Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Furcsán viselkedő merevlemez


Pjotr

Recommended Posts

KGigi

Próbáld meg átdugni egy másik csatlakozóra.

Link to comment
Share on other sites

silentXX

Átdugtam + átállítottam valami native 0-1 re a biosban és megjavult!

 

Érdekes, kíváncsi leszek rá mi volt a hiba!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sonic2142

Sziasztok!

Van egy jó pár éves Maxtor 80GB-os vinyóm. Adattárolóként szolgál a gépben.Tegnap este még kifogástalanul mûködött. A ma reggeli indulás után viszont nem akarta megnyitni, arra hivatkozva hogy a merevlemez nincs megformázva és kívánom e formázni. Leformáztam, felismeri a gép, zajtalanul mûködik. Ha valamit rá akarok tölteni, az a dolog körülbelül fél perc múlva kiírja azt a hibát hogy CRC adathiba, letöltés újraindítás után megy, majd kis idõvel késõbb újra ez. A másik vinyóról amin a rendszer van átmásoltam 10Gb mennyiségû adatot, akkor nem volt probléma közben. HDD Sentinel-ben lefuttattam egy ön-tesztet, de 1 perc után kiírta hogy "Sikertelen az olvasó egység hibája miatt" Valamit esetleg lehet még érte tenni, vagy eddig bírta?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Cserélj adat kábelt, ha így sem jó akkor kuka.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest

Sziasztok!

HD Sentinel progit használok, és a notebook winyómra 3 napja 97% os kondíciót mutat.

SMART adatoknál a Spin Retry Countnál mutat hibát (0 helyett 1et)

Aggódnom kéne? :S

Mit lehet ezzel csinálni?

Winyócsere?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Fujitsu

Akinek 32 bites operációs rendszere van, itt megtalálja a wdidle3 nevû programot. 64 bites rendszereken nem futtatható. Elsõsorban régebbi WD winyókhoz javasolt, mert azokhoz fejlesztették ki. Az újabbakkal is mûködhet, de a WD már nem támogatja, ezért csak saját felelõsségre tessék használni! A WD szerint akár be is halhat tõle a winyó, s ilyenkor ugrik a garancia, mivel módosítottad a meghajtó firmware-ét.

Egy másik program a merevlemez paramétereinek módosítására a sokak által ismert hdparm. Elõnye, hogy 64 bites rendszereken is futtatható, valamint sok mindent meg lehet vele csinálni. Hátránya, hogy általában minden gépújraindításkor elvesznek a módosítások, bár már született erre is nagyszerû megoldás. Szívfájdalom, hogy pont az én Green winyómon nem mûködik a dolog, a jelenség kb. ugyanez, csak windowsos környezetben.

Úgyhogy én várom a harmadik megoldást, mert rohadtul idegesít, hogy a 3 MB/s-mal hasító letöltés (torrent) gyakorlatilag szabályos idõközönként elindul lefelé, lemegy 100 kB/s alá (ez az összes torrentre igaz), aztán klikken egyet a winyó, és megint elindulnak felfelé az értékek. :S

Link to comment
Share on other sites

jumee_29

Sziasztok!

 

2 hete vásároltam egy Western Digital Caviar Green 1TB-os HDD-t (WD10EADS). Feltelepítettem rá egy Windows 7 Home Premium 64 bit op. rendszert. Egy olyan jelenséget tapasztalok, hogy kb 5-10 percenként elkezd folyamatosan világítani (közben nem villog, csak folyamatosan világít) a HDD led és elkezd homokórázni a windows, közben persze nem lehet dolgozni, megnyitni semmit. Ez kb 1-2 percig tart, utána visszaáll minden és tudok tovább dolgozni. Teljesen mindegy miben vagyok éppen benne, volt olyan is, hogy program telepítés közben történt meg mindez.

 

Van-e valakinek valami ötlete arra, hogy mi okozhatja ezt? 3 féle HDD teszt programot is futtattam, nem jelzett egyik sem hibát.

 

A konfigurációm:

 

Gigabyte X48 DS5 alaplap

Core 2 Duo e7400 2,8 GHz CPU

4 GB kingmax DDR2 (2x2 GB)

WD 1TB HDD

Radeon HD 4770 VGA

MS WIN7 Home Premium

 

Elõre is köszönöm az esetleges válaszokat!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Micsoda pech, nekem is éppen ilyen winyóm van, még jó, hogy én nem a rendszert tárolom rajta. Ha visszaolvasol, láthatod, mennyit szívtam (szívok) én is ezzel a merevlemezzel. :S Ha egy pontosabb típusnevet is tudnál mondani, az jó lenne. (Az enyém: WD10EADS-65L5B1.) Amikor megáll a rendszer, nem hallasz furcsa hangokat a winyó felõl? (Gondolok itt egy eléggé fura "klikkenésre".)

