A kábelnek 2 vége van (ami 3, de az egyik az alaplapba van nyomva, remélhetõleg :D ). Az egyiket úgy hívják master, másikat meg slave. Meghajtók hátulján vannak ezek a kis tûk az adatcsatlakozó és a tápcsatlakozó között, az egyik lehetõséghez oda van írva, hogy master, másikhoz slave. Namármostaztmondjahogy, nyilván a 2 meghajtó közül az egyiknek a masternek, másiknak slavenek kell lennie.

Egyébként ennek illene utánaolvasni pl. az alaplap kézikönyvében. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92
:pislog::ötlet: Hát igen vannak hiányosságaim :D De azért köszi így már menni fog! :D
Link to comment
Share on other sites

andris643

Üdv!

 

Van egy komoly próblémám egy 1hónapos Samsung 500 Gb-os vinyóval. A vinyó kattogó hangokat ad és folyton felpörög,de az XP se tud bebootolni róla. Ez azután történt, hogy a rendszer lefagyott, utána kiír a rendszer Valami hibaüzenetet kék háttérrel(nem emlékszem mit írt ki, épp csak átfutottam rajta),majd resetet nyomtam. Többször újraindítottam a gépet-próbálkoztam-. konzisztencia ellenõrzést is végzett a gép ezután újraindult a gép és azt írja ki: Sec Master Hard Disk: S.M.A.R.T. Command Failed

Kipusztult volna a vinyóm?

 

A segítséget elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Úgy tûnik --> kuka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1933

Ámberek!

 

Van olyan, hogy Shift F8, mármint a Total Commander-ben, meg egyébként is a törléskor. Ha törölsz és biztos nem kell, akkor a törlést a SHIFT lenyomása mellett indítsd, s akkor nem megy be a kukába, csak simán törlődik, még a külső HDD-n is! Ekkor nem foglalja a lemezt a törölt fájl, de észnél kell lenni! nem visszahozható!!

 

Sajnálom, de kibuggyant belőlem!

Link to comment
Share on other sites

1933

Mindig történik valami!

 

Olvasva a fentieket, kíváncsiságból alaposan szemrevételeztem az egyik külsõ, USB-s HDD-t. Samsung 500 GB SATA-II.

Több részre van particionálva (1x25 GB primary aktív, 1x25 GB késõbbi Linux-nak fenntartva, 1x50 GB, majd a többi 100-100 GB méretû, hogy ne legyen rajta nagy zsúfoltság, ha keresek valamit. Természetesen NTFS fájlrendszer.

 

Most vettem észre, hogy az egyik partíción, az elején kb. 20 db számozott nevekkel ellátott, 0 (nulla) méretû fájl található. Ilyet én nem tettem rá, mert minden csak mappákban szerepelhet rajta! Megpróbáltam megnyitni, mert bár nulla a mérete, de az ördög nem alszik, azonban azt írta ki a Total Commander az F3 lenyomásakor, hogy a fájl nem létezik! Pedig látom!

Nosza rajta, akkor törlés. Nem törölhetõ! - mondja az átkozott dög! Még nem csináltam meg, de errõl a partícióról mindent lementek és utána FORMAT! A HDD-t kb 2-3 hónapja vettem és azóta használom adat tárolásra. Még eddig semmit sem töröltem le róla, csak írtam rá. Bekapcsolt XP mellett dugtam rá az USB portra, majd tápegységét bedugva a hálózatba és a kapcsolóját bekapcsolva meg is indította a felcsatolást az automata lejátszás, majd megjelent az óra melletti ezt jelzõ ikon. Kikapcsoláskor, elõször lecsatoltam, majd amikor a biztonságos leválasztási értesítés megjelent a kapcsolóját kikapcsolva kihúztam az USB aljazatból a dugóját.

 

Mit csinálhattam rosszul?