Amúgy az fura, hogy 5-10 percenként jelentkezik, valamint az is, hogy 1-2 percig tart a jelenség. Ha akkor következne be, amikor éppen nem dolgoztatod a winyót, és csak pár másodpercig tartana, akkor merném azt állítani, hogy ugyanaz vele a probléma, mint az enyémmel.

A HD Sentinel segítségével lesd meg a S.M.A.R.T. attribútumok értékeit! (Különösen a Load/Unload Cycle Count értéke lehet fontos.)

Link to comment
Share on other sites

szatyi01

Van egy gigabyte ga-g31m-es2l alaplapom és akármilyen vinyót rakok bele nagyon lassu a gép, sata kábelt is megnéztem már mert ez a 3. benne, bios-t is frissitettem és beállitottam a gyári beállitásokra de semmi.

Akadozva tölt, kell 20 prc mire betölt pedig nemrég lett ujrarakva, másolás is 1mb vagy még annyival se megy.

 

Mi lehet a baj? Tuti nem a merevlemez mert minddel ezt csinálja

Link to comment
Share on other sites

jumee_29

Szia Fujitsu!

 

A HDD pontos típusa: WD10EADS-00P8B0.

 

Igen, idõnként hallok olyan "klikkenéseket" is, ahogy fogalmaztál, de amikor elõadja az általam nemrégiben leírtakat, akkor teljes csendben van és eközben a HD Sentinel-ben a teljesítmény fülön azt írja, hogy a lemezkihasználtság 100%! Visszatérve a hangokra, ilyen hangokat winchestertõl még nem nagyon hallottam. Vagyis hasonlókat igen, csak azok már kezdtek döglõdni. :))

 

Itt van az a bizonyos SMART érték, amit kértél:

 

193,Load/Unload Cycle Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000973,0,Engedélyezve

 

 

Link to comment
Share on other sites

Temporary

szatyi01

 

A legújabb drájverek is fent vannak? Esetleg, ha a BIOS-ban a Load Fail-Safe Defaults és a Load Optimized Defaults sem hoz eredményt, akkor az IDE Channel x Master/Slave-en nyomj egy entert az újra felismeréshez, vagy az IDE DMA transfer access-t állítsd Enable-re mert lehet, hogy PIO módban maradt.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ jumee_29: Neked már újabb sorozatból származó winyód van, de akkor úgy tûnik, az újabb verziók is egyre gyatrábbak. :(

A kérdéses attribútum értéke baromi magas (2419), úgyhogy a fejek nálad állandóan parkolni mennek. Ez mindenképpen káros a használhatóság és a meghajtó élettartama tekintetében is. (És akkor ezen a ponton kívánunk valami szépet és jót annak a csókának, aki kitalálta ezt az IntelliPark nevû szemétséget. :mérges:)

Ezen felül nagy valószínûséggel közrejátszik még valami, mert amit tapasztalsz, még ezzel sem magyarázható. Könnyen lehet, hogy gyári hibás a meghajtód.

Mivel a probléma valós, reprodukálható, valószínûleg akadályoz a munkában és a számítógép zavartalan használatában, ezért szerintem lépj kapcsolatba a bolttal, ahol vetted a meghajtót. Tõlük kérhetsz garanciális ügyintézést. Persze a merevlemez kényes pont, hiszen le kell pucolni róla minden személyes adatot, ráadásul nélküle nyilván a gépet sem tudod használni...

Érdemes lenne másik merevlemezzel, illetve másik kábellel is próbálkozni. Esetleg még kipróbálhatod az általam említett megoldások valamelyikét, hátha sikerrel jársz, bár ennek a valószínûsége eléggé csekély.

Link to comment
Share on other sites

jumee_29

Szia Fujitsu!

 

Hál Istennek jóban vagyok a boltosokkal, ahol vettem a HDD-t! Már egy hete ki van cserélve egy másik ugyanolyan vinyóra, az elõzõt meg elküldték vissza gariba! Eddig ez jól videlkedik... (kop, kop, kop) :)

De ez is olyan érdekes hangokat bír kiadni magából mint az elõzõ, szerintem ez a sorozat ilyen...

Kábelcsere is volt már. Azt még azért kipróbáltam volna, hogy XP alatt is ezt csinálta volna-e, de az nem jött össze...

 

Na mindegy, remélem ez most már jó lesz.

 

Köszi, hogy próbáltál segíteni!

Link to comment
Share on other sites

mesza

Üdv! Pénteken vettem egy Samsung merevlemezt és elég zajos (igaz 7200 RPM de rezeg az egész gépház). Mivel lehetne csökkenteni a zajt, és tönkremehet-e a rázkódástól? Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Jót biztos nem tesz neki. Ha a házadban fix helyek vannak, akkor nem nagyon tudsz segíteni rajta.

Link to comment
Share on other sites

oneszbea

Üdvözlök mindenkit ebben a (számomra) új fórumban.

 

Rögtön had kezdjem egy kérdéssel.

Vettem egy WD Green 1.5TB-os wincsit. A gyártása Aug. 19.

A típusa: WD15EADS-00P8B0

Lemez rev.: 01.00A01

 

Hibajelenséget eléggé szépen leírták már elöttem (sajnos csak utólag olvastam)

A wdidle3-al is elvégeztem amit lehet. Picit javult is (fõleg nagyméretû DV anyagokat tárolok rajta, és akadozott az átvitel). De az IDLE módban még most is erõsen dolgozik benne a fej. Nem tudom erre van e valami mod, mer azon kívül, hogy idegesítõ, még melegszik is rendesen. Külsõ házban simán felkúszik 50C fölé.

Ami viszont aggasztó a 3 hónapos wincsin az ez: Load/Unload Cycle Count értéke 12557!!! Volt olyan nap amikor 500-al nõtt. A többi Green wincsink 1 év után a tizedét (sem) mutatják. Minden más érték 100%. Sentinel szerint egyébként tökéletes. A kérdés lényegi része, hogy ez mennyire aggasztó, és hogy lehet e frissíteni a FW-t?

Edited by oneszbea
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akinek ilyen baja van, vigye vissza a boltba, és kész. Ha nem veszik vissza, lehet asztalt borogatni.

Link to comment
Share on other sites

oneszbea

Igen, valóban ez lenne a legegyszerûbb. De ha tényleg ennyire egyszerû lenne, akkor nem keresnénk rá megoldást. A wincsi 100%-ban olyan mint a többi azonos típusú. Tehát ha cserélnék, akkor is csak ugyan ilyenre tudnák. A HD Sentinel szerint is 100%-os. Tehát nem fogadják el hibásnak. Akkor, hogy vennéd rá õket a cserére? Ezért is volt a kérdés lényege a Load/Unload Cycle Count értéke, mint az egyedüli olyan érték ami "szerintem" aggasztó. A másik része meg a lehetséges megoldásra vonatkozott. Mert ha lehet frissíteni, akkor minek vacakolnánk a cserével? :-)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hiába lenne azonos a típusa, a revíziója lehetne eltérõ, ebbõl következõen lehetne hibamentes is. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Lehetne, de az IntelliPark mindegyikben ott van, ergo ez vagy nem hiba, vagy típushiba; tudomásom szerint egyik esetben sem vagyunk jogosultak a cserére. (Meg mondjuk minek is cseréltetné az ember, ha amit kap, az is ugyanolyan trágya lesz? Az egész széria úgy el van b :cenzúra: va ezzel az IntelliPark nevû szemétséggel, hogy komolyan megharagudtam a gyártóra.) Ha lesz rá idõm, majd megpróbálom valahogy áttranszformáltatni a Greent egy Blackbe.

Link to comment
Share on other sites

IcemanTom

Sziasztok!

 

Van egy furcsa problémám. Ha jól hallom dorombol a merevlemezem. Ezalatt értsd az, hogy egy egyértelmûen ciklikus kb két másodpercenként ismétlõdõ intenzitású mély hangot hallok, és érzem a rezgést, ha jól akkor az egy gigás Samsungomból....ez már a második helye régebben a kislemez meghajtó helyén lévõ lemezeket rezgette be, de most az egész gépházat és az asztalomat is....ez mennyire normális, mivel lehetne orvosolni?

Köszönöm szépen a válaszotok!

 

ToM

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Egy ilyen agyfárasztó és idegesítő jelenséget produkáló Szamszung egyed sajnos nagy valószínűséggel kifogható! (vagy csak mi vagyunk ennyire pechesek :)).

Én a negyedik ilyen (80-500GB) óta, nagy ívben kerülöm ezt a HDD márkát. Tipikusan olyan a hangja, mint amikor egy gyorsan forgó alkatrész nincs pontosan kiegyensúlyozva.

Próbáltam már mindenféle ház és HDD rezgéscsillapítást, de nem segített. Nálam a gépek (már az oroszok mellett ;)) a spájzban vannak. A falon mindössze egy hatcentis lyuk van a kábeleknek, és a csukott ajtó ellenére lehet hallani a "dorombolást". Ez nem garanciális probléma. A megszoksz vagy kidobsz esete.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Pont ugyanezt csinálja a két éves 500 GB-os Samsungom. Egyébként semmi baja a tesztprogramok szerint, de hol felbúg, hol lelassul a motor. Néha idegbajt kapok a billentyűzeten tartva a kezem.

Van valami ilyen SATA és/vagy vinyó feature, ha jól emlékszem, még nem is az NCQ, hogy állandóan karistol a fej. De ez lehet, hogy nem az.

Helyette már én is áttértem, meg folyamatban van a WD 1001FALS típusokra. Ez meg jó lesz 3,5"-os külső rackben médialejátszásra. A tévéállványt csak nem rázza szét. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát, ami a rázást illeti, rendszertöltéskor bizony a WD1001FALS is úgy kerreg, hogy idõnként berezonál az asztal... :)

Link to comment
Share on other sites

IcemanTom

Akkor márványt alá rezgés csillapításnak?

 

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...