 

Még egy kérdés: Ubuntu-val lehet-e másolni rá? Csak NTFS fájlrendszerû XP-vel szabad-e másolni rá, mert olvasni róla bármivel szabad, ami olvassa. Nem? Az általam kezelt HDD-kkel ilyen és hasonló meghibásodás 1988 óta még nem történt velem. Egyszer régen volt egy 5 GB-os Seagate HDD, ami egyszer megszûnt dolgozni, de az még az õsidõkben volt, de még azelõtt vásárolt több 2-5-7-10 GB-os HDD-im vannak, amire a HDsentinel azt mondja, hogy szinte teljesen újak.

 

No most ennyit.

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Véletlenül nem a lomtár, amit találtál?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
djwastrel

Hello!

 

Egy rendkívül kínos ügyben szeretném a segítségetek kérni. Megpróbálom a szituációt minél részletesebben leírni, hogy biztos segítséget kapjak. :Sír:

Vettem egy új 1.5 GB-os WD HDD-t 64 MB cache-csel, és egy ilyen külsõ házat: http://www.gmb.nl/default.aspx?op=products...tem&id=3769 A vincsit beleraktam ebbe a rackbe, majd a megfelelõ módon csatlakoztattam az összes kábelt. Ez a doboz nem csak az USB-vel hanem az eSata-val is kompatibilis, de eSata port híján sajnos nem tudom ezt kipróbálni.

 

Amikor tegnap összeraktam a cuccost, minden flottul mûködött, a Windows felismerte a merevlemezt, és azonnal meg is tudtam formázni 2 partícióra (jó, az azonnal kifejezés kissé erõs, mert eltartott 5-6 óráig :lol: ). Ezután nekiálltam tehermentesíteni a vinyóimat, mert már nagyon dugig voltak, így kb. 150 GB adatot másoltam át az új vinyóra. Éppen néhány nagyobb méretû fájlt csomagolgattam ki a Winrar-ral az új merevlemezre, mikor egyszercsak félúton a Windows kiírta A tálcán egy ilyen sárga felkiáltójeles ikonnal), hogy nem tudja rámásolni az anyagot a merevlemezre, és az adatok elvesztek. A poén az, hogy eközben a Winrar nyugodtan csomagolgatott tovább kifele. Megszakítottam a tömörítést, majd nekiálltam utánanézni a problémának. Itt kezdõdött a baj, ugyanis a Total Commander az összes mappát üresnek látta a merevlemezen (a helyfoglalási adatok viszont stimmeltek). Ekkor megpróbáltam lecsatlakoztatni a merevlemezt a "hardver biztonságos eltávolítása" opcióval, de azt írta ki az XP, hogy ez nem lehetséges. Ezért kikapcsoltam a gépet (szabályosan), majd újraindítva azt eltûntek a meghajtóim. Íme a pontos körülmények:

 

- A Windows felismeri, hogy van egy USB külsõ meghajtóm, de a merevlemezt nem látja, nem jelenik meg a lemezkezelõben és az eszközkezelõ is csak "usb device"-ként hivatkozik rá, holott ezidáig a merevlemez pontos típusát is kiírta.

- Az adatátvitel kezdetben irdatlan lassú volt, ezért bekapcsoltam a külsõ meghajtó cache-elést a vezérlõpultban. A kezdetben 3-5 MB/s sebesség így kb. 15-20-ra ugrott.

- Elõzõ este már kiírt egy hasonló üzenetet a Windows (hogy az adataim elvesztek), de ekkor éppen nem is másoltam semmit a merevlemezre, és a fájlokat ellenõrizvén az adataim hibátlanul megvoltak.

 

És végül a legfontosabb:

- A gépemben 4 USB port van, 2 elõl, 2 hátul. Mióta az egeremet is USB-re kellett kötnöm, mert valamiért nem volt hajlandó mûködni az USB-átalakítóval a PS2 porton, azóta arra lettem figyelmes, hogy néha-néha egy eszköz csatlakoztatásakor az egerem áramtalanítódik. Ez kizárólag akkor szokott megtörténni, ha elöl csatlakoztatok USB eszközt, és akkor sem mindig. Ezt a jelenséget nem tudtam alaposabban kivizsgálni, ugyanis meglehetõsen kevés USB eszközt használok, az egértõl eltekintve kizárólag az e-bankot és egy flash drive-ot használok vele, melyek jó, ha havonta egyszer-kétszer vannak a géphez kötve. Így tehát az egérrel is csak kb. néhány havonta vannak ilyen problémáim, és meg is oldódik, mihelyt az egeret kihúzom az USB-bõl, majd visszadugom. Miközben a fájlokat másoltam a merevlemezre, utalás céljából használom kellett a netbankomat, ezért bedugtam a kártyaolvasót hátulra (a merevlemez elöl van csatlakoztatva), majd elvégeztem rajt a feladatomat, ezután pedig természetesen ki is húztam a kártyaolvasót. A Windows XP ezután X másodpercre rá (nem emlékszem pontosan, de kb. fél perc lehetett) írta ki a tálcára, hogy nem tud másolni.

 

Íme amiket eddig próbáltam (külföldi fórumok javaslatai alapján), és sikertelenül jártam vele:

-Töröltem az eszközkezelõben mind az USb Device-t, mind azt a portot, melyre a merevlemez csatlakoztatva van, majd újból megpróbáltam felismertetni a "hardverváltozások keresése" menüvel.

-Átdugtam a merevlemezt egy másik portra.

-Partíció-visszaállító szoftvert indítottam, mely felismert egy olyasmit, hogy disk3 (anno formázásnál a lemezkezelõben is disk3 volt), azonban ezt 0byte méretûnek látja, és nem hogy visszaállítást, még vizsgálatot sem képes rajta kezdeményezni.

-Letöltöttem és megpróbáltam elindítani a Segélyvonal fórumon sokat reklámozott Hard Disk Sentinel programot, ami nem csinált semmit a végtelen ciklusban történõ fagyáson kívül (kb fél percenkénti váltásban volt egyszer 100%, aztán 0% a proci kihasználtsága, egészen addig, amíg le nem lõttem a feladatkezelõben), és sem ablakot, sem mást nem adott be.

-Szétszedtem a külsõ házat és mindent újracsatlakoztattam.

 

A másolás elõtt / közben / után teljesen zajtalanul mûködött a merevlemez, és a teljes mûködése során is abszolút hangtalan volt (vagy legalábbis nem tudta túlharsogni a gép ventillátorainak hangját, pedig a belsõ vinyók néha szoktak kerregni rendesen), a külsõ ház hõmérséklete abszolút kiváló volt fél nap mûködés után is (a belsõ vinyóim 50-55 fokon mûködnek már évek óta), a másoláskor világított a piros led a külsõ házon. A zöld led most is világít, de a piros abszolút elhallgatott.

 

A külföldi fórumok alapján a gyanúm az, hogy a gép másolás közben áramtalanította az eszközt (miután lecsatlakoztattam a kártyaolvasót), és mivel a cache be volt kapcsolva, megsérültek az adataim és / vagy a vinyó MBR-e. Ez számomra azért hihetetlen, mert ettõl még a Windowsnak fel kéne ismernie a vinyót, csak legfeljebb formázatlanként és partíciók nélkül, amit aztán egy partíció-visszaállítóval helyrehozhatnék. Amennyiben valaki tudna nekem segítséget nyújtani, vagy legalább némi támpontot adni, azt nagyon megköszönném. A vinyót sajnos nem tudom a gépben SATA-val kipróbálni, mert nincs SATA kábelem, az egyetlen kábellel ellátott SATA vinyómon meg pont a rendszer van.

Edited by djwastrel
Link to comment
Share on other sites

djwastrel

Sikerült megoldanom a problémát! Legalábbis nagyjából. Sejtettem, hogy a vinyóm csak úgy magától nem távozhat el a másvilágra. Szétszedtem megint a külső racket, és a vinyót rápakoltam az alumíniumház tetejére, majd a rack ATA --> USB átalakító részét így kötöttem hozzá, tehát nem raktam vissza a rackbe a vinyót. Ezután csatlakoztattam hozzá az adaptert, hogy lássam, felpörög-e a vinyó. Felpörgött. Végre hallottam valami aprócska hangját is, mert benn a dobozban totál csöndes volt. :lol: Ezután csatlakoztattam az USB-t a géphez is és azonnal meg is jelent a 2 meghajtó, ahogy kell.

 

Saját diagnózisom szerint a rack kábelei okozhattak bajt, ugyanis alapból fordítva (!) vannak a saját áramköreihez csatlakoztatva, azaz a vastagabbik és a vékonyabbik kábel helyet cserélt egymással. Ezért csak úgy tudtam bent a házban a két kábelt csatlakoztatni a vinyóhoz, hogy a SATA kábelt (tehát amelyik a gumiborítású) alaposan behajlítottam, majd a másik kábelt elvezettem fölötte. Valószínű ez valami kontakthibához vezetett.

 

SZERK: Egyedül ahhoz az egy darab fájlhoz nem tudok hozzáférni, amit a kapcsolat megszakadásakor éppen másolt.

Edited by djwastrel
Link to comment
Share on other sites

Copy

Sziasztok Urak!

 

Segítsetek legyetek szívesek, mert szívinfarktust kapok mindjárt.

Van a gépemben egy Samsung HD103UJ. Nem partícionáltam apró darabokra, egyben van az egész. Friss Windows XP alatt nincs vele semmi gond, de amint eltelik egy kis idõ (1-2 hónap), belassul az egész. Volt már kábelcsere, alaplapcsere, jelenség minden esetben ugyanaz. HD Sentinel szerint makulátlan a vinyó:

 

"A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

 

Nincs szükség beavatkozásra."

 

HDD Scan szerint ennyire mégsem rózsás a helyzet, mert az azt mondja, hogy "199 UltraDMA CRC Errors"

 

Részemrõl nyújtható alapvetõ szervizes fogások megvoltak, nincs ötletem. Hangjára nincs panasz, nem melegszik, látszólag minden rendben.

Ennek ellenére a másolási sebesség 2500-4000 kbyte/mp, pedig gondolom olyan 32000-38000 körül kéne lennie, mint a másik, szintén Samsung, de HD753LJ vinyóm esetében. Ilyesmi jutott eszembe, hogy valami driverfrissítés lejön egy idõ után és attól behülyül nyomorult, de ez is már csak kínomban.

 

Adjatok valami tippet pls.

Köszi elõre is!

 

(ESET SS szerint vírus sincs)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha volt alaplap meg kábelcsere, akkor nem marad más, mint a merevlemez gariztatása. Az említett hiba arra vonatkozik, hogy valahol az adatúton sérülnek a bitek, maga a számláló a javítások számát jelenti.

Link to comment
Share on other sites

Copy

Sajnos a vinyó hibátlan; kifejtem akkor kicsit bõvebben:

 

Ha elindítok mondjuk egy mini win xp-t, vagy hogy ebbe a témába ne merüljünk nagyon bele, akkor mondjuk usb kulcsról egy winPE-t és másolni akarok errõl a terás vinyóról egy tesztfilenak kinevezett iso képfájlt egy könyvtárból a gyökérkönyvtárba, akkor a másolás sebességénél azt írja a tc, hogy kb. 42000 kbyte/sec.

Ha elindítom a telepített xp-t, akkor ugyanezen file, ugyanabból a könyvtárból, ugyanabba a könyvtárba történõ másolása esetén az átviteli sebesség 3200 kbyte/sec körül alakul.

Hardver hiba nincs, mégis lassú.

 

Ezért írtam, hogy friss oprendszer alatt nincs vele gond, de kis idõ eltelte után belassul. Nem értem.

Sem a merevlemez, sem az operációs rendszer nem viseltes darabok:

 

"Mûködési idõ: 78 nap, 23 óra"

"Eredeti telepítés dátuma: 2009.12.16...."

 

Az automatikus frissítés be van kapcsolva, folyamatosan frissen tartom az oprendszert, egybõl megy fel minden frissítés.

ESET SS 4-es verzió van fent, szintén állandóan frissen tartva, vírust nem talált.

A másolási teszteknél lelõttem minden befolyásoló tényezõt (pl. torrent kliens)

És mint említettem, csak a terás merevlemezzel van ilyen gondom, a másik 750-es tökéletesen mûködik. Továbbá van benne egy 160-as IDE-s is, az is Mûködik rendesen.

 

Hol, mi, miért állítódhat el egy WinXP Prof. SP3 esetében, ami ilyen jelenséget produkálhat egy SATA-s merevlemezzel?

Nem vagyok túl profi ezen a téren, úgyhogy manuálisan nem állítgattam semmit, ami háttértárolókkal kapcsolatos. (Memória és processzor állítgatásokkal szoktam játszadozni, de szigorúan BIOS-ban, annak ehhez semmi köze, minden más default, vagy auto)

Link to comment
Share on other sites

Copy

Na most nézegettem az eszközkezelõt. Nem értek hozzá, hogy hol és mi az összefüggés, de ezeket találtam:

 

IDE ATA/ATAPI vezérlõk alatt 2db Elsõdleges IDE csatorna, 2db Másodlagos IDE csatorna, meg 2db SATA-s Storage Controller.

Elvileg az IDE csatornáknak nincs semmi köze a SATA merevlemezekhez, de az egyik elsõdleges IDE csatorna tulajdonságainál, a speciális beállítások fülön az 1-es számú eszköznél szürke az eszköz típusa, az Átvitel módja állítható, de DMA-n van, viszont a jelenlegi átviteli mód meg PIO. Ha ez az IDE-s vinyóra vonatkozik, akkor sem értem, mert az normális sebességgel használható, ha viszont a SATA-sra, akkor sem értem, mert mi köze ennek ahhoz?

 

Mint említettem, tényleg nem értek a háttértárólokhoz, pl merevlemezt sem vettem sohasem a sorszámok alapján, úgyhogy tessék nem elküldeni a fenébe a hülyeségeimmel :D

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Végigolvasva a problémádat, tulajdonképpen három dologra tudok gondolni. Az egyik, hogy nem megfelelõ a bekötés (például rosszul van jumperelve a winyó, ha esetleg SATA-I-es portra raktad), bár ez nem túl valószínû. A másik, hogy valami gebasz van a merevlemez elektronikájával. (Tipikus jelenség, amikor minden azt mondja, hibátlan a lemez, miközben olyan lassú, mint a vemhes lajhár.) Bár itt is jó kérdés, hogy miért kell neki pár hónap, hogy belassuljon. A harmadik, hogy valami szoftveres probléma van. Szoftveres probléma alatt ne csak arra gondolj, hogy valamit eltoltál a Windowsban (bár még ez is benne lehet a pakliban). Lehet, hogy a merevlemezed vezérlõprogramja csinálja össze magát.

Mi a teendõ? Elõször is garanciáztatással próbálkoznék, mert nagy a valószínûsége, hogy a meghajtóval van probléma (fõleg, hogy a többi jól mûködik). Ha ez nem jön be, akkor friss BIOS után érdeklõdnék az alaplapgyártó weboldalán. Aztán leszednék mindent a merevlemezrõl, és nem tennék rá rendszert, hanem csak egy sima meghajtóként csatlakoztatnám egy mûködõ rendszerhez. Ezt követõen pedig jöhet a tesztelés, hogy kiderüljön, mi a kínja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...